Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 04:40
Autor Wiadomo¶æ
SpeedGold 
Wys³any: 2008-12-22, 22:49   Kompresor w³asnej roboty - sprê¿arka z ciê¿arówki ?
0
UP DOWN

Posty: 35
Witam
Co s±dzicie o zrobieniu w³asnego kompresora? Powiedzmy zastosowaæ sprê¿arke z ciê¿arówki jak wiemy taka sprê¿arka jest bardzo wytrzyma³a - samochody takie robi± po kilka milionów kilometrów do tego jaki¶ mocny silnik. Zbiornik 100-200l czytam o tych kompresorach i ju¿ sam nie wiem co lepsze :help: . Potrzebuje kompresora co da rade uci±gn±c szlifierke pneumatyczn± , pistolet Devilbiss'a HVLP. Wiecie mo¿e jak± wydajno¶æ ma taka sprê¿arka z ciê¿arowki ? Jaki by³ by najbardziej odpowiedni zbiornik pod tak± sprê¿arke? I czy to siê wogule ol³aca...
 
 

online 
Wys³any: 2008-12-23, 08:30   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
s± wytrzyma³e ale
pracuja na nizszym cisnieniu (ok 4bar max)
maj± slaba wydajnosc
bardzo wal± olejem, bo nie kladzie sie tam az takiego nacisku na zanieczyszczenie.

ba, sprezarka taka w dobrym stanie to koszt wiekszy niz kupno jakiesgos 3 tlokowego 200litrowego kompresorka.
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

jony1991 
Wys³any: 2008-12-23, 13:09   
0
UP DOWN
jony


Posty: 62
Sk±d: wiskonsin
ja wola³ bym zrobiæ sprê¿arkê z silnika od malucha kiedy¶ nawet sie przymierza³em :D ale zakupi³em gotowy kapresor co do sprê¿arki z ciê¿arówki to mia³em takowa sprê¿arkê z jelcza na zbiorniku z kapresora j3w 60 czy cos tam ale nadawa³a sie jedynie do pistoletu i klucza a maszynka go zameczy³a po kilku minutach pracy ( brak wiatru) :help: mia³o to wydajno¶æ jakie¶ 250l/m efektywnej ;P
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-23, 13:22   Re: Kompresor w³asnej roboty - sprê¿arka z ciê¿arówki ?
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
Co s±dzicie o zrobieniu w³asnego kompresora?
jest tyle choæby u¿ywanych fabrycznych kompresorów,które jako¶ wygl±daj± i pracuj± ,wiêc kombinowaæ z jakimi¶ wynalazkami to raczej trochê bez sensu.

Cytat:
Potrzebuje kompresora co da rade uci±gn±c szlifierke pneumatyczn±, pistolet Devilbiss'a HVLP.
a to ju¿ w ogóle nie ma o czym mówiæ, szukaj jakiej¶ porz±dnej sprê¿ary!
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-23, 14:13   Re: Kompresor w³asnej roboty - sprê¿arka z ciê¿arówki ?
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
SpeedGold napisa³/a:
...Potrzebuje kompresora co da rade uci±gn±c szlifierke pneumatyczn± , pistolet Devilbiss'a HVLP...


jezeli zapniesz te dwa narzedzia na raz to sprezarka musi miec ok 700,800l/min wiec chyba srubowa albo poterzna tlokowa.
 

SpeedGold 
Wys³any: 2008-12-23, 18:05   
0
UP DOWN

Posty: 35
Nie chce urzywaæ kilku urz±dzeñ na raz. Tylko ¿eby dawa³ rade np. pod sam± szlifierke lub samym pistoletem.

To jaki kompresor o jakiej wydajno¶ci by³ by odpowiedni ?
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-23, 19:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
sam pistolet jaki posiadasz HVLP potrzebuje ok 500l/min,szlifierka pneumatyczna,zalezy jaka, ale srednio miedzy 200 a 400 l/min wiec sam rozumiesz.
 

SpeedGold 
Wys³any: 2008-12-23, 21:13   
0
UP DOWN

Posty: 35
Mog³ by¶ mi podaæ jakie¶ linki z Allegro w miare dobrego i w rozs±dnej cenie kompresora ktory by siê nada³ ???

Tak ogl±dam i sam nie wiem który lepszy....


http://allegro.pl/item513...270_litrow.html

taki da³ by rade??
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-23, 23:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
spokojnie,tylko nie dwa narzedzia na raz ;)
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-24, 09:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Cytat:
wydajno¶æ teoretyczna 514 litrów/min

To teoria czy praktyka...tak jak z bateriami w komórkach...TEORETYCZNIE trzymaj± a praktycznie sie wysrywaj±.
2 t³oki na 2 maszyny to ma³o. Zeby uciagnac pistol i maszynke naraz na jednym wêzu potrzeba 4 t³oki i 500l butle. Taki kompresorek spokojnie ci starczy na HVLP pistol i maszynke ale osobno.
Ze zdjecia widze ze g³owica jest jak z malucha wiec t³oczki malutkie...ale rekompensata jest w duzej butli. Tak mysle....ze przy ca³o¶ciówce to bedzie caly czas chodzi³ kompresorek z aukcji. Nie wy³aczy sie bo nie zdazy nabic.
Nie wiem czy u was jest firma SPAW. Oni na zamówinie robia kompresory bez butli a butle sobie sam sko³ujesz od z³omiarzy ze starego boilera. Tylko przy³±cza zrobic a to ci Pan Kazek zza miedzy za flaszke zrobi i masz niedrogo sprzêt.
_________________
Bart
 
 

online 
Wys³any: 2008-12-24, 22:44   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
ja z butla od bojlera te zbyl;em taki madry ze wytrzyma. jak puscilo to pozanmiatalo cala blacharnie.

Zbiornik musi byc odpowiedni i miec atest. strzezcie sie tego bledu, ktory popelnilem ja! a mowili mi... bylem sam swiadom, a jednak zle zrobilem.
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-24, 22:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
[quote="online"]ja z butla od bojlera te zbyl;em taki madry ze wytrzyma. jak puscilo to pozanmiatalo cala blacharnie.

Racja.. grubo¶æ blachy na bojlerze jest du¿o mniejsza jak jest wymagana przy sprêzarkach i to jeszcze takich które maja 10 bar.. w bojlerze z sieci wodoci±gowej jest ok.1.5-3 bar wiêc wytrzyma
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-24, 23:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków

Dodaje to zdjecie 20sty raz...... nie da sie z boilera? i zapie**ala 10 bar sta³êgo wiatru na 4 t³okach. Wyrywa pistol dos³ownie.
_________________
Bart
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-24, 23:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
mebArth napisa³/a:
[url=http://images37.foto...95m.jpg]Obrazek[/URL]
Dodaje to zdjecie 20sty raz...... nie da sie z boilera? i zapie**ala 10 bar sta³êgo wiatru na 4 t³okach. Wyrywa pistol dos³ownie.


to nie jest bojler ..to jest zbiornik wysokich ci¶nieñ ..bojler na tak wielkiej powierzchni dawno by rozerwa³o
 
 

online 
Wys³any: 2008-12-27, 00:08   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
to nie jest bojler... to zbiornik cisnieniowy jak mówi Jacku.
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group