Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 04:40
Autor Wiadomo¶æ
S1600
Wys³any: 2008-12-16, 13:23   Lakiernia budowa
0
UP DOWN

Posty: 31
Witam Panowie jestem tutaj nowy i my¶le ze pomo¿ecie mi rozwi±zac mój problem.
Otó¿ od 4 lat zajmóje siê blacharstwem i lakiernictwem robi³em to na czarno u sibei w domu.... od jakiego,s czsu przerwa³em to bo wielu ludzi (zazdro¶ni s±siedzi) patrzyli krzywo ... Lecz teraz chce juz legalnie zg³osic dzia³alno¶æ i wej¶æ jeszcze w mechanike... pracowa³bvym z moim bratem ktory jest mechanikeim ja do¶wiadczenie w lakiernictwie mam bo czyta³emwcze¶niejsze posty w których by³a o tym mowa... dwa mia³bym ludzi któ¿y wo¿a samochody z prawie ca³ej Europy... Warsztat jako tako uzbrojony ju¿ jest... Da siê robiæ... Ale chce siê ubiegaæ o Dotacje z bezrobocia ¿eby go dodatkowo rozwin±æ .... i teraz mój dylemat ... zg³aszam dzia³alno¶ na blacharstwo i poprawki lakiernicze a maluje ca³e auta... Tylko czy przy dzisiejszym Kryzysie op³±ca siê wogóle w to pchaæ?? jest sens?? bo przy dotacji musze siê rok utrzymac na rynku inaczej musze kase zwróciæ... i nastêpna ¿eæ ... komora/pomieszczenie do malowania .... naowa komora to koszt ok 60tys z³otych ... narazie mnei na to nei staæ ale... wybudowa³bym pomiesczenie nie proste posadzka o¶wietlenie zlaæ wszystko woda i hejaa malujemy ... Tylko konkretne...chce to poprostu wybudowac konkretnie ociepliæ i zaadaptowac j± technicznie tak zeby warunkami dawa³a rade... prosze o naprawde ostra krytyke bo naprawde chce to zrobic jak najlepiej wiec kazdy pomys³ sie przyda... jeden warsztat juz jest z dotacji zainwestowa³bym w wykoñczenie go i w narzêdzia napewno w jkaki¶ potêzny kompresor ¿eby pracowac w pneumatyce... nie pamietam juz o co jeszcze chcia³em zapytac ale to wyjdzie w trakcie... pozdrawiam i licze na pomoc
 

ewa 
Wys³any: 2008-12-16, 14:56   
0
UP DOWN

Posty: 42
krótka pi³ka : jaka wysoko¶æ dotacji ?
 

S1600
Wys³any: 2008-12-16, 14:59   
0
UP DOWN

Posty: 31
krótka odp. niewiadomo :/ zak³±damy ze ok 20 tys jeden warsztat przygotowawczy jesy wiec to 20 tys inwestuje w wybudowanie pomieszczenia do mlaowania je¶li to bedzie to juz pójdzie z górki
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-16, 16:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Bez komory si eobejdziesz tylko musisz miec osbne pomieszczenie na malunek.
Co do dotacji z bezrobocia - s³ysza³êm ze trza sie wykazac biznesplanem a ty mówi±c ze masz uk³ady z handlazami to da nich zaden biznesplan.
Pomieszczenie do lakierowania = Wyciag do³em, nawiew gór± ciep³ego pow. (mozna sam piec kupic od komory), kafelki do sufitu. Musi byc zajebista szczelnosc i czysto¶c zebys nie marudzi³ ze masz smieci na farbie. Nawiew z góry oczywiscie filtrowany.
Najlepiej id¼ gdzies na komore i podgl±dnij zasade dzia³ania ale jest prosta ze kazdy murarz to zrobi.
Co do 20 tysiecy.... stary da³ za sam piec bez rur golas bez niczego na rope (opa³) 8 tysiecy. A gdzie instalka? a gdzie rury? Mi sie widzi 20 tysiecy ma³o na du¿± bude. W ma³ej budzie bedzie kl±³ sam na siebie ze sie przyklejasz bo ciasno. Jasli nie planujesz pieca do nawiewu to wyciag ci ca³e ciep³e powietrze zassa i bedziesz mia³ igloo.
_________________
Bart
 
