Lakiernictwo samochodowe dla profesjonalistów i amatorów

Szukaj FAQ Album

Przesunięty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomość
PaSt
Wysłany: 2008-10-20, 02:32   Autorenolak czy akryl - koszty.
0
UP DOWN

Witam,mam pytanko odnosnie renolaku i lakierow akrylowych,a dokladnie ich ceny, bo kazdy tu pisze,ze akryl w podobnej cenie lub nie wiele drozszy...a dokladnie o ile drozszy, bo szukam (moze zle) i nie potrafie znalezc tego "troche" drozszego, za renolak musze dac 23zł za litr + korektor,a za akryl przynajmniej 70zł, nic tanszego nie znalazlem ... hm, chce polakierowac caly samochod i wolalbym uzyc akrylu ale niestety mam ograniczenia finansowe, poniewaz oprocz blachy, inwestuje w caly zawias i silnik...

Liczę na pomoc, pozdrawiam.

mebArth 
Wysłany: 2008-10-20, 02:44   
0
UP DOWN

Kup polski akryl jak juz musisz lub syntetyk. Syntetyk sie wyleje tak jak akryl. Renoakiem to sie maluchy malowało i płoty. Musisz dozbierać kasiorki jak chcesz zeby to wygladało dobrze.

Jednym słowem...jesli nie masz funduszy to nie maluj. Lakier to nie wszytsko co ci jest potrzebne zeby auto malnąć.

PS korektor nic nie daje, lepiej wlac do renolaku 30% utwardzacza do lak. akrylowych uniwersalnego np HAYA.
Renolaku nie spolerujesz - jak wylejesz (baranek lub szklo + ew. smieci zlewki) tak zostaje. Akryl spolerujesz na 2gi dzien nawet na lustro. Wiec sie zastanów czy nadal chcesz renolaka.

pzdr

PaSt
Wysłany: 2008-10-20, 02:46   
0
UP DOWN

a gdzie taki polski akryl kupic i ile to moze kosztowac??? Lakierowanie mnie nie ominie, bo samochod juz jest blacharsko przygotowany i zapodkladowany, teraz tylko kolor...

mebArth 
Wysłany: 2008-10-20, 02:47   
0
UP DOWN

Gdzie kupic? W sklepie lakierniczym. Skoro juz ktos kupił podkład to i musi miec dojscie do sklepu z lakierami a ci znów do dystrybutorów.

EDIT:
Ciesz sie ze tylko 70zł bo bazy sa po 250zł + bezbarwny 70zł. wiec cyba mozesz sie poswiecic na te 70zł

EDIT2
A jescze jedno...w mojej okolicy gdzie pracuję, nie zrobi juz zaadnego akrylu bo wszły głupie normy i sklepy juz nie zamawiają pigmentów.

PaSt
Wysłany: 2008-10-20, 02:50   
0
UP DOWN

jasna sprawa, w tym tygodniu sie wybiore do chlopakow :)

wczesniej na jakies drobne rzeczy uzywalem renolaku z firmy Sigma Kalon, nie powiem,zeby byl strasznie zly,ale cale auto to cale auto...

wiem wiem,ojciec kiedys kupowal cale zestawy od podkladow,przez bazy,na perle konczac i wiem,ze tanie to to nie bylo, ja chce najzwykleszy czarny ale o duzym polysku musi byc i polerowalny,a nie zeby mi sie mat zrobil...

mebArth 
Wysłany: 2008-10-20, 02:54   
0
UP DOWN

Z akrylu nie wyciagniesz duzoego połysku na czarnym, zapomnij. Tym bardziej na ch....wym akrylu. Jedynie baza i klar. Ale mozesz spróbowac zaopatrzyc sie w milion past i szorowac :D

PaSt
Wysłany: 2008-10-20, 02:59   
0
UP DOWN

coz bede musial sprobowac, najwyzej na sezon letni jak troche kasy przybedzie przelakieruje sie raz jeszcze...dzieki za pomoc

a tak przy okazji probowalem polerowac renolaka i nie powiem,zeby tragedia byla ;) wiadmo super efekt to to nie jest ale wyszedl gladko i z polyskiem wiekszym niz daewoo kolegi :)

mebArth 
Wysłany: 2008-10-20, 03:05   
0
UP DOWN

Bo daewoo nie ma połysku...tznn nie ma IDEALNEGO połysku fabrycznie. Albo daewoo kolegi było pomalowane i spieprzone. Ogólnie renolaka nie da si epolerowac OD RAZU ale po jakims dłuzszym czasie mozna go przyciąć. ALe wiesz...to wszystko takie na chybił trafił.
Duży połysk = dobry lakier = NIE TANIO (reszte sobie sam dopisz).

narta..ide spać.

PaSt
Wysłany: 2008-10-20, 03:07   
0
UP DOWN

wiadomo, cena=jakosc, dzieki za pomoc...

przemo1972 
Wysłany: 2008-10-20, 13:27   
0
UP DOWN

A jakby tak renolak klarem przykryc? :cool: Dawno temu nawet sie cieniowalo renowacja jak nie bylo czym.Do renolaku oczywiscie ten sam utwardzacz co do klaru(ok.30%).Renolak nalezy podsuszyc z 15 minut (lekka pylosuchosc :tak: )i jadziem z klarem.Na maluchach i poldkach wychodzilo calkiem znosnie no i koszty male. ;)

mebArth 
Wysłany: 2008-10-20, 16:42   
0
UP DOWN

Moze sie zgryźc. WIesz...jak 16 lat siedze w tym g.... tak NIGDY nie robiłem takiego manewru.. Kup porzadny akryl i bedzziesz zadowlony.

marikk 
Wysłany: 2008-10-20, 19:17   
0
UP DOWN

Mebarth u mnie bez problemu idzie dostać konwencje ale mimo wszystko wole malować bazą i nie maluje akrylami na bazie jak mi coś wleci albo wyskoczą jakieś rysy pod bazą jak ktoś ch,,,,o zmatuje podkład to podsusze i papierem rozmatuje a na akrylu to co zrobisz nic bo to gówno za długo schnie wiem że akrylem to jest szybciej bo nie musisz czekać przed klarem ale gorzej jak sie trafi takie gówno jak żółty albo czerwony ja szczerze mówiąc nie pamiętam kiedy malowałem akrylem ale jednowarstwowym żeby nie było pozdro

przemo1972 
Wysłany: 2008-10-20, 19:46   
0
UP DOWN

Nie zgryzie sie :cool: Takie partyzantki robilismy na polskich samochodach jak nam kolor nie wchodzil ;) To byl poczatek lat 90-tych.(Pamientasz czym sie wtedy robilo... :shock: )
Renolak z kogutkiem (wLOCLAWEK)-I DO PRZODU. ^^Zeby to sie wogole polerowalo jedna warstwa klaru na to i fura jak ta lala ^^ ^^ Do dzisiaj na kolorach UNI czasami "obnizam koszty" i daje poltorej warstwy w akrylu i na to poltorej klaru.Cala tajemnica sukcesu zeby to suszyc na drugi dzien bo suszone odrazu moze stracic na polysku.sprobuje pozniej wstawic fotke samochodu malowanego j/w.

mebArth 
Wysłany: 2008-10-20, 20:59   
0
UP DOWN

@marikk cholera uzywaj przecinków bo Cie nie moge odczytac.
@przemo u nas to Polifarb Cieszyn rulez był :D ale jak mówie, nie robiłem takich wyczynów.

gatar85
Wysłany: 2008-10-21, 14:21   
0
UP DOWN

tak tak.. renowacja spuchła jak położyliśmy klar..nie polecam takich manewrow.. to juz lepiej kolorowy podklad pokryc bezbarwnym hahaha ^^ :sciana:

przemo1972 
Wysłany: 2008-10-21, 16:20   
0
UP DOWN

To sie robi mokro na mokro :devil: :!:

gatar85
Wysłany: 2008-10-21, 16:37   
0
UP DOWN

chyba ze sie nie ma ;) a i lakieru na styk :D

Michalosw 
Wysłany: 2008-10-25, 16:59   nie ma jak baza.
0
UP DOWN
Antoher GH0STGX

chyba nie ma nic lepszego od bazy koledzy i laku to jest rewelka kila cienkich warstw bazy i kilka warstw tj 3-5 warst laku przy czym ostatnia szlifujemy i polerka pasta błysk jak w salonie ;) . Nie zapomnijmy o wszystkich warunkach tj pomieszczeniu warunkach schnięcia grubości nakładania lakieru. To są podstawy wpływające ja efekt końcowy. Jeśli chodzi o proporcje do aerografu to zaopatruje się w farby typu baza - clar i robię np bazę w proporcji 70% rozpuszczalnika i 30% farba . W moim aerografie super się maluje :) .

mebArth 
Wysłany: 2008-10-25, 18:45   Re: nie ma jak baza.
0
UP DOWN

Michalosw napisał/a:
chyba nie ma nic lepszego od bazy koledzy i laku to jest rewelka kila cienkich warstw bazy i kilka warstw tj 3-5 warst laku przy czym ostatnia szlifujemy i polerka pasta błysk jak w salonie ;) . Nie zapomnijmy o wszystkich warunkach tj pomieszczeniu warunkach schnięcia grubości nakładania lakieru. To są podstawy wpływające ja efekt końcowy. Jeśli chodzi o proporcje do aerografu to zaopatruje się w farby typu baza - clar i robię np bazę w proporcji 70% rozpuszczalnika i 30% farba . W moim aerografie super się maluje :) .

mistrzu...ale kolega pyta o renolak. co ma baza, aero i proporcje do renolaka? . Prosiłbym zebys sie zapoznał z tematem. Dziekujemy za uwagi ale pasowało by zeby były w TEMACIE bo potem wchdzi gosc...wpisuje w szukajke ILE BAZY i trafia na Polifarb cieszyn. ;) Troche to nie teges. nie sadzisz?

pzdr

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu