Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomo¶æ
ERNEST
Wys³any: 2007-02-15, 22:04   Pomalowalem baza.. i co teraz?
0
UP DOWN

Posty: 1
No wiec pomalowalem element baza. Fajnie wyszlo, zadnych zaciekow, przeswitow i innych syfkow.. Element jest suchy i nie pomalowalem go odrazu lakierem ( chce to zrobic jutro ). Baze niestety dotknalem w kilku miejscach palcem. Teraz mam pytanie. Czym moge to odtluscic zebym jutro mogl prysnac bezbarwnym i zeby sie nie probily "oczka" ?

Tak wyglada element :





 

Go¶æ
Wys³any: 2007-02-17, 23:59   

Po huj wogole jest to forum skoro nikt tu nic nie pisze??????? Odtluscilem element benzyna ekstrakcyjna i pomalowalem lakiere.. Lekka morka wyszla i troszke syfkow ale wszystko spokojnie do polerki.. BARDZO DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZI... gdyby nie wy to bym sobie nie poradzil...
 

online 
Wys³any: 2007-02-18, 23:18   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Eh na to forum nieduzo osob zagl±da i nieczêsto... Po co sie tak bulwersujesz? Oczekujesz, ze ka¿dy bêdzie za Tob± lata³ z odpowiedzi±? Z jakiego to skutera jest ten b³otnik? Otwór sam wycina³e¶?
 
 

malarz
Wys³any: 2007-02-21, 22:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 206
Sk±d: Bieszczady
Ernest ja siê nie dziwiê ¿e nikt ci nie odpowiedzia³ bo jak pisa³e¶ swój post to by³o ju¿ "po frytkach" :D i nikt nie chcia³ braæ odpowiedzialno¶ci za twoje kolejne dzia³ania. Zrobi³e¶ b³±d ¿e nie po³ozy³e¶ bezbarwnego zaraz po bazie a ta benzyna to te¿ nie pomog³a. Teraz lepiej aby¶ nie rozwija³ du¿ych prêdko¶ci bo mo¿esz skorup± z klaru po twarzy dostaæ :mrgreen:
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-02-23, 18:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
W³a¶nie trzeba by³o najpierw pytaæ a potem co¶ próbowaæ dzia³aæ. A tak to wysz³a kicha. Trzeba by³o pomy¶leæ i wydedukowaæ ¿e bazê 2K mo¿na matowiæ bardzo delikatnie papierem wodnym 1500 na mokro . Potem po³o¿yæ ponownie warstwê bazy + wypy³ki i od razu po odparowaniu rozpucha lakier ( nie rób tak na bazach wodnych tam u¿yj zmywacza antysilikonowego zamiast wody )
 

riplej 
Wys³any: 2007-05-19, 14:59   
0
UP DOWN

Posty: 7
Sk±d: Limerick
Witam !
Czy po zmatowieniu bazy papierem wodnym o duzej ziarnistosci mozemy polozyc klar na to ? Bo juz nieraz widzia³em ze tak co poniektórzy robia? Czy klar bedzie odchodzi³ ?
 
 

online 
Wys³any: 2007-05-20, 09:41   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Duzej czyli ile? 400, 600?

Tak czy tak nie mozna zmatowac bazy i polyzc na to klaru :/ Mo¿na zmatowaæ bazê, jeszcze raz prysn±æ baz± i dopiero klar jak ju¿...
 
 

Marcin17Tbg
Wys³any: 2007-05-20, 10:57   
0
UP DOWN

Posty: 16
A bazê akrylow± mo¿na zmatowic i po³o¿yæ na to klar? Np. jak malujê co¶ w 2 kolorach i chcê trochê poprawiæ przej¶cie pomiêdzy tymi dwoma kolorami?
 

riplej 
Wys³any: 2007-05-20, 21:46   
0
UP DOWN

Posty: 7
Sk±d: Limerick
Nigdy niewidzia³em jak klada klar nigdy jeszcze sam niekladlem :)
A jak zrobic zeby na bazie (przed malowaniem klaru niewyszedl efekt"pomaranczy"?
I jak dlugo musze czekac (po polozeniu bazy)zeby popolozyc klar ?
bede zabiera³ sie za malowanie samochodu i mysla³em kupic lakier bez klaru czy to dobry pomysl?
z góry dziekuje za info :)
 
 

online 
Wys³any: 2007-05-21, 22:49   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
riplej napisa³/a:
Nigdy niewidzia³em jak klada klar nigdy jeszcze sam niekladlem :)
A jak zrobic zeby na bazie (przed malowaniem klaru niewyszedl efekt"pomaranczy"?
I jak dlugo musze czekac (po polozeniu bazy)zeby popolozyc klar ?
bede zabiera³ sie za malowanie samochodu i mysla³em kupic lakier bez klaru czy to dobry pomysl?
z góry dziekuje za info :)


1. Chodzi Ci o k³adzenie bazy? Musisz tak dobraæ ustawienie pistoleti i sam pistolet(czyt dysze ) aby warstwa mia³a odpowiedni± strukturê-oczywi¶cie przy gesto¶ci/rozcieñczaniu zalec. przez producenta bazy

2.W zale¿no¶ci od temp. w pomieszczeniu-chodzi o odparowanie rozcieñczalnika. Przy temp. lakierowania (zalecana wynosi 20 *C) wynosi od 15-25 min. Dok³adne warto¶ci tak¿e podaje producent.

3. Lakier bez klaru? Czyli malowanie lakierem akrylowym? Lakier akrylowy jest ³atwiej po³o¿yæ od lakieru bezbarwnego przy pierwszym razie-przynajmniej mi siê tak wudaje!
 
 

riplej 
Wys³any: 2007-05-22, 22:44   
0
UP DOWN

Posty: 7
Sk±d: Limerick
Online czyli zaleca³by¶ mi na pierwszy raz malowanie farb± akrylow± ?
zalezy mi na tym zeby uzbierac jak najwiecej informacji na temat malowania samochodu ..niestety musze pomalowac go sam bo tutaj gdzie przebywam koszty na lakiernika sa ogromne :( wiec chyba na akryl sie przygotuje jezeli jest prosciej od zwyklego z klarem .
Jeszcze jedno pytanko : wyczyscilem caly samochód (ze starego lakieru) z klaru i czy na to (czyli zmatowiona baze ) moge polozyc podklad pod akrylowa baze?Czy musze dotrzec cale auto pod oryginalny podklad i wtedy podklad pod akryl?
 
 

online 
Wys³any: 2007-05-23, 21:42   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Je¶li masz zmatowane autko mo¿esz pryskaæ podk³adem, nic nie musisz zdzieraæ (nawet zaleca siê, ¿eby przy lakierowaniu renowacyjnym nie przedzieraæ klaru do bazy je¶li to mo¿liwe-dane ksi±¿kowe :roll: ). Podk³ad pod lakier (baze lub akryl) u¿ywasz akrylowy. Na go³± blachê u¿ywasz specjalny podk³ad antykorozyjny (wah-primer lub epoksyd).

Rzeczywi¶cie na 1 raz polecam malowanie autka w akrylu! Najlepiej rób to najpierw po elemencie (np. tylnia klapa). Je¶li wyjdzie zaciek-nie przejmuj siê, wypolerujesz! Pilnuj czasów odparowania rozpuszczalnika miêdzy warstwami, sprz±taj gara¿, wszystko idealnie szlifuj.

Akrylem zalejesz rysy nawet po papierze 400 a baz± nie... Pytaj o wszystko, s± tu bdb. do¶wiadczone osoby-ja mo¿e ni± nie jestem, ale co¶ tam wiem, wiêc kieruj wszystkie pytania tu, a kto¶ na 100% Ci pomo¿e. Pozdrawiam!
 
 

riplej 
Wys³any: 2007-05-24, 00:16   
0
UP DOWN

Posty: 7
Sk±d: Limerick
Dzieki za informacje i wszelk± pomoc online!
wiec teraz porusze temat szpachlowania opisze wszystko pokolei jak zrobilem dotychczas i czekam na Wasz± opinie czy dobrze jest to zrobione :
zrobilem juz (drzwi bez klamek..u mnie nie jest to zabronione )czyli bez spawania (nie mia³em warunków oraz sprzêtu) zastosowalem ¿ywice z w³óknem szklanym na to po³o¿ylem szpachlówke z w³óknem szklanym a na koniec wykoñczeniówke czy gdzies pope³ni³em b³±d?
nastepny problem pojawi³ siê podczas wykañczania wszystkich do³ków (za du¿a powierzchnia do szpachlowania jak dla mnie ) niewiem co powinienem stosowac ?(duzy klocek drewniany ¿eby przykry³ca³± powierzchnie by³ej klamki ?)?zupe³nie mi szpachlowanie niewychodzi niewiem juz jak to wykonczyc a "fuszerki " zrobic niechce liczy sie dla mnie efekt...Prosi³bym o jakie¶ fachowe porady na temat wyrównywania zag³ebieñ i czyszczenia szpachlówki . Wielkie dzieki za pomoc!

[ Dodano: 2007-05-24, 00:22 ]
je¿eli fotki beda pomocne to wszystko jest na fotosik.pl w szukajce wpisac riplej i wszelakie fotki tam s± .Niedam rady na dzieñ dzisiejszy zamiescic fotek na forum poniewa¿ mam problemy z internetem
pozdro
 
 

online 
Wys³any: 2007-05-24, 19:55   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Je¶li u¿y³e¶ dobrej ¿ywicy, odpowiedniej maty (gêstosci) i odpowiednio wyczy¶ci³e¶/odt³u¶ci³e¶ blache to wszystko powinno byæ ok. Samo szpachlowanie (szpachel+w³ókno i wykoñczeniówka) tez jest ok...

Nie u¿ywaj klocka drewnianego bo nic nim nie zrobisz. Musisz u¿yæ klocka do slzifowania najlepiej z zaczepami na papier. Taki klocek to koszt ok 8z³ i na Twoim miejscu wybra³bym gumowy (ale z twardej gumy).


Nigdy nic nie rób go³± rek± (jedynie mo¿esz malowaæ i trzymaæ pistolet :lol: ).

FOTO

Staraj siê nie przedzieraæ tak lakieru do go³ej blachy-w tych miejscach musisz po³o¿yæ podk³ad antykorozyjny!
 
 

djpolak1985
Wys³any: 2007-05-24, 20:22   
Go¶æ
Jesli po szpachli z wloknem szklanym powierzchnia wyglada w miare ok powinienes nalozyc jakis uniwersalny szpachel o dobrej ciagliwosci (najpierw trzeba go powciskac w dziorki po szpachli z wloknem) .Oczywiscie cienka warstw. Potem, jesli nie masz "czulej raczki" prysnij obszar szpachlu delikatnie czarnym matem (lub puder kontrolny) nie za duzo zeby potem nie zapychalo papieru. Jesli nie masz hebla uzyj klocka taki z podlozem z twardej pianki lub jakikolwiek byleby byl prosty. Rownomierne ruchy posowito-zwrotne od jedngo rogu po skosie do drugiego rogu do momenty az zaowazysz ze przecierasz lakier dookola miejsca gdzie jest nalozony szpachel. Miejsca gdzie pozostal czarny mat uzupelniasz ponownie szpachlem.Kiedy nie bedzie juz czarnego matu po docieraniu nakladasz dopiero wtedy szpachelek wykonczeniowy drobnoziarnisty i jego tez pryskasz czarnym matem lub pudrem. Warstwa powinna byc cienka.Z grubsza mozesz go obrobic 120 ale dalej 180 lub 240. Lub jak chcesz to zrobic perfecyjnie to szpachel natryskowy. Ja bynajmniej tak zawsze robilem i wychodzilo prosciutenko.
 

riplej 
Wys³any: 2007-05-25, 20:07   
0
UP DOWN

Posty: 7
Sk±d: Limerick
dzieki za cenne wskazówki koledzy bo z tym szpachlowaniem to juz niemam si³ ..scieram ..nakladam i tak wkó³ko .

A czy na akrylu bedzie widac takie delikatne niedoróbki i zagniecenia blachy?
Czy raczej wszystko musi byc poszpachlowane idealnie (pod swiatlo widac laczenie szpachli z blach± i troszke pofalowana blache) ? Pytam bo niekupie tutaj raczej szpachli natryskowej a chce miec to ³adnie zrobione .

[ Dodano: 2007-05-30, 00:24 ]
Witam ponownie niestety niedosta³em lakieru akrylowego ale zakupi³em jak to sprzedawca w mieszalni powiedzia³ "dwusk³adnikowy , dwuczesciowy " bynajmniej go tak zrozumialem :) jest on firmy Debber 4litry farby ,3l utwardzacza 2K, i 2l podk³adu.
Czy juz kto¶ próbowa³ lakierów tej marki ? Pierwszy raz bedê malowa³ samochód i jutro odpisze model pistoletu jaki posiadam poniewa¿ bede potrzebowa³ Waszej pomocy w ustawieniu i opini na jego temat .
Pozdro
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group