Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Vob
Wys³any: 2008-10-09, 13:12   Rzutnik - jaki wybrac
0
UP DOWN

Posty: 13
Jak w temacie. Poszukuje dobry i stosunkowo tani rzutnik do zdjec. Co polecacie ?? Pozdrawiam
 

acidhouse
Wys³any: 2008-10-10, 09:06   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
tanie wino jest dobre booo...jest dobre i tanie ;) co¶ wymy¶limy jak bêdzie czas teraz jest ciê¿ko klepsydra wiruje
_________________
Training all life
 
 

aeroarte 
Wys³any: 2008-11-02, 23:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
Najlepszy jest stary Epidiaskop ,mo¿na nim rzuciæ i zdjêcie i diapozytyw ,je¿eli z ma³ej odleg³o¶ci /ma niewielk± si³ê ¶wiat³a /,lub do diapozytywów Diapol automat.
http://www.allegro.pl/search.php?string=Epidiaskop ,ale drogi ,kiedy¶ by³y /docent ,doktor -jako¶ tak ,by³y metalowe i solidne ,trzeba polowaæ/

e7cc8f8a3cfdba34med.jpg
Plik ¶ci±gniêto 253 raz(y) 40.66 KB

 

malchov 
Wys³any: 2009-02-10, 11:26   
0
UP DOWN


Posty: 86
Sk±d: Szprotawa/Sowiny
witam witam
ja u¿ywam czego¶ takiego:
http://www.artograph.com/...ctor_tracer.htm

proste w budowie, proste w obs³udze, stosunkowo niedrogie

daje radê
_________________
www.fotolog.com/honda_attack
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-02-10, 12:13   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Jeszcze nie mam rzutnika, ale najlepszy wydaje mi siê ten typ:
http://allegro.pl/item547...tnik_pisma.html
mo¿na go spakowaæ w "walizkê", jest w podobnej cenie co epidiaskop/episkop (mo¿e nie spe³nia dok³adnie tych samych funkcji, ale czy aby napewno s± one potrzebne), który nie jest ³atwo znale¶æ i tañszy ni¿ tracer, przynajmniej z tego co uda³o mi siê wyszukaæ na necie.
 

rafdus
Wys³any: 2009-02-10, 13:28   
0
UP DOWN

Posty: 25
wszystko ladnie pieknie ale z tego co pamietam ( w szkole na zajeciach ) to dzialalo to ttak ze byly do tego specjalne przejzroczyste folie z nadrukowanymi danymi, obrazkami itp
jesli tak to jak mialbym sobie przygotowac takie cos?? a jak inaczej to dziala to jak???
_________________
BYLE DO PRZODU !!!
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-02-10, 13:53   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Druk na kalce powinien podej¶æ. Zwyk³a drukarka atramentowa zrobi wydruk na kalce (tylko trzeba zmniejszyæilo¶æ podawanego tuszu) lub rapitograf, ewentualnie pisak. Mo¿esz tez robiæ kontur na folii za pomoc± pisaka, s± do tego nawet specjalne, mazaki w kilku kolorach . Przy okazji robienia w³asnorêcznie konturów analizujesz "mimowolnie" to co bêdziesz malowa³, proporcje i granice ¶wiat³ocienia.
Ja jako¶ nie widzê potrzeby rzucania pe³nokolorowych zdjêæ na ¶cianê czy cokolwiek chcesz pomalowaæ... wy¶wietlasz zarys by z³apaæ dobre proporcje a reszte walisz ju¿ ze zdjêæ lub wydruków... ja ze szko³y pamiêtam tyle, ¿e mo¿na by³o wy¶wietlaæ ca³kiem du¿e formaty takim rzutnikiem i jest przy tym dosyæ dok³±dny...
 

rafdus
Wys³any: 2009-02-10, 14:37   
0
UP DOWN

Posty: 25
dzieki :) o to wlasnie mi chodzilo :)
pozdrawiam
_________________
BYLE DO PRZODU !!!
 

manieks 
Wys³any: 2009-02-10, 14:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 112
Sk±d: Gdynia
najwydajniejsze chyba jest rozwi±zanie z cz/b drukark± laserow± (starsze modele nie s± drogie jakie¶100-150 z³), toner te¿ jest du¿o tañszy ni¿ atrament i oczywi¶cie potrzebna bêdzie folia do takiej drukarki np firmy 3M, ale co¶ tañszego te¿ znajdziesz w hurtowni art. biurowych

ps.s± te¿ specjalne folie do plujek
 
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-02-10, 15:17   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Druk laserowy oczywi¶cie jest dobry, lecz ma³o kto ma laserówke w domu a zakup takowej choæ nie jest wielkim obci±¿eniem finansowym, to lepiej zawsze poszukaæ rozwi±zania bardziej ekonomicznego. Rêczne "kalkowanie" jest sposobem najtañszym i ma swoje plusy takie jak chocia¿by æwiczenie rêki.... Je¿eli chodzi o zastosowanie profesjonalne to najlepiej druk na folii, ma³e poligrafie to robi± za niewielkie pieni±dze....
 

malchov 
Wys³any: 2009-03-10, 14:29   
0
UP DOWN


Posty: 86
Sk±d: Szprotawa/Sowiny
æwiczenie rêki?
jak tak bardzo chcemy æwiczyæ rêkê, oko i analizowaæ ca³y projekt to do czego potrzebny nam rzutnik?
napierajmy szkic "od ³apy", freehand to najlepsza analiza.

pod TRACER k³adziemy byle jaki wydruk, bez potrzeby wykonania jakich¶ folii, rzuca wszystko w kolorze i przy odpowiedniej odleg³o¶ci naprawdê spore powiêkszenie

jedyny wymóg przy rzucanym obrazku to to, ¿e musi siê on zmie¶ciæ w wymiarach 12 x 12 cm
_________________
www.fotolog.com/honda_attack
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-03-10, 14:40   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Rzutnik jest po to by oszczêdzaæ czas.... Kalkowanie by oszczêdziæ fundusze, ale... jestem ciekaw jak rzucisz cokolwiek na powierzchnie sferyczne.... kolejny wymóg: obraz musi byæ rzucony na p³aszczyznê prostopad³± do rzutnika. Tak wiêc nie ma co fukaæ, czasem kalkujemy czasem rzucamy.... Co kto woli i kogo na co staæ.... Zreszt± ten tracer nie wygl±da mi na sprzêt warty swej ceny, bardziej mi przypomina zabawkê. Je¶li kto¶ posiada takowy prosze o jakie¶ fotki maszynki podczas pracy. I jeszcze jedno.... Poco rzucaæ kolorowe foto? masz zamiar malowaæ w miejscu gdzie wy¶wietlasz foto? Nie czaje .... :/
 

malchov 
Wys³any: 2009-03-10, 17:19   
0
UP DOWN


Posty: 86
Sk±d: Szprotawa/Sowiny
czasami mam zamiar malowaæ w miejscu gdzie wy¶wietlam np. na ¶cianie,
albo rzucam na karton i mam szablonik,

jeszcze jedna zaleta TRACERA, czasem przydatna - mo¿esz rzuciæ sobie oprócz p³askich rzeczy równie¿ przedmiot w 3D,

nie chcê siê tu spieraæ i fukaæ do nikogo, ja po prostu korzystam z tego i siê sprawdza

PEACE
_________________
www.fotolog.com/honda_attack
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-03-11, 07:52   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Domy¶li³em siê ¿e malujesz tam kaj wy¶wietlasz, ale przecie¿ nie w czasie gdy wy¶wietlana jest kolorowa fotografia....pytanie brzmia³o po co kolorowe foto? Chodzi mi o robienie konturu, nie o cieniowanie. Chyba sie nie rozumiemy do koñca :/
Co masz na my¶li mówi±c: mo¿esz rzuciæ sobie oprócz p³askich rzeczy równie¿ przedmiot w 3D ? Jak mo¿esz zapodaj jakies fotki jak ten rzutnik daje rade z fotografi±....
 

malchov 
Wys³any: 2009-03-11, 12:13   
0
UP DOWN


Posty: 86
Sk±d: Szprotawa/Sowiny
mo¿e rzeczywi¶cie g³upio to sformu³owa³em,
tutaj masz przyk³ad zastosowania:



z w³o¿on± pod spód zapalniczk±
_________________
www.fotolog.com/honda_attack
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-03-11, 12:52   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
No wygl±da nie¼le... Niestety ze mnie taka kutwa jest, ¿e wola³bym kupiæ takiego grata:
http://allegro.pl/item579...edium_1008.html
zawsze moge drukn±æ co¶ na folii zamiast papierze foto, a wydaje mi siê ¿e rzutnik tego typu potrafi obs³u¿yæ wiêkszy obszar, pozatym stówa w kieszeni.... Jak na razie to teoria, jak bêdê mia³ zlecenie wymagaj±ce rzutnika to bêdê siê martwi³, puki co szablony wystarcz±... ;)
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

acidhouse
Wys³any: 2009-03-11, 16:14   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
trzeba przyznaæ fajne zabawki - u³atwiaj± ¿ycie
_________________
Training all life
 
 

emil1906 
Wys³any: 2010-01-04, 18:12   
0
UP DOWN

Posty: 32
A co my¶licie o Tym: http://www.chicagoairbrushsupply.com/arde.html my¶licie,¿e warto ¶ci±gn±æ go z chicago bo koszty s± do¶æ spore(80 $ przesy³ka +c³o,vat) Mia³ kto¶ mo¿e go w rekach ?
 

PrimoOne 
Wys³any: 2010-01-04, 18:41   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Nie zamawiaj ze stanów, bo z tego co wiem, to jeszcze s± jakie¶ jaja z pr±dem..Przejsciówki, inne napiecie, czy co¶..Nie znam sie..Tak s³ysza³em..W polsce te¿ kupisz, i ominiesz w.wym problemy..
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

emil1906 
Wys³any: 2010-01-04, 19:11   
0
UP DOWN

Posty: 32
A gdzie w polsce mo¿na dostaæ jakie¶ rzutniki?
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-01-05, 07:48   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
http://www.artograph.com/...27s%20Guide.pdf

Strona 4 ... to nie ten sam model, ale ten sam producent... dolicz wiêc jeszcze pare z³otych na zmianê napiêcia zasilania...

Jest w Polsce do kupienia taki sprzêt :

http://www.glastar.com/ca...ojectaScope.cfm

Za oko³o 150 PLN, nie mam go, wiêc go nie polecam, po prostu znalaz³em go w ofercie jednego ze sklepów internetowych...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

emil1906 
Wys³any: 2010-01-08, 21:03   
0
UP DOWN

Posty: 32
LoboLoco, a gdzie mo¿na dostaæ ten rzutnik?
 

zolwik 
Wys³any: 2010-01-09, 14:22   
0
UP DOWN


Posty: 128
LoboLoco napisa³/a:
No wygl±da nie¼le... Niestety ze mnie taka kutwa jest, ¿e wola³bym kupiæ takiego grata:
http://allegro.pl/item579...edium_1008.html
zawsze moge drukn±æ co¶ na folii zamiast papierze foto, a wydaje mi siê ¿e rzutnik tego typu potrafi obs³u¿yæ wiêkszy obszar, pozatym stówa w kieszeni.... Jak na razie to teoria, jak bêdê mia³ zlecenie wymagaj±ce rzutnika to bêdê siê martwi³, puki co szablony wystarcz±... ;)


Lobo co to by³o ,zapodaj fote ,bo lik wygas³. :help:
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-01-11, 08:02   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
emil1906, oto link:

http://www.artshobby.pl/katalog/

Je¿eli siê zdecydujesz na kupno, podziel siê wra¿eniami.

zolwik, To by³ rzutnik do folii. Tamten model mia³ mo¿liwo¶æ spakowania, jako walizka (model 3M 2000) Jeszcze nie mia³em potrzeby kupowania rzutnika, ale jak na razie taki jest moim nr uno.
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

airbrush 
Wys³any: 2010-01-12, 12:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 84
A mo¿e kto¶ my¶la³ na takim rozwi±zaniem....projektor+laptop wiadomo dro¿sza sprawa lecz jeszcze bardziej praktyczna,samemu szukam aktualnie jakiego¶ rzutnika i siê zastanawiam nad tym http://www.allegro.pl/ite..._najtaniej.html
Nie powiem nad projektorem równie¿ siê zastanawia³em.
_________________
Airbrush i'ts my life!!!
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-01-12, 14:32   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Projektor plus laptop.... super sprawa, ale dopiero jak sprzêt zarabia na siebie... w innym wypadku jak dla mnie za du¿y wydatek.
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Tadeusz 
Wys³any: 2010-01-13, 17:16   
0
UP DOWN

Posty: 99
Z w³asnego do¶wiadczenia napiszê, ¿e rzutnik + laptop, jak dla mnie, odpada zupe³nie. Dlatego, ¿e oprócz rozdzielczo¶ci optycznej obiektywu, które swoj± drog± s± w tych rzutnikach bardzo kiepskie, parametrem jako¶ci obrazu jest dodatkowo ,czy raczej g³ównie, rozdzielczo¶æ matrycy która w urz±dzeniach za 2-3 K oscyluje w okolicach 1024x768 px.

W praktyce oznacza to, ¿e odrysowuj±c i tak "zmy¶lamy", bo obraz zbudowany jest z "klocków Lego", szczególnie przy wiêkszych formatach.

Dlatego odradzam taki projektor, my¶lê, ¿e najlepszym rozwi±zaniem pozostaje epidiaskop, najlepiej stary model z wymiennymi, klasycznymi obiektywami, którê dadz± dobr± ostro¶æ, kontrast i ró¿ne ogniskowe, nie kupujcie docenta, wa¿y 25 kg ^^ Na eBay'u widzia³em kilka ciekawych konstrukcji. Te foliowe kompaktowe 3M, o których wspomnia³ LoboLoco, u¿ywane, czêsto pojawiaj± siê na Alledrogo z cenami w okolicach 100 PLN.
 

airbrush 
Wys³any: 2010-01-13, 22:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 84
No i konkretna odpowiedz,ze te¿ nie pomy¶la³em o tym ¿e przy pomocy projektora bêdzie trzeba borykaæ siê z pikselami.
Czyli mam rozumieæ ¿e rzutnik firmy 3M bo daj ¿e na allegro widzia³em walizkowy model, nadaje siê w 99%?
_________________
Airbrush i'ts my life!!!
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-01-14, 07:46   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
:x: racja... projektor to pixele.... te¿ nie pomyslalem o tym... a walizki rzeczywi¶cie za 100-300 PLN s± na allegro do ³ykniêcia.
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Micha³525i
Wys³any: 2010-08-13, 11:23   
0
UP DOWN

Posty: 9
Po pierwsze witam jako nowy.
Je¶li chodzi o rzucanie obrazu na ¶cianê to raczej chodzi o zwymiarowanie i o rozmieszczenie poszczególnych elementów ¿eby wszystko gra³o. Piksele raczej nie odgrywaj± tu wiêkszej roli bo i tak malujemy na wy³±czonym rzutniku - projektorze. Ja zastosowa³em projektor pod³±czony do lapka, zarysowa³em o³ówkiem kontury i projektor spakowa³em. Zreszt± to od nas raczej zale¿y koñcowy efekt - nie kopiujmy w 100%. Ja wzorowa³em siê na malowidle Jeffa Gogue-a wielko¶ci 10 na 14cm z gazety.
Troszk± to powiêkszy³em ;)





To moje pierwsze malowanko w takiej skali. Malowane pêdzelkami. Sory za jako¶æ fotek.

Pozdrawiam.
 

Mcdevil 
Wys³any: 2010-08-14, 00:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 166
Sk±d: Leicester
Siema spoks, ja kilka miesiêcy temu na karbudzie widzia³em i do tej pory plujê na siebie przed lustrem ¿e nie mia³em mamony.
Pozdro
_________________

 

Andy 66 
Wys³any: 2012-04-03, 20:54   
0
UP DOWN

Posty: 177
Sk±d: Bydgoszcz
A ja zaszala³em i zakupi³em mini projektor wielko¶ci paczki fajek :cool:
Lampa led 10000 godzin - cena jak± znalaz³em na Allegro to 250 z³. Podpinam do lapka i ogl±dam filmy, fotki i mocno skraca czas szkicu projektu. Zawsze robi³em to siatk±, ale przy aero wy³azi na wierzch, nie wszystko siê da wymazaæ i ¿mudna robota.
Je¶li chodzi o piksele jak ceg³y - bez przesady. Wybieram zdjêcia dobrej rozdzielczo¶ci i przy obrazie o szeroko¶ci 2-3 metry jest ok na tyle, ¿eby zaznaczyæ kredk± najwa¿niejsze szczegó³y...a przecie¿ o to tylko chodzi, ¿eby nie mêczyæ siê z proporcjami :roll:
Polecam

projektor.jpg
A tak to wygl±da
Plik ¶ci±gniêto 177 raz(y) 50.31 KB

_________________
https://www.facebook.com/andyartbydgoszcz
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group