Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 04:36
Autor Wiadomo¶æ
zed
Wys³any: 2008-09-29, 23:25   ogrzewanie warsztatu
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
jakie ogrzewanie macie u siebie w warsztatach ,ja mam kaloryfery i piec na gaz ziemny ale malo wydajne to grzanie .mysle o zalozeniu nagrzewnicy wodnej.
 

kpopis
Wys³any: 2008-09-30, 10:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Ja w tym roku bede robil piec na przepracowany olej z plaszczem wodny (kilka kaloryferow). Wydajnosc 30kW. Zuzycie oleju od 1 do 3 litrow na godzine.
 

krzysztof66
Wys³any: 2008-09-30, 23:13   
0
UP DOWN

Posty: 19
Ja od trzech lat ogrzewam warsztat piecem nadmuchowym na olej przepracowany w³asnej konstrukcji jest prosty jak budowa cepa,ale bardzo skuteczny,zu¿ywa 2-2,5 litra na godz.zim± jest przyjemnie ciep³o w dwóch sporych pomieszczeniach.Gor±ce powietrze jest t³oczone dmuchaw± przez podwójne ¶ciany pieca i podawane do lakierni z s±siedniego pomieszczenia rur± spiro.Spalanie ca³kowicie bezdymne.
 

jacklack 
Wys³any: 2008-09-30, 23:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
krzysztof66 napisa³/a:
Ja od trzech lat ogrzewam warsztat piecem nadmuchowym


Je¶li to ciep³e powietrze jest podawane do lakierni no to jeszcze oki ale mówisz ¿e jest jeszcze podawane do innego pomieszczenia ?? je¶li w tym drugim pomieszczeniu jest szlifowana szpachla lub podk³ad to nie wskazany jest jakikolwiek nadmuch owszem przep³yw powietrza tak,ale nie nadmuch szlifowany py³ zaklei ci p³uca :tak:
 
 

krzysztof66
Wys³any: 2008-10-01, 14:00   
0
UP DOWN

Posty: 19
A od czego maska przeciwpy³owa??W drugim pomieszczeniu nie ma nadmuchu,piec grzeje ca³ym swoim korpusem,dodatkowo sporo ciepla daje rura odprowadzaj±ca spaliny.Do lakierni nadmuch jest te¿ umiarkowany ¿eby ¶mieci w powietrzu nie lata³y.
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-10-01, 16:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
U nas jest centralne ale go nie urzywamy. Na chali stoi rumcajs (taki ma³y piecyk na wegiel) i on wszystko wystarczaj±co ogrzewa. Uwarzam ¿e nie ma nic lepszego je¿eli chodzi o stosunek ilo¶ci ciep³a do kosztów.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-01, 17:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Dobra "koza' spali i puszki po Harnasiu ;) Zostanie denko bo za grube ALU :D
_________________
Bart
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-10-02, 17:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
mebArth napisa³/a:
Dobra "koza' spali i puszki po Harnasiu ;) Zostanie denko bo za grube ALU :D


dok³adnie :D
 

jony1991 
Wys³any: 2008-11-18, 14:57   
0
UP DOWN
jony


Posty: 62
Sk±d: wiskonsin
mam s³oneczko na butle z gazem i jest git :spoko: ale powiezchnia mojego garazu to 20m2
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-06-03, 22:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Czy móg³bym prosiæ o zmianê tego tematu na :

JAK NA W£ASNE ¯YCZENIE SZYBKO TANIO I SPRAWNIE .... WYLECIEÆ W POWIETRZE !

Brawo ch³opaki brawo !!! Koza, Rumcajs, s³oneczko ... w LAKIERNI !!!!!!!! BRAWO !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

zed
Wys³any: 2009-06-04, 07:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
PROJEKTER napisa³/a:
Koza, Rumcajs, s³oneczko
^^ ^^
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-06-04, 08:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
zed ! Wystarczy jak masz kaloryfery i wywo³asz sta³y ruch powietrza w pomieszczeniu ! ... i ju¿ bêdziesz mia³ cieplej o 2 -3 st C a to siê naprawdê odczuwa. Ale nagrzewnica wodna to bardzo doby pomys³. Pamiêtaj tylko ¿eby jej wiatrak zasysowy by³ poza lakierni± bo szybko siê pozapychaj± otworki w samej g³owicy ( takiej jak ch³odnica samochodowa). Jak masz jakie¶ pomieszczeni obok lakierni to zamontuj tam nagrzewnicê i skieruj jej wlot do lakierni. To urz±dzenie re cyrkulacyjne zasysa powietrze z pomieszczenia podgrzewa i wt³acza ponownie i tak na okr±g³o.... wiec w drzwiach lub ¶cianie do tego pomieszczenia musisz zrobiæ otwór zamontowaæ siatkê a pod ni± filtr Paint Stop taki jak w kabinie na pod³odze. I do uk³adu grzewczego wlej P£YN DO CH£ODNIC ALUMINIOWYCH DO - 30 st C ... bêdziesz móg³ spokojnie spaæ i balowaæ zim± w ¶wiêta i wolne dni od pracy ( bez kosztownej i przykrej niespodzianki na drugi dzieñ w warsztacie ! )
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

No-limit
Wys³any: 2009-06-05, 21:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
PROJEKTER napisa³/a:
Czy móg³bym prosiæ o zmianê tego tematu na :

JAK NA W£ASNE ¯YCZENIE SZYBKO TANIO I SPRAWNIE .... WYLECIEÆ W POWIETRZE !

Brawo ch³opaki brawo !!! Koza, Rumcajs, s³oneczko ... w LAKIERNI !!!!!!!! BRAWO !


GIT!Jeszcze butla z acetylenem i tlenem i :spoko: :cool: :cool: :cool:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group