Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Ryba 
Wys³any: 2008-08-19, 11:35   Novoakryl 570 problem
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
:help:
Mam problem z klarem novoakryl 570 z novola :/
Kupi³em taki w mieszalni; odlewany z puszki - luzem. Wiêcej ju¿ go nie kupiê, ale chcia³bym wyja¶niæ moje w±tpliwo¶ci.
Problem wygl±da nastêpuj±co:
Po na³o¿eniu produktu na bazê niemetaliczn± (novol) ca³o¶æ wygl±da bardzo s³abo. Morka nie jest du¿a, ale lakier ma s³aby po³ysk, bez g³ebi. Dodatkowo po na³o¿eniu 2 warstwy na lakierze zaczynaj± robiæ siê "rybie oczka", bardzo neiwielkie, ale jednak. Nak³ada³em ostatecznie 3 warstwy, na ostatniej da³em trochê wiêcej materia³u; my¶la³em ¿e siê rozleje , ale efekt by³ bez zmian
Wszystko to sprawia, ¿e po pomalowaniu c³±o¶æ muszê matowiæ P1500, 2000, 2500. Po poelrce wygl±da ¶wietnie - idealne lusterko, a "rybie oczka" s± zupe³nie niewidoczne.

Jednak, gdy malowa³em klarem spectral 515, nie mia³em ¿adnych problemów. Wysz³o idealne lusterko bez polerowania, ¿adnych "rybich oczek" itp.

Dodam tylko, ¿e powierzchnia by³a tak samo przygotowana - podk³±d HS 5:1, obróbka P800 na mokro, odt³uszczone extarkcyjn±, baza niemetaliczna Novol
 
 

gola 
Wys³any: 2008-08-19, 12:26   Re: Novoakryl 570 problem
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
Ryba napisa³/a:
...
lakier ma s³aby po³ysk, bez g³ebi...


moze powinienes wydluzyc czasy odparowan pomiedzy warstwami?Bo jezeli lakier ma slaby polysk to moze byc przyczyna,poprostu pompuje baze.
Lakiery MS jakim jest novakryl potrzebuja wiekszych czasow odparowan miedzy warstwami.Pozatym spectral o ktorym piszesz to VHS,a to juz zupelnie inna jakosc w porownaniu do MS.
 

ixell
Wys³any: 2008-08-21, 22:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 283
Sk±d: Kalisz
ekstrakcyjn±? Cz³owieku, lakierujesz samochody czy traktory? S³ysza³e¶ co¶ o zmywaczu silikonowym? Benzyna ekstrakcyjna ma w sobie do 5% olejów. Wina jest Twoja, nie lakieru. Chocia¿ i tak twierdzê, ¿e novol jest do dupy
_________________
ZOBACZ
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=7388319
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3442968
www.autolakier.pl
 

baqo 
Wys³any: 2008-08-22, 09:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ixell napisa³/a:
¿e novol jest do dupy
zapomnia³e¶ dodaæ ¿e najlepszy PROFIX :D :D
 
 

Ryba 
Wys³any: 2008-08-22, 14:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
No nie mówiê, ¿e wina jest nie moja :D , tylko, ¿e na spectralu problem nie wystêpuje, a technika malowania ta sama. Gola mia³ racjê z tyym odparowaniem, poniewa¿ po 4 h po³ysk by³ ju¿ ok; jednak "rybie oczka" ci±gle pozosta³y, ale uda³o mi siê je usun±æ przy polerce, wiêc problem z g³owy :spoko:
 
 

gola 
Wys³any: 2008-08-22, 22:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
ixell napisa³/a:
...S³ysza³e¶ co¶ o zmywaczu silikonowym?


ja chyba tez nie,co najwyzej o zmywaczu silikonu. ;)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group