Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
tomek82
Wysłany: 2009-01-06, 22:04   Kabiny lakiernicze - zakup
+1
UP DOWN

Witam koledzy chciałem zapytać i doradzić sie w sprawie kabiny. W niedługim czasie chce kupić kabinę ale sam nie wiem co wybrać bo wybór jest tak ogromny że człowiek ma mętlik w głowie. Co myślicie o tych chińskich typu yoki czy fobo koledzy z mieszalni nie polecają mi takich ponieważ twierdzą że części brakuje i stale trzeba do nich dokładać. Chciałem zapytać czy ktoś z was ma taką? albo pracował na takiej lub pracuje?
Na kabinę chcę przeznaczyć tak 70tyś zł wiem ze oryginalne markowe zaczynają się od 100tyś w górę. Nigdy nie lakierowałem w kabinie do tej pory lakierowałem dobrych parę lat w garażu ale to męczarnia i syf.Koledzy doradźcie co o tym myślicie? a może szukac używki? w tej cenie???? Co wy na to? Z góry dzięki pozdro.....

kalbi 
Wysłany: 2009-01-06, 22:20   
0
UP DOWN

pw

M_Wiewiorek
Wysłany: 2009-01-06, 23:12   
0
UP DOWN

Witam!
Możesz spokojnie kupić kabinę używaną markowej firmy, ja w 2001 roku zakupiłem o 6 lat starszą kabinkę Omie i śmiga do tej pory bez żadnej awarii jedyne, co zostało zrobione po poprzednim właścicielu to gruntowne czyszczenie kanałów i polakierowanie jej na bielutko, bo była trochę pozamalowywana, w tej chwili komora ma 14 lat a nie można na nią złego słowa powiedzieć, jeżeli dbasz o czystość to praktycznie śmiecików nie uświadczysz, wiadomo kilka zawsze gdzieś się przylepi , ale w fabrykach aut też tak jest. Pozdrawiam.

kazzik_yo 
Wysłany: 2009-01-08, 00:02   
0
UP DOWN

napewno lepiej kupic jakas oryginalna ale uzywana niz chinska nowke jakas.
u mnie w sklepie popsul sie dzis kompresor. pekla blaszka dlugosci 5 cm. niestety nigdzie takiej blaszki nie dokupie bo kompresor jest firmy einhell i smielismy sie ze pewnie do chin ktorys bedzie musial jechac po kawalek blaszki.. smieszne ale prawdziwe bo w markowych kompresorach nawet czegos podobnego nie ma

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-21, 05:49   
0
UP DOWN

Trudno jest się spierać z powszechną opinią ... ale !
Wiecie że w Chinach są autoryzowane serwisy samochodowe Mercedesa i VW i Toyoty i BMW i ... itd ? Wiecie że producenci tych samochodów udzielili zgody na naprawy gwarancyjne ? Czy naprawdę ktoś poważnie myśli że tamte warsztaty ściągają kabiny i ramy naprawcze i wyposażenie z europy ?

Drodzy Koledzy .... Byłem i Widziałem co mogą zrobić i robią. Robią bardzo nowoczesne urządzenia dla renomowanych koncernów z naprawdę super materiałów ... ale ?... tam jest tak że klient z europy i USA dostaje co chce, a polscy biznesmeni chcą kupować tanio tanio tanio i kończy to się zakupem urządzeń ze styropianu ( to nie żart 80 % kabin z Chin ma wypełnienie ścian styropianem ) i starych rozwiązań technicznych. Wystarczy jedno słowo i ( po chińsku ! ) i kabina będzie bardzo nowoczesna i niestety tak droga jak te z europy lub Polski ( nadmienię, że te z polski to bardzo fajne urządzenia i ciekawe rozwiązania techniczne )
Co do serwisu urządzeń. Zawsze tak jest że jak nie ma serwisu to i opinia o sprzęcie jest kiepska bo każda kabina wcześniej, czy później się popsuje. Na szczęście w kabinie lakierniczej każda ( każda każda ) część da się zastąpić elementem od innego producenta, lub standardem np silniki paski filtry elektryka sterowniki szyby falowniki a nawet wymiennik ciepła i palnik. Jak macie wybór to kupujcie nowe urządzenia - je można np leasingować a używek już nie ! Co innego to dobór odpowiedniego wyposażenia i parametrów urządzenia. Jak ktoś będzie potrzebował informacji o tym jak działa kabina na co zwrócić uwagę, a co to tylko banialuki handlowo marketingowe napiszcie na mój e-mail.

kalbi 
Wysłany: 2009-05-21, 13:55   
0
UP DOWN

u mnie się stawia właśnie chińszczyzna i mam nadzieje, że nie będzie z nią problemów !!! http://www.fotosik.pl/pok...f44771429c.html

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-21, 17:10   
0
UP DOWN

TO GRATULACJE ! INWESTYCJE W FIRMIE TO ZAWSZE KROK DALEJ OD DOTYCHCZASOWYCH KONKURENTÓW.

Ale obok gratulacji mam dla ciebie bardzo bardzo złą wiadomość :

nie pamiętam lokalizacji ale spróbuj poszukać tak - google LAKIERNIK - LAKIERNIA WYMAGA POZWOLENIA.

Jak przeczytasz i już będziesz przerażony to napisz na mój e-mail wyślę ci nowy tekst jeszcze nie publikowany !!! ... a później trochę konkretnych informacji żebyś nie poszedł siedzieć na 12 miesięcy ( Przepisy Prawa Ochrony Środowiska z kwietnia 2001 nowela 2005 i 2007 mówią między innymi, że :
Kto będąc obowiązany do zgłoszenia informacji dotyczących eksploatacji instalacji, nie spełnia tych obowiązków, lub eksploatuje instalację niezgodnie ze złożoną informacją, podlega karze grzywny – zgodnie z Art. 342 ust. 1. i jeszcze Art. 351 ust. 1 - Kto eksploatuje instalację bez wymaganego pozwolenia, lub z naruszeniem jego warunków, podlega karze aresztu, albo ograniczenia wolności, albo grzywny, oraz Art. 359 ust.1 tej ustawy - Kto będąc do tego zobowiązany nie prowadzi wymaganej ewidencji podlega karze grzywny. W Art. 187 Ustawa mówi o tym, że należy prowadzić ewidencję m.in. o ilości i rodzajach gazów i pyłów wprowadzonych do powietrza , oraz dane na podstawie których określono te ilości. Oprócz tego WIOŚ może nałożyć na podmiot różne kary, w tym co najgorsze b i e g n ą c e , tzn. naliczane, aż do usunięcia naruszenia przepisów. Stawki kar są w ustawie i rozporządzeniach. Ponadto zgodnie z art. 367. WIOŚ wstrzyma w drodze decyzji użytkowanie instalacji eksploatowanej, bez wymaganego pozwolenia, a w samej decyzji ustala termin usunięcia naruszenia i są to z reguły krótkie terminy, np. 2 tygodnie maksymalnie miesiąc. Jeśli naruszenie nie zostanie usunięte wstrzymane jest użytkowanie instalacji. WIOŚ może również wstrzymać użytkowanie obiektu, jeżeli stwierdzi, że przy oddawaniu go do użytkowania nie zostały spełnione wymagania ochrony środowiska tj. min. uzyskanie stosownych decyzji, zgłoszeń, pozwoleń. Taka decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności zgodnie z art. 366. ) Kary wynoszą 500 % aktualnych opłat tj tak z .... 4 000 zł.

problem 2 - twoja nowa kabina stoi blisko granicy ! jeżeli te działki nie należą do ciebie to skarga wystosowana przez sąsiadów przy braku pozwolenia na użytkowanie instalacji skutkuje rozmontowaniem urządzenia !!!! a i dopuszczenie do użytkowania w tej lokalizacji nie będzie łatwe. Natychmiast uzgodnij z firmą która to składa że zwrócisz się do nich z prośbą o podniesienie emitera do góry ( kilka stalowych kanałów ) nie wiem o ile bo .... nie znam tzw. tła DOPUSZCZALNEJ EMISJI NA TWOIM TERENIE oraz ile tej emisji będzie i co to będzie. Podniesienie emitera z reguły daje doskonałe efekty .... a o ile metrów to już wyjdzie z obliczeń w operacie powietrza!

[ Dodano: 2009-05-21, 18:16 ]
Właśnie spojrzałem że jesteś z Warszawy .... no straszliwy PECH ... dwie godziny temu wróciłem z Warszawy w sprawie dopuszczenia nowo postawionej kabiny ASTHERM na Ursynowie !!!.... ale będę tam za dwa tygodnie już ze wstępną dokumentacją !

bardzo ważne ... dokumenty zgłoszeniowe tzw zgłoszenie, lub wystąpienie o pozwolenie składa się 30 dni przed planowanym uruchomieniem instalacji ale niestety już po jej zainstalowaniu .... WIOŚ ma prawo sprawdzić czy tam jest i czy wygląda to tak jak opiszesz w zgłoszeniu ... choć rzadko przychodzą !

[ Dodano: 2009-05-21, 18:24 ]
proszę bardzo link do cennych informacji - http://www.lakiernik.com.pl/aktualnosci/22.html

[ Dodano: 2009-05-31, 13:45 ]
PLANUJESZ ZAKUP KABINY LAKIERNICZEJ : Nie ważne nowa czy używana! W necie jest mnóstwo oferentów i mało informacji podanych dla użytkownika. Wszystko od fachowców dla fachowców. Może Najpierw uważnie przeczytaj to : http://www.astherm.pl/mity.html

kaczmi 
Wysłany: 2009-07-09, 20:48   
0
UP DOWN

do postawienia kabiny oprócz projektu, zezwolenia, mapek , zgody sąiedztwa itp jest potrzebny OPERAT ŚODOWISKOWY, przy staraniu się o niego uwzględnij że stawiasz kabine w celu poprawy warunków przcy, bezpiczeństwa oraz ochrony środowiska, nie uwzględniaj zwiększenia przerobu bo niedostaniesz :) ja wszystko już przerobiłem nawet musiałem mieć projekt przebudowy wodociąg bo akurat linia szła oraz musisz prawdzić jaką masz przydzieloną energie na działke bo może niepodźwignąć kabiny,wtedy musisz linie energetyczną przerabiać lub prosić większy przydział energi :)

[ Dodano: 2009-07-09, 21:50 ]
ogólnie MASAKRA !!! :)

PROJEKTER
Wysłany: 2009-07-12, 13:24   
0
UP DOWN

@kaczmi_company ! Ktoś Cię chyba wprowadził w błąd ! Do postawienia kabiny lakierniczej nie jest wymagany projekt, ani zezwolenie, ani mapy terenu, ani zgoda sąsiadów, a już na pewno nie OPERAT ŚRODOWISKOWY czyli RAPORT O OCENIE ODDZIAŁYWANIA OBIEKTU NA ŚRODOWISKO ! To urządzenie technologiczne tak samo traktowane w przepisach jak rama, podnośnik, tokarka, czy piec grzewczy.

.... może piszesz o formalnościach dotyczących całej lakierni ( warsztatu ) ? ... wtedy te opisane procedury to już są bardziej zbliżone do formalnych wymogów ...

Ale zgoda sąsiadów to jest wymagana jedynie wtedy gdy stawiasz obiekt w granicy, lub metr od niej. W innym przypadku to Urząd powiadamia zainteresowanych na swojej stronie www o planowanej inwestycji i można co najwyżej ją oprotesotować ale trzeba podać podstawę prawną i przyczynę protestu. Powiadomienia korespondencyjne sąsiadów to rzadkość. Niczyja zgoda z sąsiedztwa nie jest wymagana nawet .... gdyby to było składowisko odpadów radioaktywnych !

P.S Przebudowa wewnętrznej linii wodociągowej to oczywiście sprawa właściciela terenu tak i jej projekt bo wcześniejsza lokalizacja też była objęta projektem !

Warunki zasilania trzeba uzgodnić z ZE. Jeżeli nie ma zapasu mocy na linii przesyłowej żadne przeróbki linii nie wchodzą w grę. Wyłącznie nowe trafo.... a to problem ZE ... oczywiście mogą odmówić i wtedy do SĄDU ! Zgodnie z orzeczeniem NSA koszty inwestycji w instalacje przesyłowe leżą po stronie właściciela linii. Jak ktoś potrzebuje mieć np. gaz, a PGNiG oferuje budowę linii za np 10 lat to można zawrzeć umowę
cywilno-prawną i zapłacić część inwestycji z własne kasy ... TAK JEST NA NOWYCH OSIEDLACH.... ale jak się wypniesz to poniesiesz tylko opłaty przyłaczeniowe.... niestety dopiero za te 10 lat !

Zupełnie innym tematem jest pozwolenie na użytkowanie instalacji lakierniczej czyli POZWOLENIE NA EMISJĘ GAZÓW I PYŁÓW ... ale to zagadnienie jest szeroko opisane powyżej.

stek
Wysłany: 2009-07-12, 18:59   
0
UP DOWN

@Projekter, mam pytanie bo widze że przepisy masz w małym palcu, jakie grożą kary gdy ktoś poprostu podkabluje że lakieruje w budynku gdzie nie mam filtrów (poprostu garaż większy), chodzi mi o kary z tytułu ochrony środowiska? Sprawy skarbówki OK. pzdr.

PROJEKTER
Wysłany: 2009-07-13, 16:11   
0
UP DOWN

@stek ! tak najkrócej to ... do 20 000 zł kary ... a w skrajnych przypadkach do roku pozbawienia wolności. ( to z ochrony środowiska ! ) jeszcze Straż tj. PSP tu do 1000 zł mandatu lub 3 lata pozbawienia wolności ( ... ale musiałbyś mieć dowiedzione że stwarzasz zagrożenie dla zdrowia i życia innych osób ) ... i jeszcze Starostwo Powiatowe za budynek tj użytkowanie niezgodnie z przeznaczeniem i / lub Wojewódzki Nadzór Budowlany - oni kierują do Sądu Grodzkiego takie sprawy i kary są nieprzewidywalne.

Tak szeroko i szczegółowo to tu w publikacji :

http://www.lakiernik.com.pl/aktualnosci/26.html

i jeszcze trochę w tej : http://www.lakiernik.com.pl/aktualnosci/22.html

stek
Wysłany: 2009-07-13, 19:56   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
@stek ! tak najkrócej to ... do 20 000 zł kary ... a w skrajnych przypadkach do roku pozbawienia wolności. ( to z ochrony środowiska ! ) jeszcze Straż tj. PSP tu do 1000 zł mandatu lub 3 lata pozbawienia wolności ( ... ale musiałbyś mieć dowiedzione że stwarzasz zagrożenie dla zdrowia i życia innych osób ) ... i jeszcze Starostwo Powiatowe za budynek tj użytkowanie niezgodnie z przeznaczeniem i / lub Wojewódzki Nadzór Budowlany - oni kierują do Sądu Grodzkiego takie sprawy i kary są nieprzewidywalne.

Tak szeroko i szczegółowo to tu w publikacji :

http://www.lakiernik.com.pl/aktualnosci/26.html

i jeszcze trochę w tej : http://www.lakiernik.com.pl/aktualnosci/22.html

Dzieki wielkie @projekter, jestem pod wrażeniem po przeczytaniu tego :nie: ,( trza sąsiadom postawić i być miłym)

baqo 
Wysłany: 2009-07-13, 21:50   
0
UP DOWN

stek napisał/a:
Dzieki wielkie @projekter, jestem pod wrażeniem po przeczytaniu tego
mówiłem że to nie zabawa w klocki i drogie hobby :idea:

DonKichot
Wysłany: 2009-07-20, 23:01   
0
UP DOWN

baqo napisał/a:
stek napisał/a:
Dzieki wielkie @projekter, jestem pod wrażeniem po przeczytaniu tego
mówiłem że to nie zabawa w klocki i drogie hobby :idea:

A jak sasiad sie poskarzy to przynajmniej bede wiedzial kto? Czy anonimowe dodnosy tez sa przyjmowane?

przemo1972 
Wysłany: 2009-07-21, 12:11   
0
UP DOWN

DonKichot napisał/a:
Czy anonimowe dodnosy tez sa przyjmowane?

Na szczescie nie. :spoko:

PROJEKTER
Wysłany: 2009-07-21, 20:43   
0
UP DOWN

NIESTETY KAŻDE ZGŁOSZENIE JEST PRZYJMOWANE. nie anonimowo bo tzn. bez podania danych personalnych w ogóle... Ale każdy WIOŚ ma swój wydział kontroli i wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy lipnymi danymi i już można UPRZEJMIE DONOSIĆ !

a tu ciekawa statystyka kontrolna WIOŚ z Warszawy : http://www.wios.warszawa....kontrolnej.html

Trzeba ściągnąć PDF... i zobaczyć jak sobie WIOŚ "poużywał" w pierwszym półroczu 2008 na łamiących przepisy ... na ponad milion złotych.

DonKichot
Wysłany: 2009-07-22, 20:14   
0
UP DOWN

przemo1972 napisał/a:
DonKichot napisał/a:
Czy anonimowe dodnosy tez sa przyjmowane?

Na szczescie nie. :spoko:

O tyle dobrze, że przynajmniej wiesz komu możesz odpłacić pieknym za nadobne.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-07-22, 21:37 ]
PROJEKTER napisał/a:
NIESTETY KAŻDE ZGŁOSZENIE JEST PRZYJMOWANE. nie anonimowo bo tzn. bez podania danych personalnych w ogóle... Ale każdy WIOŚ ma swój wydział kontroli i wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy lipnymi danymi i już można UPRZEJMIE DONOSIĆ !

Jak to wypłenić formularz lipnymi danymi (kogoś innego czy wymyślonymi)? Przecież to kryminał... Przeciez chyba dowod kurna sprawdzają jak sie wyplenia jakies formularze...

przemo1972 
Wysłany: 2009-07-23, 12:26   
0
UP DOWN

DonKichot napisał/a:
Jak to wypłenić formularz lipnymi danymi (kogoś innego czy wymyślonymi)? Przecież to kryminał... Przeciez chyba dowod kurna sprawdzają jak sie wyplenia jakies formularze...

Formularza nikt nie sprawdza, mozesz go pobrac ze strony internetowej lub piszesz poprostu list-zgloszenie do np.WIOS i podpisujesz np.Tadeusz Rydzyk ;) :D Donos jest podpisany, wiec WIOS wszczyna postepowanie.

PROJEKTER
Wysłany: 2009-07-23, 18:20   
0
UP DOWN

Dokładnie tak jak pisze @przemo1972 ! Na stronie internetowej program wymaga wpisania danych w okienku z gwiazdką. Wpisujesz ... GAL ANONIM - kronikarz ! i program przyjmuje zgłoszenie. List to gorsza sprawa bo tu rzeczywiści musiałbyś kłamać z adresem nadawcy i nazwiskiem a to może być kryminał ... ale list to już rzadkość !

... czy WIOŚ ZAREAGUJE NA ZGŁOSZENIE ? na 90 % TAK ... ale zawsze jest to 10 % i możesz mieć szczęście .... przez chwilę !

Każdy urzędnik doskonale wie że mało kto odkrywa swoje personalia przy donosach... a szczególnie na sąsiadów. Jak zadzwonisz na policję, że sąsiad hoduje ziele w naświetlonej szafie ... to też możesz powiedzieć że nie pamiętasz jak się nazywasz ... bo sąsiad przed chwilą wrzucił to ziele do grilla i się nawąchałeś .... a brygada w kominiarkach i tak przyjedzie !

SANEPID w trakcie kontroli to nawet ma czasami w decyzji o kontroli wpisane w pozycji powód i zakres kontroli .... ZGŁOSZENIE NIEPRAWIDŁOWOŚCI W STANIE SANITARNYM OBIEKTU ! .... i chust wie czyje zgłoszenie i kiedy i jakich nieprawidłowości ?
SANEPID działa jednak na podstawie odrębnej ustawy i tak jak US musi mieć decyzję o postępowaniu kontrolnym.... ale WIOŚ nie ! ... bo to cześć Urzędu Marszałkowskiego - WŁADZY WYKONAWCZEJ ! Mogą zajrzeć na kawkę i przy okazji spytać o te cholerne pozwolenia !

DonKichot
Wysłany: 2009-07-23, 21:43   
0
UP DOWN

przemo1972 napisał/a:

Formularza nikt nie sprawdza, mozesz go pobrac ze strony internetowej lub piszesz poprostu list-zgloszenie do np.WIOS i podpisujesz np.Tadeusz Rydzyk ;) :D Donos jest podpisany, wiec WIOS wszczyna postepowanie.

Nie no, nie wierze. Skąd masz takie informację. Jak ktoś podpiszę Tadeusz Rydzyk to traktują to jak normalne zgłoszenie :shock: :shock: A jak przyjdą na kontrolę to dowiem się kto mnie cenzura...?

[ Dodano: 2009-07-23, 22:56 ]
PROJEKTER napisał/a:
Dokładnie tak jak pisze @przemo1972 ! Na stronie internetowej program wymaga wpisania danych w okienku z gwiazdką. Wpisujesz ... GAL ANONIM - kronikarz ! i program przyjmuje zgłoszenie.

... czy WIOŚ ZAREAGUJE NA ZGŁOSZENIE ? na 90 % TAK ... ale zawsze jest to 10 % i możesz mieć szczęście .... przez chwilę ! !

Każdy urzędnik doskonale wie że mało kto odkrywa swoje personalia przy donosach... a szczególnie na sąsiadów.

SANEPID w trakcie kontroli to nawet ma czasami w decyzji o kontroli wpisane w pozycji powód i zakres kontroli .... ZGŁOSZENIE NIEPRAWIDŁOWOŚCI W STANIE SANITARNYM OBIEKTU ! .... i chust wie czyje zgłoszenie i kiedy i jakich nieprawidłowości ?
SANEPID działa jednak na podstawie odrębnej ustawy i tak jak US musi mieć decyzję o postępowaniu kontrolnym.... ale WIOŚ nie ! ... bo to cześć Urzędu Marszałkowskiego - WŁADZY WYKONAWCZEJ ! Mogą zajrzeć na kawkę i przy okazji spytać o te cholerne pozwolenia !

Zawsze myslałem, że osoba która składa donos jest potem powiadamiana o wynikach. Czy to są pewne informacje czy tylko zgaduj zgadula. Nie wydaje mi sie ze mozna ot tak wysłac sobie maila do kogos z wios i nie podpisywac sie (lub podpisywac Gal Anonim - co to za roznica) Bo jakby było tak naprwde to czas konczyc lakierowanie w garazu...
Ale sasiedzi raczej mnie nie podkabluja bo dobrze z nimi zyje.
Od czego zalezy czy przyjdzie Sanepid czy WIOS i jak sie zachowac przy takiej kontroli?

PROJEKTER
Wysłany: 2009-08-12, 08:16   
0
UP DOWN

DonKichot ! Najlepiej to sprawdzić ! podaj adres swojego garażu a ja pod donosem podpiszę się Gal Anonim !!! Zobaczymy ile czasu potrzeba na reakcję urzędu. W Łodzi do dwóch tygodni ... w Warszawie nawet miesiąc ... a np w Katowicach i Rybniku już tylko siedem dni !

Jak się podpiszesz pod donosem to już nie jest donos tylko ZGŁOSZENIE NIEPRAWIDŁOWOŚCI ... a procedury i terminy odpowiedzi na takie zgłoszenia określa KODEKS POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO i sporo wyroków NSA.

i ... raczej się nie zdarza żeby urzędnicy kontrolni informowali kto cię .... sprzedał !

No i na koniec TWOJA słuszna konkluzja ... CZAS KOŃCZYĆ LAKIEROWANIE W GARAŻU ! ... oczywiście zarobkowe ... bo amatorów nie prowadzących działalności gospodarczej to trudno zdzielić PRAWEM OCHRONY ŚRODOWISKA ... niby można bo są przepisy ... ale nigdy nie słyszałem o takim przypadku ! ... a wyniki działań kontrolnych przedsiębiorstw przez WIOŚ są oficjalnym raportem często dostępnym na stronach WIOŚ lub Urzędu Marszałkowskiego.... a w raporcie sumy kar podawane są w setkach tysięcy złotych !

DonKichot
Wysłany: 2009-09-20, 21:52   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
DonKichot ! Najlepiej to sprawdzić ! podaj adres swojego garażu a ja pod donosem podpiszę się Gal Anonim !!! Zobaczymy ile czasu potrzeba na reakcję urzędu. W Łodzi do dwóch tygodni ... w Warszawie nawet miesiąc ... a np w Katowicach i Rybniku już tylko siedem dni !

Dzięki PROJEKTER, może lepiej nie :) A tak na poważnie, to skąd masz takie informacje, że tyle się czeka i że wystarczy podpisać gal anonim? Sam zgłaszałeś :?: :)

PROJEKTER napisał/a:

i ... raczej się nie zdarza żeby urzędnicy kontrolni informowali kto cię .... sprzedał !

A to niedobrze, powinni mówić.

PROJEKTER napisał/a:

No i na koniec TWOJA słuszna konkluzja ... CZAS KOŃCZYĆ LAKIEROWANIE W GARAŻU ! ... oczywiście zarobkowe ... bo amatorów nie prowadzących działalności gospodarczej to trudno zdzielić PRAWEM OCHRONY ŚRODOWISKA ... niby można bo są przepisy ... ale nigdy nie słyszałem o takim przypadku ! ... a wyniki działań kontrolnych przedsiębiorstw przez WIOŚ są oficjalnym raportem często dostępnym na stronach WIOŚ lub Urzędu Marszałkowskiego.... a w raporcie sumy kar podawane są w setkach tysięcy złotych !
:)

I jeszcze jedno, jak to wygląda na wsi? Czy wieś może liczyć na ulgi? I czy jakoś zamykają (plombuja) warsztat, wyciąg po kontroli. I czy robi się później jakieś rekontrole. Jak np. będe sobie robił po nocach to mnie nie złapią? :) No bo wtedy już nie bede miał zgłoszonej dzialalności ;)

mebArth 
Wysłany: 2009-09-21, 00:43   
0
UP DOWN

A ny mamy kabinke schowaną w pomieszczeniu miedzy blacharniami i nic nie widac ze tam cokolwiek jest za tymi drzwiami :D A kontrole WIOŚ juz mieliśmy to nawet do kibla patrzyli czy woda przypadkiem nie spływa gdzieś na ulicę. 2 dni kontroli po 6h.

DonKichot
Wysłany: 2009-09-21, 22:42   
0
UP DOWN

mebArth napisał/a:
A ny mamy kabinke schowaną w pomieszczeniu miedzy blacharniami i nic nie widac ze tam cokolwiek jest za tymi drzwiami :D A kontrole WIOŚ juz mieliśmy to nawet do kibla patrzyli czy woda przypadkiem nie spływa gdzieś na ulicę. 2 dni kontroli po 6h.

no i jak to wygląda? Był jakiś donos czy ot tak sobie przyszli?

mebArth 
Wysłany: 2009-09-22, 16:45   
0
UP DOWN

przyszli bo zrobilismy stacje demontazu i recyklingu aut. To wszystko sptrawdzali zeby dostac zgodę na działalność.
Wszedł na lakiernie i mówi ze smierdzi... to stary na to: skarpetki tez smierdzą i co? i nic :D
Lakiery baza wodne w bezbarwny mamy z normą VOC wiec moze nas w d... całować.

PROJEKTER
Wysłany: 2009-09-22, 21:32   
+1
UP DOWN

I co ja mam wam teraz napisać ? Ze kraść jest cool ? czy że ... najlepiej zakopać kabinę 4 metry pod ziemią, a wjazd zamaskować słomą ? może że urzędnicy są głupi albo przepisy cenzura ? ... Proszę was panowie !... ruszcie trochę głową ... jak każdy dojdzie do wniosku, że można robić co chce to za rok dwa będziecie rzucać kamieniami w kancelarię rządu i domagać się chleba i pracy !!! ... a emigranci cztery metry pod ziemią ukryci za snopkami ze słomy bez rejestracji firmy i płacenia zusówsrusów i podatków będą lakierować pod waszym domem na podwórku za 3,25 zł ( ok. 1 dolar ) element !!! i w ogóle do Polski trafią wszystkie syfy z Europy ... no bo skoro wolno smrodzić lakierami i truć wszystko w koło to dlaczego nie cenzura wam do śmietnika przydomowego toksycznej beczki z 200 litrami odpadami z ruskiej fabryki farb ?

Wszyscy mówią W NIEMCZECH TO JEST PORZĄDEK - NO JEST bo tam każdy na każdego kabluje a kontrola jest w na drugi dzień albo za godzinę !!! to jest porządek !
... i do nas przyjdzie taki zwyczaj niech tylko więcej będzie prywatnych posesji w koło takich syficznych lakierni a już właściciele tych domów i firm postarają się żeby was nie było ! Nie jestem zwolennikiem radykalnych ograniczeń wolności gospodarczej ... ale te pozwolenia uzyskuje się banalnie łatwo ... tylko trzeba zapłacić za to, że truje się innych ... a ci którzy tego nie robią to po prostu złodzieje !!!

Myślcie że będę bronił jakiegoś bezczelnego zasranego truciciela złodzieja przed atakiem sąsiadów i donosami ? .... a niech was wdepczą w ziemię i ograbią ze wszystkiego co macie !!! Po to są te przepisy żeby coś zmienić na lepsze, a kontrole po to żeby normalni ludzie nie pracowali w gówn... po pas 10 godzin dziennie za 800 zł !

... a po publikacji każdego tekstu w prasie na temat pozwoleń przychodzi 5 - 10 e-mil z pytaniem jak dowalić takiemu syfiarzowi za płotem co myśli, że wszyscy mogą go cmoknąć !

Świetnie Panowie - Brawoo ! Oprzyjcie te swoje firemki na zamaskowanych kabinach i podrobionych etykietkach na puszkach z lakierem .... świetlana przyszłość przed wami ! Zaoszczedzicie 240 zł rocznie opłaty środowiskowej za emisję i 1500 za pozwolenie a stracicie miejsca pracy firmę i pieniądze ... i jeszcze napiszecie na forum, że to urzędnicy was zniszczyli a system jest do kitu !!!!

... i gdzie są te wasze firmy ? bo nie doczytałem ?

Siekiera
Wysłany: 2009-09-23, 07:17   
0
UP DOWN

uuuuuu.... ostro sie zrobiło, choć masz dużo racji to prawda jest taka że choćby się człowiek bardzo starał mieć wszystko na tip top to kontrolerzy i tak znajdą jakiegoś knyfa żeby dać mandat, stąd ta odwieczna walka w kotka i myszkę :D

DonKichot
Wysłany: 2009-09-23, 20:38   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:

... i gdzie są te wasze firmy ? bo nie doczytałem ?

W Polsce ;)

Dzięki bardzo za wyczerpujące informację:)

PROJEKTER
Wysłany: 2009-09-23, 21:53   
0
UP DOWN

Siekiera napisał/a:
uuuuuu.... ostro sie zrobiło, choć masz dużo racji to prawda jest taka że choćby się człowiek bardzo starał mieć wszystko na tip top to kontrolerzy i tak znajdą jakiegoś knyfa żeby dać mandat, stąd ta odwieczna walka w kotka i myszkę :D

Nie wiem skąd te obawy przed kontrolą. Prawda jest taka ze albo się nie staracie, a to ignorancja i należą się wam te mandaty choćby za bezczelność ... albo urzędnicy są chamscy i się przychrzaniają do każdego naruszenia przepisów co z ich strony jest faktycznie świństwem i wtedy to uratuje was jedynie drobiazgowa znajomość przepisów bo ... Jest taka złota zasada : Wy możecie łamać prawo i przepisy ( obywatele RP ) i poniesiecie tego konsekwencje, a kontrolujący urzędnik nie może nawet spróbować wysunąć paluszka poza posiadane uprawnienia i obowiązujące prawo !

Ja ... to się tylko irytuję tym, że po tak wielu postach na tym forum ( kurde ludzie !!! to jest skarbnica informacji i cennych porad za free ! ) WY nadal wypisujecie takie dyrdymały !!! Wyciągajcie wnioski i do przodu , a nie na ślepaka do tyłu ... i tyle mam do napisania !

klex44
Wysłany: 2009-10-04, 19:57   
0
UP DOWN

Podejrzewam ze jesli mam zaklad stolarski rowniez powinienem miec pozwolenie na lakierowanie .

mowisz ze takie pozwolenie razem z oplatami na ochrone srodowiska wyniesie mnie 2 tys zl ?

karczochrulez
Wysłany: 2009-10-05, 00:45   
0
UP DOWN

Trudno jest się spierać z powszechną opinią ... ale !
Wiecie że w Chinach są autoryzowane serwisy samochodowe Mercedesa i VW i Toyoty i BMW i ... itd ? Wiecie że producenci tych samochodów udzielili zgody na naprawy gwarancyjne ? Czy naprawdę ktoś poważnie myśli że tamte warsztaty ściągają kabiny i ramy naprawcze i wyposażenie z europy ?

Z Europy to napewno nie, bo już eurokolesie zadbali żeby to nie było opłacalne, ale z Japonii albo Korei to na luzie i za śmieszne pieniądze
Skąd o tym wiem? A Ty skąd wiesz że Chińczycy nie są w stanie sprowadzić? :) ^^

PROJEKTER
Wysłany: 2009-10-05, 20:19   
0
UP DOWN

@klex44 pozwolenie wymaga operatu powietrza i projektu technologicznego dla lakierni. Łącznie to ok 5 tyś złotych. Natomiast zgłoszenie lakierni to koszt ok 900 zł + 504 opłaty środowiskowej ... i jeszcze śmieci, czyli odpady stałe ok. 300 opracowanie + 204 opłata.
Razem ... 1908 + vat dla niektórych pozycji ( opłaty bez vat )

[ Dodano: 2009-10-05, 21:37 ]
@karczohrulez ... może nie sprowadzają kabin z Japonii i Korei bo to nie jest wolny kraj w którym wszystko wolno ? ... a może dlatego, że sami produkują kabiny w ogromnych ilościach i super tanio ? ... i może dlatego że nie są idiotami tylko potrafią liczyć ?

Skąd wiem ... pytasz ? Jakoś nie słyszałem żeby polscy, lub włoscy producenci próbowali eksportować urządzenia do Chin ... nie słyszałem i nie widziałem aby na AUTO -MECHANICE we FRANKFURCIE Japońscy producenci kabin, lub koreańscy potentaci wystawiali swoje urządzenia obok kilkunastu wystawców z Chin. No i jak wiemy Japonia i Korea pd. to kraje w których pracuje się za miskę ryżu i kradnie technologie więc na pewno te ich kabiny są tańsze niż Chińskie i to się naprawdę opłaca. Tylko dlaczego Polacy tak się upierają żeby taszczyć te droższe i gorsze z Chin zamiast z Japonii lub Korei ? Skąd ty wytrzepałeś taką teorię ? Pomyśl trochę jak i w którym kierunku dział światowa gospodarka zanim ponownie napiszesz jakiś głupi komentarz. Kabiny z Japonii do Chin .... pewnie ich Japończycy zarzucili tymi kabinami, a chiński dealer Mercedesa żyje w wolnym kraju zarabia kilkanaście milionów jenów i kupi sobie lepszą kabinę od Japońców bo sra na tą z Chin !

To chyba tylko w Polsce tak jest żeby Policja jeździła samochodami z Korei ! Chińczycy jakoś nie jeżdżą Toyotami ani Polonezami !

karczochrulez
Wysłany: 2009-10-05, 21:08   
0
UP DOWN

No cóż komentarz dostosowałem poziomem do komentowanego tekstu, ale i tak niewiele z niego zrozumiałeś. Masz nieznośną manierę pouczania wszystkich dookoła w oparciu wyłącznie o rozbuchane ego. Wracając do tych kabin - byłeś w Chinach? Widziałeś na czym pracują te autoryzowane serwisy? Czy może nie byłeś, ale jak chińskie to musi być kiepskie?

Mam dla Ciebie złotą myśl jednego z klasyków - zupełnie za free, nie musisz brać kredytu z unijną dopłatą. Powtarzaj ją sobie kilka razy zanim wypuścisz kolejnego posta:

"Każdy co jakiś czas mówi głupstwa, ale dopiero głupstwa mówione z patosem są naprawdę nieznośne"

bez urazy ale przeczytałem wątek o warsztacie za 3,5 bańki .....

przemo1972 
Wysłany: 2009-10-05, 22:53   
0
UP DOWN

karczochrulez, przypominam ze Piszesz w temacie "Kabiny lakiernicze-zakup" .Jesli jednak lubisz zlote mysli i aforyzmy-
"Niech będzie błogosławiony człowiek, który nie mając nic do powiedzenia powstrzymuje się od ubrania tego faktu w słowa."
George Eliot (1819-1880)

PROJEKTER
Wysłany: 2009-10-06, 20:24   
0
UP DOWN

@karczochrulez ? sprzedajesz te Chińskie kabiny w Polsce czy jak ? Jak na razie to po za niską ceną nie są w stanie niczym konkurować z produktami z europy ... tak jak i podnośniki, pistolety, aerografy, montażownice do opon , klucze, szlifierki, sprężarki, filtry, promiennik ... nie masz pojęcia o Chińskiej produkcji. Myślę że też nie wiesz dlaczego tak jest że 60% markowych produktów najwyższej jakości produkowanych jest w Chinach i jednocześnie 90 % tego co trafia do polski z Chin to szajs ?

A ta twoja złota myśl to dla kogo ??? dla tych co grają w totka, czy odziedziczą majątek ? Bo chyba nie dla normalnych ludzi planujących własny biznes !

a co do urazy .... to musiałbyś się naprawdę postarać błysnąć wiedzą, lub chociaż jakimś doświadczeniem, żeby się przebić przez moje rozbuchane ego !

co do warsztatu za 3,5 bańki to gdybyś naprawdę przeczytał temat zamiast przeglądać literki bez rozumienia tekstu to być dotarł do punktu w którym się okazuje, że to nie 3,5 mln tylko 538 000 EURO i że to wygląda tak : http://car-satellite.com/?l=en&a=52
i jest składane w 10 dni !!! .... i gotowe do naprawy samochodów.

Jeżeli chodzi ogólne koszty budowy i wyposażenia to jak być chciał ze mną polemizować co i za ile to najpierw napisz co w życiu wybudowałeś ( poza tym co zrobiłeś z lego ) a potem zajrzyj tu : http://www.modularny-warsztat.pl/
To podobna koncepcja do tej za 3,5 mln tylko montaż trwa 99 dni, ale kosztuje średnio 500 000 zł oczywiście + vat, to jest tak z 10 000 zł mc. przez 5 lat ... ale to dla tych co chcą mieć własny profesjonalny warsztat i nie potraktują poważnie twojej tombakowej myśli o kredytach i dotacji !!!

Jak widzisz nawet będąc złośliwym z rozbuchanym ego potrafię w jednej wypowiedzi
wypiąć się na twoje uwagi ... i przekazać innym coś pożytecznego ? Napisz coś pożytecznego i coś o czym nie wiem ! ( poza tym że - Słoń to jedyny ssak który nie umie skakać ! - wiedziałeś o tym ? ).

e-lupus 
Wysłany: 2009-10-11, 20:50   
0
UP DOWN

Witam,

Ja jeszcze nie kupuję kabiny ale szukam miejsca na nią i czytam wasze wszystkie posty i wiecie co pomijając przydatne posty niektórych to uważam że najbardziej rzeczowe i wyczerpujące posty ma ... Projekter . Liczba konkretów w jego postach ma najwyższy wskaźnik ze wszystkich. A że się przy tym unosi i że się rozpycha to co z tego po to jest forum i jest przez to o wiele ciekawsze.

I wiecie z czego najbardziej się cieszę że taki człowiek jest w Polsce tu z nami a nie pomaga rozwijać interesów jakimś szwabom czy angolom a liczba rzeczy na których Projekter się zna pokazuje tylko że warto skorzystać z jego doświadczenia .

PROJEKTER
Wysłany: 2009-10-12, 18:47   
0
UP DOWN

@e-lupus - Dziękuję za tą opinię !

i ...nie przepraszam tych co się czują urażeni. Dodam - że zdobycie wiedzy która mam kosztowało mnie 19 lat pracy !!!. Zaczynałem jak niektórzy z was od ... pracy fizycznej potem najemnej jako popychadło w biurze obsługi ... a teraz jestem tu gdzie jestem. Za dużo pracy, wysiłku nie przespanych nocy, tysięcy przejechanych kilometrów, nerwów i pieniędzy kosztowało mnie zdobywanie doświadczeń których suma składa się dziś na moja wiedzę. Napisałem 19 publikacji ( większość jest w necie ) 5 kolejnych ukaże się do marca 2010 ... jestem współprojektantem wielu nowatorskich rozwiązań technicznych. Takich firm jak moja ( o identycznym profilu i zakresie działania ) jest w Polsce pięć i tylko dwie z nich ze mną konkuruj ! ... Panowie i Panie !!! nie apelujcie do mnie o skromność i powściągliwość wypowiedzi bo za dużo pracy i wysiłku włożyłem w to żeby WIEDZIEĆ ! Jeszcze więcej wkładam w to, że by ta wiedza była aktualna ... i jak się na czymś nie znam to siedzę cicho ! ... Gorzej jak ktoś wypisuje bzdury wtedy fachowo i dosadnie obrywa !!!

Oktawian_P 
Wysłany: 2010-01-27, 11:28   
0
UP DOWN

Witam. Musze przyznać że PROJEKTER nie zawsze jest miły i uprzejmy. Ale co wie to jego i bądźcie wdzięczni że pomaga tu na forum gratis. Ja również zdobywałem swoja wiedzę godzinami (choć w zakresie filtracji). Od produkcji do utylizacji przez montaż własnymi rękoma poznawałem co to jest filtr. A co do kabin lakierniczych (bo temat o tym) To tu również muszę się zgodzić z PROJEKTEREM. jak ktoś chce porządną kabinę to nie da się jej zrobić za 1000 zł. Nawet netto. Budowałem kabiny (takie większe bo do autobusów, lokomotyw i mniejsze) i jak PROJEKTER mówi że kosztuje tyle to naprawdę kosztuje tyle. A jak ktoś kupi coś taniej to prędzej czy później zrozumie dlaczego to było tanie. Bo jak coś jest tanie to na czymś trzeba było oszczędzić przy produkcji.

:D Zawsze sa jeszcze wyjątki potwierdzające regułę :D

Pneumatyka_NTS
Wysłany: 2010-06-08, 14:36   
0
UP DOWN

Rozumiem wnioskując z tego co nabazgrali na stronie Astherm że silniki w kabinie powinny mieć co najmniej 2 x 11kW (to niezbędne minimum) bo tylko taka moc może napędzić turbiny o przepływie 30000 m3/h przy sprężu 500PA koniecznie na paskach bo tak jest w ich kabinach a inne to przed potowe badziewia (zawsze jak brak argumentów to słychać obelgi lub uwagi w stylu "stare, słabe"). Przy takiej mocy turbin wymiennik ciepła to szafa wielkości 2x2m o zdolności cieplnej powyżej 300kW i palnik o wydajności 300kW chlejący do 30 litrów ropuchy na cykl. Lampy w ścianach to fajna sprawa do puki nie zaczniemy w kabinie pracować a w tedy sikamy żelikiem po ścianach zalepiamy folią itd. Może ktoś mi powie jak zabezpieczyć lampy bez pogorszenia oświetlenia. I dalej wynikający z powyższego problem z ociepleniem. Dla czego wełna przecież jest droga. A to dla tego że jeśli mamy lampy w ścianach to inne ocieplenie jest niedopuszczalne (styropian się sypie nawet bez lamp w ścianach a poliuretan się topi).

ZIEMBA
Wysłany: 2010-06-08, 17:11   
0
UP DOWN

Pneumatyka_NTS napisał/a:
Rozumiem wnioskując z tego co nabazgrali na stronie Astherm że silniki w kabinie powinny mieć co najmniej 2 x 11kW (to niezbędne minimum) bo tylko taka moc może napędzić turbiny o przepływie 30000 m3/h przy sprężu 500PA koniecznie na paskach bo tak jest w ich kabinach a inne to przed potowe badziewia (zawsze jak brak argumentów to słychać obelgi lub uwagi w stylu "stare, słabe"). Przy takiej mocy turbin wymiennik ciepła to szafa wielkości 2x2m o zdolności cieplnej powyżej 300kW i palnik o wydajności 300kW chlejący do 30 litrów ropuchy na cykl. Lampy w ścianach to fajna sprawa do puki nie zaczniemy w kabinie pracować a w tedy sikamy żelikiem po ścianach zalepiamy folią itd. Może ktoś mi powie jak zabezpieczyć lampy bez pogorszenia oświetlenia. I dalej wynikający z powyższego problem z ociepleniem. Dla czego wełna przecież jest droga. A to dla tego że jeśli mamy lampy w ścianach to inne ocieplenie jest niedopuszczalne (styropian się sypie nawet bez lamp w ścianach a poliuretan się topi).

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi w tym poście kolego. W takim razie napisz gdzie powinny byc zamontowane lampy w kabinie skoro boczne w ścianach Ci przeszkadzaja. A co do wełny to jaki Twoim zdaniem jest ten większy jej koszt od styropianu? Bo według mnie będzie to z 1tys drożej. A to tak dużo?

PROJEKTER
Wysłany: 2010-06-08, 19:22   
0
UP DOWN

Pneumatyka_NTS napisał/a:

Jedne rzeczy to prawda inne ... niestety nie. Musisz pamiętać że projektanci ASTHERM funkcjonują w nieco innym świcie niż my ... mianowicie w przemyśle. Czasami zdarzy im się sprzedać jakąś kabinę do warsztatów lub serwisu samochodowego i wtedy jej parametry techniczne dalece wykraczają poza potrzeby klienta ( cena niestety też ).

Co do wełny mineralnej to problem z nią jest taki że jako izolacja bije na głowę każde inne wypełnienie paneli w kabinie, a co najważniejsze nie pali się ... czyli nie rozprzestrzenia ognia. Kłopot jest jednak taki, że żaden odbiorca kabiny nie ma wpływu na to jak gęsta izolacja z wełny mineralnej została zastosowana przez producenta w panelach ... i tu zaczyna dochodzić do oszustw. W przypadku pianki poliuretanowej ma ona zwartą stałą strukturę i nie bardzo jest na czym oszukiwać ... styropian to bezdyskusyjny szajs .... w kabinach MILIBAR - też ! ... ale CENA CZYNI CUDA !

Co do napędu i rodzaju wentylatorów to wojna producentów ... pomiędzy napędem bezpośrednim z osi silnika ( wentylatorami wysokociśnieniowymi ), a wentylatorami napędzanymi przez przekładnie pasową ... nie ma końca od lat. Bezpośredni systemy stosuje konsekwentnie USI ITALIA i BLOWTERM i o dziwo ZONGDA ( ZONGA ) made in China. Kiedyś robił tak POLIN, ale się z tego wycofał. Większość producentów w Europie stosuje przekładnię ... ale nie oznacza to że większość ma rację ... Ten techniczny spór nigdy się nie skończy bo argumentów za i przeciw dla każdego z tych rozwiązań jest masa.

Co do oświetlenia to jest tak że zdecydowanie pionowe lampy dają więcej światła z mniejszej mocy, niż te nachylone pod kątem 45 st w skosie sufitu .... i tu wystarczy pomiar natężenia do rozwiania wątpliwości. Jednym słowem więcej światła za mniej mocy ... Wada to "EFEKT LŚNIENIA" czyli oślepianie lakiernika wynikające z patrzenia prosto w lampy .... cóż jak wszędzie WADY kontra ZALETY.

Jednak skos w suficie to wada i nie ważne czy przy ścianie na górze jest lampa ... czy tylko skos i brak nadmuchy powietrza ... powodujący na dole turbulencje i podrywanie suchego materiału do góry.

... i na koniec mikro sprostowanie .... Moc wymiennika ciepła podaje się w kJ ( kilo Dżule ) bo wymiennik wykonuje jakąś pracę .... a np. moc palnika już w KW, bo ten produkuje energię .... i do zasilania takiego wymiennika jak przywołany w opisie to panik musi mieć z 450 KW ... bo standard to 280 - 350 KW ... więc zgadzam się że to taki potwór z nieograniczonym apetytem na paliwo.

Pneumatyka_NTS
Wysłany: 2010-06-09, 07:36   
0
UP DOWN

Odnośnie napędów bezpośrednich ostatnio swoich sił próbują także kabiny Fobo. Ocieplenie w Millibar jest poliuretanowe. A tak w ogóle dziękuję za wyczerpujący i uczciwy :tak: post i pozdrawiam.

turbokamyk 
Wysłany: 2010-09-05, 23:22   
0
UP DOWN

witam robie na chinskiej kabinie dwa lata i nic sie niedzieje mamy tez wloska kabine siedem lat niema roznicy a wloska ma lepsze oswietlenie i trzy razy tyle kosztuje rozmawialem z szefem bo chinke sam sciagal do Irlandi 7500$ 21%wat 1500$kontener sam sie nadtym zastanawiam .czy ktos w polsce pracuje na takiej Chince ponad piec lat prosze o opinie mozna wejsc na alibaba com na alegro kosztuje ona 56000zł ale goscie przycinaja

PROJEKTER
Wysłany: 2010-09-06, 19:00   
0
UP DOWN

Napisz dokładnie co to za kabina ( nazwa producenta i jakieś podstawowe parametry ) ... bo kabina lakiernicza jest jak klocki lego ... dokupujesz kolejne elementy i dokładasz ... tylko cena idzie w górę. W zasadzie nie ma już tzw. standardu ... no może poza wymiarem 700 x 400 x 280 ;)

turbokamyk 
Wysłany: 2010-09-06, 22:56   
0
UP DOWN

witam ta chinska kabina wld 8300 posiada certyfikaty7x5.45x4 19kw 0.3-0.5m[s 26000m3h dysze waleo tylko w suficie szef ma opcje wld 8400 dodatkowe dysze w naroznikach ale jak maluiesz to wiesz ze to tylko taki bajer za ktury płacą w polsce naiwniaki no sory skracaja czas suszenia o 5/10 minut powiec czy to prawda jezeli kabina ma wydajnosc 22000m3h toniedaje rady z baza wodna ta włoska kabina ma wydajnosc 26000m3h nie ma tych dysz do wody a z baza niema kłopotu wtych kabinach niema pasków klinowych makaromi serwisant twierdzi ze to dobze na lewo serwisuje chinke i twierdzi ze narazie niema problemu ale pogadamy za 5lat i to mnie wystraszyło

bartolina
Wysłany: 2011-03-21, 09:41   
0
UP DOWN

a słyszał kiedyś ktoś o kabinach SPANESI???

Pneumatyka_NTS
Wysłany: 2011-03-21, 12:27   
0
UP DOWN

Tak. Nawet widziałem takie kabiny ale żadnej w Polsce. W zeszłym roku rozmawiałem z właścicielką Spanesi. Z rozmowy wynikło że nadal czeka na pierwszą kabinę zamontowaną oficjalnie w Polsce. Jeśli są jakieś kabiny Spanesi w Polsce to takie które zostały sprowadzone indywidualnie lub jako używane. Zdażyło mi się widzieć natomiast kabinę która miała naklejkę spanesi na froncie ale wcale nie był to ich produkt. Z informacji króre uzyskałeml Obecnie Spanesi w Polsce ma swojego z okolic Torunia (Grudziądz albo Świecie).

PROJEKTER
Wysłany: 2011-03-21, 16:44   
0
UP DOWN

... a mnie się wydawało że kilkanaście tych urządzeń działa w Polsce i ma się dosyć dobrze ;) a dystrybutor jest z Łodzi. ... ale może o czymś nie wiem i faktycznie chodzi o inny produkt tylko z taką naklejką i tabliczkami znamionowymi. :x: Taka stoi min. u dealera SKODA w Łodzi i dealera Fiata pod Łowiczem.

http://www.italtecnica.pl/of_kabiny.html

... a tu nawet są jakieś referencje z ich stony www ... ale nie mam zielonego pojęcia, czy sprzedali tam młotek Spanesi, czy kabinę ... ^^

http://www.italtecnica.pl/referencje.html

baqo 
Wysłany: 2011-03-22, 08:44   
0
UP DOWN

bartolina napisał/a:
a słyszał kiedyś ktoś o kabinach SPANESI???
Tak. Jest to to samo co Saima .

PROJEKTER
Wysłany: 2011-03-22, 15:00   
0
UP DOWN

Witaj Wojtku :spoko: ... nareszcie :D

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu