Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 04:38
Autor Wiadomo¶æ
Fedek
Wys³any: 2008-11-06, 09:51   BRWINÓW - BEZNADZIEJNY ZAK£AD LAKIERNICZY
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam szanownych Forumowiczów! (to mój niefortunny 1 post)

Niestety ostatnio pad³em ofiar± braku profesjonalizmu (¿eby nie nazwaæ tego brakiem posiadania umiejêtno¶ci do wykonywania zawodu) i oszukañstwa ze strony zak³adu w Brwinowie, który ¶wiadczy us³ugi lakierniczo blacharskie. Posta tego piszê ku przestrodze by nikt tam nie odda³ ju¿ swojego samochodu ! Odda³em mój samochód BMW E-36 Compact ok. 2-3 sierpnia do naprawy po kolizji (zdjêcia uszkodzonego samochodu). Zdjêcia mówi± dok³adnie co trzeba zrobiæ… Samochód mia³ byæ zrobiony w przeci±gu 1 miesi±ca, trwa³o to 3 miesi±ce !. Do samego koñca nie otrzyma³em rozpiski ile co kosztowa³o tylko dopiero przy odbiorze auta zobaczy³em co¶ nabazgranego na kartce odrêcznie !!! W porównaniu ze wszystkim to by³ ma³y szkopu³… Samochód, który odebra³em bêdê sprzedawa³, bo po wykonanej robocie na nim przez ten zak³ad (na koñcu podam namiary i nr Tel by wiedzieæ do kogo swego auta nie oddawaæ) do niczego innego siê nie nadaje…

Mój b³±d nast±pi³ przez to, ¿e odbiera³em samochód wieczorem i nie zobaczy³em wiêkszo¶ci mankamentów. A oto i one:

1. Po lakierowaniu bezbarwn± warstw± okaza³o siê, ¿e lakiernikowi dosta³ siê pod lakier jaki¶ syf… Ju¿ tego nie da siê zmyæ… Cytat „Nie mogê zagwarantowaæ sterylno¶ci w tym pomieszczeniu” To po co siê zajmuje lakiernictwem !!!!! (zdjêcie)


2. Drzwi od kierowcy uszkodzony lakier. Przed oddaniem tego nie by³o…


3. Drzwi od pasa¿era: by³a wymiana ca³ych drzwi (od czerwonego compacta). Przy wymianie podno¶nika do szyb uszkodzono mocowania tak, ¿e teraz plastikowa obudowa siê majta i jest spora szpara miêdzy plastikiem i metalem. (zdjêcie)


4. Sposób lakierowania drzwi od pasa¿era i drobniejszych elementów pozostawiê bez komentarza, bo tylko wyzwiska wiêzienne odda³y by to jak mo¿na nazwaæ tak± robotê.


5. Lakierowanie klapki od wlewu paliwowego… Widaæ, ¿e czerwone… (zdjêcia)


6. Klamka od strony pasa¿era nie do¶æ ¿e krzywo spasowana to jeszcze przyklejona na klej tak, ¿e a¿ siê wyla³o  (zdjêcia)




7. Krawêdzie drzwi od pasa¿era zosta³y nie domalowane, a w niektórych miejscach nawet przebija czerwony kolor… (zdjêcia)


8. Po wymianie podno¶nika od str. kierowcy (to na szczê¶cie by³o uzgodnione) zobaczcie jak± zajebist± dosta³em uszczelkê !!! Pofalowana jak jego Ch.. (Zdjêcie)


9. Przy wymianie progu i jego malowaniu chyba zabrak³o lakieru… mam bia³e… (zdjêcie)


10. Odda³em samochód z normalnymi nie przyciemnianymi szybami, a odebra³em z innymi przyciemnianymi…. Nikt nie raczy³ mnie poinformowaæ o czym kolwiek w tej kwestii… Mo¿e dresom to by siê spodoba³o…. A po odbiorze nie otrzyma³em moich starych DOBRYCH spowrotem. (zdjêcia)


11. Po otworzeniu tylnich (lewej i prawej) szyb natkn±³em siê na ¶lady walki … to by³y chyba zmagania panów z zak³adu przy wyjmowaniu szyb… Zarysowany lakier sympatycznie ukryty… (zdjêcia)


12. Zerwany materia³ z przedniego s³upka od strony pasa¿era… Pewnie przez przypadek… przy malowaniu ;) (zdjêcie)


13. Brud i syf po pa¶cie by³ wszêdzie… nawet zostawili mi kawa³ek ta¶my klej±cej w tylnim lewym nadkolu… Jak mo¿na oddaæ tak samochód klientowi… tylko chyba wieczorem (mój b³±d !!!) (zdjêcia)


14. Nie do¶æ, ¿e drzwi od pasa¿era by³y na krawêdziach ¼le pomalowane i widaæ jest czerwony kolor (nawet od str przedniego nadkola) to szpara miêdzy drzwiami ma du¿e rozmiary + nie¼le odstaje… Okaza³o siê, ¿e nie ma ¶rubek, a jedna z nich by³a urwana wew. I nie chcia³o siê im jej gwintowaæ… (zdjêcia)


15. W tym warsztacie pracuj± takie gamonie, ¿e nawet odkurzaj±c co¶ rozwal±. I tak te¿ mój czujnik po³o¿enia siedzenia zosta³ uszkodzony i kontrolka mi siê ¶wieci non stop… Wcze¶niej tego nie by³o nawet po kolizji. (zdjêcie)


16. S³upek przy pasach kierowcy ma uszkodzone mocowanie przez co bardzo odstaje… czemu i to zniszczyli do dzi¶ siê zastanawiam… (zdjêcie)


17. W compactach w baga¿niku po prawej stronie i po lewej s± takie plastikowe kieszonki. Ja te¿ je mia³em wcze¶niej… Po oddaniu samochodu ju¿ ich nie by³o a w ich miejsce by³a woda… Równie¿ poucinano mi kable od instalacji gazowej…(zdjêcia).


18. Butle gazow± przykrêcili mi zupe³nie inaczej ni¿ wcze¶niej by³a…. Dlaczego….

19. Tylni zderzak jako¶ dziwnie spasowano tak ¿e pojawi³a siê duuu¿a szpara i jest tam jaki¶ styropian….


20. Przednie prawe ko³o zapomnia³y mi gamonie dokrêciæ i jad±c zastanawia³em siê co tak uderza... ca³e szczê¶cie uda³o mi siê dojechaæ tam dok±d zmierza³em i dokrêci³em, ale jak mo¿na oddaæ samochód z nie dokrêconymi ¶rubami ???

21. By³em zapewniony, ¿e u¿ywany jest najlepszy bezbarwny lakier na rynku Iwata, a co siê okazuje sam na forum pisze, ¿e u¿ywa podróby Iwata (http://lakierowanko.info/viewtopic.php?p=13096#13096)

22. Najlepsze jest to, ¿e jak odbiera³em samochód lakiernik mi da³ puszkê z lakierem, który mu zosta³ i pêdzelek i powiedzia³, ¿e mu siê ju¿ nie przyda i da³ mi jeszcze 50 z³....

23. W dniu wczorajszym tj. 03.11.2008 dzwoni³em do niego i jego wspólnika by oddali mi pieni±dze za ca³± swoj± robociznê to us³ysza³em, ¿e jestem wy³udzaczem pieniêdzy i ¿e id± na policjê... Czy ja jestem jaki¶ inny to¿ za tak± robotê to siê nie p³aci ! Proponowali mi, ¿e mogê przyjechaæ do nich i mi poprawi±, ale stanowczo odmówi³em, bo kto by chcia³ by te same rêce co tak zwali³y sprawê mia³y to naprawiaæ... to by by³a jeszcze wiêksza katastrofa... chcia³em, ¿eby pokryli koszty robocizny w innym zak³adzie to siê zaczê³o, ¿e jestem wy³udzaczem pieniêdzy... PRZYKRA SPRAWA !

Jak widaæ straty po naprawie s± gigantyczne… Zwracam siê równie¿ do was z pro¶b± o pomoc, co mogê zrobiæ by odzyskaæ pieni±dze, by zamkn±æ mu warsztat by nikt ju¿ nie wpad³ w takie G…. jak ja…

Namiary na warsztat i jego pracownika jak i wspólnika, co by nikt tam swojego samochodu nigdy nie odda³:

Miejscowo¶æ: Brwinów *** Dane osobowe usuniête - dla zainteresowanych Priv lub mail ***

Og³asza³ siê na tym forum i pisze pod nickiem :
kpopis1 - http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=27664

Boogie wiedzia³ co robi !


Znajomy trochê poszpera³ i znalaz³ parê ciekawych rzeczy:
Maj± zawieszone konto na Allegro : http://www.allegro.pl/show_user.php?search=kpopis

Okazuje siê, ¿e jest czêstym bywalcem forum (kpopis) : http://lakierowanko.info/ i wcale nie ma siê czym chwaliæ (szkoda ¿e tego wcze¶niej nie wiedzia³em).

Zapewnia³, ¿e u¿ywa specyfików najlepszych firm (na forum równie¼ o tym pisa³), a w rzeczywisto¶ci u¿ywa "shitu", jak sam to okre¶li³.
Stosowny cytat z forum lakierników: Do podkladu uyzywam najtanszego shitu - http://lakierowanko.info/...p?p=13065#13065

Cytaty z forum lakierników:
- Mowie otwarcie ze jade na kicie z novola, uelastyczniaczach HAYA, benzynie ekstrakcyjnej zamiast zmywaczy itd
- Nie mam zarejestrowanej dzia³alnosci. Maluje w amatorskiej (niedlugo ja podrasuje) kabinie - http://lakierowanko.info/viewtopic.php?p=6925#6925

Pozosta³e zdjêcia do wgl±du: http://www.sendspace.pl/file/9El2MkiQ/

Zdjêcie samochodu po kolizji: http://www.sendspace.pl/file/pWjcLllA/
 

online 
Wys³any: 2008-12-28, 13:53   Pamiêtacie ?
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Pamiêtacie ta sprawê z Kpopis'em?

Film
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

jacek
Wys³any: 2008-12-28, 15:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 50
Widzia³em to w TVN od razu pozna³em ¿e to jest to bmw faktycznie (kpopis) siê nie popisa³ przy tej robocie .
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-28, 15:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
hahahaha :) pamietamy :) To sie fedek wk..³ :D Ja piedrole ale paprok ! (jak to RB mówi)
Przecie za to jest krymina³.
_________________
Bart
  
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-28, 15:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
online napisa³/a:
Pamiêtacie ta sprawê z Kpopis'em?
no dobre. ale go ci¶nie :sad:
 
 

Joker_Paint
Wys³any: 2008-12-28, 15:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 64
heheh... no troche niezbyt mi³a sytuacja dla Kpopisa...
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-28, 15:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
Cytat:
heheh... no troche niezbyt mi³a sytuacja dla Kpopisa...


Nie chcia³bym byc na miejscu ani kpopisa ani Fedka :)
 
 

kaczmi 
Wys³any: 2008-12-28, 15:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
dziwne jest to dlaczego mu nie poprawi³ tego auta..... po¶wiêci³by troche czasu na blache i lakier, poprawi³by co trzeba, szyby by mu odciemni³ :D i by mia³ ¶wiêty spokuj a tu teraz takie jaja ¿e nawet w TV jest :)
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-28, 15:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Bo widac ze lepienka i szrot przed brama wiec jak ma umiec poprawic. Szkoda ze same bejce robi, komarki malowac sprayem a nie bejce
_________________
Bart
 
 

jacek
Wys³any: 2008-12-28, 15:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 50
Ale klijent te¿ wybitnie zaciêty
 

Grzesiek11 
Wys³any: 2008-12-28, 15:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 98
masakra nie jestem idea³em ale 5000 tysi za taka robote ja pie....le :shock: :shock: :shock: :shock:
 
 

kamilbusko
Wys³any: 2008-12-28, 16:05   
0
UP DOWN

Posty: 349
to robi³ kto¶ od nas z forum ??????
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-28, 16:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Cytat:
Ale klijent te¿ wybitnie zaciêty

A ty masz 5k wyrzucic w b³oto bo masz gdzies swoje prawa? Bo ja nie mia³bym. Tylko bym mu bude spali³ albo kolegami potraktowa³ a nie pi... sie TVN

Cytat:
to robi³ kto¶ od nas z forum ??????


@kpopis
_________________
Bart
  
 
 

kamilbusko
Wys³any: 2008-12-28, 16:11   
0
UP DOWN

Posty: 349
a kiedy to by³o nie s³ysza³em widzia³em reporta¿ niez³e jaja. teraz chyba zamkn±l dzialalno¶æ/
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-12-28, 16:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Kpopis da³ dupy i tyle. Zpieprzy³ robote, ok. zdarza sie. Ale powinien bez gadania to poprawic i by³o by po sprawie. A tak, fedek za³atwi³ juz mu pewnie kontrole z PIP-u, PIH-u, US i bóg wie zk±d jeszcze i pewnie facet ma ju¿ niez³e k³opoty przez w³asn± g³upote.
Kamil, wejdz w off topic i przeczytaj przyklejony temat TRUDNE SPRAWY
 

kamilbusko
Wys³any: 2008-12-28, 16:15   
0
UP DOWN

Posty: 349
no ja cenzura czemu tego nie poprawi³ taki [...] leñ. my¶la³ ze kole¶ mu to podaruje
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-28, 16:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
ZIEMBA napisa³/a:
Kpopis da³ dupy i tyle. Zpieprzy³ robote, ok. zdarza sie. Ale powinien bez gadania to poprawic i by³o by po sprawie. A tak, fedek za³atwi³ juz mu pewnie kontrole z PIP-u, PIH-u, US i bóg wie zk±d jeszcze i pewnie facet ma ju¿ niez³e k³opoty przez w³asn± g³upote.
Kamil, wejdz w off topic i przeczytaj przyklejony temat TRUDNE SPRAWY


Posty usuniete ZIEMBA, admin stwierdzi³ ze nie mozna traktowac jednej strony i usun±³ posty Fedka
_________________
Bart
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-12-28, 16:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
A rzeczywi¶cie :)
 

online 
Wys³any: 2008-12-28, 17:28   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Zamie¶ci³em tot ylko dla tego, ¿eby uchronic nas samych. Strze¿my siê paproctwa!
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-28, 21:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Na forum bejc nadal wisza jego dane :) i opis z fotkami
Na dwóch forach :)

http://www.bmw-klub.pl/fo...6083&highlight=
nie trza sie rejestrowac
_________________
Bart
 
 

online 
Wys³any: 2008-12-28, 21:46   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
vw golf klub takze.
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-28, 22:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
Ja rozumiem fedka w tym wypadku,ale na miejscu kpopisa zrobil bym sprawe fedkowi oraz administratorowi forum BMW, za udostepnianie moich danych osobowych bez mojego zezwolenia.(adres,numery telefonow)


mebArth napisa³/a:
... Ja piedrole ale paprok ! (jak to RB mówi)

moderator z jego forum ^^ ^^ ^^ ^^ .
Jaki pan taki kram ;P ;P ;P
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-28, 23:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ta...bo administracja sie interesuje forami tam jak i tu. To juz wisi kupe czasu a widocznie kpopis sra w pory i sie w³asnego cienia boi i sie nie odzywa
_________________
Bart
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-12-28, 23:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
mebArth napisa³/a:
Ta...bo administracja sie interesuje forami tam jak i tu. To juz wisi kupe czasu a widocznie kpopis sra w pory i sie w³asnego cienia boi i sie nie odzywa


wg kar± dla kpopisa to ju¿ jest ten ca³y stres zwi±zany z t± sytuacj±!!! obsmarowany wszêdzie gdzie siê da - nie bronie go ale czego¶ takiego to raczej nikomu nie ¿yczê!
_________________

 
 

pitterek 
Wys³any: 2008-12-28, 23:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
Cytat:
nie bronie go ale czego¶ takiego to raczej nikomu nie ¿yczê!


wiesz co, ja go i mo¿e troche rozumie bo i u mnie robi³o sie cos na szybko gdy np czêsci przysz³y póxno a trzeba by³o samochód oddaæ w ustalonym terminie ale w takich wypadkach gdy klientowi cos nie odpowiada³o to umawialismy sie z nim na termin ''kiedy Panu pasuje'' robilismy poprawke z jakim¶ drobnym gratisem za problemy i wszystko by³o ok ale to co zrobi³ @kpopis to po pierwsze szczyt partactwa a po drugie hamstwa. noi skroi³ goscia równo, podczas wyjmowania szyb pot³uk³ i nawet nie postara³ siê o takie same....kpina z klienta
_________________
Pit
 

gola 
Wys³any: 2008-12-28, 23:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
Ta...bo administracja sie interesuje forami tam jak i tu. To juz wisi kupe czasu a widocznie kpopis sra w pory i sie w³asnego cienia boi i sie nie odzywa


no tutaj sie zainteresowala administracja i dane kpopisa wyczyscili,wiec i na BMW forum powinien ktos to zrobic.


mebArth napisa³/a:
Bo widac ze lepienka i szrot przed brama wiec jak ma umiec poprawic. Szkoda ze same bejce robi, komarki malowac sprayem a nie bejce


nie smaruj nikogo,tylko dziekuj fedkowi ze do ciebie nie przyjechal z ta naprawa ^^

mebArth napisa³/a:
...
Z kolei w moje drugiej pracy jest tak ze "auto lubi wode" i strucel wychodzi mokry bo nic nie widac...

Jak by nie bylo nic do ukrycia i robilbys idealnie to nie musial bys auta woda zlewac.Jeden ma sposob aby w nocy oddac,drugi zlanego woda-cel ten sam,oszukac klienta.
Pozatym fedek pisal na tym forum ze nie odda do kpopisa juz samochodu celem poprawy a na filmie mowi calkiem co innego
 

ewa 
Wys³any: 2008-12-30, 23:21   
0
UP DOWN

Posty: 42
a wystarczy³o siê dogadaæ z klientem... czy wam naprawdê zdarza siê na kogo¶ tak laæ po ca³o¶ci nawet jakby by³ "uci±¿liwy"? my wolimy ubezpieczyæ siê "od" ewentualnych "wypadków przy pracy" i nie dygaæ za ka¿dym razem jak siê co¶ komu¶ przy¶ni.
 

anowi
Wys³any: 2008-12-30, 23:41   
0
UP DOWN

Posty: 39
gola napisa³/a:
Ja rozumiem fedka w tym wypadku,ale na miejscu kpopisa zrobil bym sprawe fedkowi oraz administratorowi forum BMW, za udostepnianie moich danych osobowych bez mojego zezwolenia.(adres,numery telefonow)


Kpopis podobno zarejestrowa³ swoj± dzia³alno¶æ (tak przynajmniej mi siê wydaje). W takim przypadku jego nazwisko, adres gara¿u i tel to nie s± jego dane osobowe tylko dane firmy, a to nie podlega ochronie danych osobowych
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-12-31, 01:28   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Nie¼le sobie problemów narobi³
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-31, 14:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
anowi napisa³/a:
... W takim przypadku jego nazwisko, adres gara¿u i tel to nie s± jego dane osobowe tylko dane firmy, a to nie podlega ochronie danych osobowych


a skad wiesz ze telefon ma na firme,moze prywatny? a w takim przypadku to jest juz naruszenie tajemnicy o danych osobowych ;)
 

dawid
Wys³any: 2009-01-01, 22:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
niewierze co niektorzy tu pisza ten typ powinien byc zniszczony na 100 sposobow zero wytlumaczenia dla niego za ta kase to nawet nie mozna tego nazwac fuszerka
_________________
hmmm
 

autograff
Wys³any: 2009-01-01, 22:58   
0
UP DOWN

Posty: 39
popieram. za cos takiego wziac tyle pieniedzy :?: :?: :?: ZENADA :sciana:
_________________

 

Tech 
Wys³any: 2009-01-03, 18:23   
0
UP DOWN



Pomóg³: 2 razy
Posty: 52
Doda³em post "¼ród³owy" z tego forum (pierwszy w temacie). By³o tam trochê odpowiedzi, ale pomerda³em przy scalaniu tematów (temat by³ zdublowany i wysz³o mi, ¿e odpowiedzi by³y wcze¶niej ni¿ g³ówny temat) - teraz przynajmniej wszystko we w³a¶ciwej kolejno¶ci. Dane osobowe usuniête.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group