Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
shot 
Wys³any: 2009-01-19, 19:13   malowanie 2 kolorami w wodzie.....;/
0
UP DOWN

Posty: 40
jak mozna pomalowac element dwoma kolorami zezeli uzywamy lakierow wodnych???
 

jacek
Wys³any: 2009-01-19, 20:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 50
Tak samo jak rozpuszczalnikow± malujesz jedn± baz± po wyschniêciu zaklejasz j± i jedziesz drug± .
 

shot 
Wys³any: 2009-01-19, 20:46   
0
UP DOWN

Posty: 40
wlasnie nie do konca.... w konwencji tak sie da a w wodzie nie...... klej tasmy sie rozpuszcze i nie trzyma:( tu jest zonk.....
 

jacek
Wys³any: 2009-01-19, 21:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 50
Ja malowa³em dwa razy i wszystko ok. mo¿e ta¶ma marna?
 

shot 
Wys³any: 2009-01-19, 21:15   
0
UP DOWN

Posty: 40
krawedziowka 3m widocznie zalezy od bazy (firmy) mamy standohyd i raz probowalem.... i skonczylo nie na tym ze pomalowalem jednym kolorem, polozylem klar a nastepny dzien zmatowalem wtedy dokleilem krawedziowke, polozylem 2-ga baze i dopiero klar
 

mebArth 
Wys³any: 2009-01-19, 21:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
no w³asnie bo mnie czeka tak samo Mitsu L200 na 2 kolory na wodze DPonta.... Mam tak± tasme nibieska na zakrêty..Nada sie? Mysle o klejeniu na baze.

@shot powiedz mi, jak Ci sie robi standohyd'em? Jak aplikacja? Tak samo jak DP?
Konwencja Standoxa to dla mnie idea³..nie wiem jak woda bo u mnie ciezko znale¼æ wode Standoxa.
_________________
Bart
 
 

online 
Wys³any: 2009-01-19, 22:11   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
mebArth napisa³/a:
no w³asnie bo mnie czeka tak samo Mitsu L200 na 2 kolory na wodze DPonta.... Mam tak± tasme nibieska na zakrêty..Nada sie? Mysle o klejeniu na baze.

@shot powiedz mi, jak Ci sie robi standohyd'em? Jak aplikacja? Tak samo jak DP?
Konwencja Standoxa to dla mnie idea³..nie wiem jak woda bo u mnie ciezko znale¼æ wode Standoxa.


Spokojnie sie nada, jelsi ma dobry klej. 3m najlepsza, boll tez daje rade, nie wiem jak bodzio i inne.
dobra tasma musi byc, a baza bardziej sucha. to tka jak z papierem do maskowania, do wody uzywasz grubszego, o wiêkszej (gêstosci). nie pamietam jak sie okreslalo...
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-01-19, 23:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Za 2 dni bede meldowa³ z oklejaniem bo narazie walcze z b³otnikiem ca³ym w punktach. Jak mi sie uda to zrobie PROJEKT L200 jak mi komórka nie padnie.. a jest co fotografowac :)

pzdr
_________________
Bart
 
 

shot 
Wys³any: 2009-01-20, 18:51   
0
UP DOWN

Posty: 40
mebArth napisa³/a:
no w³asnie bo mnie czeka tak samo Mitsu L200 na 2 kolory na wodze DPonta.... Mam tak± tasme nibieska na zakrêty..Nada sie? Mysle o klejeniu na baze.

@shot powiedz mi, jak Ci sie robi standohyd'em? Jak aplikacja? Tak samo jak DP?
Konwencja Standoxa to dla mnie idea³..nie wiem jak woda bo u mnie ciezko znale¼æ wode Standoxa.



powiem ci ze mi sie woda robi dobrze... konwencja malowalem 2 razy..... heh.... po prostu zaczelem nauke na wodzie i nie mam wiekszych problemow no chyba ze ze srebrem ale na ten temat sie wypowiadalem na tym forum w temacie hmury.... jesli masz krawedziowke, ta tasme na zakrety... to ciecie fajnie wychodzi ale bezposrednio na baze mi sie nie udalo.....
 

mebArth 
Wys³any: 2009-01-22, 19:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
ale jak ci sie wlyewa baze standohyda? na 2x czy na 3x ? na mokro czy 1wsza na kontakt ? Ja robi³em rok na konwencji Standoxa i ciekawi mnie standohyd.
Srebro ³atwo za³atwic... lejesz ile wlezie na serokim strumieniu i dziekuje :)
Zreszta nie wiem po co pytasz o srebrze na wodzie...przeciez na wodzie na ma problemów z ceniami chmurami??
_________________
Bart
 
 

shot 
Wys³any: 2009-01-23, 22:51   
0
UP DOWN

Posty: 40
heh problem z chmurami jest jak ktos nie przyprusza od razu po wylaniu..... ja klade dwie warstwy..... przy cieniowaniu szczegulnie widac ze dwie warstwy to max bo jak dasz wiecej to baza sterczy i zaczyna sie robic pipa ale w ppg mozna wylewac ile chcesz.... tam mixy sa troszke inne niz w standohyd....
 

mebArth 
Wys³any: 2009-01-25, 11:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Jak obieca³em tak melduje:


baza - woda DP najpierw zielona, po wyschnieciu lepka zwyk³a papierowa ale cienka bez zaciorów na rantach. Potem dó³ na silver od razu odklejona zeby nie przemok³o i bangla.
_________________
Bart
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-01-25, 11:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
shot napisa³/a:
heh problem z chmurami jest jak ktos nie przyprusza od razu po wylaniu..... ja klade dwie warstwy..... przy cieniowaniu szczegulnie widac ze dwie warstwy to max bo jak dasz wiecej to baza sterczy i zaczyna sie robic pipa ale w ppg mozna wylewac ile chcesz.... tam mixy sa troszke inne niz w standohyd....


Przyprusza sie w wodzie. Na konwencji nic nie pruszysz na koniec. Ewentualnie malujesz na krzy¿ jak masz ch...jowy pistol.
_________________
Bart
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-01-25, 11:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Baze standoxa maluje sie na 1,5 czyli warstwa kontrolna-wysuszyc-i na to pelna warstwa.Ogolnie z kryciem nie ma problemow (oczywiscie niektore srebra i biale slabo kryja-trzeba przylewac)Standox ma pomylonych kilka fiszek-np.kolor T11 mitsubishi-standartowa fiszka jest opisana jako opcja D,czyli dark-ciemniejsza alternatywa koloru.
Odnosnie malowania 2 kolorow-ja pierwszy kolor przykrywam klarem,troche to czasochlonne, ale w razie "wpadki" nie trzeba poprawiac dwoch kolorow.
 

domagalka 
Wys³any: 2009-01-25, 12:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
To jak sie przykryje klarem to potem nie widac tego odciêcia miêdzy nimi???? Nie bardzo czaje a spróbowa³ bym twojego sposobu.
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-01-25, 13:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Dokladnie.Najsampierw;) malujesz kolor pierwszy, na to klar.Matujesz, oklejasz pod kolor drugi, malujesz baza , rozklejasz i na to bezbarwny x2.
 

mebArth 
Wys³any: 2009-01-25, 14:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Dok³adacie se roboty i 2 dni na przód czasu. Po co? Robisz jedna baze, potem druga i ca³osc zalewasz klarem w JEDEN ddzien. To cowidac na moim foto to wymalowalem w 3h bo sie bawi³em w suszenie. I nic nie odlaz³o...zeden klej nie zosta³. I nie ma ranta. Zreszta fabrycznie jest naklejka na odcince.
_________________
Bart
 
 

shot 
Wys³any: 2009-01-25, 19:19   
0
UP DOWN

Posty: 40
mebArth napisa³/a:
Dok³adacie se roboty i 2 dni na przód czasu. Po co? Robisz jedna baze, potem druga i ca³osc zalewasz klarem w JEDEN ddzien. To cowidac na moim foto to wymalowalem w 3h bo sie bawi³em w suszenie. I nic nie odlaz³o...zeden klej nie zosta³. I nie ma ranta. Zreszta fabrycznie jest naklejka na odcince.





heh.... sposob dobry i logiczny....... w konwencji nie ma problemu ale spruboj w wodzie standohydem....... mi sie jakos nie udalo... uzywalem tasmy krawedziowej 3m i po prostu rozpuszcza sie klej..... tasma nie trzyma....
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-01-25, 19:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Meb , to bardzo fajnie ze ci sie udalo, ale na lakierach wodnych to jedyny sposob aby uzyskac zadowalajacy efekt.Tak sie sklada ze w tygodniu robie min. 2-3 mits.L200 i z wlasnych obserwacji wiem ze baza wodna po wyschnieciu jest porowata.Po oklejeniu jej tasma i natrysku 2 koloru pod tasme moze "wplynac"baza co zpowoduje ze po rozklejeniu linia nie bedzie rowna.Wine za taki stan zeczy ponosi tzw.NAPIECIE POWIERZCHNIOWE.(odsylam do Wikipedii)Co do czasu , to wszystko zalezy od odpowiedniej organizacji pracy, np.dzis na fajrant jade 1 kolor , a jutro rano drugi i final ^^
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-25, 21:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
przemo1972 napisa³/a:
baza wodna po wyschnieciu jest porowata.
mebi robi na DP wodzie i ja te¿ , i bardziej g³adkiej bazy nie uzyskasz na innej wodzi. DP siê nie prószy na wyschniêtej warstwie.dosycha mokra i jest OK.
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-01-26, 17:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
BAZA MA BYÆ G£ADKA. Jak masz porowat± to nie umiesz malowaæ. Albo masz [...] pistol albo na nitrze lecisz.
Jesli baza wodna jest porowata to ja nie wiem...NIGDY mi si enie zdaarzy³o miec kaszy na wodzie. :D


shot No nawet nie mów ze na standohydzie Ci zostawa³ klej? Moze za wczesnie klei³es? I nie mozliwe ze z 3M zeszed³ klej. Cos mnie tu k³amiecie panowie.

A na koniec... Jak sie pruszy wodê to nie kryje, wiec trza j± laæ. Innego wyj¶cia nie ma.
_________________
Bart
 
 

shot 
Wys³any: 2009-01-26, 18:59   
0
UP DOWN

Posty: 40
a ktos napisal ze baza byla chropowata??? moze fakt za wsczesnie kleilem.... nitra do wody sie nie daje (przynajmniej nic o tym nie wiem) jesli chodzi o pruszenie..... zawsze na stebrze OD RAZU PO WYLANIU przypruszam jak bym tylko wylal to chmury na 100%
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-01-26, 20:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
^^ ^^ ^^ ^^ ^^ Meb , po co dodajesz nitra do bazy wodnej :?: :?: :?: Zdradz no tajemnice co to za patent :shock: ,a tak powaznie-porowata w sesie ze "wciaga" pod tasme drugi kolor.Wiem jak sie maluje woda i maluje nia non stop od 2 lat, standox nie jest zly, ale na dwa kolory baza na baze nie bardzo sie udaje...a L200 na gwarancji to troszke wyzsza polka wiec MUSIbyc zrobione dobrze.Czas sie nie liczy."Stary"tak chce i kropka.
 

mebArth 
Wys³any: 2009-01-26, 21:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
przemo ty sie naum czytac mo¿e. Sa spece co daja nitra do bazy konwencjonalnej. A nie do wody! sWody sie nie rozcincza DP (Autocolor tak..destylacyjn±) Ch³opie. Napisa³em o chropowatosci na konwencji!! Czytaj ze zrozumieniem. Nastepny go¶c cos czytac ne umie po goli. Czy wy w ogóle umiecie czytaæ? Czy tylko wy³awaicie s³ówka zeby sie czepiæ?
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2009-01-26, 22:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
...albo na nitrze lecisz.
Jesli baza wodna jest porowata to ja nie wiem...

Jak to mozna zrozumiec wedlug ciebie?
Ty sie naucz zdania formuowac aby jakis sens merytoryczny mialy a nie czepiaj sie goli ze nie umie czytac.
 

mebArth 
Wys³any: 2009-01-26, 22:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
No sam pomy¶l...kto miesza nitro z wod±?
Nawet nitrem nie da sie umyc pistolu po wodzie.

No i nadal nie wiem jak woda moze byc porowata. :shock:
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2009-01-26, 22:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
ja to wiem,ty to wiesz ,inni co sie znaja to wiedza,ale to jest dzial dla poczatkujacych wiec taki poczatkujacy nie musi tego wiedziec.
 

No-limit
Wys³any: 2009-01-27, 14:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
mebArth napisa³/a:

Nawet nitrem nie da sie umyc pistolu po wodzie.

:


Czym zmywasz zaschniêt± wodê?
 

mebArth 
Wys³any: 2009-01-27, 18:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
darja8 napisa³/a:
mebArth napisa³/a:

Nawet nitrem nie da sie umyc pistolu po wodzie.

:


Czym zmywasz zaschniêt± wodê?


Nie mam zaschnietej wody.Mam kubki RPS jednorazowe a pistol po malowanku pod kran. Nie ma opcji zaschnietej wody u mnie. A jakbys chcia³ to mozesz myc nitrem ale zadbaj o czystosc bo sie gryzie....zmywa ale gryzie wiec zostaja smieci. Pierw kran - moczenie godzina potem powietrze, nastepnie nitro mycie i to fest z wyciorkiem i powietrze i powinno banglaæ.
_________________
Bart
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-01-28, 09:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
[/quote]

Nie mam zaschnietej wody.[/quote]

Mi siê zdarzy³o.Najpierw nitro,ó¿niej aceton,/Zeby pozbyæ siê smieci i ntra/,a na koniec woda.Do czyczczenia pistoletu po zaschniêtyn lakierze z utw.,/co równie¿ siê zdarzy³o ;) /
u¿ywam paint remover-a w sprayu.
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-28, 11:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mebArth napisa³/a:
.Mam kubki RPS jednorazowe
chyba wielorazowe :D
 
 

gola 
Wys³any: 2009-01-28, 12:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
moze chodzilo o PPS,@baqo czepiasz sie... ;)
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-28, 13:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
gola napisa³/a:
moze chodzilo o PPS,
nie RPS! orgina³ do sata. mebi kiedy¶ pisa³ ¿e ma taki kubek i zawsze go sobie myje , wtedy ma go na wiêcej razy. RPS dobra ¿ecz jak robisz wiêcej jak jeden kolor w lakierni . gorzej trochê je ponownie nape³niaæ .
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-01-29, 19:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Mam wchój kubków...wiekszosc brudne ;) Jak mi brakuje mocze dzien w wodzie a co nie zejdzie to na niterko tylko zeby nie przegi±æ z czasem bo sitko sie krzywi. Szczoteczka do pistoli (nie mylic z wyciorem) i pieknie schodzi z gwintu i jest 10z³ do przodu.
_________________
Bart
 
 

acidhouse
Wys³any: 2009-01-30, 08:38   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
mebArth w których rejonach mieszkasz to mo¿e co¶ siê da za³atwiæ z t± wod± w Standoxie - siedzê co nieco w temacie - apropos drogie te RPS'y macie, dalej na priv wiadomo¶ci bo ¿adko tu zagl±dam oprócz dzia³u airbrush
_________________
Training all life
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-01-30, 19:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
ACID Kraków :) a RPSy drogie....stary plumka ze musi kupowac :) No ale ja se nie bede kubka z mojej satunii brudzi³ .
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group