Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
LukasJuve
Wys³any: 2008-10-19, 22:46   Rybie oczka
0
UP DOWN

Posty: 13
Problem wygl±da tak, po na³o¿eniu drugiej warstwy klaru po ok 2 godzinach w pomieszczeniu w którym znajdowa³ siê lakierowany element zosta³ rozpylony spray do kokpitów :/ Mo¿ecie wyobraziæ sobie co siê sta³o z lakierem :sciana:
Czy po ca³kowitym utwardzeniu i zmatowieniu lakieru bezbarwnego P800 na wodê bêdê móg³ po³o¿yæ warstwê bezbarwnego? W jakim stopniu powierzchnia ma byæ zmatowiona? tzn idealna bez ¿adnych nawet najmniejszych pozosta³o¶ci oczek?
Czy mo¿e istnieje inny sposób na odratowanie powierzchni bez konieczno¶ci nak³adania od pocz±tku podk³adu itd?
 

jacklack 
Wys³any: 2008-10-19, 22:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
Je¶li ju¿ przeszlifowa³e¶ powierzchniê P800 i nie ma ¶ladów oczek to spróbuj jeszcze przeszlifowaæ P 2000nawode i wypolerowaæ
Ale podejrzewam ¿e na pewno jeszcze widaæ pozosta³o¶ci chodz drobne oczek to wiêc przemyj dobrze powierzchniê zmywaczem i po³ó¿ bezbarwny jeszcze raz ;) :)

Takie spreje nie powinny byæ w ogóle u¿ywane w jakichkolwiek lakierniach :tak:
 
 

LukasJuve
Wys³any: 2008-10-20, 17:14   
0
UP DOWN

Posty: 13
Czy po matowieniu P800 mogê ju¿ k³a¶æ bezbarwny czy muszê jeszcze u¿yæ P1500 lub 2000 by ponownie po³o¿yæ lakier?
Jakie maksymalnie widoczne oczka mogê zostawiæ aby nie by³y widoczne po na³o¿eniu kolejnej warstwy po matowaniu? Czy mo¿e jedna powierzchnia musi byæ idealnie wyczyszczona z tych oczek?
Jakiego dok³adnie ¶rodka u¿yæ do zmycia powierzchni przed bezbarwnym?
 

jacklack 
Wys³any: 2008-10-20, 18:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
Tak po zmatowaniu P800 mo¿esz k³a¶æ bezbarwny ..i nie mo¿esz zostawiæ widocznych oczek.. powierzchnia powinna byæ idealna chyba ¿e przytniesz jakie¶ (które pozosta³y)ma³e oczka na nowej pow³oce...zmywacz hmm zapytaj w sklepie jest ich bardzo wiele ja u¿ywam 3911W ale to typowy jest pod wodê :)
 
 

LukasJuve
Wys³any: 2008-10-20, 18:07   
0
UP DOWN

Posty: 13
Co w przypadku gdy przetre pow³oke bezbarwnego do bazy? Czy nie bêdzie to widoczne po kolejnym polo¿eniu warstwy bezbarwnego?
 

Homer S. 
Wys³any: 2008-10-20, 18:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Ja jak przetrê to k³adê jedn± warstwê ¿ywicy do cieniowania(przynajmniej tam gdzie przetarte i trzeba prysn±æ now± bazê) na to dopiero cieniutko warstwa bazy i lakier.
_________________

 

jacklack 
Wys³any: 2008-10-20, 18:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
LukasJuve napisa³/a:
Co w przypadku gdy przetre pow³oke bezbarwnego do bazy? Czy nie bêdzie to widoczne po kolejnym polo¿eniu warstwy bezbarwnego?


Jak przetrzesz to bêdzie to widaæ musisz wtedy k³a¶æ jeszcze raz bazê ..staraj siê nie przetrzeæ ;)

[ Dodano: 2008-10-20, 18:38 ]
Homer S. napisa³/a:
Ja jak przetrê to k³adê jedn± warstwê ¿ywicy do cieniowania(przynajmniej tam gdzie przetarte i trzeba prysn±æ now± bazê) na to dopiero cieniutko warstwa bazy i lakier.


Owszem tak by³o by wskazane ale LukasJuve nie ma jeszcze chyba wprawy i mo¿e porobiæ cienie na bazie my¶lê ¿e najlepiej w jego przypadku przepyliæ ca³± powierzchnie ;)
 
 

Homer S. 
Wys³any: 2008-10-20, 18:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
No tak lepiej przepyliæ ca³o¶æ bêdzie bezpieczniej :spoko: :tak: i ³atwo po³o¿yæ now± warstwê lakieru na zapylony ca³y element.
_________________

 

LukasJuve
Wys³any: 2008-10-20, 19:10   
0
UP DOWN

Posty: 13
Przepraszam za lamerskie pytanie ale co znaczy "przepyliæ ca³± powierzchnie"?
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-20, 19:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
LukasJuve napisa³/a:
Przepraszam za lamerskie pytanie ale co znaczy "przepyliæ ca³± powierzchnie"?


Polakierowac baz± ca³± powierzchnie.

@ JACK i @Homer... jesli kolega umie malowac baz± dostatecznie to moze przepylic z dalsza ale jak nie umie to porobi cienie i blaski :)
_________________
Bart
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-10-20, 19:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
LukasJuve napisa³/a:
Przepraszam za lamerskie pytanie ale co znaczy "przepyliæ ca³± powierzchnie"?


POMALOWAæ ;)
 
 

LukasJuve
Wys³any: 2008-10-20, 19:32   
0
UP DOWN

Posty: 13
Reasumuj±c, je¿eli uda mi siê zmatowic bezbarwny P800 na mokro nie wnikajac w bazê to mogê polo¿yc now± warstwê bezbarwnego?
Oczka wygladaj± na bardzo g³êbokie jednak na niewielkiej powierzchni uda³o mi siê wyrównac powierzchniê z oczek. Nie wiem tylko na jak du¿± swobode w matowaniu mogê sobie pozwoliæ (rêcznie czy kostka) nadmienie ¿e polo¿y³em 2 warstwy bezbarwnego.
 

jacklack 
Wys³any: 2008-10-20, 19:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
Cytat:
Reasumuj±c, je¿eli uda mi siê zmatowic bezbarwny P800 na mokro nie wnikajac w bazê to mogê polo¿yc now± warstwê bezbarwnego?

Tak mo¿esz[

Cytat:
Oczka wygladaj± na bardzo g³êbokie jednak na niewielkiej powierzchni uda³o mi siê wyrównac powierzchniê z oczek.


Je¿eli w ¶rodku tego oczka nie widaæ suchej bazy(podejrzewam ¿e nie widaæ) to zn.¿e jest tam bezbarwny wiêc szlifuj do momentu a¿ siê ta powierzchnia zrówna musisz sam to wyczuæ bo przecie¿ wiesz jak grubo masz tego bezbarwnego
 
 

Homer S. 
Wys³any: 2008-10-20, 20:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Rêcznie to trzeba trochê wprawy kostka to tak sobie(jak twarda) ja u¿ywam co¶ co sprzedaj± jako szpachelka gumowa (prostok±t z gumy gruby na 5-7mm) dobrze siê dopasowuje do elementu .Po zmatowaniu fragmentu zbieram wodê wycieraczk± do szyb ¿eby kontrolowaæ czy ju¿ star³em do ¿±danej g³êboko¶ci a tu akurat to dno oczka a¿ zniknie.Dwie warstwy lakieru to grubo oczka raczej nie dosz³y do bazy jak po miêdzy warstwami lakieru by³a przerwa w ich nak³adaniu .Trzeba próbowaæ :) i siê nie przejmowaæ :spoko:Matowaæ i co kawa³ek zbieraæ wodê- kontrola ,matowaæ zbieraæ wodê kontrolowaæ......
_________________

 

LukasJuve
Wys³any: 2008-10-20, 20:02   
0
UP DOWN

Posty: 13
jacklack napisa³/a:
Tak po zmatowaniu P800 mo¿esz k³a¶æ bezbarwny

Czy tak pomalowany element mo¿e ro¿nic sie odcieniem od elementu na którym nie by³ robiony taki zabieg?
 

jacklack 
Wys³any: 2008-10-20, 20:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
LukasJuve napisa³/a:
jacklack napisa³/a:
Tak po zmatowaniu P800 mo¿esz k³a¶æ bezbarwny

Czy tak pomalowany element mo¿e ro¿nic sie odcieniem od elementu na którym nie by³ robiony taki zabieg?


Nie nie ma takiej mo¿liwo¶ci bo k³adziesz tylko klar a on przecie¿ jest bez barwny wiêc nie zmieni siê kolor :)
 
 

LukasJuve
Wys³any: 2008-10-20, 20:15   
0
UP DOWN

Posty: 13
Panowie, dziekujê za pomoc i wszelkie informacje. :spoko:
 

Homer S. 
Wys³any: 2008-10-20, 20:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Trzeba wszystko zrobiæ dok³adnie zmatowany lakier to co¶ innego jak zmatowany podk³ad .Pierwsza warstwa bazy delikatnie tak ¿eby ,,przypruszyæ,, po lakierze druga tak na 1/2 no i ostatnia taka jak na wcze¶niejszych elementach z zachowaniem tego samego ci¶nienia i odleg³o¶ci od elementu a nawet konta nachylenia pistoletu.A jaki to kolor?ciemny-jasny?
_________________

 

LukasJuve
Wys³any: 2008-10-20, 20:43   
0
UP DOWN

Posty: 13
Homer S. napisa³/a:
Pierwsza warstwa bazy delikatnie tak ¿eby ,,przypruszyæ,,


Tyle ¿e ja chce polozyc od razu bezbarwny na zmatowiony bezbarwny.

Kolor to Hondowska biel NH0.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-20, 20:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
LukasJuve napisa³/a:
Homer S. napisa³/a:
Pierwsza warstwa bazy delikatnie tak ¿eby ,,przypruszyæ,,


Tyle ¿e ja chce polozyc od razu bezbarwny na zmatowiony bezbarwny.

Kolor to Hondowska biel NH0.


No to skoro sie nie przedrzesz do bazy to smia³o wylewasz bezbarwny bez PRUSZENIA i cudowania. Tylko uwazaj: zeszlifowany bezbarwny jest bardziej sliski niz baza - zeby sie elemet nie pop³aka³ :) (zla³) Uwazaj z pierwsza warstw±.
_________________
Bart
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2008-10-21, 13:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
A ile bracie miales tych oczek?Jesli kilka-kilkanascie to dobra metoda jest podsuszyc lakier jakies 10-15min (do pulosuchosci) i po prostu powypelniac "kratery "klarem (np. za pomoca ostrego pedzelka) Pozniej pelne suszenie i na drugi dzien (pelna twardosc lakieru!) papier1200, piankowy lub korkowy klocek i do przodu :) Pozniej 2000,polerka i po ptakach ;) Gorsza sprawa z woda, wode musisz najpierw zebrac, najlepiej dotykajac kropli rogiem husteczki higienicznej lub kawalkiem zlozonej srajtasmy.Papier "wypije"ci wode a dalej j/w. :tak:
 

LukasJuve
Wys³any: 2008-11-01, 15:37   
0
UP DOWN

Posty: 13
Jak rozpoznam miejsce przetarcia bezbarwnego? Mam wyczyszczony element P800 na mokro i widaæ na nim takie jakby plamy bardziej w po³ysku od reszty.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-01, 18:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
LukasJuve napisa³/a:
Jak rozpoznam miejsce przetarcia bezbarwnego? Mam wyczyszczony element P800 na mokro i widaæ na nim takie jakby plamy bardziej w po³ysku od reszty.


Po tym zobaczysz ze 800 puszcza kolor czyli zachaczy³es o bazê. Zreszta pod swaito z k±ta widac przejscie na baze.
_________________
Bart
 
 

LukasJuve
Wys³any: 2008-11-01, 18:49   
0
UP DOWN

Posty: 13
Z tym kolorem to ciê¿ko, bo baza jest bia³a a bezbarwny te¿ na bia³o puszcza
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-01, 19:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
UH..no to dla swietego spokoju zalej ca³osc baz±. Ale pod swiat³o naprawde widac odciêcie klaru od bazy. Jest bardziej matowy placek. A jescze jdno...jak wysz³y ci oczka na pierwszej warstwie to zapomnij o NIEprzedarciu sie do bazy. Bankowo wyjd± ³aty. Jak widze ze id± oczka, to robie d³uga pauze z 30 minut, zamykam to z daleka bezbarwnym tak przyprusze z 2x, pauza 15 minut i dolewam na 2x. Cos tam zawsze wyjdzie ale 2, 3 oczka a nie milion. I mam z czego zebrac bo jest dowalone bezbarwnego tylk s± wa¿ne pauzy ¿eby nie zgazowa³o znów :D bo jak nie urok to ... :D
_________________
Bart
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-11-01, 23:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
mebArth napisa³/a:
UH..no to dla swietego spokoju zalej ca³osc baz±. Ale pod swiat³o naprawde widac odciêcie klaru od bazy. Jest bardziej matowy placek. A jescze jdno...jak wysz³y ci oczka na pierwszej warstwie to zapomnij o NIEprzedarciu sie do bazy. Bankowo wyjd± ³aty. Jak widze ze id± oczka, to robie d³uga pauze z 30 minut, zamykam to z daleka bezbarwnym tak przyprusze z 2x, pauza 15 minut i dolewam na 2x. Cos tam zawsze wyjdzie ale 2, 3 oczka a nie milion. I mam z czego zebrac bo jest dowalone bezbarwnego tylk s± wa¿ne pauzy ¿eby nie zgazowa³o znów :D bo jak nie urok to ... :D


A ja jak widzê na 1 warstwie ¿e jest co¶ nie tak to dolewam do bezbarwnego anty silikonu ...to taka szczepionka sylikonowa powoduj±ca zamykanie kraterów przy wylewce ;)
 
 

LukasJuve
Wys³any: 2008-11-02, 09:42   
0
UP DOWN

Posty: 13
Je¶li mam ca³± powierzchniê wyczyszczon± P800 lecz z widocznymi przetarciami to nie ma szans aby na to po³o¿yæ bezpo¶rednio bazê? Czy muszê wszystko zdzieraæ i od nowa k³a¶æ podk³ad?
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-02, 10:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Jezeli masz IDELANIE g³adka powierzchniê bez ANI JEDNEGO oczka to ozesz k³asc baze. No i jak JACK mówi, od razu dolej antysylikonu do BEZBARWNEGO.
_________________
Bart
 
 

LukasJuve
Wys³any: 2008-11-02, 16:53   
0
UP DOWN

Posty: 13
Jeszcze w kwestii przetaræ bezbarwnego, czy pomimo tego ¿e na elemencie s± niewielki przetarcia do bazy mogê przemalowaæ ten element bezbarwnym? Czy problem z malowaniem przetartego klaru polega tylko na tym ¿e te miejsca bêd± widoczne po ponownym na³o¿eniu bezbarwnego czy mog± siê z lakierem dziaæ jakie¶ inne historie?
 

jacklack 
Wys³any: 2008-11-02, 17:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
LukasJuve napisa³/a:
Jeszcze w kwestii przetaræ bezbarwnego, czy pomimo tego ¿e na elemencie s± niewielki przetarcia do bazy mogê przemalowaæ ten element bezbarwnym? Czy problem z malowaniem przetartego klaru polega tylko na tym ¿e te miejsca bêd± widoczne po ponownym na³o¿eniu bezbarwnego czy mog± siê z lakierem dziaæ jakie¶ inne historie?


Je¶li matowa³e¶ bezbarwny i jeste¶ pewien ¿e przetar³e¶ siê do bazy ..czyli( uszkodzi³e¶ p³ytki metaliku) powiniene¶ polakierowaæ dany el.jeszcze raz baz± i bezbarwnym..ale je¶li to kolor ciemny mo¿esz pomalowaæ tylko te miejsca przetarte baz± .. je¶li to kolor jasny to pomaluj ca³o¶æ baz± bo mo¿esz narobiæ plam ;)
 
 

LukasJuve
Wys³any: 2008-11-02, 20:20   
0
UP DOWN

Posty: 13
Baza jest bia³a niemetaliczna.
 

jacklack 
Wys³any: 2008-11-02, 20:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
LukasJuve napisa³/a:
Baza jest bia³a niemetaliczna.


Po mimo ¿e nie metaliczna to bym polakierowa³ baz± miejsca przetarte dla bezpieczeñstwa (choæby dla tego ¿e to bia³e i mog³o siê pobrudziæ) ;)
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group