Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 05:42
Autor Wiadomo¶æ
gola 
Wys³any: 2008-12-21, 13:02   trening
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
czy ktos z was trenowal na czyms takim przy szkoleniu ?

http://www.youtube.com/wa...feature=related
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-21, 13:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ale to jest nierealne w rzeczywistosci. to jak gra w CS'a Masz ka³acha i robisz headshota a w rzeczywistosci ramiê odrzuca i strzelasz w ceg³e.
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-21, 13:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
jak nie realne,to nie kalach i pistoletu ci nie odrzuca przy lakierowaniu.Chodzi o wytrenowanie reki w celu poprawnego prowadzenia pistoletu (odleglosc,predkosc,cisnienie robocze,material).
Wiem bo probowalem,do zludzenia przypomina prawdziwe lakierowanie a komputer po skonczonej probie ocenia jakosc naniesionej powloki oraz twoje umiejetnosci.
Potrafi nawet obliczyc w ktorym miejscu nalozyles zbyt duzo materialu i bedzie zlewa.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-21, 14:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ciekawe.... w sumie za³ozenie fajne a czy telewizor obliczy ilosc materia³u, gêstosc? Bo niby to fajnie wygl±da (jak Nintendo WII).
Kto to szkoli? jaka firma Dp Standox czy kto.
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-21, 16:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
Ciekawe.... w sumie za³ozenie fajne a czy telewizor obliczy ilosc materia³u, gêstosc? Bo niby to fajnie wygl±da (jak Nintendo WII).
Kto to szkoli? jaka firma Dp Standox czy kto.


to nie telewizor oblicza tylko komputer,wpisujesz dane do niego jaki pistolet,dysza,lakier czy baza i po obliczeniu jest gotowy do treningu ;)
Szkolenie w DP
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-21, 17:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
A jak mi sie telewizor pop³acze? :D dostaje ujemne pkt?
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-21, 17:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
nie dostajesz na certyfikacie szkolenia odpowiednich punktow,ktore to wplywaja na ocene koncowa :cool:
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-21, 17:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
cholera...a czy moge w³asny TV przynesc ? :D na poprawki :D
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-21, 17:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mozesz,zreszta pewno masz poprawki we krwi wiec rob jak chcesz ;P
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-21, 17:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
we krwi to ja mam tatre mocn±. a poprawek juz nie pamietam kiedy mia³em choc KAZDY mia³ i sie nie wypieraj bo ci nie uwierze.
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-21, 17:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
miewam od czsu do czsu,jak zderzak sam lakieruje bo mi kolor do reszty czasem nie gra jak nie mam czasu na dobranie poswiecic. lub lakierowane niewiadomoczym i gdzie.
 

dawid
Wys³any: 2008-12-21, 18:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
ta satowska zabawka to jak malowanie blotnika od Tico latwizna, a co z calymi bokami, tylnymi blotnikami z amerykanckich pickupow, gdzie niedojsc ze trzeba malowac to i jeszcze chodzic? jako ciekawostka mooze byc ale jako trening to raczej slabo, rzeczywistosc jest caukiem inna. A co do tematu poprawek to uslyszalem niedawno takie cos "Profesionaliste nie cechuje to jak dobrze maluje, ale to jak dobrze radzi sobie z bledami"
_________________
hmmm
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-21, 19:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
tROCHE MASZ RACJI @DAWID, bo jak sie zepsuje to przewaznie wiadomo gdzie by³ b³ad i jak GO naprawic. A co do pickupów to pryszcz - co powiesz na iveco bok. Polerwac to raczej by mi sie nie chcia³o a wyjsc jako tako musi. I tez trzeba chodzic albo w po³owie ³aczyc co ryzykujemy pop³akaniem sie boku lub popruszu. Robi³em kiedys bia³e Iveco i chodzi³em po boku. Kolega lata³ z sitkiem i farb± a ja bieli³em ;)
Robi³em tez iveco zó³te z TPSA ale na bazie i ³aczy³em na p³atach baze i tak samo klar bo klar wolniej schnie miedzywarstowo niz zwyk³y akryl i mozna w mniejszej temperaturze zakonczyc p³aty bez utraty polysku.
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-21, 20:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
...Robi³em tez iveco zó³te z TPSA ale na bazie i ³aczy³em na p³atach baze i tak samo klar bo klar wolniej schnie miedzywarstowo niz zwyk³y akryl i mozna w mniejszej temperaturze zakonczyc p³aty bez utraty polysku.


mozna rowniez zastosowac wolny utwardzacz do lakieru lub opozniacz schniecia (czyli wolny rozpuszczalnik) i tak samo dasz rade.
Ostatnio lakierowalem sprintera akrylem calosciowke i wystarczyl wolny utwardzcz plus opozniacz 3989s z DP do tego.
Owszem pozniej suszylem 2 godziny prawie na 60 stopni,ale dla mnie liczyla sie moja wygoda I brak stresu przy lakierowaniu :)


dawid napisa³/a:
tylnymi blotnikami z amerykanckich pickupow, gdzie niedojsc ze trzeba malowac to i jeszcze chodzic? jako ciekawostka mooze byc ale jako trening to raczej slabo, rzeczywistosc jest caukiem inna.


owszem masz racje,ale dla poczatkujacego...
Nawiasem mowiac do pickup-ow amerykanckich.Czeka mnie calosciowka po nowym roku,Honda Ridgeline,az sie boje :x: :)
do kabiny ledwo pewnie wejdzie
Taki kolorek ladny jak zgnity :rotfl:

C7346966_1.jpg
Plik ¶ci±gniêto 80 raz(y) 68.11 KB

 

dawid
Wys³any: 2008-12-21, 22:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
wolny utwardzacz, opozniacz, pompa, albo malowanie we dwojke, dalej co do tego treningu to raczej kontaktu z powieszchnia i zywa chemia nic nie zastapi jesli wiesz o czym mowie:) ale no mowie ciekawostka fajna co do hondy to kawal blachy a jak nie wejdzie na dlugosc to przedluz komore takie triki tez widzialem i wychodzily igla
_________________
hmmm
 

Joker_Paint
Wys³any: 2008-12-21, 23:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 64
Cytat:
A co do pickupów to pryszcz - co powiesz na iveco bok. Polerwac to raczej by mi sie nie chcia³o a wyjsc jako tako musi.


Meb- Iveco to te¿ pryszcz ;) Solaris Urbino 15 - ca³y lewy bok... 15 metrów. Polerowaæ nie moge, a wyj¶æ jako tako musi :spoko:
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-21, 23:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Autobus? to tylko w MPK sie robi. A w MPK chujnia jakich ma³o odstawiana.
_________________
Bart
 
 

Joker_Paint
Wys³any: 2008-12-21, 23:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 64
Cytat:
A w MPK chujnia jakich ma³o odstawiana.


W wiêkszo¶ci napewno... ale ja tam siê przyk³adam bo jestem m³ody i nie chce odstawiaæ bucówy i uczyæ siê tej chujni od innych. Co do Solarisa, to musi byæ zrobiony dobrze - nie ta sama bajka co przy 20 letnich heblach. S± na gwarancji i w wiêkszo¶ci zasponsorowa³a je UE - trafiaj± siê kontrole i Solarki musz± wygl±daæ jak nówki. Pozatym na tych d³ugasach wyrobi³em ³ape.

BTW. na drugim etacie robie przy osobówkach, wiêc chujni raczej nie odstawiam.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-21, 23:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Joker robisz w MPK?
_________________
Bart
 
 

Joker_Paint
Wys³any: 2008-12-21, 23:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 64
;) Taa w PKM S-ec... jeszcze tam wytrzymuje
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-22, 20:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
To musisz sobie taki wózek z marketu za³atwic i kolega cie bedzie wozi³ wzd³uz przegubasów :D a ty bedziesz ino trzyma³ pistolet. Nie ma sie co smiac - raz robi³em autobus strone, na szczescie jeden kolor i tak mnie kumpel wozi³ tam i z powrotem.
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group