Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 04:09
Autor Wiadomo¶æ
kpopis
Wys³any: 2008-08-03, 15:28   Szlifierka orbitalna
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
http://cgi.ebay.com/ebaym...39278QQtcZphoto

Do czego to sluzy? Nadaje sie do szlifowania kitu na gladko np. zamiast klocka?
 

mebArth 
Wys³any: 2008-08-03, 15:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Tak ale jak ¼le przy³ozysz to zrobisz dziure. Mia³em takie cos w rekach i jak sie rozpedzi³o luzem to zastepowalo flexa do spawów. Jesli jest regulacja obrotow to sie nada...ale ja osobiscie bym tego ne kupi³. Zzera kupe powietrza. na kompresorze 150l butla po w³±czeni utej maszynki i pistoletu HP oba zdychaj±. Pistolet pluje a maszynka ledwo co sie kreci. MIa³em maszynke JONNNESWAY czy cos takiego...ale widze ze to to samo.
_________________
Bart
 
 

kpopis
Wys³any: 2008-08-03, 16:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Szlifuje sie szybciej niz oscylacyjna?

[ Dodano: 2008-08-03, 16:54 ]
Zastanawiam sie jeszcze czy taki sprzet o srednicy 8 cali sie przydaje? http://cgi.ebay.com/Inger...1QQcmdZViewItem
 

pitterek 
Wys³any: 2008-08-03, 17:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
kpopis napisa³/a:
Nadaje sie do szlifowania kitu na gladko np. zamiast klocka?


dobrze to okreslile¶. na g³adko ok, ale na równo bedziesz mia³ problem
_________________
Pit
 

kpopis
Wys³any: 2008-08-03, 18:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
rozumiem ;)
 

peter
Wys³any: 2008-08-03, 19:17   
0
UP DOWN

Posty: 133
to sa maszynki do nakladania pasty nablyszczajacej na karoserie samochodu.Tylko do tego jej uzywam.
Np do odswiezenia polysku lakieru nakladasz za jej pomoca paste nablyszczajaca (mleczko),zostawiasz do wyschniecia a nastepnie recznie sczyszczasz.
Do szpachli sie kompletnie nie nadaje.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-08-03, 20:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
peter napisa³/a:
to sa maszynki do nakladania pasty nablyszczajacej na karoserie samochodu.Tylko do tego jej uzywam.
Np do odswiezenia polysku lakieru nakladasz za jej pomoca paste nablyszczajaca (mleczko),zostawiasz do wyschniecia a nastepnie recznie sczyszczasz.
Do szpachli sie kompletnie nie nadaje.


NIE

Ta maszynka sie nie kreci w ko³o tylko ma obroty jak ósemka. czyli w ko³o plus na boki. Tak jak elektryczny RUPES czy "¿aba" pneumatyczna. Na równo sie nic nie wyciagnie bo sie tylko do³y porobi ale duzo pomoze. Zreszta nawet ja wykonczenie to na klocku jade zeby by³o prosciutko.
_________________
Bart
 
 

peter
Wys³any: 2008-08-03, 20:57   
0
UP DOWN

Posty: 133
mebArth napisa³/a:
peter napisa³/a:
to sa maszynki do nakladania pasty nablyszczajacej na karoserie samochodu.Tylko do tego jej uzywam.
Np do odswiezenia polysku lakieru nakladasz za jej pomoca paste nablyszczajaca (mleczko),zostawiasz do wyschniecia a nastepnie recznie sczyszczasz.
Do szpachli sie kompletnie nie nadaje.


NIE

Ta maszynka sie nie kreci w ko³o tylko ma obroty jak ósemka. czyli w ko³o plus na boki. Tak jak elektryczny RUPES czy "¿aba" pneumatyczna. Na równo sie nic nie wyciagnie bo sie tylko do³y porobi ale duzo pomoze. Zreszta nawet ja wykonczenie to na klocku jade zeby by³o prosciutko.


Nie krzycz bo nikt gluchy nie jest.
Moze tobie kojarzy sie nakladanie wosku od razu z polerka bo nic innego nie robisz pewnie.
Jest to oscylacyjna maszynka i do nakladania wosku sie nadaje.
(jak to ty napisales fachowo "czyli w ko³o plus na boki. " ^^
Ty miales podobna w lapach a ja mam taka sama jak ta z drugiego linku i nia wlasnie nakladam wosk.
Podobna nie znaczy zawsze ta sama.
Nie uzywales nie wypowiadaj sie na jej temat.

Za pomoca czarnej gabki nakladam wosk na karoserie (ta maszynka) nastepnie po wyschnieciu wosku nakladam na ta gabke oslone z froty i jade do uzyskania polysku (lub recznie)

czy "zaba pneumatyczna" to jest u ciebie To ?

niezla terminologia ^^ ^^
pneumatyczna szlifierka orbitalna sie to nazywa prosze pana
 

baqo 
Wys³any: 2008-08-03, 21:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
peter napisa³/a:
to sa maszynki do nakladania pasty nablyszczajacej na karoserie samochodu.Tylko do tego jej uzywam.
to ¿e tylko ty ich u¿ywasz do wosku, to nie znaczy ¿e do niczego innego nie s³u¿±. jak chcesz siê spieraæ z lakiernikami do czego s³u¿± szlifierki oscylacyjno obrotowe to nie ma sensu.sam wosk nanoszê rêcznie i my¶lê ¿e zrobiê to lepiej i szybciej ni¿ t± maszynk±,a jak ju¿ to wola³bym u¿yæ do tego polerki .
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-08-03, 21:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
peter napisa³/a:
czy "zaba pneumatyczna" to jest u ciebie To ?


ja u¿ywam tej, troszke inny model RA 150 A

- do matowania
- do rozcinania rys (np ktos przejedzie gwo¼dziem po masce - nie ma do³ków tylko rysa i tym lece bo nie zostawia wg³êbieñ)
- do docinania podk³adu - p.320-360 na sucho potem rêcznie poprawiam 800 na mokro
- do likwidowania rys na szpachli (u¿ywam do tego jeszcze miêkkiej przek³adki)

ogólnie maszynka jest przydatna - lekka i porêczna + odkurzacz i tak siê nie syfi na hali
_________________

 
 

peter
Wys³any: 2008-08-03, 21:54   
0
UP DOWN

Posty: 133
baqo napisa³/a:
peter napisa³/a:
to sa maszynki do nakladania pasty nablyszczajacej na karoserie samochodu.Tylko do tego jej uzywam.
to ¿e tylko ty ich u¿ywasz do wosku, to nie znaczy ¿e do niczego innego nie s³u¿±. jak chcesz siê spieraæ z lakiernikami do czego s³u¿± szlifierki oscylacyjno obrotowe to nie ma sensu.sam wosk nanoszê rêcznie i my¶lê ¿e zrobiê to lepiej i szybciej ni¿ t± maszynk±,a jak ju¿ to wola³bym u¿yæ do tego polerki .


tak tylko akurat ta nie dasz rady szpachli jechac bo jest niestabilna.A on mi napisal ze

mebArth napisa³/a:
peter napisa³/a:
to sa maszynki do nakladania pasty nablyszczajacej na karoserie samochodu.Tylko do tego jej uzywam.
Np do odswiezenia polysku lakieru nakladasz za jej pomoca paste nablyszczajaca (mleczko),zostawiasz do wyschniecia a nastepnie recznie sczyszczasz.
Do szpachli sie kompletnie nie nadaje.

NIE
Ta maszynka sie nie kreci w ko³o tylko ma obroty jak ósemka. czyli w ko³o plus na boki...

Dla niego jak cos sie w kolko nie kreci to do polerki nie bedzie czy jak ?

w sumie prawdziwy wosk nakladajac polerka to nie wiem czy zrobilbys to szybciej niz ta maszynka,a o czystosci juz nie wspomne.
 

pitterek 
Wys³any: 2008-08-05, 17:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
Mebarth wspominale¶ o firmie rupes. miale¶ z nia do czynienia? szef zamierza kupiæ nowe maszyny, w³asnie Rupes. czy ktos mo¿e sie wypowiedziæ na temat tego sprzêtu? Mo¿e ktos go uzywa.

hebel elektryczny; http://gambrinus.poznan.p...products_id=433

maszynka o plaskiej podstawie ; http://gambrinus.poznan.p...products_id=431

szlifierka katowa;http://gambrinus.poznan.pl/product_info.php?products_id=428

do tego odsysacz i maszynka elektryczna o okrag³ej podstawie.
Proszê o opinie.
_________________
Pit
 

peter
Wys³any: 2008-08-05, 17:51   
0
UP DOWN

Posty: 133
mam w pracy narzedzia rupesa.Maszynka oscylacyjno orbitalna http://www.allegro.pl/ite..._promocja_.html taka ,oraz elektryczna z odkurzaczem.Ta pierwsza podlaczona do centralnego odciagu,zaczyna pomalutku siadac.Zatrzymuje sie bez powodu.Mysle ze wiek robi swoje (ok 5 lat).Poniekad to i moja wina bo nigdy jeje oleju nie zaaplikowalem ;) .
Elektryczna ma ok 4 lat i nigdy nie byla w naprawie,pracuje nimi na co dzien.
Sprzet ogolnie bardzo dobrej jakosci ale drogi.
 

baqo 
Wys³any: 2008-08-05, 17:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mam siedem maszyn tej firmy,w tym s± dwa odsysacze. fuel profesionall :D :spoko: o maszynki pytaj w APP. maj± promocje,do maszyny odsysacz :shock: :shock:

[ Dodano: 2008-08-05, 17:57 ]
peter napisa³/a:
Elektryczna ma ok 4 lat
ja do pierwszej zaj¿a³em po siedmiu latach czyli teraz,zaczê³a stawaæ ,to zamówi³em now±,w tej starej tylko szczotki wymieni³em i dalej ¶miga :cool:
 
 

pitterek 
Wys³any: 2008-08-05, 18:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
Baqo w³asnie APP wyskoczy³o z ofert±. A orientujecie siê ile kosztuje sam odsysacz?

[ Dodano: 2008-08-05, 18:11 ]
i co musi byc w zestawie aby zalapac sie na taka promocje?
_________________
Pit
 

kalbi 
Wys³any: 2008-08-05, 18:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Rupes to jedna z najlepszych firm, tak¿e sprzêt ma konkretny. Mam maszynke okr±g³± pneumatyczn± RA150A oraz ten krótki hebel elektryczny. Sprzêt ¶miga jak z³y, nic siê narazie nie psuje, razem z tym mam te¿ odci±g py³ów bez którego lepiej nie zaczynaæ bo siê syfi, ¿e hej.

z tego co wiem to w zestawie musi byæ dowolna maszynka + odci±g i tyle
_________________

 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-08-05, 19:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
pitterek napisa³/a:
Mebarth wspominale¶ o firmie rupes. miale¶ z nia do czynienia? szef zamierza kupiæ nowe maszyny, w³asnie Rupes. czy ktos mo¿e sie wypowiedziæ na temat tego sprzêtu? Mo¿e ktos go uzywa.

hebel elektryczny; http://gambrinus.poznan.p...products_id=433

maszynka o plaskiej podstawie ; http://gambrinus.poznan.p...products_id=431

szlifierka katowa;http://gambrinus.poznan.pl/product_info.php?products_id=428

do tego odsysacz i maszynka elektryczna o okrag³ej podstawie.
Proszê o opinie.


Mam 2 Rupesy w pracy + odkurzacz i jest cacy. + pneumatyczna "¿aba" najlepsza z tego wszytseigo ale nie rupesa. Rupesy le¿a od czasu jak stary "¿abe" kupi³.
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group