Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
-BARON-
Wys³any: 2009-02-09, 20:31   Star evo-T V2 pomoc
0
UP DOWN

Posty: 43
Witam jestem w sumie swiezym posiadaczem tego pistola i mam pytanko do jego uzytkowników których kilkoro napewno jest na forum z tego co zauwazy³em.Mianowicie jakie ci¶nienie ustawiaæ na manometrze pod pistoletem wszedzie widze oko³o 2 barow w postach na pistolu jednak jest 1.1-1.7 ?? Wiêc jakie do akrylu jakie do bazy a jakie do klaru nastêpnie jak odkêciæ te poszczególne "potencjometry" w tych lakierach dawaæ max miot³e max materia³u max powietrza czy to poskrêcaæ na mniej mi³o by by³o poznaæ troszke rad bardziej do¶wiadczonych.

a i mam dysze 1.3 mm. lvpl
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-09, 21:40   Re: Star evo-T V2 pomoc
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
-BARON- napisa³/a:
Witam jestem w sumie swiezym posiadaczem tego pistola i mam pytanko do jego uzytkowników których kilkoro napewno jest na forum z tego co zauwazy³em.Mianowicie jakie ci¶nienie ustawiaæ na manometrze pod pistoletem wszedzie widze oko³o 2 barow w postach na pistolu jednak jest 1.1-1.7 ?? Wiêc jakie do akrylu jakie do bazy a jakie do klaru nastêpnie jak odkêciæ te poszczególne "potencjometry" w tych lakierach dawaæ max miot³e max materia³u max powietrza czy to poskrêcaæ na mniej mi³o by by³o poznaæ troszke rad bardziej do¶wiadczonych.

a i mam dysze 1.3 mm. lvpl


Sa bazy,lakiery/akryle/rzadsze i gestsze;gestosc lakierow zalezy w duzym stopniu od ich temperatury,dlatego producenci lakierow dokladnie podaja stos.objetosciowy lub wagowy utwardzacza,a rozcienczalnika i jego rodzaju z duza tolerancja.Dlatego podaja rowniez gestosc lakieru mierzon± Kubkiem Forda.MIerzy sie czas/w sekundach swobodnego/grawitacyjnego/ wyplywu okre¶lonej ilosci lakieru przewaznie o okreslo przenej temp. /przewaznie 20 st.c/z kubka/o . dyszy sr. np.4mm
Ale dalem czadu :D Jak na manometrze prze pist.ustawisz 2 bary bedzie dobrze.Przy gunie masz przeciez zaworek do precyzyjnego ustawienia cis..Do klaru wieksza dysza/lepsza bylaby 1,4/.Przed chwila pisalem o ustawianiu oistoletu.Krotko:dajesz max cis.producenta,/a nawet ciut wiecej j.w./;max miotle.Wlewasz lakier i iglica regulujesz ilo¶æ wyplywajacego lakieru tzn.wkrecasz iglice do momentu wyraznego zmniejszenia wyplywu lakieru i delikatnie znajdujesz moment kiedy nawet po duzym wykrêceniu nic sie nie dzieje i wkrecasz do delikatnego zmniejszenia sie strumienia lakieru.Po tym reguluj miotle i cisnienie/kwestia ok +-0,3bara,na klarze wiêksza dysza i ok.2-2,8bara-zalezy czy rozciencz.,czynie/
 

Dawid1989 
Wys³any: 2009-02-09, 22:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
Te¿ mam evo-ta i baz± maluje na 2 atm,za¶ klarem na 2.5. Jak maluje baz± to nie daje miot³y na max.Przy bezb. materia³ prawie na max a miot³a na max. Co do ci¶nienia podanego na pistolecie.....malowa³em parê razy na takim ci¶nieniu i wydawa³o mi siê ¿e jest za niskie(baza).A klarem wola³em nawet nie próbowaæ.
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-09, 23:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Dawid1989 napisa³/a:
Te¿ mam evo-ta i baz± maluje na 2 atm,za¶ klarem na 2.5. Jak maluje baz± to nie daje miot³y na max.Przy bezb. materia³ prawie na max a miot³a na max. Co do ci¶nienia podanego na pistolecie.....malowa³em parê razy na takim ci¶nieniu i wydawa³o mi siê ¿e jest za niskie(baza).A klarem wola³em nawet nie próbowaæ.


Tak wiec masz dwie zgodne opinie.Na bazie z wyczuciem,na klarze na maxa i kropka //byle bez zaciekow/mozna wyciac//. :spoko: A,inie zapomnij,ze ta dysza jest za ma³a do podk³.akr.,wiec musisz go bardziej rozcienczyc niz przewiduje producent.
 

-BARON-
Wys³any: 2009-02-10, 00:50   
0
UP DOWN

Posty: 43
do podk³adów zakupi³em inny pistol jaki¶ niezadrogi fobo hp i poprosi³em o dysze 1.8mm a w³a¶nie tym pistolem jak ustawic ci¶nienie na podk³ad do tej pory mia³em taki z kompletu akcesori za 60 z³?ale po lekturze tego forum troszke mi siê w g³owie przeja¶ni³o, a odno¶nie klaru rozumiem im gêstszy tym wiêksze ci¶nienie zapodaæ im zadszy tym mniejsze :) narazie niemam jak go wyprubowaæ bo zajmuje sie kitowaniem maski w megance po zetkniêciu ze s³upem o¶wietleniowym troszke po kowalsku ale co¶ siê tam kszta³tuje wiem ¿e mog³em kupiæ inna ale to w ramach do¶wiadczenia chce sobie t± zrobiæ



i powoli ale idzie
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-10, 09:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
-BARON- napisa³/a:
do podk³adów zakupi³em inny pistol jaki¶ niezadrogi fobo hp i poprosi³em o dysze 1.8mm a w³a¶nie tym pistolem jak ustawic ci¶nienie na podk³ad


3,5 bara .
 

Dawid1989 
Wys³any: 2009-02-10, 16:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
3,5 bara
dok³adnie tak :tak:
 

-BARON-
Wys³any: 2009-02-12, 20:35   
0
UP DOWN

Posty: 43
:) dzisiaj prysno³em czerwonym akrylem zderzak od megan atrapki oraz dekielki lusterek czerwonym akrylem za pomoc± "evota" ci¶nienie 2 bary i niepowiem ¿e nawet niewiedzia³em ¿e jestem takim "profesionalist±" podk³ad nak³ada³em wczoraj pistoletem fobo i te¿ wysz³o ok.niewiem czy du¿y wp³yw ma temperatura gdy¿ na dworzy by³o dzi¶ kolo 1 stopnia a gara¿ mam nieogrzewany :( ale sie piêknie rozla³o i efektem jestem zaskoczony a robi³em tak jak wyczyta³em na forum 1 raz przelecia³em delikatnie nawet niepokrywaj±c do konca chwilka przerwy polecia³em ju¿ konkretniej przerwa i 3 raz juz powoli przesuwa³em pistolet i g³adzkutko jak na szkie³ku pozatym kilka paproszków wesz³o :roll: ale dalmnie miodzio lakier 2:1 i da³em 15 % rozcienczalnika.
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-12, 21:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
-BARON- napisa³/a:
:) dzisiaj prysno³em czerwonym akrylem zderzak od megan atrapki oraz dekielki lusterek czerwonym akrylem za pomoc± "evota" ci¶nienie 2 bary i niepowiem ¿e nawet niewiedzia³em ¿e jestem takim "profesionalist±" podk³ad nak³ada³em wczoraj pistoletem fobo i te¿ wysz³o ok.niewiem czy du¿y wp³yw ma temperatura gdy¿ na dworzy by³o dzi¶ kolo 1 stopnia a gara¿ mam nieogrzewany :( ale sie piêknie rozla³o i efektem jestem zaskoczony a robi³em tak jak wyczyta³em na forum 1 raz przelecia³em delikatnie nawet niepokrywaj±c do konca chwilka przerwy polecia³em ju¿ konkretniej przerwa i 3 raz juz powoli przesuwa³em pistolet i g³adzkutko jak na szkie³ku pozatym kilka paproszków wesz³o :roll: ale dalmnie miodzio lakier 2:1 i da³em 15 % rozcienczalnika.


Dobry pocz±tek :tak: paproszki wytniesz P2000 polerka i lakier bêdze jak nowy :D
 

jurek 
Wys³any: 2009-02-12, 22:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 182
za takie pieni±dze to evo-t jest super . :spoko: :cool:
 
 

-BARON-
Wys³any: 2009-02-13, 07:26   
0
UP DOWN

Posty: 43
a no w³a¶nie a wogóle braæ sie za polerowanie tych duperelek bo zderzak to jeszcze jakis tam rozmiar posiada ale te dekielki od losterek i atrapki nie s± wielkie i ponadto atrapki maja dziwny kszta³t czym ja tam dojde ?
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-13, 09:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
-BARON- napisa³/a:
a no w³a¶nie a wogóle braæ sie za polerowanie tych duperelek bo zderzak to jeszcze jakis tam rozmiar posiada ale te dekielki od losterek i atrapki nie s± wielkie i ponadto atrapki maja dziwny kszta³t czym ja tam dojde ?


Atrapki nie poleruj.
 

wastag
Wys³any: 2009-03-23, 20:52   
0
UP DOWN

Posty: 27
a ja mam pytanie wiem ze na manometrze przed gunem mam miec 2am do bazy i 2.5 do klaru ale co wtedy zrobic z tym pokret³em przy gunie od regilacji powietrza tym na dole.? odkrêciæ go na maksaczy zostawic w pozycji fabrycznej?
 

kamilbusko
Wys³any: 2009-03-23, 20:56   
0
UP DOWN

Posty: 349
odkrêæ max i wtedy mierz sobie na manometrze
 

bandita7 
Wys³any: 2009-04-01, 23:23   
0
UP DOWN

Posty: 63
Witam ja tez jestem nowym posiadaczem evo-t z dysza 1,3 tak wyczyta³em na forum ze lepsza a pewnym temacie o evo-t wiec jak to jest ?? mam wymieniac na 1,4 bo jezcze nie rozpakowany czy dac sobie ;P siana i malowac prosze o szybka odpowiedz
 

bandita7 
Wys³any: 2009-04-01, 23:27   
0
UP DOWN

Posty: 63
i jeszcze jeden mam dylemat... wiec moge kupic duzo taniej takie cos nowe itd http://www.allegro.pl/ite...10060_hvlp.html tylko nie wiem jaka ma dysze albo 1,3 albo 1,5 warta lac w to klar ?? czy zmieniac evo-ta na 1,4 i miej jeden do wsio :) nie licze podk³adu fobo daje rade :D :D:D:D:D:D:
 

Dawid1989 
Wys³any: 2009-04-01, 23:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
1.3 Te¿ mo¿e byæ :spoko: jak umiesz malowaæ to i z dysz± 1.0 pomalujesz. .
 

Dawid1989 
Wys³any: 2009-04-01, 23:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
Ten z aukcji ma wiêksze zapotrzebowanie na powietrze. Ja bym bra³ evot ;) maluje tym pistolem 2 lata i nie mam zastrze¿eñ. W³a¶nie maluje opla astre 2006r (czekam a¿ baza wyschnie) i bazê tak równo i cienko kladzie ze masakra.Wiadomo to nie to co sata czy inne markowe guny ale...
 

bandita7 
Wys³any: 2009-04-01, 23:43   
0
UP DOWN

Posty: 63
ile bierze wiatru to mi nie istotne ale czy bardzo róznica w 1,3 a 1,4 nie jestem super lakiernikiem itd ale moze bedzie trzeba bardziej rozcieczac materia³ do 1,3 i nie bedzie sie tak klar rozlewa³ mysla³em zeby kupic te 2 guny i jeden do bazy evo-t a walcolm do klaru hvlp ale narazie jednym musze moje 3 auta obielic sek w tym ze dwa auta z klarem trzeba a nie chce polerowac itp nie chce go zalac farba i okaze sie ze nie leci ^^ a nie kupie nastepnego z 1,4 wiec jestem :help: w kropce...
 

bandita7 
Wys³any: 2009-04-01, 23:56   
0
UP DOWN

Posty: 63
Dawid1989 a z ciekawosci jaka masz dysze przy swoim evot ???
 

Dawid1989 
Wys³any: 2009-04-02, 00:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
1.4. Ale w pracy maluje optim± 1.3 i te¿ super sie maluje :)
 

Dawid1989 
Wys³any: 2009-04-02, 00:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
I tak bedziesz musia³ polerowaæ bo nie wierze w cuda ze nic ci nie wpadnie :nie:
 

bandita7 
Wys³any: 2009-04-02, 08:06   
0
UP DOWN

Posty: 63
dzieki za odpowiedzi zagadam do sprzedawcy moze bedzie chcia³ sie zamienic na 1,4 z moimi kosztami a jak nie to bede walczyc z 1,3 :cool: pozdro:) ;)
 

Bisuside14 
Wys³any: 2009-04-02, 08:43   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
bandita7 napisa³/a:
wiec moge kupic duzo taniej takie cos nowe itd http://www.allegro.pl/ite...10060_hvlp.html :

:shock: kiedy¶ na allegro sprzedawali je po 400z³
 
 

gola 
Wys³any: 2009-04-02, 12:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
i nadal takowe sprzedaja ale nie HVLP ;)
 

bandita7 
Wys³any: 2009-04-02, 12:40   
0
UP DOWN

Posty: 63
http://www.allegro.pl/ite...t_10062_hp.html taki HP jest za 450 a ten z linku wyzej hvlp moze ktos maluje tym hvlp ??? jak sie klasuje do evota ??? bede wdzieczny za odpowiedz a evot wys³any na zamiane :) 1,4 i w :D :tak:
chce uzywac evota do bazy a tego walcoma hvlp do klaru bedzie dobrze ??? prosze o odpowiedz posiadacza walcoma jak na tym sie mu psika. dzieki
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-04-02, 18:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Dawid1989 napisa³/a:
I tak bedziesz musia³ polerowaæ bo nie wierze w cuda ze nic ci nie wpadnie

Dawid, musisz zacz±c wierzyc w cuda bo da siê pomalowac bez syfów;)
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-02, 20:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
ZIEMBA napisa³/a:
Dawid1989 napisa³/a:
I tak bedziesz musia³ polerowaæ bo nie wierze w cuda ze nic ci nie wpadnie

Dawid, musisz zacz±c wierzyc w cuda bo da siê pomalowac bez syfów;)


W warunkach gara¿owych te¿ w to w±tpie. :) Co do pistoletu to osobi¶cie posiadam walcoma nie hvlp i kosztowa³ mnie 2 lata temu 330 z³. Teraz go nie u¿ywam bo mam inne hvlp ale pistolet widaæ konkretny naprawde jak na takie ceny oczywi¶cie.
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-04-03, 18:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
michalLbn napisa³/a:
W warunkach gara¿owych te¿ w to w±tpie.

Micha³, przy takiej pogodzie jak± mamy teraz zrób test. Pomaluj sobie w dzieñ w lakierni jaki¶ element, na 99% paprochy bêd± (nie mówie tu oczywi¶cie o kabine bo to inna bajka) A nastêpnego dnia wstan o 5 rano wystaw np.drzwi na dwór przed budynek i pomaluj je tam. Na 99% nie bedzie na nich ¿adnego paprocha. Wiem to z do¶wiadczenia bo od jakiego¶ czasu sam tak robie. Warunkiem jest taka ³adna pogoda jak teraz. Wiem ¿e to profanacja i wogóle ale nie na darmo Gola nazwa³ mnie kamikadze :D :D Sprubuj Micha³ i sam siê zdziwisz.
 

baqo 
Wys³any: 2009-04-03, 20:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ZIEMBA napisa³/a:
A nastêpnego dnia wstan o 5 rano wystaw np.drzwi na dwór przed budynek i pomaluj je tam.
@ZIEMBA, ale rano o tej porze to jest przymrozek :blee:
 
 

jurek 
Wys³any: 2009-04-04, 09:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 182
ju¿ nie ma,ale s±siad z giwer± wyskoczy bo jest my¶liwym jak us³yszy o 5 rano ¿e kompresor pracuje.
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-04-04, 18:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Baqo, wstaniesz o 5, ogarniesz siê, zjesz, pootwierasz wszystko, pow³anczasz i bêdze po 6. U mnie o tej por¿e juz nie mrozi :)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group