Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
elmo
Wys³any: 2009-02-09, 22:44   Malowanie ramy
0
UP DOWN

Posty: 7
Witam wszystkch
To mój pierwszy post na tym forum i odrazu chcia³bym prosiæ o radê.
Zamierzam pomalowaæ ramê roweru aerografem, tylko nie za bardzo wiem jak siê zabraæ do tego od strony technicznej. Sprawa wygl±da mniej wiêcej w ten sposób:
Mam now± aluminiow± ramê, która jest pomalowana w ten sposób, ¿e po³owa roweru jest czrna a druga (tzn pó³ górnej i sko¶nej rury oraz g³ówka ramy) jest niebieska. Chcia³bym ten niebieski kolor zamieniæ na bia³y + jakis wzorek, a pomiêdzy czrnym i bia³ym przej¶cie tonalne. Wymy¶li³em, ¿e obecny lakier tylko zmatowie papierem wodnym np 800, potem podk³ad, w³a¶ciwy kolor, wzorek a na koniec bezbarwny lakier dla utwardzenia.
Powiedzcie czy takie rozwi±zanie bêdzie dobre i najwa¿niejsze czy trwa³e?
Z góry dziêki za pomoc, pozdrawiam!
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-02-10, 09:08   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Takie rozwi±zanie jest najlepsze i oczywi¶cie bêdzie trwa³e, je¿eli bêdzie wykonane zgodnie z procedurami... Je¿eli poszperasz na forum w dziale pomocy dla amatorów, napewno znajdziesz dok³adny opis jak siê to robi.... od przygotowania pod³o¿a po najlepsz± past± do polerki.... obawiam siê jednak, ¿e je¿eli nie wiesz jak siê do tego zabraæ to równie¿ nie masz odpowiedniego sprzêtu.... taniej ci wyjdzie zleciæ robote aerografikowi ni¿ skompletowaæ zaplecze.... no chyba ¿e ukrywasz co¶w zanadrzu.... ;)
 

er-ha
Wys³any: 2009-02-10, 14:39   
0
UP DOWN

Posty: 21
pewnie trzeba próbowaæ wszystkiego . sam osobi¶cie przy pomocy tego forum wyp³odzi³em cos takiego :



ale lakier bezbarwny odda³em w rêce lakiernikowi niestety nie posiadam komory lakierniczej a z tego co czyta³em bezbarwny raczej powinien byæ ju¿ robiony w jakiej¶ temp. do tego dochodzi³ problem z kompresorem [ kompresor 25l . ] i pistoletem ja posiadam jaki¶ z dysz± 0,8
i tu mam te¿ pytanie czy mo¿na tak± dysz± zrobiæ bezbarwny czy taki rozmiar dyszy nie spowoduje ze tego lakieru bêdzie za ma³o a co za tym idzie czy nie wyjdzie z tego jaki¶ koszmarny efekt
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-02-10, 15:24   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Z tego co wiem, to ka¿dy lakier na opakowaniu ma napisane czym go k³a¶æ (jaka dysza) przy jakim ci¶nieniu i ile warstw itd.... lepiej sie trzymaæ tych specyfikacji, trzeba mieæ niema³e do¶wiadczenie, ¿eby w temacie lakiernictwa eksperymentowaæ z zadowalaj±cymi skutkami...
Je¿eli chcesz sie dowiedzieæ czego¶ wiêcej, to polecam studiowanie dzia³u "pomoc dla amatorów" jest tam wiele postów o tym jakim pistoletem, jakim ci¶nieniem, jakim kompresorem, jakim klarem itd....... niby wszystkim da rade, ale co z tego wyjdzie..... :fiu:
 

elmo
Wys³any: 2009-02-10, 16:16   
0
UP DOWN

Posty: 7
Dziêki za odpowiedzi,
LoboLoco je¶li chodzi o farby, areograf i sprê¿arke to wszystko jest ;) ja po prostu nie mam do¶wiadczenia i technicznej wiedzy o malowaniu i lakierowaniu metali st±d moje pytanie jak zorbiæ, ¿eby siê trzyma³o i dobrze wygl±da³o a przy okazji ¿eby nie zniszczyc i nie os³abiæ ramy. Gdzie¶ czyta³em ¿e ludzie pozbywaja siê starego lakieru acetonem czy kretem, ale ja bym siê chyba na to nie odwa¿y³. Skoro mówicie, ¿e zwyk³e zmatowienie papierem wystraczy to tego bêde siê trzyma³.
er-ha sliczna rama, choæ ja nie chcê swojej upodabniaæ do firmowych barw. Na razie mam tak± koncepcje

ale to wszystko siê zmienia i to nie jest jeszcze ostateczny wzór. Jakby¶cie mieli jakie¶ swoej pomys³y na t± ramê to chêtnie skorzystam z podpowiedzi :)

Edit,
BTW, super jest to forum, ¿e te¿ wcze¶niej go nie znalaz³em. Znalaz³êm tu w jaki sposób otrzymaæ per³owy kolor na pomalowanie ramy, a z tym te¿ mia³em pewne w±tpliwo¶ci...
 

dawid
Wys³any: 2009-02-10, 16:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
pewnie ze polozysz lakier 0,8 wszystko zalezy od zaawansowania w lakierowaniu:) ale na czyns trzeba sie uczyc wiec wez jakas stara rame kup troche klaru i w droge:) do lakieru wystarczy temp pokojowa. jesli robisz jakies oklejanka na bazie to poloz ze dwie warstwy wiecej przematuj i ponownie poloz lakier wtedy bedzie klasa:)
_________________
hmmm
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group