Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
mercedes207
Wys³any: 2009-02-23, 15:15   jaki kompresor???
0
UP DOWN

Posty: 46
Potrzebuje taniego, dobrego kompresora, do malowania i wypiaskowania jednego autka, jakie kompresory proponujecie, jaka firma :blee: mozecie podac jakiec przyklady takich kompresorow z allegro :help: Granica 800zl :spoko: co trzeba jeszcze miec pod taki kompresor zeby piaskowac :help:

przeczytalem podobne tematy na forum, lecz chce sie jeszcze zapytac :roll:
 

melarz
Wys³any: 2009-02-24, 00:15   
0
UP DOWN

Posty: 14
podlaczam sie do tematu.. ja potrzebuje kompresora do pomalowania auta, ale nie zalezy mi zebym na raz pomalowal caly. Bez problemu malne w czesciach, bo robie auto swoje i na spokojnie Z tego co sie zorientowalem to do 700pln moge liczyc jedynie na 50litrowy kompresor. Tylko teraz np. jakiej firmy najlepiej i na co zwracac uwage?



Do tego prosilbym o pomoc... otoz jaki pistolet/ pistolety... slyszalem ze za nieduze pieniadze dobre sa pistolety firmy speed zielone niskocisnieniowe... Bo nie wiem czemu choc jestem amatorem ciagnie mnie do niskocisnieniowego... I jaki polecacie do szpachli natryskowej, oraz podkladu? Inaczej mowiac... Co musze kupic zeby spokojnie pomalowac auto?
 

mercedes207
Wys³any: 2009-02-24, 08:19   
0
UP DOWN

Posty: 46
A co myslicie o pistolecie fobo LUX ten czerwony malowal juz ktos nim :help:
 

mercedes207
Wys³any: 2009-02-27, 16:35   
0
UP DOWN

Posty: 46
no koledzy jakie marki kompresorow polecacie, czy da sie dostac jakis do 800zl zeby nim piaskowac czy bedzie zaslaby :roll: :?: POTRZEBNA MI PILNA INFORMACJA :help: :blee:
 

groszek923
Wys³any: 2009-02-27, 21:04   
0
UP DOWN

Posty: 61
Witam, o pistoletach to jest tu ju¿ trochê napisane. Wystarczy poczytaæ (przynajmniej ja staram siê tak robiæ ;) ) Przejd¼my do piaskowania, posiadam pistolet METABO z zbiornikiem, mam lichy kompresorek i powiem szczerze, ¿e da siê tym co¶ zrobiæ. Je¶li chcesz kupiæ piaskarkê to potrzebna Ci konkretna maszyna. 400l/min to minimum do takich ma³ych piaskareczek zreszt± ten METABO powinien dostawaæ 400... Tak poza tym to wydaje mi siê ¿e za 800 to nic m±drego nie wymy¶lisz. Poza tym to po co kupowaæ sprzêt na jedno auto?
 

mercedes207
Wys³any: 2009-02-28, 10:11   
0
UP DOWN

Posty: 46
groszek923 napisa³/a:
Poza tym to po co kupowaæ sprzêt na jedno auto?


napewno nie na jedno autko bede peno kubowal tez beczke do blachraki jak mi z tyma utkim wyjdzie :blee:

groszek923 napisa³/a:
posiadam pistolet METABO z zbiornikiem, mam lichy kompresorek i powiem szczerze, ¿e da siê tym co¶ zrobiæ


ale konkretniej jaki masz kompresorek (wydajnosc, pojemnosc w l)
 

groszek923
Wys³any: 2009-02-28, 12:26   
0
UP DOWN

Posty: 61
150l/min 25 l butla, jest to bardzo marnie je¶li chodzi o piaskowanie. Powiedzmy ze efekt jest widoczny. Mam w planach zakup czego¶ lepszego ale za oko³o 1500 z³. Jak uda mi siê skompletowaæ sprzêt (do tego dochodzi jaki¶ dobry klucz) to zabieram siê za poloneza trucka. Jak masz pytania odno¶nie piaskowania takowym pistoletem to chêtnie pomogê.
 

mercedes207
Wys³any: 2009-02-28, 12:29   
0
UP DOWN

Posty: 46
a bania 50l wydajnosc ok 200l/min bedzie sie juz fajnie piaskowac, mozesz dodac fote jak wyglada takowy pistolet i ile kosztuje :roll:
 

groszek923
Wys³any: 2009-02-28, 12:52   
0
UP DOWN

Posty: 61
Pistolety s± w castoramie za nieca³e 70 zl. http://allegro.pl/item561...bo_ssp_166.html
Jako kruszywa u¿ywam piasku budowlanego przesianego przez sito ok. 0.8 mm. Piasek oczywi¶cie musi byæ wysuszony i to jeszcze przed przesianiem. Defektem piasku jest ¿ó³ty nalot który pozostaje na metalu. No ale piasek mam za darmo. 50L i 200l/min bêdzie ca³kiem fajnie. Poza tym maj±c pistolet z zbiornikiem i tak musisz robic przerwy na dosypanie kruszywa. Mo¿e kto¶ ma taki pistolet bez zbiornika tzn z wê¿em? Zale¿y mi na opinii bo przyda³ by mi siê do piaskarki któr± zamierzam zrobic.
 

groszek923
Wys³any: 2009-02-28, 12:59   
0
UP DOWN

Posty: 61
http://allegro.pl/item564...av_gv_0700.html a tu masz metabo tylko ze nie metabo....
 

mercedes207
Wys³any: 2009-02-28, 13:29   
0
UP DOWN

Posty: 46
groszek923 napisa³/a:
Poza tym maj±c pistolet z zbiornikiem i tak musisz robic przerwy na dosypanie kruszywa. Mo¿e kto¶ ma taki pistolet bez zbiornika tzn z wê¿em?


Czyli do tego malego zbirniczka przy pistolecie wsypyje sie piasek, a na ile minut piaskowania starczal ci taki pojemniczek, przy twoim kompresorze :roll:
 

mercedes207
Wys³any: 2009-02-28, 13:30   
0
UP DOWN

Posty: 46
czy da sie wypiaskowac tym rame :roll: i ile taka katorga z piaskowaniem ramy auta dostwczego mercedes 208, sredniak, moze trwac :roll: :?:
 

groszek923
Wys³any: 2009-02-28, 17:39   
0
UP DOWN

Posty: 61
Powiem inaczej. Potrzeba by w papê kruszywa. Masz kana³? Zbiorniczka nie przeliczysz na minuty. Wszystko zale¿y od stopnia korozji itd.
 

groszek923
Wys³any: 2009-02-28, 18:59   
0
UP DOWN

Posty: 61
Poza tym nawet jak masz kana³ to nie wypiaskujesz ramy od spodu bo pistolet mo¿na trzymac mniej wiecej w poziomie.
 

-BARON-
Wys³any: 2009-02-28, 19:24   
0
UP DOWN

Posty: 43
powiem wam ¿e ja jeden taki z wêzykiem pistolecik zuzy³em dos³ownie zuzy³em a starczy³ mi na oczyszczenie 4 aluelg 16 cali poczym koncówka dyszy od piasku sie przeszlifowa³a na wylot sprêzarka wan-es 14m3/h butla 400litrow.do ma³ych detali jest ok nawet fajnie ale felgi to by³ ju¿ dramat. ¿eby zedrzeæ lakier farbe i co tam jeszcze by³o do go³ego aluminium schodzi³o mi oko³o 5 godzin !!! z jednej felgi.Piasek mia³em ze ¿wirowni przesiany i koñcówke wêza w wiaderku z piaskiem.ma³e detale fajnie sz³y ale wieksze nie u mnie sensowne ci¶nienie zeby to piaskowa³o to pomiedzy 8-10 barów przy 6 juz sypa³o ale efekt mnizerny.ja osobiscie my¶la³em nad kupiueniem jakiej¶ piaskarki z alldrog takiej z butli.
 

mercedes207
Wys³any: 2009-03-02, 08:27   
0
UP DOWN

Posty: 46
chcialbym sobie chyba sam zmatowac komprsorek

taka butla

http://www.allegro.pl/ite...zarki_400l.html

+taka sprezarka

http://www.allegro.pl/ite...esor_pompa.html

+silniczek 3.5kw, mam w pywnicy :tak:

I co sadzicie o tym zestawie, ile czasu taka butla bedzie sie napelniac zeby napic pelne cisnienie :roll: :?:
 

mercedes207
Wys³any: 2009-03-02, 12:19   
0
UP DOWN

Posty: 46
wkradl sie blad mam silnik w pywnicy 1.1kw czy pociagnie na takim silniczku :roll: :?:
 

Ari29
Wys³any: 2009-03-02, 13:06   
0
UP DOWN

Posty: 81
wedlug mnie to silnik za slaby troche 2kw chociaz albo drugie wyjscie to mniejszy zbiornik 200l wystarczy ja mam 100l i tez daje rade
 

mercedes207
Wys³any: 2009-03-02, 14:04   
0
UP DOWN

Posty: 46
Ari29 napisa³/a:
mniejszy zbiornik 200l wystarczy ja mam 100l i tez daje rade


chetnie bym kupil mniejszy ale nigdzie niemoge znalesc 200l albo 100l :roll: :?:
 

-BARON-
Wys³any: 2009-03-02, 17:56   
0
UP DOWN

Posty: 43
ja ci powiem tak sprêzarka pod³ug tego co podane jest ca³kiem dobra mo¿e do piaskowania zas³aba, butla im wiêksza uwa¿am tym lepsza zeby to d³uzej pociagnac ale na raty da rade ale silnik 1.1 kw to jest naprawde zas³aby.ja w moim wanie-es mam silnik 3kw i ci powiem ze od zera do 10-11 barów bije ok ale jest problem jak ma nabic od jakiego¶ cisnienia.i naprzyk³ad u mnie spoko z 6 barów rusza ale kolo 7 barów juz niekoniecznie silnik da rade ruszyc i jak dasz za s³aby to sie poprostu spali.albo bedziesz musia³ dac ma³e cisnienie na regulacji bo inaczej niepujdzie a co gorsze moze sie okazac ze nieda rady krecic kompresorem na wyzszym cisnieniu. silnimk kup niemniejszy jak 3kw takie moje zdanie.a butle duz±.ja mam 400l i nieuwazam ze jest zawielka a od zera do 10 bar bije w okolo 10 minut
 

domagalka 
Wys³any: 2009-03-02, 19:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Witam. Do³±cze sie do tematu bo ja robi³em sobie sam kompresorek butle kupi³em za grosze od znajomego (180 od 3JW co¶ tam). Mi od 0 do 8 bar bije w oko³o 5 minuty i strasznie mnie to wko.... bo mi sie wydaje ze za d³ugo i mam w planach do³o¿yæ jeszcze taka sprê¿areczke do niej:
http://www.allegro.pl/ite...mpa_silnik.html
mysle ze bedzie spoko wtedy. A ta co mam to te¿ dwu t³okowa nowa. Kompresor do tej pory wynós³ mnie oko³o 1000z³ jak do³o¿e t± to bedzie mia³ oko³o 500l/min.
 

mercedes207
Wys³any: 2009-03-02, 19:49   
0
UP DOWN

Posty: 46
http://www.allegro.pl/ite...att_okazja.html

nadawal by sie do lakierowania autka, pod pistolet fobo lux wysokocisnieniowy dysza 1.4 :?:
 

Ari29
Wys³any: 2009-03-02, 22:41   
0
UP DOWN

Posty: 81
ja wlasnie taki podobny kupilem 50l i perobilem pod butle 100l bije do 7 atm wiecej juz nie da rady wedlug mnie lepiej troche dolozyc i kupic cos wiekszego
 

adam12
Wys³any: 2009-03-02, 22:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
jest to kompresor bezolejowy czyli do pompowania kó³. je¶li kto¶ sie interesuje lakierowaniem i robi to od czasu do czasu to polecam z³o¿yæ sobie samemu kompresor. ja kupi³em butle 100l za 50z³ od gazu z auta (wyczy¶ci³em solidnie) silnik 3kw 450z³ (nowy) kompresor ABAC 3800B (nowy) ok 900z³ odwadniacz 200z³ presostat 90z³ (wy³acznik ci¶nieniowy). mo¿na liczyæ koszt ok 1800z³ gdzie ten sam kompresor na butli gotowiec na allegro kosztuje ... 2900z³ na wiêkszym zbiorniku. ten model kompresora ma spor± wydajno¶æ jak na domowe lakierowanie i uci±gnie nie jeden niskoci¶nieniowygun na ca³o¶ciówce. robie nim ju¿ ponad rok i nawet sie nie spoci a czasem d³ugo pracuje. polecam ogólnie t± pompe
 

mercedes207
Wys³any: 2009-03-03, 08:38   
0
UP DOWN

Posty: 46
adam12 napisa³/a:
jest to kompresor bezolejowy czyli do pompowania kó³.


:shock: a auto lakieruje sie olejowym :sciana:
 

marathon 
Wys³any: 2009-03-03, 10:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 34
Olejowy jest lepszy bo ma d³uzsz± ¿ywotno¶æ, a przy tym nabija wiêksze ci¶nienie i robi to szybciej od tego membranowego, pozatym je¶li zamierzasz malowaæ ca³o¶ciówke to ten kompresor jest za ma³y nim mo¿na pomalowaæ element lub zrobiæ zaprawki, poprostu go zaorasz jak bêdzie pracowa³ non stop.
 

mercedes207
Wys³any: 2009-03-03, 11:18   
0
UP DOWN

Posty: 46
Cytat:
zrobiæ zaprawki, poprostu go zaorasz jak bêdzie pracowa³ non stop.


a go tylko na jedno autko potrzebuje, potem peno bedzie lezal w garazu :roll:

Czekajcie ja myslem tak:

Olejowy to do: narzedzi pneumatychnych (potrzebne smarowanie bo sie zatrza)

Bezolejowy to do: lakierowania, pompowania kó³, przedmuchiwania, i wszystkich innych narzedzi ktore niepotrzebeuja smarowania :tak:
 

Bisuside14 
Wys³any: 2009-03-03, 14:32   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Nie... Olejowego nie stosuje siê do pneumatów bo potrzebne jest im "smarowanie". Kompresor olejowy jak i bezolejowy nabija powietrze do zbiornika. Kompresor olejowy nie ma prawa "pluæ" olejem (czêsto siê tak zdarza w mniejszych lub wiêkszych ilo¶ciach- ¶wiadczy to o stanie sprê¿arki. Dlatego zak³adamy odwadniacze/odolejacze pod pistolet).
Kompresor olejowy jak napisa³ marathon ma d³u¿sz± ¿ywotno¶æ, bo posiada w³a¶nie olej, który zmniejsza tarcie miêdzy czê¶ciami, co przyczynia siê do mniejszego zu¿ycia czê¶ci -czyli d³u¿sza ¿ywotno¶æ sprê¿arki, poza tym mo¿e d³u¿ej pracowaæ i siê mniej grzeje- mniejsze tarcie mniej wytwarzanego ciep³a.
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-03, 16:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Bisuside14 napisa³/a:
Nie... Olejowego nie stosuje siê do pneumatów bo potrzebne jest im "smarowanie". Kompresor olejowy jak i bezolejowy nabija powietrze do zbiornika. Kompresor olejowy nie ma prawa "pluæ" olejem (czêsto siê tak zdarza w mniejszych lub wiêkszych ilo¶ciach- ¶wiadczy to o stanie sprê¿arki. Dlatego zak³adamy odwadniacze/odolejacze pod pistolet).
Kompresor olejowy jak napisa³ marathon ma d³u¿sz± ¿ywotno¶æ, bo posiada w³a¶nie olej, który zmniejsza tarcie miêdzy czê¶ciami, co przyczynia siê do mniejszego zu¿ycia czê¶ci -czyli d³u¿sza ¿ywotno¶æ sprê¿arki, poza tym mo¿e d³u¿ej pracowaæ i siê mniej grzeje- mniejsze tarcie mniej wytwarzanego ciep³a.


Wreszcie!BO NAJWAZNIEJSZE JEST MIEC OLEUM W GLOWIE>JAK MAWIAL PAN ZAGLOBA ^^
 

gizbern 
Wys³any: 2009-03-03, 19:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
mercedes207 napisa³/a:
chcialbym sobie chyba sam zmatowac komprsorek

taka butla

http://www.allegro.pl/ite...zarki_400l.html

+taka sprezarka

http://www.allegro.pl/ite...esor_pompa.html

+silniczek 3.5kw, mam w pywnicy :tak:

I co sadzicie o tym zestawie, ile czasu taka butla bedzie sie napelniac zeby napic pelne cisnienie :roll: :?:


Sprê¿arka jak najbardziej OK.Jest to W³oska sprêzarka jednostopniowa produkowana w Chinach ale jest do¶æ dobra.
Zbiornik stanowczo za du¿y.Do tej sprêzarki najlepszy bedzie 100litr.
Silnik ju¿ ca³kiem odpada.Musisz liczyæ 1kw na 166lirów wydajno¶ci sprê¿arki ,czyli co najmniej 3kW.

Zbiornik masz tutaj:
http://www.allegro.pl/ite..._l.html#gallery
http://www.allegro.pl/ite...or.html#gallery
 
 

nieustraszony 
Wys³any: 2009-06-01, 10:42   
0
UP DOWN
nieustraszony

Posty: 3
Sk±d: woj.¶l±skie
Mam 50 litrowy olejowy jednot³okowy kompresor Metabo, czy takie co¶ starcza do malowania samochodu, i czy moge malowaæ jak kompresor dobija powietrza, mam niskocisnieniowy pistolet HVLP 1.4.
 
 

Travolta 
Wys³any: 2009-06-01, 20:57   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
nieustraszony napisa³/a:
Mam 50 litrowy olejowy jednot³okowy kompresor Metabo, czy takie co¶ starcza do malowania samochodu, i czy moge malowaæ jak kompresor dobija powietrza, mam niskocisnieniowy pistolet HVLP 1.4.


A w jakiej skali jest ten samochód?? ;P
 

nieustraszony 
Wys³any: 2009-06-02, 09:13   
0
UP DOWN
nieustraszony

Posty: 3
Sk±d: woj.¶l±skie
Trawolta bez jaj, skala 1:1 my¶la³em aby malowaæ go na trzy razy :jeden bok : drugi i maska z dachem jestem amatorem dopiero siê uczê.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga