Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
reve 
Wys³any: 2009-02-16, 21:39   Prelude Reve'a fotostory
0
UP DOWN

Posty: 9


















prace s± w toku, proszê siê nie przera¿aæ na razie ;p :mlotek:

kolejna aktualizacja, 3 dzieñ..
Ogólnie opanowali¶my tylne nadkola i jest super, wszystko proste i ok, zrobione w podk³ad.
Pracy tyle, ¿e masakra.....













jeszcze 2 dni, max 3 ze sk³adaniem.....


No i prawie finish, niestety nie bêdzie zdjêæ z dzi¶ ( zapomnia³em aparatu). W³a¶ciwie to wrzucê jutro. Wysz³o super, nawet siê nie spodziewali¶my, ¿e bêdzie tak dobrze.

Warunki super, i efekt jak na takie warunki niesamowity, czasem tak w komorze nie wyjdzie.
Reperaturek brak, my dorabiali¶my z jakich¶, które by³y u Tomka w gara¿u. Powiedzia³, ¿e rant pasuje od starego passata ''szczupaka'' i z tego zrobili¶my.
Ja pracujê w firmie zajmuj±cej siê dystrybucj± lakierów i dodatków. Po moich rabatach mog³em sobie pozwoliæ na zrobienie samochodu na najlepszych materia³ach. Podk³ad, baza i lakier bezbarwny to produkty z najwy¿szej lini NEXA Autocolor. Samochód lakierowany by³ pistoletami SATA i Aerometal. Baza k³adziona Sat± HVLP 2000, natomiast lakier bezbarwny Sat± 3000 RP. do podk³adu u¿yli¶my pistoletu Aerometal FURA. Ogólnie robi±c takimi materia³ami i profesjonalnym sprzêtem uzyskali¶my bardzo dobry efekt.
Jutro fotki z lakierowania maski i zderzaków oraz polakierowanego nadwozia.







Niektóre zdjêcia nie za bardzo wyra¼ne ze wzglêdu na du¿e zapylenie.


no i fotki z soboty






Tak siê zaczyna pracê ;] ba³wanowo




















Mój kumpel Tomek ;], zasuwa jak duch na tych fotkach










I sk³adamy wszystko do kupy i trzeba bêdzie w najbli¿szym czasie strzeliæ jak±¶ fajn± sesjê zdjêciow±



Generalnie Jaki by³ samochód przed lakierowaniem widaæ na pierwszych fotkach, jak bêdzie ³adna pogoda to wrzucê fotki ju¿ na gotowo.
 
 

online 
Wys³any: 2009-02-16, 23:20   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
na budzie straszna mora :| feee. duzo polerki bylo.
na masce juz lepiej.
fajne auto, chorowalem na takie :help:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

reve 
Wys³any: 2009-02-16, 23:41   
0
UP DOWN

Posty: 9
morka zostawiona by³a specjalnie, jest bardzo du¿o bezbarwnego, ba³em siê ze w takich warunkach si±dzie sporo syfu. A przynajmniej jest z czego ¶ci±æ teraz.. Po polerce bêdzie taka morka jak fabryczna. Teraz jest jak na nowym fiacie ;p czyli mega
_________________


 
 

baqo 
Wys³any: 2009-02-17, 08:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
BRAVO :spoko:
 
 

marathon 
Wys³any: 2009-02-17, 11:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 34
Fajne zdjêcia. :)
 

gola 
Wys³any: 2009-02-17, 12:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
powiem tak:
Warunki moze i nie najlepsze,ale przynajmniej kolega twoj podchodzi profesjonalnie do zadania,wszystko fajnie pooklejane,a nie jakies szmaty na kolach i takie tam...
Zapros kolege na forum ;)
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-17, 16:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Szacun za papier a nie gazety. Szacun za wyjêcie klamek :) Szacun za maske i kombinezon. Podoba mi siê. Robi³em tak± ca³osciówke na bordowo. Utyra³es sie na drzwiach nieco :D
Co mi sie nie podoba...te fleki na masce - takie rzeczy sie rozszlifowuje a nie szpachluje i widzia³em na b³otniku ¿ywice na nie zmatowany lakier. To kiedy¶ wyjd± te dziurki. Si±dzie.

Ogólnie +
_________________
Bart
 
 

reve 
Wys³any: 2009-02-17, 22:58   
0
UP DOWN

Posty: 9
Przed szpachlowaniem wszystko by³o zjechane maszyn± p240 w tych miejscach gdzie miala byæ szpachla. Powinno siê ³adnie trzymaæ, fleki na masce by³y za g³êbokie na szlifowanie, poza tym na hondzie jest tak cieniutko wszystkiego ze masakra, trzeba by zeszlifowaæ do go³ej blachy.

Na drzwiach trochê, ale i tak wyzwaniem by³o dotrzeæ maskê. Nie u¿y³em grubszego papieru ni¿ P100, pó¼niej p120, p240, p320 i p400 wszytko maszyn±, na koñcu poszed³ papier na wodê p1000 ¿eby zlikwidowaæ ewentualne sprê¿ynki.
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-02-17, 23:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
reve napisa³/a:
Nie u¿y³em grubszego papieru ni¿ P100, pó¼niej p120, p240, p320 i p400 wszytko maszyn±, na koñcu poszed³ papier na wodê p1000 ¿eby zlikwidowaæ ewentualne sprê¿ynki.
ooo! to siê trochê napracowa³e¶.ja koñczê na P240 maszyna.1000 drobno jak pod podk³ad .
  
 
 

reve 
Wys³any: 2009-02-18, 12:19   
0
UP DOWN

Posty: 9
¼le mnie zrozumiales , pod podklad tez skoñczy³em na P240, pó¼niej to juz obrabianie podk³adu. P1000 to juz pod bazê.
_________________


 
 

kamilbusko
Wys³any: 2009-02-18, 19:56   
0
UP DOWN

Posty: 349
nawet spoko wysz³o jak koledze siê maluje sata RP 3000
 

reve 
Wys³any: 2009-02-18, 23:55   
0
UP DOWN

Posty: 9
Jest ok, naprawdê. Niektórzy nie lubi± saty, ale ja polecam.
_________________


 
 

kriskos997
Wys³any: 2009-02-25, 19:02   
0
UP DOWN


Posty: 25
napis zkolego cos wiecej o tych produktach NEXA Autocolor jak sie na tym pracuje i jakie ceny ?
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-26, 17:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Nie daje sie papieru na wode przy szpachli bo szpachla "pije wode" Nasi±ka i po pó³ roku jest zgrzyt czemu puchnie jak by³o zdrowo? Tak samo szpryckit - tylko na sucho. Do podk³adu tylko na sucho lecimy - zero wody.
_________________
Bart
 
 

reve 
Wys³any: 2009-02-27, 23:56   
0
UP DOWN

Posty: 9
Nie jestem laikiem i wiem co pisze, nie zwracaj mi na to uwagi bo wiem jak to trzeba robiæ. Czytaj wszystko a nie urywki i potem piszesz g³upoty jakie¶ o szpachli na mokro. Tragedia po porostu...

Produkty Atocolor nie s± niestety najtañszymi produktami, jest to taka trochê ekskluzywna marka PPG, pasowalno¶æ kolorów jak wszêdzie, jak korekta albo wpy³ka to pasuje zawsze.
Ja mam z tymi materia³ami styczno¶æ na codzieñ bo pracujê w firmie która jest dystrybutorem tej marki. Ja lakierowa³em jeszcze baz± 2K. Jeszcze j± sprzedajemy, ale staramy siê przechodziæ na aquabase. Niestety nie jest ³atwo bo jako¶ wszyscy maj± jakie¶ uprzedzenie do wody. A nasza jest naprawdê niez³a. Cieniowanie robi siê bajkowo, a si³a krycia jest rewelacyjna, praktycznie na 1.5 raza plus wypy³ka na koniec.

cena 2k za 1l bazy 210 - 327 z³
aquabase bardzo podobnie

orginalny bezbarwny to wydatek rzêdu 180 z³ za litr w komplecie z utwardzaczem

jak kto¶ jest zainteresowany to mogê przes³aæ aktualny cennik nexy.
_________________


 
 

natik
Wys³any: 2009-02-28, 00:34   
0
UP DOWN

Posty: 19
reve napisa³/a:
Ja lakierowa³em jeszcze baz± 2K.


reve napisa³/a:
cena 2k za 1l bazy 210 - 327 z³


Nie s³ysza³em jeszcze o bazie 2K ?czy¿by do bazy konwencjonalnej - rozcieñczonej rozc.do baz dolewa siê co¶ jeszcze?? ;)
 

kriskos997
Wys³any: 2009-02-28, 09:01   
0
UP DOWN


Posty: 25
kolega ma na mysli 2k czyli baza + rozp tak mysle

a tak z innejh beczki to pewnie znasz prelude uzytkownika sylwek z forum hondy to ja ja ca³a malowa³em. ps. gdzie macie mieszalnie w ostrowcu ? moze bym sie tam wybra³ sprawdziæ ceny
 

reve 
Wys³any: 2009-02-28, 11:23   
0
UP DOWN

Posty: 9
No znam to autko. Mieszalnie mamy na ul. D³ugiej 50. Jak chcesz to zapraszam:)
_________________


 
 

reve 
Wys³any: 2009-03-21, 22:17   
0
UP DOWN

Posty: 9
No i d³ugo trzeba by³o czekaæ ale wreszcie s± ;] fotki mojej preludki:















jeszcze trzeba polere strzeliæ i gitara bêdzie :)
_________________


 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group