Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
starcraft
Wys³any: 2009-02-27, 00:16   paruj±cy akumulator -> rdza
0
UP DOWN

Posty: 6
Witam

Na wstêpie chcia³em sie przywitaæ, mój pierwszy post.

Moje auto ma akumulator w baga¿niku i niestety zacz±³ on parowaæ a para osadza³a sie na wewn. stronie b³otnika. Kupi³em juz uszczelniony aku ¿elowy z odprowadzeniem oparów wê¿ykami.

Niestety na obszarze oko³o 10x10 cm zd±¿y³o pojawiæ sie kilkana¶cie kropek rdzy o srednicy kilku mm. Jest te¿ troche takich bia³ych kropek, zapewnie to z tych oparów. Zamierzam zneutralizowaæ to miejsce wod± z szarym myd³em a nastêpnie oczy¶cic papierem.

Nie posiadam kompresora, pistoletu (ani umiejêtnosci pos³ugiwania sie nimi) wiec chce to miejsce pomalowac pêdzlem. Nie jest ono wogule widoczne, zas³ania je sam akumulator i jego os³ona wiec nie musi to super wygl±daæ, wa¿ne aby zabezpieczy³o przed nawrotem rdzy.

Jakie ¶rodki na pêdzel by¶cie polecili. Ewentualnie jaki¶ spray mo¿e byæ.

Je¶li poczekam z tym ze 2 miesi±ce a¿ sie cieplej zrobi to chyba nie prze¿re mi tego b³otnika :) ?

Z góry dziêki za pomoc.

Pozdrawiam
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-27, 10:11   Re: paruj±cy akumulator -> rdza
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
starcraft napisa³/a:
Witam

Na wstêpie chcia³em sie przywitaæ, mój pierwszy post.

Moje auto ma akumulator w baga¿niku i niestety zacz±³ on parowaæ a para osadza³a sie na wewn. stronie b³otnika. Kupi³em juz uszczelniony aku ¿elowy z odprowadzeniem oparów wê¿ykami.

Niestety na obszarze oko³o 10x10 cm zd±¿y³o pojawiæ sie kilkana¶cie kropek rdzy o srednicy kilku mm. Jest te¿ troche takich bia³ych kropek, zapewnie to z tych oparów. Zamierzam zneutralizowaæ to miejsce wod± z szarym myd³em a nastêpnie oczy¶cic papierem.

Nie posiadam kompresora, pistoletu (ani umiejêtnosci pos³ugiwania sie nimi) wiec chce to miejsce pomalowac pêdzlem. Nie jest ono wogule widoczne, zas³ania je sam akumulator i jego os³ona wiec nie musi to super wygl±daæ, wa¿ne aby zabezpieczy³o przed nawrotem rdzy.

Jakie ¶rodki na pêdzel by¶cie polecili. Ewentualnie jaki¶ spray mo¿e byæ.

Je¶li poczekam z tym ze 2 miesi±ce a¿ sie cieplej zrobi to chyba nie prze¿re mi tego b³otnika :) ?

Z góry dziêki za pomoc.

Pozdrawiam


Na ten czas posmaruj past± BHP i tak zostaw,jak siê zrobi ciep³o zmyj przeszlifuj go go³ego met.;podk³ad reaktywny 1k w spayu i ¶rodek do konserwacji podwozia,równiw¿ wystêpuje w sprayu.
 

marathon 
Wys³any: 2009-02-28, 09:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 34
Ja dawno temu w swoim cenzura wyczy¶ci³em pod akumulatorem do blachy i pomalowa³em hameraitem i po pó³ roku znowu by³a rdza,

No-limit napisa³/a:
Na ten czas posmaruj past± BHP i tak zostaw,jak siê zrobi ciep³o zmyj przeszlifuj go go³ego met.;podk³ad reaktywny 1k w spayu i ¶rodek do konserwacji podwozia,równiw¿ wystêpuje w sprayu.


Dobre nigdy bym na to nie wpad³ :shock:
 

groszek923
Wys³any: 2009-02-28, 19:03   
0
UP DOWN

Posty: 61
Past± BHP taka do mycia r±k?
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-28, 19:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
groszek923 napisa³/a:
Past± BHP taka do mycia r±k?


Tak.
 

starcraft
Wys³any: 2009-02-28, 22:31   
0
UP DOWN

Posty: 6
dziêki bardzo za pomoc.
T± pasta to rozumiem posmarowaæ aby przez ten miesi±c sie to neutralizowa³o tak?

Ile warstw tego podk³adu reaktywnego daæ? Raczej cienko czy grubiej? Jakis konkretny by¶ poleci³ czy dowolny?
1k oznacza jednosk³adnikowy ?
 

starcraft
Wys³any: 2009-03-01, 00:39   
0
UP DOWN

Posty: 6
Te ¶rodki bêd± ok?
http://www.allegro.pl/ite...app_400_ml.html
http://www.allegro.pl/ite...tane_400ml.html
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-01, 10:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
starcraft napisa³/a:
Te ¶rodki bêd± ok?
http://www.allegro.pl/ite...app_400_ml.html
http://www.allegro.pl/ite...tane_400ml.html


Tak. Tylko jak zmyjesz BHP wysuszysz, to musisz papierkiem np 120 oczyscic rdze do bia³ej blachy. Odt³uscic benzynk± ekstrakcyjn± (sa po 0.5l butelki) i sprayasz reaktywnym a po wyschniêciu nak³±dasz to czarne co¶ (taki drobniejszy "baranek") i to wystarczy. Mozesz jescze na koniec zalaæ wszyystko FLUIDOLem w sprayu do konserwacji profili zamkniêtych jak mówisz ¿e nie widaæ ¶rodka.
_________________
Bart
 
 

starcraft
Wys³any: 2009-03-09, 22:47   
0
UP DOWN

Posty: 6
Nowy akumulator zamontowany, blacha posmarowana past± Komfort (to chyba jest pasta BHP?). Pozostaje tylko poczekaæ na ocieplenie :)
dziêki za wszystkie rady
 

gizbern 
Wys³any: 2009-03-10, 13:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
Sprawd¼ sobie napiêcie ³adowania.
Przy prawid³owym ³adowaniu nie powinno nic parowaæ.
 
 

starcraft
Wys³any: 2009-03-10, 17:25   
0
UP DOWN

Posty: 6
Jak to mo¿na sprawdziæ? Niestety laik ze mnie je¶li chodzi o elektryke.
 

gizbern 
Wys³any: 2009-03-10, 21:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
starcraft napisa³/a:
Jak to mo¿na sprawdziæ? Niestety laik ze mnie je¶li chodzi o elektryke.

Prawid³owe napiêcie ³adowania alternatora powinno wynosiæ 14,0 - 14,4 V. Napiêcie ³adowania 14,6 V jest na granicy dopuszczalno¶ci i mo¿e powodowaæ czê¶ciowe odparowanie elektrolitu.
Mo¿na to sprawdziæ zwyk³ym miernikiem za 20z³.
 
 

starcraft
Wys³any: 2009-03-11, 00:36   
0
UP DOWN

Posty: 6
Czyli w czasie jak auto jest odpalone plusowy kabelek z miernika przy³o¿yæ do plusowej klemy a minusowy do minusowej tak? Kolejno¶æ wa¿na który najpierw?
 

zed
Wys³any: 2009-03-11, 00:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
starcraft napisa³/a:
Kolejno¶æ wa¿na który najpierw?

nie.miernik ustaw na DC {direct current} zakres
do 20 V
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group