 

S1600
Wys³any: 2008-12-16, 16:44   
0
UP DOWN

Posty: 31
tak 6tak biznesplan musi byæ .... mie rozumiem tej twojej wypowiedzi z biznesplanem... rozwiñ temat.

dwa co do mura¿y mam w domu tate i wujka wiêc to nie problem .... dalej piec juz mam jeden ale dokupie drugi i nie musi byæ z komory koszt za taki lepszy ok 4000z³ oczywi¶cie na rope
dó³ bedzie wybrany i i bedzie krata tak jak normalnie w komorze z do³u bed± dwa wiatraki ktore zasysaj± i cisn± to przez filtry i z góry z ciep³ym powietrzem wpada czystew powioetrze oczywi¶cie na górze na kracie bedzie tez jaki¶ filtr zeby przypdkiem piec ¶miecia nie wywali³ .... o¶wietlenie to piku¶ jedynie najwiecej zap³ace za plany no i pozwolenie w gminie... tak w stanie surowym my¶le ze 20 tys wystarczy i bedzie dorównywaæ niektórym kabin± ... przynajmniej na pocz±tek cos takiego... uk³±dy z handlarzami by³yby bo w rodzinie jeden mechanik juz jest który dostaje auta z francji i nie wyrabia z robot ± i próbuje z nimi negocjowac zeby tez miec robote bo skoro naprawiaj± bite auta tyto napewno tez je klepi± i maluj±
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-16, 17:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
S1600 napisa³/a:
tak biznesplan musi byæ


Chodzi o plan w którym miêdzy innymi chodzi o to dla kogo bêdziesz wykonywa³ us³ugi . i czy odbiorcy twoich us³ug s± stali (jakie¶ firmy jakie¶ umowy z nimi) ale jak na razie ich nie masz ..wiêc bêdziesz wykonywa³ swoje us³ugi dla klientów indywidualnych i to te¿ s± odbiorcy us³ug

(Jak kto¶ dostaje dotacje na otwarcie sklepu z odzie¿± to te¿ jest sprzedawc± dla klientów indywidualnych)

A co do reszty czyli do tego pomieszczenia z wyci±gami to masz dobr± koncepcje i w ogóle masz swoj± dzia³ke to ju¿ bardzo du¿o .a uk³ady z handlzrzami powoli siê u³o¿± tylko nie szalej z cen± i prze dewszystkim to jako¶æ:) musi byæ na prawde dobra
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-12-16, 18:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Wysoko¶c dotacji z urzêdu od 2009r to 18tys. Oczywiscie musisz byc zarejestrowany jako bezrobotny bo inaczej nic z tego. Mam nadzieje ¿e robi³e¶ legalnie te 4 lata i masz na to papiery ¿eby im pokazac w urzêdzie. Jak cu¶ to pisz na PW bo przerabia³em w³a¶nie u siebie temat dotacji i otwierania firmy tak¿e moge Ci co¶ podpowiedziec.
 

Homer S. 
Wys³any: 2008-12-16, 18:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Z tym biznesplanem to ja wam powiem jak to siê robi.Nale¿y siê udaæ do Urzêdu Pracy do tej Pani/Pana co siê tym zajmuje i tak gadka szmatka trzeba siê wywiedzieæ czy czasami nie ma kogo¶ znajomego co to potrafi napisaæ (wiadomo parê groszy to kosztuje). To nie takie proste bo musz± byæ podane w tym koszty miesiêczne i dochody.Dochody musz± byæ rosn±ce (tak rozpisane na ok. 2 lata ) tak ¿eby z biznesplanu wynika³o ¿e firma siê rozwija i z ka¿dym miesi±cem dochody rosn±. Ja sobie za³atwia³em z ubezpieczalni (Warta-mam tam kolegê) taki ¶wistek ¿e teoretycznie podpisz± ze mn± umowê na naprawê samochodów.Biznesplan musi byæ napisany pod Urz±d Pracy (ja robi³em pod bank).Przy zg³aszaniu dzia³alno¶ci raczej bym nie podawa³ lakiernictwo bo mog± byæ problemy (pozwolenia,zgody,ekolodzy).Podaje siê us³ugi motoryzacyjne.
_________________

 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-12-16, 18:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Homer, przecierz przy zg³aszaniu dzia³alno¶ci podajesz tylko numer pkd który dotyczy i blacharstwa i lakiernictwa. Dopuki nikogo nie zatrudni to nie bêdzie ¿adnych kontroli. Jak bêdzie mia³ pracownika to niestety musi pomy¶lec o szatni, kiblu, i jakiejs sto³ówce bo inaczej sanepid szybko go zamknie. Nie wszêdzie potrzebny jest biznes plan, u mnie w urzêdzie nie potrzeba.
 

S1600
Wys³any: 2008-12-16, 18:25   
0
UP DOWN

Posty: 31
Dlatego bedzie Blacharsto mechanika i poprawki lakiernicze.... ale to bym sie nie wyp³aci³ ... plan jest jak najbardziej taki zeby sie rozwijaæ mysle ze w cigu dwóch lat postawie potezny nowy warsztat alle nie fantazjujmy... ja potzrebuje pieniedzy na pomieszczenie do malowania... wie ktos ile plany kosztyuj± bo neistety to jest konieczne... ja s³ysza³em ze ok 2000 i od ilu m/kw trzeb zg³aszac w gminie?? ja bede mial gdzie¶ ok 40 m/kw ca³e pomieszczenie z osobnym jeszcze na piec i kompresor

tak faktycznie ziêba ma racje nie jesli nie ma siê pracownika to tak jest bo by³ taki go¶ciu niedalekop co tak mia³
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-12-16, 18:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Do 25mk wystarczy zg³osic w gminie a powy¿ej musisz miec pozwolenie na budowe. I oczywi¶cie musisz to zg³osic w energetyce bo energia na firme jest o po³owe dro¿sza ni¿ normalnie.
 

S1600
Wys³any: 2008-12-16, 18:33   
0
UP DOWN

Posty: 31
yhm ile trzeba p³acic za pozwolenie tak jak mówie 2000??
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-12-16, 18:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Projekt ok 1500, geodeta ok 500, mapki i inne cenzura³y ok 500, musisz miec ze 3tys.
 

Dawid1989 
Wys³any: 2008-12-16, 23:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
Dok³adnie same plany budowy kosztuj± ok 3 tys.Co do dotacji to na dzieñ dzisiejszy jest w wysoko¶ci 14 tys. od 2009 prawdopodobnie wzro¶nie do 19tys. ¯eby j± dostaæ trzeba przedstawiæ biznesplan i firma musi sie utrzymaæ przez min rok na rynku.Po otrzymaniu Urz±d Pracy przyjedzie sprawdziæ lokum w którym bêdzie siedziba firmy.Przez pierwsze 2 lata jest ok 200z³ zusu co miesi±c.Potem wiêcej.Co do kontroli to jak bedzie to firma jednoosobowa to kontrol nie przyjdzie.jak powiedzia³ mi mój wujek"mo¿esz sobie siekiery przykleiæ do sufitu,ich to ch... obchodzi" Jak firma zatrudnia pracownika zaczynaj± sie schody
 

S1600
Wys³any: 2008-12-17, 10:01   
0
UP DOWN

Posty: 31
No dok³adnie tak ejst z tym ze zusu chyba jest 350z³ .... pracownika narazie nie bedzie chocia¿ w przysz³o¶ci jakbym siê robudowa³ to napewno jeden lub dwóch by sie przyda³o .... ale jak bede chcia³ pracowników to sobie ich wpierw przetrestuje bo jak mi przychodzi tos i mi mowi ¿e chce robioc to mnie szlak trafia.... ja tez chce i chêci tez mam ale czy On umie to jesty pytanie a akurat ludzi którzy umieje± co¶ konkretnie zrobiæ jest ma³o :/

[ Dodano: 2008-12-17, 23:06 ]
Oki by³em dzisiaj w u¿edzie wiec juz woem co i jak mniej wiêcej a ze sprtaw technicznytch naprawde potê¿nie miu pomogli¶cie jak bede mia³ jeszcze jakies pytania to siê odezwe a narazie dziêki pozdrawiam wszystkich serdecznie :)
 

zed
Wys³any: 2008-12-18, 20:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
dowiedz sie czy nie trzeba miec umowy z firma utylizacyjna (ja mam z remondis czy jakos tak)na odbior szyb ,zderzakow plast itp. ,oleju, rozp,puszek po chemii .lepiej sie wszystkiego dowiedziec niz potem kary jakies placic
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

ewa 
Wys³any: 2008-12-19, 00:12   
0
UP DOWN

Posty: 42
je¿eli nie jeste¶ stary (czytaj: do 34 lat ¿ywota) lepiej zacznij siê straæ o "unijn±" zapomogê . na otwarcie firmy daj± teraz ok.40000 z³ ,a to da ci szansê na przyzwoity ,chocia¿ bez rozpusty , start. ta dotacja ma jeszcze jeden(oprócz wysoko¶ci) duu¿y plus : 80% kasy mo¿esz dostaæ bez potwierdzania zakupów rachunkami.
 

gola 
Wys³any: 2008-12-19, 15:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
ewa napisa³/a:
je¿eli nie jeste¶ stary (czytaj: do 34 lat ¿ywota) ...


no to ja sie do tych starych juz niedlugo bede zaliczal,tak? ;)
34 lata to czlowiek juz stary? :x:
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-19, 15:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
No najwidoczniej...starosc nie radosc. he he :rotfl:
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-19, 15:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
No najwidoczniej...starosc nie radosc. he he :rotfl:


tobie tez juz @mebArth duzo chyba nie brakuje,co? ^^
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-19, 16:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Tak samo jak Tobie fachuro z powo³ania.
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-19, 16:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
przemilcze to ,bo z pingpongami juz nie rozmawiam :D
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-19, 16:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
rozzmawac nie musisz ale popisac zawsze mozesz MISZCZU
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-19, 16:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
tacy jak ty to pistolet mi myja jak skoncze ;)
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-19, 22:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Bo sam nie umiesz takowego rozkrecic i z³ozyc... a moze cie nie stac na rêkawiczki wiec inni myj±? :D na BP sa za darmo przy dystrybutorze...nie bój sie..pazurów nie pobrudizsz.
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-19, 22:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
no comment :D
  
 

marcin 
Wys³any: 2008-12-19, 22:47   
0
UP DOWN

Posty: 81
Sk±d: ¶l±sk/zag³ebie
Co do tej dotacji to faktycznie slysza³em o tych 40 tysi±cach ale to chyba nie potwierdzone bo w urzêdzie pracy informuj± ¿e do konca tergo roku jest 15 ko³a a od stycznia 19 ko³a nikt nie chce potwierdziæ tych 40.
 

S1600
Wys³any: 2008-12-20, 15:52   
0
UP DOWN

Posty: 31
No to ja dzieciek jestem hahahah mi 20 dopiero stuknie :D :D:D:D:D:D nie s³ysza³em o unijnej dotacji .... 40 tys.... hmmm to by by³o cos wspania³ego :spoko: a co do dotacji z bezrobocia by³em i gada³em i powiedziano mize od stycznia sa nowe zasady i najprawdopodobniej bedzie wiêksza dotacja ale o ile wiêksza nie wiadomo



Panie Gola przlecia³em juz All na tym forum ... i w kazdym po¶cie przewija siê twoja osoba... i mo¿e i siê znasz ... ba znasz siê .... ale jak dla mnie jeste¶ oscentacyjny cwanym przem±drza³ym gburem który czepia siê ka¿dego i wszystkiego krytykuj±c przy tym co robi.... widocznie traktujesz swoje zadnie na tym forum jako dogryzanie innym... heh mi siê wydaje ¿e to nie na tym polega... To tyle z mojej strony wyrazi³em swoje zdanie i nic wiêcej nie mam do powiedzenia na twój temat.... i znaj±c Ciebie po tyg n tym forum moige siê spodziewac masy obelg ale to ¶wiadczy tylko o Tobie :)
 

gola 
Wys³any: 2008-12-20, 16:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
S1600 napisa³/a:
...czepia siê ka¿dego i wszystkiego krytykuj±c przy tym co robi....

nie kazdego i nie wszystkiego,tylko tych,co pisza bzdury a maja sie za fachowcow,bo wydaje im sie ze poza ich praca to nie ma takiej innej.
Zauwaz ze jezeli nie mam pojecia o czym mowa w temacie to glosu nie zabieram,a ze jestem gburem jak mnie nazwales spowodowane jest to tym ze jezeli ktos mnie atakuje to dluzny nie pozostaje.
Jest masa ludzi na tym forum z ktorymi w dyskusje nie wchodze bo albo widzialem ich robote na zdjeciu albo znam z innych miejsc i chyle czolo ku czci ich pracy.Jezeli natomiast ktos drze np papierem cale auto po lakierowaniu bo mu paprochow z rekawa nasypalo i mowi jednoczesnie ze to cacy to (lakierujac w kabinie) wlasnie takim ludziom jestem gburem bo wedlug mnie przyzwoitej pracy na oczy nie widzieli.
Pozatym mam prawo pisac na co mam ochote,nie wiem czy zauwazyles ale to forum jest publiczne.

przyjmuje jednak z pokora co do mnie napisales i obiecuje poprawe od nowego roku,tzn nie bede juz gburem ;)
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-20, 18:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Cytat:
od nowego roku,tzn nie bede juz gburem


Ty jestes nieformowalny wiec Twoje obietnice s± G warte. jak i TY. ^^
_________________
Bart
 
 

S1600
Wys³any: 2008-12-20, 18:14   
0
UP DOWN

Posty: 31
¿eby oczywi¶cie nie by³o ¿e chceCiê obraziæ ... ale i tak siê czepiasz :D np LackJacka najbardzie ... ch³op siê zna na robocie a jak Ty to przed chwil± powiedzia³e¶ "tylko tych,co pisza bzdury a maja sie za fachowcow,bo wydaje im sie ze poza ich praca to nie ma takiej innej.".... on nie jest fachowcem?? ... no w³asnie ... wiêc siê czepiasz panie.... a co do ostatniej wypowiedzi siê nie wypowiadam odemnie to Tyle ... odezwe siê jak bede co¶ potrzebowa³ ;)
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-20, 21:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mebArth napisa³/a:

Ty jestes nieformowalny wiec Twoje obietnice s± G warte. jak i TY. ^^
@S1600, zauwa¿ ¿e i gola jest te¿ zaczepiany i prowokowany. po co mebi siê odzywa? aby znowu siê wyzywaæ?
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-20, 21:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
dlatego napisalem kilka postow wyzej
 

ewa 
Wys³any: 2008-12-30, 23:09   
0
UP DOWN

Posty: 42
marcin napisa³/a:
Co do tej dotacji to faktycznie slysza³em o tych 40 tysi±cach ale to chyba nie potwierdzone bo w urzêdzie pracy informuj± ¿e do konca tergo roku jest 15 ko³a a od stycznia 19 ko³a nikt nie chce potwierdziæ tych 40.



to nie jest dotacja z UP . niestety ,¿eby j± dostaæ nie wystarczy byc m³odym -trzeba byæ m³odym wie¶niakiem .
 

S1600
Wys³any: 2009-01-03, 00:02   
0
UP DOWN

Posty: 31
m³odym wie¶niakiem?? tzn??
 

barczystyg 
Wys³any: 2009-01-03, 00:37   
0
UP DOWN


Posty: 30
Sk±d: warszawa
rolnikiem :D
 

S1600
Wys³any: 2009-01-03, 11:08   
0
UP DOWN

Posty: 31
Prosze o odp tylko ewe on ma najwiêcej pojeæia chyba w tej papierkowej robocie
 

barczystyg 
Wys³any: 2009-01-03, 14:13   
0
UP DOWN


Posty: 30
Sk±d: warszawa
je¿eli uwa¿asz ,¿e tylko ewa wie to ok
 

S1600
Wys³any: 2009-01-03, 20:01   
0
UP DOWN

Posty: 31
nie no sorry w sumie ka¿dy ma cos do powiedzenia wiê cdajecie od poniedzia³ku zacyznam chodzi po urzedach itp
 

mebArth 
Wys³any: 2009-01-03, 20:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
S1600 napisa³/a:
nie no sorry w sumie ka¿dy ma cos do powiedzenia wiê cdajecie od poniedzia³ku zacyznam chodzi po urzedach itp

Jakbys móg³, zamelduj co za³atwi³es i co potrzeba zeby dzia³ac. I GDZIE tzn jakie urzêdy.
_________________
Bart
 
 

S1600
Wys³any: 2009-01-04, 21:56   
0
UP DOWN

Posty: 31
je¶li chodzi o dotacje z UE to moja gmina .... no id do Urzedu pracy te¿ musz i¶æ .... ale narazie chyba bede siê staraæ o dotacje z Urzedu pracy i wezme kredyt na kabine ... chociaz podobno s³yszalem ze chêtniej daj± dotacja z UE takim pierwszy ma³ym co startuj± pierwszy raz ... jak to powiedzieli¶cie wie¶niakom bo jestem ze wsi
 

S1600
Wys³any: 2009-01-10, 15:42   
0
UP DOWN

Posty: 31
w gminie pwoiedzieli mi ze mam sieudac albo do urzêdu pracy lub do urzêdu marsza³kowskiego w KAtowicach :/ w poniediza³ek ide do urzêdu pracy ... ale s³ysza³em ze z t± ilo¶ci± bezrobotnych jest ciezko siê zarejestrowaæ
 

ewa 
Wys³any: 2009-01-14, 00:33   
0
UP DOWN

Posty: 42
nie musisz byæ rolnikiem (czytaj: posiadaæ gospodarstwa lub w nim wspó³gospodarzyæ).wystarczy ,¿e mieszkasz na terenach wiejskich (ale nie np. od 2 dni).
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-20, 12:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Jak kto¶ potrzebuje rzetelnych informacji na temat BUDOWY LAKIERNI to proszê pytaæ.
Projektujê i warsztaty samochodowe i lakiernie przemys³owe od 1998 roku. Zajmuje siê elementami formalno prawnymi i doborem wyposa¿enia ( ale niestety nimi nie handluje .... to pozostawiam innym ).

Dostêpne tematy :
1. Ile to kosztuje ( budowa 1m2 w trzech technologiach, wyposa¿enie techniczne budynku, wyposa¿enie technologiczne lakierni blacharni mechaniki SKP )
2. Gotowe propozycje zagospodarowania powierzchni od 200 m/2 do 1400 m/kw w czterech wariantach inwestycyjnych ECONOMI, CLASSIC, HI STANDARD, i TOP CLASSE.
3. Formalno¶ci zwi±zane z budow±
4. Ile kosztuje projekt i z czego siê sk³ada ( niestety ale 3000 z³ to tylko 1/3 warto¶ci projektu technologicznego który stanowi 1 z 14 czê¶ci projektu wykonawczego obiektu
5. Ile kosztuje odbiór i dopuszczenie do u¿ytkowania i co trzeba mieæ
6. Jak zorganizowaæ pracê warsztatu ( dokumenty wewnêtrzne procedury regulaminy zasady wynagradzania pracowników w firmie powy¿ej 15 zatrudnionych osób ).
7. Sk±d pieni±dze na inwestycje ( barter, leasing, kredyt, dotacje unijne )
8. Czy to siê op³aca tj. poniesione nak³ady w stosunku do zak³adanych dochodów.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime