Szukaj FAQ Album

Przesunięty przez: DrCruel 2009-04-25, 05:58
Autor Wiadomość
Prezes
Wysłany: 2008-11-26, 22:34   Nuba vs. TIR
0
UP DOWN

Warto, Waszym zdaniem, wyciągać te wgniecenia?

Drzwi kierowcy chyba pójdą do wymiany, bo rozbroić tych drzwi (choćby szyby wyjąć) raczej się nie da w tym stanie. No i tony szpachli trzeba by było zużyć. Tylny błotnik da się wyprostować, ale drzwi pasażera - to już nie wiem, czy gra warta świeczki. Ja bym próbował klepać.

jacklack 
Wysłany: 2008-11-26, 23:16   
0
UP DOWN

Prezes napisał/a:
Tylny błotnik da się wyprostować, ale drzwi pasażera - to już nie wiem, czy gra warta świeczki. Ja bym próbował klepać.

Jak dla mnie to tylny bł.do klepania a drzwi przednie i tylne do wymiany

http://www.allegro.pl/ite..._kompletne.html

Jest tego masa więc po co żeżbić ;) ??

kalbi 
Wysłany: 2008-11-27, 14:14   
0
UP DOWN

dla mnie również. Przód i tył drzwi - wymiana, błotnik tył klepanko bo za dużo roboty ze wstawianiem nowego i koszty sporo większe by były...

ZIEMBA
Wysłany: 2008-11-27, 17:35   
0
UP DOWN

Tylny błotnik do klepania i ewentualnie można pobawic się w klepanie tylnych drzwi, przednie do wymiany.

djpolak1985
Wysłany: 2008-11-28, 20:52   
0
UP DOWN

te drzwi tylne sa zrobienia i chyba szybciej by bylo je zrobic niz wymienic i malowac inne takze od wewnatrz jesli tylko to jest to gniecenie ktore widac to jest bardzo proste do wyklepania i jak ktos zna sie na blasze to po klepaniu byloby naprawde niewiele szpachlowania

baqo 
Wysłany: 2008-11-28, 21:13   
0
UP DOWN

djpolak1985 napisał/a:
te drzwi tylne sa zrobienia
prawie całe w kit . faktem jest też to,że części używane również czasami trzeba zaciągnąć szpachlą :idea:

pitterek 
Wysłany: 2008-11-30, 03:45   
0
UP DOWN

baqo napisał/a:
. faktem jest też to,że części używane również czasami trzeba zaciągnąć szpachlą :idea:

kilkakrotnie spotkałem sie z przypadkiem gdy części drugie( tzn wziete od innego auta) po rozszlifowaniu popękanej na nich szpachli okazały sie byc gorsze od tych pierwszych, ale cóż , wymiana to wymianan bo i za blachare mozna wiecej skasowac.....

[ Dodano: 2008-11-30, 14:29 ]
a co do tej konkretnej nubirki- robilem kiedys taka tylko w sedanie i po pocierce przez tylne drzwi i tylny błotnik, zrobić to to nie jest wcale taka bajka po przez te elementy przechodzi paskudna linia która sie łagodnie zaczyna i łagodnie konczy więc ktoś bedzie miał z tym sporo zabawy ^^ ^^ tylne drzwi też nie sa stukniete tylko ładnie trafione więc bez rzexbienia się nie obejdzie ^^ ^^

Prezes
Wysłany: 2008-12-02, 19:55   
0
UP DOWN

pitterek napisał/a:
przez tylne drzwi i tylny błotnik, zrobić to to nie jest wcale taka bajka po przez te elementy przechodzi paskudna linia która sie łagodnie zaczyna i łagodnie konczy

Racja! A to jest II, więc z przodu jest dokładnie to samo (w I jeden koniec tej linii jakby wchodzi w nadkole). Ale przedni błotnik i tak kwalifikuje się tu do wymiany, bo też został szturchnięty, a szpachli jest na nim co niemiara, więc robić go więcej nie będę. Szczególnie, że po poprzednim uszkodzeniu przestał pasować do reflektora :D
Pozdrawiam!

[ Dodano: 2009-11-21, 16:41 ]
W końcu znalazł się czas i miejsce na zrobienie. Tak to wyszło, jak na poniższych zdjęciach. Przeprazam za jakość, ale robione telefonem. Wymieniłem przedni błotnik, no i, oczywiście, przednie drzwi. Tylne wyklepałem, ale będę musiał je malować jeszcze raz, bo nie zmatowiłem nieuszkodzonej połowy i lakier nie chciał się dobrze rozlać, Skutkiem jest zeszlifowana już zlewka, widoczna na drugim zdjęciu.
A przedni błotnik w końcu odmalowałem i zamontowałem stary, bo nowy za cholerę nie pasował. :blee:
Generalnie, bez rewelacji, ale coraz lepiej mi wychodzi. :spoko:

[ Dodano: 2009-11-21, 16:43 ]
Drugie zdjęcie:

Zdjęcie289.jpg
tylne drzwi
Plik ściągnięto 47 raz(y) 248,08 KB

Zdjęcie288.jpg
tylny błotnik
Plik ściągnięto 55 raz(y) 214,94 KB

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu