Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
michale36
Wys³any: 2008-12-10, 12:20   pomocy! skórka siê zrobila;/
0
UP DOWN

Posty: 7
Witam jestem nowym u¿ytkownikiem forum.Mam problem ,malowalem kilka elementów na swoim samochodzie i powsta³a skórka.Czy to wina kompresora?? 40lt butla:/ 210lt/min , malowa³em na cisnieniu 5 bar baze i klar. Wiem ze to daremny kompresor ale maluje sie przewaznie cisn. 2-3 bar a mi na 5 wyszla skóra;/ co do pistoletu to tez jakies badziewie za 170 zl , ale gun wydaje mi sie ze niema wplywu na skórke. Proporcje zachowane ,temp podczas malowania okolo 17st ,niska wilgotnosc powietrza, 2 cienkie warstwy i ostatnia wylana odstep okolo 20min pomiedzy kazda. Czy wyci±gne to papierem 2000?? i past± polersk± EGRA?? Pomózcie prosze z góry dziekuje
 

kriskos997
Wys³any: 2008-12-10, 12:35   
0
UP DOWN


Posty: 25
jak bys da³ jakies foto to moze wiecej bym cos powiedzia³ ogólnie na skóre ska³ada sie wiele czynników ale podstawa to ci¶nienie jak da³es tak jak mowisz 2 cienkie warstwy i jedna wyla³es to niedobrze powinienes dac jedn± nie w pe³ni wylana poczekac i dac druga juz wylan± moze wtedy niemaia³bys problemu chociaz mora zawsze wychodzi spokojnie mozesz potraktowac to 1500 - 2000- 2500 i pasta chyba ze morka jest ma³a to tylko 2000 lub 2500 i pasta i zobacz co wtedy wyjdzie

daj foto bedzie ³atwiej
 

michale36
Wys³any: 2008-12-10, 12:54   Re: pomocy! skórka siê zrobila;/
0
UP DOWN

Posty: 7
michale36 napisa³/a:
Witam jestem nowym u¿ytkownikiem forum.Mam problem ,malowalem kilka elementów na swoim samochodzie i powsta³a skórka.Czy to wina kompresora?? 40lt butla:/ 210lt/min , malowa³em na cisnieniu 5 bar baze i klar. Wiem ze to daremny kompresor ale maluje sie przewaznie cisn. 2-3 bar a mi na 5 wyszla skóra;/ co do pistoletu to tez jakies badziewie za 170 zl , ale gun wydaje mi sie ze niema wplywu na skórke. Proporcje zachowane ,temp podczas malowania okolo 17st ,niska wilgotnosc powietrza, 2 cienkie warstwy i ostatnia wylana odstep okolo 20min pomiedzy kazda. Czy wyci±gne to papierem 2000?? i past± polersk± EGRA?? Pomózcie prosze z góry dziekuje


Zdjêcie091.jpg
Plik ¶ci±gniêto 131 raz(y) 243.23 KB

Zdjêcie089.jpg
Plik ¶ci±gniêto 118 raz(y) 235.15 KB

 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-10, 12:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
michale36 napisa³/a:
przewaznie cisn. 2-3 bar a mi na 5 wyszla skóra;/ co do pistoletu to tez jakies badziewie za 170 zl , ale gun wydaje mi sie ze niema wplywu na skórke


Otó¿ pistolet ma du¿y wp³yw na wygl±d pow³oki ..a co za tym idzie wielko¶æ dyszy ..te 5 bar to gdzie odczyta³e¶ ??na reduktorze przy kompresorku ?czy na manometrze przy pistolecie? co¶ tu nie gra
A co do reszty to tak jak powiedzia³ kolega @kriskos997
 
 

michale36
Wys³any: 2008-12-10, 13:12   
0
UP DOWN

Posty: 7
przy reduktorze na kompresorze wiem powinienem miec manometr przy gunie. tzn ze gdybym mial np.sate 3000 to powloka na tym kompresorze i cisnieniu roboczym wyszlo by lepiej??, mam mêtlik w glowie technicznie niemaluje zle potrafie prowadzic pistolet ale sprzet mam hu...owy i niewiem czy zainwestowac czy dac sobie z tym spokuj. Mialbym kilka robót do zrobienia ale niezwroci mi sie to tak szybko ale chcialbym malowac dla samego siebie. Czy wystarczylby mi kompresor 100L 260lt/m cisn o 10bar ?? musialbym zygnac z 1500zl za takie cos.Ogolnie to jestem bardzo wkur... na to co splodzilem przy tym malowaniu ,oby polerka pomogla
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-10, 13:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
spokojnie kolego :) najpierw kup sobie manometr(a jest tani) pod ten pistolet co masz ..i ustaw sobie na nim 2,5 -3 bar no i ta dysza ? nic nie mówisz o dyszy?? dysza powinna byæ od 1,25-1,3 max.do 1,4
 
 

michale36
Wys³any: 2008-12-10, 13:33   
0
UP DOWN

Posty: 7
Aha no tak zapomnialem z tych nerwow o dyszy mam dysze 1,4 a gdybym zapodal 1,2 i rzadszy materia³?? powinno drobniej go rozpylic?? slyszal ktos kiedys o pa¶cie egra?? niby odpowiednik farecli 3g dobra jest??
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-10, 14:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
michale36 napisa³/a:
Aha no tak zapomnialem z tych nerwow o dyszy mam dysze 1,4 a gdybym zapodal 1,2 i rzadszy materia³?? powinno drobniej go rozpylic?? slyszal ktos kiedys o pa¶cie egra?? niby odpowiednik farecli 3g dobra jest??


Mo¿esz zapodaæ dyszê 1,2 chocia¿ ta co masz 1,4 to nie jest taka znów za wieka (my¶la³em ¿e masz 1,5 lub 1,6)..ale najpierw ten manometr pod pistolet i w tedy spróbuj ..bo jak widzê tu jest ca³y b³±d i z t±d ta skórka
Materia³u nie rozrzedzaj!! ..rozrabiaj go tak jak podaje producent
 
 

siwy_1981 
Wys³any: 2008-12-10, 14:08   
0
UP DOWN
siwy1981

Pomóg³: 7 razy
Posty: 63
jacklack napisa³/a:
spokojnie kolego :) najpierw kup sobie manometr(a jest tani) pod ten pistolet co masz ..i ustaw sobie na nim 2,5 -3 bar no


Popieram. Prawdopodobnie masz za ma³e ci¶nienie robocze (ci¶nienie przy naci¶niêtym cynglu powietrza w pistolecie). Mimo ¿e masz ustawione na reduktorze przy kompersorze 5bar , to momencie naci¶niêcia spustu mo¿e nawet spa¶æ poni¿ej 2bar. Wszystko zale¿y od zapotrzebowania pistoletu na powietrze, d³ugo¶ci i przekroju przewodu powietrznego (spadki ci¶nienia). Jak kupisz manometr pod pistolet to zobaczysz. Sprawdz jeszcze czy nie masz skrêconego d³awika powietrza w pistolecie. Je¿eli tak to go odkrêæ na maxa.
 

michale36
Wys³any: 2008-12-10, 16:15   
0
UP DOWN

Posty: 7
D³awik jest ok to pierwsza rzecz jaka sprawdzilem, zakupie w tym tygodniu manometr i zobacze co w trawie piszczy. A spadki cisnienia w kompresorze?? ma³y zbiornik ma 40l. A moze byz zbyt gruba warstwa wylana na raz??
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-10, 16:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
michale36 napisa³/a:
A moze byz zbyt gruba warstwa wylana na raz??


No je¶li ta warstwa jest nak³adana zbyt ma³ym ci¶nieniem to musi by¶ gruba skórka ..(bo to jest naplute) je¶li ci¶nienie bêdzie na manometrze tak jak ci ju¿ mówi³em to cz±steczki lakieru bardziej siê rozbij± i w tedy bêdzie pow³oka bardziej rozlana i szklista...a kompresor je¶li ci nie nad±¿y nabijaæ to musisz robiæ chwilowe przerwy niestety.. ale na manometrze zawsze musi by¶ wymagane ci¶nienie robocze
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-10, 19:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Hm...manometru nie trza tylko butle inn± i wprawy w zabawie z rozcienczalnikami.
_________________
Bart
 
 

michale36
Wys³any: 2008-12-11, 21:23   
0
UP DOWN

Posty: 7
Który z tych kompresorów wybrac:

http://moto.allegro.pl/it...0_100_230v.html
http://moto.allegro.pl/it...edaz_slask.html
http://moto.allegro.pl/it...kw_gwar_fv.html
http://moto.allegro.pl/it...cena_slask.html

Na co ogólnie zwracaæ uwage przy kupnie kompresora chodzi mi o 100lt butle
- cisnienie?
- wydajnosc efektywna?

Czy wydajnosc np. 240 lt/m zasili pistolet o zapotrzebowaniu 280 lt/min??
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-11, 21:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Z tych linków co poda³es to bierz to co ma najwieksza butle. Nawet jak sprezarka nie zd±¿y nabic to w butli jest kupa cisnienia. Zreszt± 100lL to ma³o na pistol HVLP ale przy gimnastyce da sie zyc.
Ja mam 150l i wydajnosc 480l/min i brakuje mi nieraz wiatru ale to zalezy znów od d³ugosci instalacji wêzy itd.
_________________
Bart
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-11, 22:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
michale36 napisa³/a:
Na co ogólnie zwracaæ uwage przy kupnie kompresora chodzi mi o 100lt butle
- cisnienie?
- wydajnosc efektywna?




Czy wydajnosc np. 240 lt/m zasili pistolet o zapotrzebowaniu 280 lt/min??


Je¶li bêdziesz lakierowa³ ca³y czas na wci¶niêtym spu¶cie to braknie ci powietrza ..ale my¶lê ze przy normalnym spokojnym lakierowaniu powinien ten kompresor wydo³aæ temu pistoletowi

Zbiorniki powietrza s³u¿± do magazynowania sprê¿onego powietrza na wypadek, gdyby chwilowe zapotrzebowanie na nie przekroczy³o wydajno¶æ sprê¿arki. ...wiêc najwa¿niejsz± ¿ecz± jest wydajno¶æ L/min
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-11, 23:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Dodam do odpowiedzi Jacka.
Ja mam 150l butle a wydajnosc 450 i brakuje wiatru przy SATA 3000. Reszte se dopiszcie.
Polecam taki zbiorniczek:
;) uci±gnie WSZYSTKO tak na oko 2000 litrów.
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-12, 08:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
wygl±da jak ³ód¼ podwodna :D :D ma pojemno¶æ :spoko:
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-12, 15:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
No w³asnie...tam gdzie pracowa³em to by³ kompresor robniony na zamówinie 4 t³okowy V, i instalacja na miedzi do butli z foto. Z tego co pamietam, sprêzarka i instalka kosztowa³a tyle co kompresor 200l. Butla z wykopalisk wiec koszt zerowy. Ale jak nabije taka butle to moge zapiac HVLP i maszynke pneumatyczna naraz i zero spadku cisnienia. 10bar jest ca³y czas. Toby³o robione jak by³ przemia³ 4 lakierników naraz i 4 blacharzy a teraz jest jeden blacharz- lakiernik bo nie ma co robic. 1 jest w Norwegii, 2 w niemcowni a 4 jA gdzie indziej :)
_________________
Bart
 
 

michale36
Wys³any: 2008-12-13, 22:43   
0
UP DOWN

Posty: 7
Dzieki wszystkim za odpowiedzi ;) jak bede mial cos jeszcze na sercu to napisze pozdro :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group