Lakiernictwo samochodowe dla profesjonalistów i amatorów

Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
unkas
Wysłany: 2009-01-25, 18:00   lakierowanie auta
0
UP DOWN

Witam
Przymierzam się do wymiany błotników w civicu, dokładnie to wstawienie reperaturek.
I związku z tym chciałbym uzyskać poradę jak najlepiej zabezpieczyć blachę przed ponownym pojawieniu się rudej i przygotowania podłoża pod lakier. Przeszukałem już wcześniej forum i mam za sobą „lakiernictwo samochodowe”, ale dalej mam kilka pytań.
Głównie rozchodzi mi się jaka powinna być kolejność nakładanych powłok, zaczynając od gołej blachy. Czy jako pierwszą warstwę nałożyć podkład epoksydowy albo wpierw podkład reaktywny i dopiero epoksydowy i na to szpachel z włoknem, a na przeszlifowanie powierzchnie wykończeniowy, na który to przyjdzie podkład wypełniający a następnie baza?
Bo z tego wszystkiego co wyczytałem tak to widzie, chociaż różnie piszą jak np. ze na wytrawiający nie należy nakładać epoksydu.
I chciałbym prosić o polecenie materiałów, których najlepiej użyć. Bo baza i klar planuje dupont, tylko co pod spód by się nie gryzło? Czy mogę zastosować podkład i szpachel Profix?
Bardzo proszę o wszelkie uwagi, wskazówki, rady. Z góry serdecznie dziękuję wszystkim.

barczystyg 
Wysłany: 2009-01-26, 08:57   lakierowanie auta
0
UP DOWN

chyba nie dokładnie czytałeś to forum bo są odpowiedzi na twoje pytania :sciana:

mebArth 
Wysłany: 2009-01-26, 16:52   
0
UP DOWN

Za dużo pytan naraz...
Profix jest dobry wiec mozesz uzyć.
Kolejnosc - Epox - podkład akrylowy - farba.
DPont jest bdb wiec tez mozesz uzyc.
Włókno kładziemy jak jest zmasakrowana blacha w punktach. Inaczej nie ma potrzeby.
Załóżmy ze masz masakre.... to lepisz to włóknem....mniej wiecej wyprowadzasz, na to idzie szpachla zwykła UNI, a na koniec na zatkanie dziurek rys itd idzie wykonczeniowa. Na to podkład i mala :)

Powdzenia :spoko:

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu