Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 04:48
Autor Wiadomo¶æ
Pepek23
Wys³any: 2009-02-22, 21:18   P³yny i sposoby do czyszczenia instalacji powietrza?
0
UP DOWN

Posty: 8
Jakimi preparzatami lub p³ynami wyczy¶ciæ instalacje z oleju i innych brudów, zastanawiam siê nad u¿yciem sody? macie jakie¶ propozycje lub sprawdzone metody. instalacja jest plastikowa.
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-02-23, 13:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Najlepiej tym samym czym odtluszczasz przed malowaniem. Sody nie polecam, musisz ja najpierw rozpuscic w wodzie ,a ta zostanie ci w instalacji.Benzyna extrakcyjna tez sie nada...
 

Pepek23
Wys³any: 2009-02-23, 16:01   
0
UP DOWN

Posty: 8
Przed malowaniem przemywam zmywaczem antysilikonowym, a w instalacji ok 20 metrów bêdzie ciê¿ko m¿e s± jakie¶ p³yny specjalnie do tego celu niewiem pomó¿cie
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2009-02-23, 16:20   
0
UP DOWN

Posty: 99
Zanim u¿yjesz czegokolwiek sprawd¼ czy dana substancja nie wchodzi w reakcjê z tworzywem z którego jest wykonana instalacja.
 

Homer S. 
Wys³any: 2009-02-23, 16:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
A co to za instalacja taka na sta³e przykrêcona do ¶ciany czy zwyk³y przewód .Zaraz za sprê¿ark± powinien byæ odwadniacz i odolejacz (przynajmniej odwadniacz) a wtedy instalacja siê nie zafajda.
_________________

 

Pepek23
Wys³any: 2009-02-23, 20:56   
0
UP DOWN

Posty: 8
Instalacja przykrêcona ns sta³e, zaraz za zbiornikiem jest odwadniacz a nastêpnie reduktor pod³±czony do sieci, mam problem bo zmieni³em kompresor i prawdopodobnie w czê¶ciach musia³ zosta olej ju¿ za reduktorem bo gdy odkrêci³em ³±cznik elastyczny miêdzy red. a instalacj± w ¶rodku by³ olej, a musze siê tego pozbyc bo bêdê mia³ problemy przy malowaniu ino niewiem jak?
 

adam12
Wys³any: 2009-02-23, 21:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
ja na starym kompresorze robi³em tak bo chlapa³ olejem:
wyczepi³em w±¿ z butli odkrêci³em koñcówke wla³em w w±¿ ok 2l benzyny eks. skrêci³em w±¿ pod³±czy³em do butli za³o¿y³em stary pistolet i pryska³em a¿ wszystko wypryska³em. instalacja czysta jak ³za. do tego odwadniacz rozkrêci³em i wymoczy³em w benzynie bo te¿ olej puszcza³. wszystko by³o t³uste przewody w ¶rodku i odwadniacz. po czyszczeniu - ig³a
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-02-24, 13:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
A tak na marginesie-wpierw zrob porzadek z kompresorem ;)
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-24, 18:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Denaturat. dykta.
_________________
Bart
 
 

zibi86
Wys³any: 2009-02-24, 19:18   
0
UP DOWN

Posty: 54
witam ja mam podobny problem. Mam stary kompresor tez lubi mi puscic olejem czy innym syfem, i tez musze przep³ukac sobie caly w±¿ odwadniacz, a jak bym wla³ zmywacz silikonowy tym co sie od³uszcza nie bylo by lepiej i potem to wypsika³ tez musze zainwestowac w jakis filtr powietrza i dodatkowy filterek pod pistolet zeby nic mi nie syfilo.
 

Pepek23
Wys³any: 2009-02-24, 22:19   
0
UP DOWN

Posty: 8
W³a¶nie skoñczy³em remont sprêrzarki, wymiana ³ó¿ysk pier¶cieni chociarz nie by³o takiej potrzeby bo by³y eleganckie wymy³em jeszcze raz ca³y osprzêt w benzynie wszystko porozbier³em na czê¶ci pierwsze posk³ada³em i powiem, ¿e kompresorek chodzi teraz piêknie ino zosta³ problem tej niesczêsnej intalacji?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi