Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
komutator 
Wysłany: 2008-08-07, 21:27   Jaki kolor podkładu pod metalik?
0
UP DOWN

Jakiego koloru podkład dać pod czerwony metalik? I czy może być taki czerwony matowy jak minia ??????

peter
Wysłany: 2008-08-07, 21:42   
0
UP DOWN

zobacz jaki odcien VS zaleca producent bazy pod ten kolor.

komutator 
Wysłany: 2008-08-07, 21:47   
0
UP DOWN

narazie to jeszcze nie mam tego koloru bo koles nie kupił farby a czymś prysnąć musiałem to padło żeby mi rysy po papierze na szpachli posiadały więć pomalowałem cały czerwonym, najwyżej pomaluje jeszzce raz narazie czekam na farbe

peter
Wysłany: 2008-08-07, 21:53   
0
UP DOWN

bedzie i czerwony ;)

komutator 
Wysłany: 2008-08-07, 21:55   
0
UP DOWN

to dobrze bo znowu to malować nie chce mi sie za bardzo bo to cały samochód razem z wnękami bagażnikiem u komora silnika ogólnie kupa malowania i jeszcze wiecej tarcia o demontażu juz nie wspomne

Dementor
Wysłany: 2008-08-07, 22:02   
0
UP DOWN

Też uważam że czerwony będzie OK, zwłaszcza jak klient sam kupuje lakier ;) bo gdybym ja miał robić razem z materiałem to wybrałbym jakiś odcień szarości najlepiej taki jaki podaje program recepturowy w mieszalni. Czerwony na szarym lepiej kryje na czerwonym, więc można przyoszczędzić na drogiej bazie ładując kolor w podkładzie.

mebArth 
Wysłany: 2008-08-07, 22:10   Re: Jaki kolor podkładu pod metalik?
0
UP DOWN

komutator napisał/a:
Jakiego koloru podkład dać pod czerwony metalik? I czy może być taki czerwony matowy jak minia ??????

Pod jaki lakier? Czerwony ale jaki? Konwencja czy woda. Jaka firma farby bo to ma znaczenie. Jedna ładnie kryje a druga mniej.

komutator 
Wysłany: 2008-08-07, 22:10   
0
UP DOWN

Klijent daje kase na lakier podkład i na wszystko ja tylko robie. A poresztą farby to będe miał ze 3 litry więc chyba wystarczy napewno nie wiem tylko ile bezbarwnego kupić

[ Dodano: 2008-08-07, 22:11 ]
Lakier zwykła baza metalik tu jest link do tej farby

http://allegro.pl/item413...arl_effect.html

Łukasz1 
Wysłany: 2008-08-07, 22:19   
0
UP DOWN

na oko bez numeru to pewnie vs 4

komutator 
Wysłany: 2008-08-07, 22:21   
0
UP DOWN

na oko to chłop w szpitalu umarł a tak na serio to według ciebie jaki podkład pod to przywalić

Łukasz1 
Wysłany: 2008-08-07, 22:22   
0
UP DOWN

numer to ci powiem

komutator 
Wysłany: 2008-08-07, 22:28   
0
UP DOWN

a skad ja moge wiedzieć jak tego jeszcze na oczy nie widziałem na puszce będzie pisac>?????

Łukasz1 
Wysłany: 2008-08-07, 22:36   
0
UP DOWN

powinno

peter
Wysłany: 2008-08-07, 22:42   
0
UP DOWN

komutator napisał/a:
a skad ja moge wiedzieć jak tego jeszcze na oczy nie widziałem na puszce będzie pisac>?????

zauwaz ze ten lakier jest prawie 2 lata po terminie(moga byc jaja),sprzedajacy napisal w aukcji ze jest bardzo wydajny ;) ,to jest perla jescze jak on to pisze o efekcie kameleonu,wiec z wydajnoscia to bym uwazal.
takie lakiery to ja tez do kontenera wywalam (dwa lata po terminie) i mysle ze te z aukcji to z kontenera sa ^^ .
Przyjezdza duzo chlopakow z polski pogrzebac sobie w kontenerze u mnie w pracy i takie cos zabieraja (nie sa to te lakiery napewno ,bo ja z hondy wywalam) wiec sam rozumiesz jakie moze byc ich pochodzenie a co za tym idzie jakie moga byc klopoty przy lakierowaniu nimi ;)

komutator 
Wysłany: 2008-08-07, 22:52   
0
UP DOWN

aha narazie powiedziałem mu zeby kupił tylko litr jego strata chodzi o to zeby zobaczył jaki bedzie z tego kolor hehe ale bedzie czad jak to otworze a tam bryła <lol2>
To jak ty wywalasz takie lakiery do kosza to weź byś mi wysłał parenaście takich lakierków pocztą ja zapłace za transport co ty na to????

[ Dodano: 2008-08-07, 22:53 ]
pomaluje sobie ściany

glover
Wysłany: 2008-08-07, 22:55   
0
UP DOWN

Co do terminu ważności to bym się nie martwił, to nie woda że mogą się jakieś glony zalęgnąć.
Kolor to chyba LQ7/1 a kolor podkładu to mocno ciemny szary - grafitowy.

komutator 
Wysłany: 2008-08-07, 23:04   
0
UP DOWN

no ale ten czerwony to np nie może byc??? Co sie stanie jezeli dam taki kolor a nie ten szary????

[ Dodano: 2008-08-07, 23:12 ]
o albo inaczej macie moze jakieś fotki czaerwonych metalików i ich numery pokazał bym koledze a nie zeby kupował jakies badziewia z allegro pojedzie sie i dobierze cena nie gra roli

glover
Wysłany: 2008-08-07, 23:27   
0
UP DOWN

komutator napisał/a:
Co sie stanie jezeli dam taki kolor a nie ten szary????

nic się nie stanie, jak robisz całościówkę to tym bardziej nie ma znaczenia, po prostu na szarym lepiej kryje i idzie mniej bazy. Co innego jak masz naprawę miejscową, to wtedy ten szary mocno ułatwia zakrycie plamy podkładu.

komutator 
Wysłany: 2008-08-07, 23:42   
0
UP DOWN

no to dobrze a swoją droga to będzie coś z tych fotek i numerów lakierów????

glover
Wysłany: 2008-08-07, 23:48   
0
UP DOWN

a nie lepiej pójść do jakiejś mieszalni i poprosić wzornik z czerwonymi metalikami? zdjęcia słabo wychodzą

komutator 
Wysłany: 2008-08-08, 09:40   
0
UP DOWN

na tych wzornikach są lipne kolory juz je oglądałem. Takie najbardziej popularne nic ciekawego. A zdjęcia to mi chodzi tylko porównać i mniej więcej zobaczyć jak to wygląda.

peter
Wysłany: 2008-08-08, 20:08   
0
UP DOWN

komutator napisał/a:
To jak ty wywalasz takie lakiery do kosza to weź byś mi wysłał parenaście takich lakierków pocztą ja zapłace za transport co ty na to????

pomaluje sobie ściany

wyslac tego nie moge do polski bo to chemia.

komutator 
Wysłany: 2008-08-08, 22:05   
0
UP DOWN

to n ie da sie lakieru wysłać poczta???

baqo 
Wysłany: 2008-08-08, 23:21   
0
UP DOWN

peter napisał/a:
przepraszam!!! a gdzie ty w ogóle pracujesz ???nie pamiętam.

mebArth 
Wysłany: 2008-08-09, 14:47   
0
UP DOWN

peter napisał/a:
komutator napisał/a:

pomaluje sobie ściany

Co sie nie da?
Jak sie da przewieźc 20 litrów nitra autem do szwecji to i wysłac sie da.

peter
Wysłany: 2008-08-10, 15:35   
0
UP DOWN

mebArth napisał/a:
Co sie nie da?
Jak sie da przewieźc 20 litrów nitra autem do szwecji to i wysłac sie da.

przewiezc autem a wyslac poczta to dwie rozne rzeczy.
Przewiezc to ci moge bombe w bagazniku jak sie uda ale poczta to nie przejdzie ;P

ZENEK
Wysłany: 2008-08-14, 15:50   
0
UP DOWN

panowie to żaden lakier z efektem kameleona tylko numer VW LB3Y - zwykła czerwona słabo kryjąca perła podklad powinien być jasno szary , ale jeśli pomalowałeś na czerwono to tylko może być zonk przy pokryciu ,mogą wystąpic plamy widoczne w słońcu

gola 
Wysłany: 2008-08-14, 19:42   
0
UP DOWN

przeciez autor nie pisal ze to kameleon ;)

baqo 
Wysłany: 2008-08-14, 22:40   
0
UP DOWN

ZENEK napisał/a:
panowie to żaden lakier z efektem kameleona
zenkowi chodzi chyba o to, że niepotrzebny jest tu podkład w kolorze, tylko wystarczy szarość widmowa,w tym przypadku jaśniejszy szary :tak:

ZENEK
Wysłany: 2008-08-15, 22:20   
0
UP DOWN

Autor postu nie , ale sprzedawca zasugerował efekt kameleona i w ten sposób nabija ludzi w butelkę, bo w przypadku kameleona i innych dziwnych lakierów wymagane są odpowiednie kolory podkladów - nie tylko szarości widmowych.

komutator 
Wysłany: 2008-08-18, 23:28   
0
UP DOWN

No to mam wkońcu pomalowac całe auto na szaro czy nie ??????????? Bo już nie wiem co mam zrobić. To powie mi ktoś na sto procent czy ten kolor podkładu będzie dobry pod czerwony metalik czy mam malować na siwo

baqo 
Wysłany: 2008-08-19, 11:46   
0
UP DOWN

co my tu ci możemy doradzić!!! weż sobie dwie blachy ,jedna w kolorze twojego czerwonego podkładu,druga w odcieniu szarości,nanieś bazę w takiej samej ilości warstw,ciśnienie,itd. przykryj lakierem bezbarwnym i porównaj sobie osobiście co wychodzi :shock:
komutator napisał/a:
No to mam wkońcu pomalowac całe auto na szaro czy nie ???????????
sam sobie zdecydujesz! a nie wymagaj od forum aby podejmował za ciebie decyzje. to są tylko porady :idea: jak ja bym to zrobił!!! przede wszystkim nie malowałbym tego jakimś czerwonym g..., tylko odrazu zastosował szarość widmową. ,jak bym miał już takie czerwone g..., to lakierowałbym wpierw w bazie odcień czarości,po wyschnięciu właściwy lakier,czyli tą perłę.

ixell
Wysłany: 2008-08-21, 22:29   
0
UP DOWN

cenzura...ie o szrościach widmowych. Są test karty. Robisz próbę krycia koloru. Jeżeli kolor kryje na 2 razy, to nanosisz 2 warstwy lakieru, jeżeli na 3 razy to nanosisz 3 warstwy. I nie ważne czy podkład masz szary, czerwony czy sraczkowaty. Szarości widmowe to oszukaństwo systemów drogich, np duponta. Jeżeli kolor słabo kryje, każą robić podkład w odcieniu i np wychodzi krycie na 2 razy. A zrobisz próbę na test karcie i okazuje się, że już nie jest tak słodko. Kryje np 4 lub 5 razy i okazuje się, że ten system nie jest taki och i ach. I dlatego oddałem duponta i go już nigdy nie wezmę.
Daj zwykły szary podkład i nanieś odpowiednią warstwę lakieru, wg próby krycia i będziesz miał 100% pewności co do odcieniu koloru i wymaganej grubości lakieru.
www.autolakier.pl

baqo 
Wysłany: 2008-08-22, 09:09   
0
UP DOWN

ixell napisał/a:
I dlatego oddałem duponta i go już nigdy nie wezmę.
zapomniałeś dodać że najlepszy PROFIX :D :D
ixell napisał/a:
Szarości widmowe to oszukaństwo systemów drogich, np duponta.
ale pito... :shock: w profixie jeszcze nie wiedzą co to jest :D :D

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu