Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
comodo27
Wys³any: 2009-02-03, 17:19   Farby na skórzan± kurtkê?
0
UP DOWN

Posty: 15
Witam !!! mam pytanie do was,jakie najlepiej farby u¿yæ do malowania skórzanej kórtki?,lub odzie¿y,mo¿e ju¿ kto¶ kiedy¶ malowa³ i wie? Mam farby Createx ale nie wiem czy siê nadadz±.
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-02-04, 08:19   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Createx dedykuje swoje farby na skóre, oraz koszulki, p³ótno, drewno, papier .... nie wiem jak to wychodzi w praktyce bo nie malowalem nimi skóry, ale producent zapewnia ze jest ok.
 

jfkap
Wys³any: 2009-02-22, 16:15   
0
UP DOWN

Posty: 6
dobre rozwi±zanie to farby :http://www.flek.pl/szczegoly/127/renoskor_eko_lakier_do_skor
ja nimi malujê skóry .createxy nie nadaj± siê na kurtkê skórzan± .zale¿y jeszcze jak± farb± orginalnie by³a pomalowana kurtka .
 

PrimoOne 
Wys³any: 2009-02-22, 16:27   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Nadaj± sie. Osobi¶cie widzia³em kurtke z 97roku malowan± Createxem i wygl±da³a jak ¶wie¿o zrobiona.Tylko nie mo¿na prasowaæ, tylko zasuszyæ opalark± albo suszark±.
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

jfkap
Wys³any: 2009-02-22, 17:07   
0
UP DOWN

Posty: 6
createx jest super .ale zalezy jak± farb± kolega Comodo27 ma oryginalnie pomalowana kurtkê . w skórach siedzê od 87 roku co¶ tam wiem ,jest wiele sposobów farbowania skór .osobi¶cie widzia³em i dotyka³em pomalowan± kurtkê createxem i te¿ by³a utrwalona termicznie a logo malowane schodzi³o po mocniejszym potarciu .niechcê zaszkodziæ tylko pomóc.
 

PrimoOne 
Wys³any: 2009-02-22, 17:16   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Wiadomka.O HandMade trzeba dbaæ.Ale na skórze siada dobrze.Kiedy¶ kumplowi nawet montan± robi³em i ma do dzisiaj w 95% sprawn±.
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

jfkap
Wys³any: 2009-02-22, 17:57   
0
UP DOWN

Posty: 6
dodam jeszcze farby w³oskie Toledo Super firmy Kenda Farben cena od 26z³ za litr .te¿ do dostania w Polskich sklepach internetowych zaopatruj±cych przemys³ skórzany .tymi farbami mo¿na odnowiæ ca³± kurtkê .wnika w g³±b skóry.zawiera aceton ostro¿nie z ogniem!!bo bêdzie trzeba odnawiaæ ale ca³e lokum
 

comodo27
Wys³any: 2009-03-03, 15:04   
0
UP DOWN

Posty: 15
Dziêkujê wszystkim za pomoc,jednak na próbê zdecyduje siê createxem,a jak ju¿ ukoñcze swoje wypociny to pode¶le fotke.....Pozdrawiam!!!!
 

malchov 
Wys³any: 2009-04-17, 15:36   
0
UP DOWN


Posty: 86
Sk±d: Szprotawa/Sowiny
w³a¶nie walczê ze skór±. Rzeczywi¶cie du¿e znaczenie ma oryginalne pokrycie skóry.

Namalowa³em kilka wzorów na ju¿ znoszonych skórach i wszystko by³o ok (lekko papierkiem + zwyk³y rozpuszczalnik + createxy).

Ale teraz walczê z nowymi produktami. W³a¶ciwie nienoszonymi jeszcze, bo dosta³em np. same plecy od kamizelki. Skóra jest jeszcze przed impregnacj±, ale pokryta jest jak±¶ czarn± farb±. Wypróbowa³em wcze¶niej sprawdzon± metodê i niby by³o spoko, ale przy mocniejszym potarciu malunek schodzi³, a po czasie grubsza warstwa farby siê z³uszczy³a.

Postanowi³em t± oryginaln± warstwê farby potraktowaæ ACETONEM i piêknie zesz³a - skóra jest jakby mniej "¶liska". Zastanawiam siê, czy to starczy, czy mo¿e lekko jeszcze Primerem uprzednio podk³adzik zrobiæ.

Cholera wie. W³a¶nie walczê.
_________________
www.fotolog.com/honda_attack
 

jfkap
Wys³any: 2009-04-18, 16:08   
0
UP DOWN

Posty: 6
jesli masz w pobli¿u garbarniê co wyprawia skóry odzie¿owe .to najlepiej pokaz im twoje problemy .odzie¿ skórzana ma to do siebie .¿e jest plastyczna i podatna na promienie s³oneczne zw³aszcza czarne kurtki .farba moze nawet sama popêkac .jak dobrze pogadasz to moze za³atwisz sobie farby noi instrukcjê .
 

malchov 
Wys³any: 2009-04-18, 21:52   
0
UP DOWN


Posty: 86
Sk±d: Szprotawa/Sowiny
s³uszna rada, tylko chodzi o to, ¿e w³a¶nie dla garbarni to malujê, a go¶ciu sam nie wie. razem szukamy jakiej¶ technologii, walka trwa,

ale ogólnie podziêkujê mu chyba za wspó³pracê, bo zaczyna siê z tego popelina robiæ. wzory s± sztampowe i lec± juz na masow± skalê. a godziwej zap³aty za to nie ma.

walczymy, walczymy
_________________
www.fotolog.com/honda_attack
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group