Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 05:42
Autor Wiadomo¶æ
kpopis
Wys³any: 2008-09-28, 16:57   Pistolet do bezbarwnego - wplyw na wyglad powloki
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Mam czasem problem z rozlaniem bezbarwnego na lekka morke. Uzywam podroby Iwaty W-400 za 250zl. Strumien nie jest idealnie rowny a gdy podkrece cisnienie powyzej 3bar to robia sie "widly" tj miotla nie ma srodka. O wiele latwiej by mi bylo gdyby strumien byl szerszy i rowniotki. Myslalem o kupnie jakiegos porzadniejszego sprzetu np:

-CHS'a z karlowicza w Warszawie - koszt kolo 300zl
-Walcoma slim HP - 420zl
-Sata 2000RP, tu wyzsza cena min 800zl
 

jacklack 
Wys³any: 2008-09-28, 17:03   Re: Pistolet do bezbarwnego - wplyw na wyglad powloki
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
kpopis napisa³/a:
Mam czasem problem z rozlaniem bezbarwnego na lekka morke. Uzywam podroby Iwaty W-400 za 250zl. Strumien nie jest idealnie rowny a gdy podkrece cisnienie powyzej 3bar to robia sie "widly" tj miotla nie ma srodka. O wiele latwiej by mi bylo gdyby strumien byl szerszy i rowniotki. Myslalem o kupnie jakiegos porzadniejszego sprzetu np:

-CHS'a z karlowicza w Warszawie - koszt kolo 300zl
-Walcoma slim HP - 420zl
-Sata 2000RP, tu wyzsza cena min 800zl


Je¶li mogê poleciæ to Sata 3000 HVLP Digital z dysz± 1,3 wtedy bêdziesz mia³ ru :spoko: wnuteñki i szerszy strumieñ :spoko:
 
 

kpopis
Wys³any: 2008-09-28, 17:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
A nie lepiej do bezbarwnego Sate 3000 RP?

Mam Devilbissa Gti HVLP nowke ale tylko do baz go uzywam. Troche mi go szkoda do klaru do ktorego chcialem kupic sobie HP lub RP.
 

jacklack 
Wys³any: 2008-09-28, 17:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
Przy HVLP bêdziesz mia³ wiêksze oszczêdno¶ci lakieru :)
 
 

gola 
Wys³any: 2008-10-02, 12:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
jacklack napisa³/a:
Przy HVLP bêdziesz mia³ wiêksze oszczêdno¶ci lakieru :)


i wieksza morke na nim ;)
 

jacklack 
Wys³any: 2008-10-02, 14:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
gola napisa³/a:
jacklack napisa³/a:
Przy HVLP bêdziesz mia³ wiêksze oszczêdno¶ci lakieru :)


i wieksza morke na nim ;)


Jak se go skrêci na 0,5bar to siê zgodzê :D
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-02, 18:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Sata 3000 HVLP jest dpbra i do bazy i do klaru...a jak sie nie umie skrêcac odkrecac regulowac pokrêta³kami to niech sobie pêdzel kupi. 2z³ w TESCO. OD tego s± pokrêta³ki plus ewentualny reduktor pod pistoletem ze mozna go ustawic JAK SIÊ CHCE.
_________________
Bart
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-10-02, 22:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
mebArth napisa³/a:
Sata 3000 HVLP jest dpbra i do bazy i do klaru...a jak sie nie umie skrêcac odkrecac regulowac pokrêta³kami to niech sobie pêdzel kupi. 2z³ w TESCO. OD tego s± pokrêta³ki plus ewentualny reduktor pod pistoletem ze mozna go ustawic JAK SIÊ CHCE.

tak Sata to bardzo elastyczny postolet Ale ci¶nienie przy jego pracy musi byæ odpowiednie najlepiej 2bar 2,05 bar i do klaru i do bazy wtedy morka jest idealna oczywi¶cie musi byæ zachowana odpowiednia odleg³o¶æ styku strumiena z el.
A co do pedzli za 2 z³ ? to niska pó³a proponowa³ bym ³awkowiec krótki bo i wydajny i aplikacja szybka
 
 

gola 
Wys³any: 2008-10-03, 09:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
Sata 3000 HVLP jest dpbra i do bazy i do klaru...a jak sie nie umie skrêcac odkrecac regulowac pokrêta³kami to niech sobie pêdzel kupi. 2z³ w TESCO. OD tego s± pokrêta³ki plus ewentualny reduktor pod pistoletem ze mozna go ustawic JAK SIÊ CHCE.


dobrze ze ty umiesz pokretalkami regulowac i piszesz ze baze na 0.8 nakladasz . ^^ ^^ ^^ :fiu: :fiu: :fiu:

pedzlem to ty umiesz operowac bo sie uczyles zapewne jak meble malowales ;)

mebArth napisa³/a:
Baze k³ade na 0.8 a bezbarwny 1.2- 1.5 wg cyferek na rekojesci S3000...
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-03, 15:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
GOLA nie fikaj do mnie i zejd¼...czepiasz sie mnie w kazdym poscie a ja nic do Ciebie nie mówie. O...eb sie jednym s³owem. MOja sprawa jak maluje i jakos innym sie podoba. A ze ty sie trzymasz ksiazek to Twoja sprawa. Jakby sie nie podoba³o to bym nie mi³ roboty = proste chyba? Dodam ze to baza woda...wiec jakbym nie po³ozy³ i tak jest g³adka po odparowaniu. Jescze raz cie prosze zejd¼ ze mnie bo zrobi sie niemi³o.
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2008-10-03, 17:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
oki,myslalem ze to
mebArth napisa³/a:
...a jak sie nie umie skrêcac odkrecac regulowac pokrêta³kami to niech sobie pêdzel kupi.


bylo do mnie,jezeli nie to przepraszam za zle zrozumienie tekstu.
pozatym,
mebArth napisa³/a:
..jakos innym sie podoba ... Jakby sie nie podoba³o to bym nie mi³ roboty = proste chyba?.


jest pojeciem wzglednym,moze musi sie podobac ;)
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-03, 18:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
GOLA nie by³o do Ciebie...by³o ogólnie. Ze jak ktos nie umie sobie wiatru czy materia³u ustawic to niech nie p³acze ze ma ch...pistolet.
Co do PODOBA SIE - moi szefowie tez nie sa palcem robieni i widz± co jest. Jakby by³o ¼le to by meldowali a ja mia³bym poprawki. Bywa ze cos zdupce ale to cenzura³y...dziurka w bazie czy paproch bia³y..nieistotne rzeczy a Ty szurasz do mnie i nie wiem po co. Radosc Ci to sprawia?
_________________
Bart
 
 

jacek
Wys³any: 2008-10-03, 19:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 50
Mam pytanie je¶li kto¶ zna sposób regulacji ci¶nienia Sata 3000 RP digital ,w szczególno¶ci czy wskazania wy¶wietlacza dotycz± ci¶nienia na dyszy czy ci¶nienia wlotowego
 

dawid
Wys³any: 2008-10-03, 20:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
cisnienie, gestosc, jakosc materialu, odleglosc od panelu (predkosc malowania), dawkowanie materialu(grubosc warstw), wielkosc-krztaut elemetu,temperatura podczas aplikacji, dostosowanie rozpuszczalniku do warunkow, wygrzewanie lub pozostawienie w warunkach pokojowych do wyschniecia

Od tego zalerzy wyglad koncowy polakierowanej powierzchni pistolet to tylko narzedzie bardziej lub mniej oszczedne

Pozdrawiam
_________________
hmmm
 

baqo 
Wys³any: 2008-10-03, 21:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
jacek napisa³/a:
Sata 3000 RP digital ,w szczególno¶ci czy wskazania wy¶wietlacza dotycz± ci¶nienia na dyszy czy ci¶nienia wlotowego
no co to za pytanie :?: :?: ci¶nienie pracy na wy¶wietlaczu 2 atm, ci¶nienie na dyszy 0,7 atm. na dyszy trzeba mierzyæ oddzielnym manometrem , ale to tylko chyba w fabryce.
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-04, 11:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Cisnienie pokazane na liczniku jest wartoscia robocz±. Jak mój kompresor nabje 8 bar to po odkreceniu na full cisnienia na S3000 HVLP pokazuje 2.5 wiec mi sie wydaje ze to 2.5 to jest to co wylatuje z pistoletu a nie przed rêkojsci±. Tak czy inaczej, lubie ustawic pistolet na s³uch. Dawniej nie by³o liczników w rêkojesci ani reduktorów pod pistolet. By³y "warszawy" i tez sie malowa³o. Najlepiej przetestowac na jakims starym elemencie i sam dojdziesz gdzie jest w³±sciwe ustawienie.
_________________
Bart
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-10-04, 11:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
Cytat:
Cisnienie pokazane na liczniku jest wartoscia robocz±. Jak mój kompresor nabje 8 bar to po odkreceniu na full cisnienia na S3000 HVLP pokazuje 2.5


U mnie jak ma kompresorze mam 8 bar to na S3000 mam 4,5 bar u ciebie 2,5 my¶lê ¿e te ró¿nice powoduje od d³ugo¶ci i grubo¶ci linii miêdzy kompresorem a pistoletem :)

Je¶li ju¿ mamy manometry i to cyfrowe w rêkoje¶ci to powinni¶my ich u¿ywaæ chodzby dla samego porz±dku bardzo czêsto zdarza siê ¿e auto ju¿ przez nas lakierowane wraca z now± podobn± napraw± i przy utrzymaniu porz±dku ci¶nieñ roboczych nie musimy lakierowaæ ju¿ el. przyleg³ych a jak wiemy zmiana ci¶nienia to zmiana odcienia ja tak robiê i jest ok ;)
 
 

gola 
Wys³any: 2008-10-04, 12:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
...pokazuje 2.5 wiec mi sie wydaje ze to 2.5 to jest to co wylatuje z pistoletu a nie przed rêkojsci±.


niemozliwa rzecza jest aby cisnienie na wyjsciu bylo takie samo jak na wejsciu.
Przy 2 bar-ach na rekojesci masz 0.7 bara na glowicy wiec sam widzisz ile jest zredukowane.
 

angelo
Wys³any: 2008-10-04, 13:03   sata 3000 ci¶nienie
0
UP DOWN

Posty: 15
Ci¶nieni max to 2 atm. nale¿y mierzyæ na zegarze bezpo¶rednio na wlocie do pistoletu, je¿eli mamy wersjê digital z pomiarem ci¶nienia w rêkoje¶ci to wynik pomiaru +0,2 atm.Ja klar nak³adam 1,8-2,0 ,baza 1,7 ,wypy³ka zale¿nie od tego jak kolor wyszed³ na próbce od 1,4 -1,7(lakier bazowy Aqamax MaxMeyer).
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-04, 20:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
no GOLA. a smia³es sie ze mnie ze maluje na 0.8bar. Powiem tak...odkrece na full wiatru to mi pistolet wyrywa a na budziku jest 2.5 bar. GOLA i wiedz ze na HVLP inaczej sie ustawia wiater niz na zwyk³ym pistolecie. Ale chyba to wiesz...zreszta ja przewaznie na s³uch krece pokrêta³kami :D
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2008-10-05, 16:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
no GOLA. a smia³es sie ze mnie ze maluje na 0.8bar. Powiem tak...odkrece na full wiatru to mi pistolet wyrywa a na budziku jest 2.5 bar. GOLA i wiedz ze na HVLP inaczej sie ustawia wiater niz na zwyk³ym pistolecie. Ale chyba to wiesz...zreszta ja przewaznie na s³uch krece pokrêta³kami :D


i co chciales tym postem udowodnic ? Czytaj ze zrozumieniem czlowieku,nikt nie napisal ze lakieruje baza na 0.8 :D
angelo napisa³/a:
Ci¶nieni max to 2 atm. nale¿y mierzyæ na zegarze bezpo¶rednio na wlocie do pistoletu, je¿eli mamy wersjê digital z pomiarem ci¶nienia w rêkoje¶ci to wynik pomiaru +0,2 atm.Ja klar nak³adam 1,8-2,0 ,baza 1,7 ,wypy³ka zale¿nie od tego jak kolor wyszed³ na próbce od 1,4 -1,7(lakier bazowy Aqamax MaxMeyer).


mebArth napisa³/a:
...Powiem tak...odkrece na full wiatru to mi pistolet wyrywa a na budziku jest 2.5 bar.



a ja powiem tak ;) ,odkrece na full u mnie to na zegarze jest 4.5 atm.,i to zalezne od tego ile na reduktorze w kabinie ustawie bo i 6.5 atm moge osiagnac.Prawidlowe ustawienie HVLP SATA300 to na reduktorze w kabinie miedzy 5-6Atm a na pistolecie 2atm max.Proponuje ci kompresor zmienic skoro tak ci sie dzieje ;)

mebArth napisa³/a:
...i wiedz ze na HVLP inaczej sie ustawia wiater niz na zwyk³ym pistolecie.


powaznie :shock: ,nie wiedzialem,ale dzieki za informacje :x:
 

angelo
Wys³any: 2008-10-05, 20:55   
0
UP DOWN

Posty: 15
Kolego mebArth do saty 3000 kompresor musi mieæ wydajno¶æ co¶ ok 430 l/m inaczej wychodza takie spadki ci¶nienia jak u ciebie przyczyn± te¿ mo¿e byæ za ma³a przepustowo¶æ filtrów.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-06, 11:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
GOLA prosi³em Cie zejd¼....Co ci nie pasuje? maluje 16 lat...mam prasce i ludzie sa ZADOWOLENI, tylko Tobie wiecznie cos nie lezy. JEstes gorszy niz moja przed okresem.Ogólnie zlewam co piszesz do mnie bo WIESZ LEPIEJ ale stary...ja na Tobie nie jezdze. I jak masz bawic sie emotami z GG to sobie daruj bo nic ciekawego nie wnosisz do tematu.


Kolego angelo mam dobry kompresor. Tzn daje rade. Czasem rzygnie wod± :D Juz sie zabezpieczy³em w tym kierunku. W sumie nie jest to rewelacja ale pracowa³em na gorszych. Jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :)
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2008-10-06, 12:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
nic do ciebie nie mam stary,to byla riposta na to ;
mebArth napisa³/a:
no GOLA. a smia³es sie ze mnie ze maluje na 0.8bar. Powiem tak...odkrece na full wiatru to mi pistolet wyrywa a na budziku jest 2.5 bar. GOLA i wiedz ze na HVLP inaczej sie ustawia wiater niz na zwyk³ym pistolecie. Ale chyba to wiesz...zreszta ja przewaznie na s³uch krece pokrêta³kami :D
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-06, 18:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
No ok... tylko wyt³umacz zielonemu jak na s³uch skrecic pokrêta³ki.
_________________
Bart
 
 

jacek
Wys³any: 2008-10-06, 19:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 50
dlaczego zegarek w digital wskazuje np. ( .50) a nie( 5.0) co rozumia³bym jako 5 atm niewiem mo¿e tylko mój tak ma,i dlaczego regulowanie szeroko¶ci strunienia wp³ywa na wskazania wy¶wietlacza, (przy zwê¿aniu wzrasta) poza tym za³o¿y³em kiedy¶ dla porównania reduktor z manometrem to wskazania zancznie ró¿ni³y siê. Chcia³bym u¿ywaj±c tego pistoletu rozumieæ co wskazuje ten bajer.
 

dawid
Wys³any: 2008-10-06, 19:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
zwykly pistolet, zwykly manometr i twoje klopoty znikna:))

roskrec strumien na maksa, matarial jak tam lubisz ( ja preferuje na maksa) cisnienie w raczce na maksa, digital na maksa i teraz ustawiaj cisnienie poprzez manometr posredni np na filtrach wodnych ustawiajac wartosc oczekiwanego cisnienia na digidigi manometrze i wtedy bedzie gitara mialem gigitala bevilbisa ale czasami swirowal i do tego cierzki byl jak sztanga
_________________
hmmm
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-06, 21:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
5.0 ? Oszala³es ch³opie? moze mowisz o 0.5? czyli PÓ£ bara. ALbo czytac nei umiesz i masz 50 za przecinkiem. Przecie to s³ychac - 5 barów pistolet wyrywa a 0.5 pluje.
_________________
Bart
 
 

jacek
Wys³any: 2008-10-07, 19:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 50
mo¿e zle wskazuje ale chodzi o to ¿e przed kropk± nie ma nic tylko za kropk± np.(.20) i dlatego nie wiem o co chodzi. Czy .50 oznacza 5 atm, nie wiem ale u mnie na max tyle wskazuje nawet .60
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-08, 16:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Tutaj http://allegro.pl/item446...r_1_4_cala.html juz wiadomo co znaczy 60 czy tam 50... Chodzi o PSI. Podzia³ka amerykancka tak samo oni mierz± w calach a my w cm. Niebieskie to BAR a czerwone PSI.
_________________
Bart
 
 

jacek
Wys³any: 2008-10-08, 20:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 50
faktycznie fajny :rotfl:
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-09, 15:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Co fajny? Chodzi³o mi o SKALÊ a nie o manometr. Jestes madrzejszy to znajdz na allusie cos ciekawszego...na biegu szuka³em zeby wyjasnic o co chodzi z tymi 50 a 5. To samo jest napisane na liczniku to pompowania kó³ z MAKRO za 12 z³...tez FAJNY co nie?
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group