Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Homer S. 
Wys³any: 2009-02-27, 20:10   Rama której nie widaæ
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Taka fajna rzecz dla tych co lubi± ci±gaæ :D i zapieraæ gdzie siê da.Na Ebay.de kto¶ takie co¶ wystawia i montuje .Nawet Infiniti da siê na tym zrobiæ :devil: :mrgreen: .Te¿ siê nad takim rozwi±zaniem zastanawia³em ale tanio kupi³em Autorobota .

1874_12.JPG
Plik ¶ci±gniêto 1053 raz(y) 38 KB

8a_1.JPG
Plik ¶ci±gniêto 749 raz(y) 12.84 KB

74_1_b.JPG
Plik ¶ci±gniêto 2170 raz(y) 27.42 KB

_________________

 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-27, 20:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ile to kosztuje? Fajne :) I nie trza najazdów czy podnosnika...zero przepychania kloca.
_________________
Bart
 
 

Homer S. 
Wys³any: 2009-02-27, 20:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Na Niemieckim Ebay-u to by³a jaka¶ kosmiczna cena nie na nasze realia.Koszt pospawania takiej kratownicy to oko³o 3ty¶. ale posadzkê trzeba wykuæ i od nowa wylaæ .
_________________

 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-27, 21:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Homer ty szukaj linka do tego. Super sprawa. Przekucie to zrobi ³azior za flaszki... tylko ile kosztuje instalacja - wiesz szyny itd.
_________________
Bart
 
 

glover
Wys³any: 2009-02-28, 15:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Sorry OT ale nie mog³em siê powstrzymaæ,
mebArth napisa³/a:
zrobi ³azior za flaszki


ty meb jak co¶ zagadasz to poszczaæ sie mo¿na :D :D :D
 

Homer S. 
Wys³any: 2009-02-28, 16:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
230035267451 Na Ebay.de w wyszukiwarkê trzeba wpisaæ te cyferki które doprowadz± do aukcji z ww ram±. :spoko:
Oraz http://www.youtube.com/watch?v=oBHP5dv7KPM
_________________

 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-28, 19:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
glover napisa³/a:
Sorry OT ale nie mog³em siê powstrzymaæ,
mebArth napisa³/a:
zrobi ³azior za flaszki


ty meb jak co¶ zagadasz to poszczaæ sie mo¿na :D :D :D


No co? Jak ma pojecie a jest g³odny na wódzianke to zrobi ³adnie i ma³ym kosztem. Ma³o to bezrobotnych co umieja a pracy nie maja i chlej±? Spod sklepu tuzin takich Ci znajdê.


Co do linków od Homera - sprezt zajebisty ale... przy naszych stawkach za us³uge - wprowadziæ takie cos i ¿eby sie wróci³o, to trzeba podnie¶c kasiorke, a na to klient siê nie zgodzi jak br±cha przy 300z³ za element lakierowanie. I zeby to jescze by³a robota. ja narazie mam do¿ywotke z Infinity ale poza tym nic! I we¼ tu inwestuj w p³yte jak nie ma co robiæ.
_________________
Bart
 
 

jacek
Wys³any: 2009-03-01, 21:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 50
By³a taka konstrukcja Polska nazywa³a siê KOREK je¶li mnie pamiêæ nie myli.
 

Jacekgro 
Wys³any: 2012-01-22, 21:31   
0
UP DOWN

Posty: 4
Sk±d: Czemierniki
Homer S. napisa³/a:
Na Niemieckim Ebay-u to by³a jaka¶ kosmiczna cena nie na nasze realia.Koszt pospawania takiej kratownicy to oko³o 3ty¶. ale posadzkê trzeba wykuæ i od nowa wylaæ .


Witam. Z jakich profili i o jakiej grubo¶ci profila wykona³e¶ kratownicê do ramy blachatskiej?
Na stronach piszê,¿e system poci±gowy w Blackhawk Korek dzia³a na zasadzie wektora si³, dziêki czemu uzyskujemy o 50% wiêksz± si³ê w górnych po³o¿eniach w porównaniu z klasycznym systemem DOZER.
Oprócz tego,¿e mo¿na t± ram± naci±gaæ np. pod³u¿nice to mo¿na te¿ pchaæ si³ownikiem przy odpowiedniej kombinacji wi±zañ.Ni¿ej podaje linki do filmików prezezntuj±cych mo¿liwo¶ci w/w ramy.

http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Z góry dziêkujê za odpowied¼.
Pozdrawiam
Jacekgro
 
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-01-23, 18:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Jacekgro napisa³/a:
Witam. Z jakich profili i o jakiej grubo¶ci profila wykona³e¶ kratownicê do ramy blachatskiej?

Nie wykona³em takiej kratownicy tylko teoretycznie liczy³em na tamten czas cenê ceownika chyba 150mm . Tanio kupi³em (jak tanio 15ty¶) ramê Autorobota która od razu zaczê³a zarabiaæ :) . Taka kratownica by³a by porêczniejsza ale to spore wyzwanie techniczne i rozci±gniête w czasie a blokada pomieszczenia na kilka tygodni/miesiêcy nie wchodzi u mnie w grê :tak:
_________________

 

senior
Wys³any: 2012-01-23, 21:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Taka kratownica ma jedyny plus ¿e nie trzeba jej ci±gaæ z miejsca na miejsce i gdy nie jest potrzebna to nie zagraca miejsca.
Lecz to jedyny jej plus - nic poza tym.
Sam zakup ramy to wed³ug mnie bardzo rozwa¿na decyzja uzale¿niona miêdzy innymi od tego co i jak czêsto bêdzie siê robi³o jak te¿ i jakie siê ma warunki/ile miejsca.
Ale dla mnie jedyna rama jak± bym widzia³ to tylko i wy³±cznie z podno¶nikiem. Wiem ¿e kosztuje ale.... co¶ za co¶, bo komfort, czas........... jest kompletnie nieporównywalny.
Ja tak± star± zwyk³± ramê sprzeda³em ³adnych kilka lat temu i nawet do tego nie mam zamiaru póki co wracaæ: jest kilka dobrych "ramiarzy" w moim otoczeniu którzy tylko i wy³±cznie na tym siê skupili i taka wspó³praca jest dla mnie i dla wielu du¿o bardziej op³acalna: za czas w którym dostanê spasowane autko {mówimy o konieczno¶ci u¿ycia ramy} zarobiê lakierk± dwa razy tyle co zap³acê ramiarzowi ;) wiêc i kasa, czas, kasa na zakup porz±dnej ramy i miejsce jest "do przodu".
Je¶li kto¶ ma s³abe warunki do lakierowania i na dodatek nie bardzo siê w tym czuje to po wykonaniu zwiadu mo¿e zawsze sam nad tym pomy¶leæ: koszt fajnej ramy niby jest ale ma³o co poza ni± trzeba a i warunki oraz ich utrzymanie jest o niebo ni¿sze ni¿ do lakierowania.
Kto chce mo¿e siê i nad takim czym¶ równie¿ zastanowiæ.
 

Jacekgro 
Wys³any: 2012-01-24, 00:21   
0
UP DOWN

Posty: 4
Sk±d: Czemierniki
Nie wykona³em takiej kratownicy tylko teoretycznie liczy³em na tamten czas cenê ceownika chyba 150mm . Tanio kupi³em (jak tanio 15ty¶) ramê Autorobota która od razu zaczê³a zarabiaæ :) . Taka kratownica by³a by porêczniejsza ale to spore wyzwanie techniczne i rozci±gniête w czasie a blokada pomieszczenia na kilka tygodni/miesiêcy nie wchodzi u mnie w grê :tak: [/quote]

Witam
Fajnie by³oby mieæ kasê na gotow± ramê Blackhawk Korek b±d¼ inn± ramê z systemem pomiarowym np. shark,ale nie mam tyle kasy,¿eby od razy wy³o¿yæ na ramê z porz±dnym systemem ci±gn±cym.Wystarczy,¿e kto¶ na forum napiszê mi albo pode¶lê wymiary itd to ja sobie pospawam,bo jestem spawaczem.

W specyfikacji rama Blackhawk Korek ma si³ownik 10 ton, a ja my¶la³em nad zrobieniem takiej ramy z si³ownikami 20 ton tylko pewnie trzeba by zrobiæ kratownicê z 2 razy grubszego ceownika tylko nie wiem jakiej grubo¶ci jest oryginalna rama Blackhawk.Profil stanowni 2 ceowniki od do³u zamkniêtê zespawane albo co¶ w tym stylu?
Proszê o odpowied¼
Pozdrawiam
Jacekgro
 
 

gugun 
Wys³any: 2012-01-24, 11:09   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
senior, gadasz glupoty.ja w tym roku wstawiam rame i dostawiam cos tam na nia.niech stoi.czasem taka blacharka jest przyjemniejsza i bardziej op³acalna jak malowanie jak sie do tego z g³ow± podejdzie i moment opanuje sprawe,raz ¿e wklad ¿aden bo kupujesz raz sprzet i sie zwraca,2 zadnych materia³ow.3 nie trujesz sie w smrodach.nie gadam ze calkowicie chce zrezygnowac z malowania ale robic pakiet bo to wielki + dla klientów.wol± dac w 1 miejsce i miec zrobione niz przewozic z miejsca na miejsce.tymbardziej ze mam naprawy typu poduszki diagnostyka i te inne "b³edy" ktore trzeba wykasowac przed sprzeda¿a ;) malowanie wiec przyda sie jeszcze blacharka i bedzie pelen pakiet,tymbardziej ¿e u mnie w okolicy nie ma takich ludzi o jakich piszesz...polo jak dalem do blacharki tydzien temu i im powiedzia³em jak maja zrobic gdzie pociagnac itp to itak durnie tak zrobili ze musialem sam sobie ciagnac :D
 
 

senior
Wys³any: 2012-01-24, 18:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
gugun napisa³/a:
gadasz glupoty
To siê teraz sam zastanów czy gadam g³upoty czy nie.....
Bo na wstêpie piszesz ¿e tak a zaraz po kropce piszesz dok³adnie to o czym napisa³em :D :D :D ^^ ^^ ^^
1- dok³adnie o tym napisa³em ¿e niejeden mo¿e siê zastanowiæ czy nie nastawiæ siê tylko na to bo poza zakupem lepszej ramy, spotera i lutospawarki a¿ takich wielkich kokosów nie trzeba {nawet profi zgrzewarki-bêdzie przebiera³ robotê} W szczególno¶ci potê¿na ró¿nica kosztów jest w utrzymaniu pomieszczenia: pr±d, ogrzewanie, o¶wietlenie.............
2- nie musisz mi mówiæ co siê mniej a co wiêcej op³aci robiæ bo sam oceniam to dooko³a i u siebie od ponad dwudziestu lat. I oczywi¶cie nie koniecznie u ka¿dego musi byæ tak samo. A poza tym pisa³em wyra¼nie: {mówimy o konieczno¶ci u¿ycia ramy} A dla mnie konieczno¶æ to nie pas, poszycie b³otnika, czy okulary.... tylko pod³oga, æwiara, dach, dupa, nos..........
Oczywi¶cie ¿e kto¶ powie ¿e to wszystko zrobi siê i bez ramy: Wiem bo ja sam robi³em to wszystko latami i czêsto nie tylko bez ramy ale i nawet kana³u a tylko na go³ej posadce - lecz...: ju¿ nie ten przedzia³ cenowy aut co teraz, nie te czasy, nie to zdrowie i NIE TA G£UPOTA...... i inny sposób liczenia kasy {robota dla kasy i przyjemno¶ci a nie dla narobienia siê po pachy jak wó³ i tylko dla samej satysfakcji ¿e uda³o siê z gówna bat ukrêciæ i na dodatek przy kosztach: dwóch pa³ek kie³basy, czterech bu³ek i sze¶ciu browców.... :D }.
I je¶li chodzi o wo¿enie to ¿adna tragedia, bo autko siê rozbiera tyle ile trzeba, wwala siê czê¶ci do wymiany i wio na lorê a po robocie wraca igie³ka do lakierunku i z³o¿enia a koszt lorki za dwa kursy 140z³ i tak wlicza siê w cenê - ¿adna tragedia je¶li jest taka mo¿liwo¶æ oczywi¶cie. S± jeszcze inne plusy ale to pozostawiam na teraz dla siebie ;)
3- jako¶æ no có¿... to sprawa jest krótka: raz kto¶ co¶ skopie to wiêcej ten klient do niego nie powróci {chyba ¿e po kilku piwach z kilkoma kolegami ;) }

4- odno¶nie ramy o której pisa³em nie ma musu jej kupowania, lecz komfort, szybko¶æ i jednak jako¶æ pracy na niej w porównaniu do "innych" powala na kolana tak jak porównanie lakierowania pistoletem markowym z najwy¿szej pó³ki z tym chiñskim od piaskowania :D
Pozdro
 

gugun 
Wys³any: 2012-01-24, 19:23   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
o to sie dogadali :D wiem ze wszystko idzie ale rama to podstawa nawet przy drobnej blacharce.ja akurat nie bede szalal tylko zakupie cos prostego i wmiare taniego...czasem male uszkodzenie a slupek sie przesunie itp i wtedy kombinacje...3h podkladania sraaania jak pozapierac jak to zrobic itp a tak wjazd podczepiasz i ciagniesz ile trzeba.czasem nie grozne uszkodzenie wezniesz a sie okaze ze cos przesuniete i kombinujesz 2 dni jak kon pod gore i wtedy nic z tego nie zostaje.ja juz sie do drzew auta naprzywiazywalem i popracowalem na prostej ramie i bez porownania.
 
 

senior
Wys³any: 2012-01-24, 22:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Ja wiem o czym mówisz. :) Przerabia³em to i wiem zarówno jaka jest ró¿nica w czasie, komforcie i jako¶ci jak i w pieni±¿kach.
Ja nic nikomu nie narzucam bo ka¿dy ma swoje wizje i swój kalkulator.
Ja mówiê tylko ¿e je¶li kto¶ chce mieæ co¶ lepszego ni¿ zwyk³ego docera, kratownicê czy ramê zwyk³± to lepsza jest ta z podno¶nikiem - pod ka¿dym wzglêdem poza jednym: nie wywali siê jej na kó³kach z pomieszczenia gdy stoi pusta.
I tyle.
Pozdro
 

Chino 
Wys³any: 2012-01-25, 08:14   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Mój lakiernik ma co¶ podobnego. Samoróbka schowana pod pod³og±, tylko szczeliny widaæ.
Fajny sprzêcik
 
 

Jacekgro 
Wys³any: 2012-01-25, 15:44   
0
UP DOWN

Posty: 4
Sk±d: Czemierniki
senior napisa³/a:
gugun napisa³/a:
gadasz glupoty
To siê teraz sam zastanów czy gadam g³upoty czy nie.....
Bo na wstêpie piszesz ¿e tak a zaraz po kropce piszesz dok³adnie to o czym napisa³em :D :D :D ^^ ^^ ^^
1- dok³adnie o tym napisa³em ¿e niejeden mo¿e siê zastanowiæ czy nie nastawiæ siê tylko na to bo poza zakupem lepszej ramy, spotera i lutospawarki a¿ takich wielkich kokosów nie trzeba {nawet profi zgrzewarki-bêdzie przebiera³ robotê} W szczególno¶ci potê¿na ró¿nica kosztów jest w utrzymaniu pomieszczenia: pr±d, ogrzewanie, o¶wietlenie.............
2- nie musisz mi mówiæ co siê mniej a co wiêcej op³aci robiæ bo sam oceniam to dooko³a i u siebie od ponad dwudziestu lat. I oczywi¶cie nie koniecznie u ka¿dego musi byæ tak samo. A poza tym pisa³em wyra¼nie: {mówimy o konieczno¶ci u¿ycia ramy} A dla mnie konieczno¶æ to nie pas, poszycie b³otnika, czy okulary.... tylko pod³oga, æwiara, dach, dupa, nos..........
Oczywi¶cie ¿e kto¶ powie ¿e to wszystko zrobi siê i bez ramy: Wiem bo ja sam robi³em to wszystko latami i czêsto nie tylko bez ramy ale i nawet kana³u a tylko na go³ej posadce - lecz...: ju¿ nie ten przedzia³ cenowy aut co teraz, nie te czasy, nie to zdrowie i NIE TA G£UPOTA...... i inny sposób liczenia kasy {robota dla kasy i przyjemno¶ci a nie dla narobienia siê po pachy jak wó³ i tylko dla samej satysfakcji ¿e uda³o siê z gówna bat ukrêciæ i na dodatek przy kosztach: dwóch pa³ek kie³basy, czterech bu³ek i sze¶ciu browców.... :D }.
I je¶li chodzi o wo¿enie to ¿adna tragedia, bo autko siê rozbiera tyle ile trzeba, wwala siê czê¶ci do wymiany i wio na lorê a po robocie wraca igie³ka do lakierunku i z³o¿enia a koszt lorki za dwa kursy 140z³ i tak wlicza siê w cenê - ¿adna tragedia je¶li jest taka mo¿liwo¶æ oczywi¶cie. S± jeszcze inne plusy ale to pozostawiam na teraz dla siebie ;)
3- jako¶æ no có¿... to sprawa jest krótka: raz kto¶ co¶ skopie to wiêcej ten klient do niego nie powróci {chyba ¿e po kilku piwach z kilkoma kolegami ;) }

4- odno¶nie ramy o której pisa³em nie ma musu jej kupowania, lecz komfort, szybko¶æ i jednak jako¶æ pracy na niej w porównaniu do "innych" powala na kolana tak jak porównanie lakierowania pistoletem markowym z najwy¿szej pó³ki z tym chiñskim od piaskowania :D
Pozdro


Witam
Prawdê mówi±c z ram± jest tak,¿e czasami siê przydajê a czasami nie.Robi³em kiedy¶ w warsztacie na ramie z koniem,który podje¿d¿a³ z ka¿dej strony i rama mia³a 4 uchwyty progowe.Przez ostatnich parê lat pracuje w innym warsztacie i w³a¶ciciel ma porobione 4 ucha w szynie od kana³u wykonanej z grubego dwuteownika i w ¶cianie ma haki i po bokach dwa s³upy.Co prawda rama mo¿e i jest wygodna,ale czasami trafiaj± siê samochódy co maj± rant od progu zjedzony albo s± tak uderzone,¿e nie ma szans na zaczepienie szczêk progowych.Tylko,¿e na kiforze górniczym trzeba u¿yæ tochê si³y jak idzie ciê¿ko i w ostateczno¶ci u¿ywaæ rury 1 metrowej albo 2 metrowej,ale jako¶ tam idzie.
Pozdrawiam
Jacekgro
 
 

senior
Wys³any: 2012-01-25, 22:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 415
Panowie aby nie by³o niedomówieñ to ja nie twierdzê ¿e rama nie jest wcale potrzebna a to ¿e nie zawsze i niekoniecznie trzeba j± mieæ na stanie nawet wykonuj±c naprawy które powinny byæ wykonane tylko w taki sposób.
To zale¿y od wielu czynników i ka¿dy ma je inne {jak i kalkulacje}.

O autach ze zgnitymi progami nawet nie my¶lê bo od dawna nawet czego¶ takiego na oczy nie widzia³em. Mówi±c o jak najprofesjonalniejszej naprawie na ramie ja mam na my¶li auta na ogó³ maxymalnie do 5 lat z wyj±tkami/ewenementami do ok 10lat.
Wiek to raz, warto¶æ to dwa ale z tym wi±¿e siê trzecia kwestia: wcze¶niejsze naprawy. Wcze¶niejsze nawet w autach rocznych i bardzo czêsto przyje¿d¿aj±cych z za granicy. Dwa razy osobi¶cie mia³em przypadki {jeden w rocznym i jeden w aucie z danego roku} które przyjecha³y niby lekko uderzone z jednej strony a okazywa³o siê ¿e druga by³a ju¿ robiona i niezbyt fortunnie: nie da³o siê np. ustawiæ z ty³u geometrii z powodu przebitej belki. I co? A auto ju¿ po naprawie i ...bida.... {a niby nic nie by³o widaæ wcze¶niej a dopiero na geometrii wylaz³o}
Dlatego jakby nie by³o walone {a s± prawie wszystkie zza granicy nowe i drogie-w ca³o¶ci drogie} to zawsze bezpieczniej jest przemierzyæ/sprawdziæ ca³e auto a nie skupiaæ siê tylko na obecnym uszkodzeniu {tym bardziej ¿e niektóre szczególnie z USA czasami wygl±daj± jakby by³y specjalne dla zmylenia oka :D }
To dla poprawnej naprawy a dwa nawet dla samej sprzeda¿y gdy¿ nie raz i nie dwa kupiec drogiego auta ¿yczy sobie pomiar p³yty czy to w ASO czy w innym warsztacie i co wtedy? Fura za prawie setkê, czy ponad i dupaaaa. Dlatego w niektórych przypadkach niby oszczêdno¶æ to strata.
Wiem ¿e mo¿e kto¶ nie do koñca mnie zrozumie bo nie potrafiê wszystkiego opisaæ lecz jest masa powodów aby czêsto robiæ nie tylko poprawnie ale wrêcz idealnie.
Pozdrawiam

A ramê ka¿dy kto chce to kupi tak± na jak± ma ochotê b±d¼ na jak± go staæ.
 

Jacekgro 
Wys³any: 2012-01-27, 15:59   
0
UP DOWN

Posty: 4
Sk±d: Czemierniki
Chino napisa³/a:
Mój lakiernik ma co¶ podobnego. Samoróbka schowana pod pod³og±, tylko szczeliny widaæ.
Fajny sprzêcik


Witam.
Z jakich profili i o jakiej grubo¶ci jest ta rama co ma twój lakiernik?
Pozdrawiam
Jacekgro
 
 

Chino 
Wys³any: 2012-02-03, 19:49   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
O kurcze.. bêdê musia³ siê podpytaæ bo nie widzia³em jak to k³adli a wpad³em do niemal gotowej ju¿ lakierni.
Jak siê dowiem to napiszê
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » POZOSTA£E » Off Topic

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group