Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomo¶æ
wayne2up 
Wys³any: 2007-03-28, 23:58   Polerowane alluminium- czy pomalowaæ ???
0
UP DOWN
My motorbike


Posty: 3
Witam, mam pytanie
w jaki sposub i jakimi srodmani zabezpieczyæ polerowane aluminum, dokladnie chodz itu o rane morocykla. Amatorzy poprostu lakieruja takie wypolerowane elementy lakierem bezbarwnym, al eto po jakim¶ czasie moze i tak utlenic sei pod lakierem , a wtedy to dopiero problem jest. Orginalnie jest rama jet kadmowana , ale sest to droga technika.
Pytajac sie w punkcie mieszajacym farby itp. nie mieli pojeci azym potraktowac takie wypolerowane aluminiu.

Moze ma ktos jakis sposub aby zabezpieczyc takie aluminum tak aby nie stracilo swoich swiec±czych wla¶ciwo¶ci ?

pozdrawiam
 

online 
Wys³any: 2007-03-29, 19:51   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
¯eby nie straci³o po³ysku-alu bardzo mocno nagrzaæ, lakier ogrzaæ do wysokiej temp i malowaæ ¿adkim lakierem. Ja tak robi³em 2 razy i by³o ok.

Mam tylko pytanie-po co malowaæ? To jest g³upota:] Troche w tym siedze i wiem, ¿e dobra polerka nie utleni siê tak szybko. Oczywiœcie trzeba dbaæ o ni¹ odpowiednimi œrodkami. Nie polecam malowania...

Ale gwoli œcis³oœci:
-lakier ogrzaæ mo¿esz w sposób nast.:
zagotowywujesz wodê, wlewasz do naczynia, wsadzasz do tego puche z lakierem :]
Mo¿na te¿ ka¿dym innym sposobem, tylko uwa¿aj ¿eby Ci puchy nie rozsadzi³o:]

Pozdro
 
 

wayne2up 
Wys³any: 2007-03-29, 21:45   
0
UP DOWN
My motorbike


Posty: 3
Rozgrzac lakier
moze pomoze , przynajmniej lepiej pokryje powiezchnie, ja rozgrzewam sobie w mikrofoli :)
przy niezabezpieczonej powiezchni, wylalo mi sie troszke bezyny na polerowana powiezchnie i powstala zajebista plama nie do usuniecia , czeba bylo odnowa pasty uzywac.
 

online 
Wys³any: 2007-03-30, 22:42   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
No tak, zdaza siê tak. Ale usuwanie jest proste- bierzesz kostke filc, wiertarkê i lecisz to miejsce i po broplemie. Chwila roboty.

Polecam dla opieki nad polerkami pasty do pielêgnacji chromu :)

Oto pare polerek mojego kumpla
KLIK


KLIK

On robi polerki ludnoœci i w³aœnie to poleca. Lakierowanie oczywiœcie by me :)
 
 

wayne2up 
Wys³any: 2007-04-24, 21:01   
0
UP DOWN
My motorbike


Posty: 3
Witam, dosedlem ostatnio do techniki pasywacji, polega ona na k±paniu elementu w kwasie azotowym (30-40)% przez 30 minut
pasywacja poowduje powstanie cieniutkiej warstwy ochronej nie niszczac efektow wzrokowych. Skutecznie chroni przed utlenianiem.

tylko problem , skad wyczaiæ taka ilosc kwasu by wykapac rame ?
hehe
pozdro,

istnieje tez metoda chemicznego polerowania, z tym ze jest potrzebny roztwor odpowiednich zwiazków, efekty jak prazy polerowaniu mechanicznym
 

online 
Wys³any: 2007-04-28, 22:38   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Co¶ s³ysza³em o tym drugim, tzn polerowaniu chemicznych... U¿ywasz odczynników chemicznych i jak sie nie myle pr±du o nisikim napiêciu.. Kto¶ siê tym bawi³ kiedy¶ na naszym forum motocyklowym...

Ale powied¼ co¶ wiêcej na ten temat zabezpieczania i ogolnie o kosztach (z grubej rury) :) Pzdr.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime