Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Tadeusz 
Wys³any: 2009-03-03, 20:03   Frankenstein
0
UP DOWN

Posty: 99
Moja pierwsza koszulka. Omni 5000 + Createx

_DSC8670.jpg
Plik ¶ci±gniêto 99 raz(y) 89.27 KB

 

dawid
Wys³any: 2009-03-03, 20:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Dajesz rady Tadek
_________________
hmmm
 

matheurzsz 
Wys³any: 2009-03-03, 21:42   
0
UP DOWN


Posty: 48
Sk±d: Konstantynów ³ódzki
Widaæ, ¿e aerograf le¿y Ci w d³oni ! Ten Koñski £eb te¿ ¶wietny.
 
 

sebsa
Wys³any: 2009-03-03, 23:27   
0
UP DOWN


Posty: 331
widac ze na konkursie wsrud amatoro bedzie bardzo wysoki poziom
:)
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-04, 14:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
sebsa napisa³/a:
widac ze na konkursie wsrud amatoro bedzie bardzo wysoki poziom
:)

Amator,jak bêdzie czu³,¿e ma szansê,chyba bêdzie móg³ wystawiæ pracê w konkursie dla profesjonalistów :?:
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-03-04, 15:26   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Lepiej byæ najlepszym wsród amatorów ni¿ przeciêtnym w¶ród profi... :D
 

sebsa
Wys³any: 2009-03-04, 23:26   
0
UP DOWN


Posty: 331
jednakze jak taki amator sie wystawi w profi i zrobi poploch to wszystkim profi bedzie ladnie glupio a pozatym wieksza szansa na wybicie sie
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-03-05, 07:40   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Moim zdaniem profi to w wielkiej mierze zaplecze techniczne i doswiadczenie w tworzeniu kolorów itp. Amator przynajmniej w moim mniemaniu mo¿e siê wyró¿niæ pomys³owo¶ci±, ale nie nadrobi warsztatu, który bezwzglêdnie powinien byæ oceniany w pracach robionych przez profesjonalistów... Zerknij sobie na prace ludzi utrzymuj±cych siê z aerografiki... Jak trzeba ostre linie, innym razem delikatne przej¶cia, kolory dobrane tak, by t³o nie razi³o w oczy a temat przewodni przyci±ga³ spoj¿enie, harmonijna kompozycja, ca³o¶æ przemy¶lana i nieprzypadkowa..... to s± rzeczy, które profi powinien mieæ opanowane, ¿eby robiæ dobre obrazy. Niestety jak ju¿ pewnie niejeden z was zauwa¿y³ ma³o jest ludzi spe³niaj±cych te troche wyidealizowane wymagania... wiêc podsumowuj±c i upraszczaj±c, ja za profi uwa¿am ludzi z zapleczem technicznym i powiedzmy 2 letnim do¶wiadczeniem w pracy z aerografem...

jeszcze dodam w odpowiedzi na post sebsy.... je¿eli kto¶ maluje tak dobrze, ¿e robi pop³och w kategorii profi to znaczy ¿e powinien i¶æ do psychologa leczyæ swoj± samoocenê, albo poziom profi jest tak niski :blee:
 

Tadeusz 
Wys³any: 2009-03-05, 10:00   
0
UP DOWN

Posty: 99
jak baby ;)

Dzisiaj wiesz tyle, jutro bêdziesz wiedzia³ wiêcej. Z ka¿d± prac± ro¶nie do¶wiadczenie. W którym miejscu zaczyna siê byæ, jak to piszecie, "profi" i dla kogo? Podzia³y s± niedorzeczne, bo swój pocz±tek i koniec znajduj± w g³owie dziel±cego.

LoboLoco, te rzeczy o których mówisz
LoboLoco napisa³/a:
Zerknij sobie na prace ludzi utrzymuj±cych siê z aerografiki... Jak trzeba ostre linie, innym razem delikatne przej¶cia, kolory dobrane tak, by t³o nie razi³o w oczy a temat przewodni przyci±ga³ spoj¿enie, harmonijna kompozycja, ca³o¶æ przemy¶lana i nieprzypadkowa..... to s± rzeczy, które profi powinien mieæ opanowane, ¿eby robiæ dobre obrazy.
to podstawa ka¿dej sztuki wizualnej. Dla maj±cych takie zaplecze wypracowane w innych technikach aerograf to tylko nowe narzêdzie, które w dodatku o niebo u³atwia sprawê.


Tu mi rzêsy opad³y Loco. OCB ?? :shock:
LoboLoco napisa³/a:
jeszcze dodam w odpowiedzi na post sebsy.... je¿eli kto¶ maluje tak dobrze, ¿e robi pop³och w kategorii profi to znaczy ¿e powinien i¶æ do psychologa leczyæ swoj± samoocenê, albo poziom profi jest tak niski :blee:
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-03-05, 10:27   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
I tak wlasnie do³±czy³e¶ do naszego babskiego grona :fiu: Podzia³y s± po pierwsze konieczne do wmiare uczciwego dokonania oceny prac m.in. w konkursie a po drugie podzia³y s± zakorzenione w ludzkiej psychice... i tak samo jak ty oddzielasz sie odemnie (mo¿esz teraz podnie¶æ rzêsy) tak ja oddzielam profi od amatora...

A poza tym to nie wiem czy zauwa¿y³e¶ ale siê ze mn± zgodzi³e¶, ¿e jak kto¶ jest profi to nawet jak robi 2 obrazek aerografem , nie powinien sie nazywaæ amatorem.
OTB! ^^

p.s. Jak macie namiar na dobrego psychologa zapraszam na P.W. :rotfl:
 

Tadeusz 
Wys³any: 2009-03-05, 11:01   
0
UP DOWN

Posty: 99
O psychologii mo¿emy na offtopic podyskutowaæ :tak:
Chodzi³o mi bardziej o to, ¿e Ty definiujesz profi, amator w taki sposób, ale dla kogo¶ innego okre¶lenia te maj± inne znaczenie, mimo, ¿e oboje u¿ywacie tej samej nazwy. Semantyka.

Dlatego uwa¿am, ¿e takie podzia³y s± -jak to napisa³em- niedorzeczne ;) , i w takim to np. konkursie powinno siê oceniaæ jedynie sam± pracê, nieistotne kto j± wykona³.



I ja wcale nie staram siê nikomu zaprzeczaæ, tylko swój pkt. widzenia opisuje, a rzêsy opad³y mi dok³adnie przy tym zdaniu: je¿eli kto¶ maluje tak dobrze, ¿e robi pop³och w kategorii profi to znaczy ¿e powinien i¶æ do psychologa leczyæ swoj± samoocenê :rotfl:
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-03-05, 11:28   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
To zdanie, które tak bole¶nie okaleczy³o twoje oczy jest odpowiedzi± na nastêpuj±ce:
"jednakze jak taki amator sie wystawi w profi i zrobi poploch to wszystkim profi bedzie ladnie glupio a pozatym wieksza szansa na wybicie sie".
Aby sprawiedliwie porównaæ prace zrobione przez amatora i zawodowca trzebaby pomin±æ kwestie warsztatowe.... wiêc powiedz mi teraz jak oceniaæ hiperrealistyczne obrazy.... ? przecie¿ one nie przedstawiaj± nic innego poza warsztatem. A ocena typu: to mi siê podoba a to nie... to raczej nie o to chodzi. Przeczytaj temat o konkursie , wydaje mi siê, ¿e starsi urzytkownicy forum którzy go organizuj± my¶l± o dok³adniejszej analizie prac ni¿ "podoba / nie podoba mi siê" . Taka w³a¶nie g³êbsza analiza, w kwesti dokonania porównañ czêsto bardzo ró¿nych przedmiotów, daje niejako przymus podzia³u na profi i amatora.
Jak my¶lisz ¿e podzia³y tego typu s± niepotrzebne to chyba ma³o wiesz o realiach tego ¶wiata. Wprowadzaj±c podzia³ daje siê sznsê dopiero zaczynaj±cym...

Wyja¶nij proszê w jakich kwestiach u¿ywam definicji, któr± kto¶ mo¿e rozumieæ w opaczny sposób? Bo nie kumam Semantyki o której mówisz.... :fiu:
 

Tadeusz 
Wys³any: 2009-03-05, 13:04   
0
UP DOWN

Posty: 99
Valium
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-03-05, 13:32   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Podzielisz sie? Tobie ju¿ chyba wystarczy... :cool:
my¶la³em, ¿e wypocisz co¶ wiêcej w temacie ni¿ jedno s³owo... Ja tam nie przepadam za monologami... :sciana: wiêc ju¿ siê zamykam ^^
 

Tadeusz 
Wys³any: 2009-03-05, 15:00   
0
UP DOWN

Posty: 99
Ja nie przepadam za takimi dialogami, które do niczego nie prowadz±. Widzê, ¿e nie bardzo siê rozumiemy.

A w avatarze powiniene¶ mieæ cietrzewia ;)
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-05, 15:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
LoboLoco napisa³/a:
Podzielisz sie? Tobie ju¿ chyba wystarczy... :cool:
my¶la³em, ¿e wypocisz co¶ wiêcej w temacie ni¿ jedno s³owo... Ja tam nie przepadam za monologami... :sciana: wiêc ju¿ siê zamykam ^^

Nie zamykaj siê.Czy liczy siê tylko warsztat? A koncept i kolorystyka ju¿ nie?Warsztat mo¿na doskonaliæ.Kto¶ z amatorów mo¿e zdeklasowaæ profesjonalistów szaleñstwem swojêj techniki i podej¶ciem niekomercyjnym.
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-03-05, 15:27   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Pomys³owo¶æ nie rodzi siê z czasem, kreatywno¶æ nie jest rzecz± nabyt±.... warsztat jest bardzo wa¿ny, ale nie jest niezbêdny ¿eby przemówiæ do wyobra¿ni. Jednak jest bardzo pomocny w przekazaniu zamys³u autora w jak najbardziej klarowny sposób... i dlatego ja dziele ludzi zajmuj±cych siê aerografik± na profi i amatorów.... na ludzi z warsztatem i bez niego. A podzia³u na ludzi z pomys³em i bez niego ka¿dy dokona w swojej g³owie. :spoko:
 

Asellus5
Wys³any: 2009-03-10, 20:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Piekne wlosy! i efektowna rana !!!z kolej ucho -to bym zamalowal i zrobil na nowo,chyba juz cierpliwosci nie starczylo.... sooooooooooo???????poza tym Franek jak ZYWY!!! :>
 

Tadeusz 
Wys³any: 2009-03-11, 10:14   
0
UP DOWN

Posty: 99
na koszulce siê nie zamalowuje :) ucho celowo takie jakie jest, ma nie mêciæ, na ¿ywo prawie go nie widaæ i celowo rozmyte poza focus. Mam pewne nalecia³o¶ci z fotografii tj. np zabawê g³êbi±, czyli wyobra¿am sobie gdzie bym ustawi³ focusa i tam najostrzej (tu np. na g³êboko¶ci powiek), a resztê rozmywam wedle wirtualnej przys³ony :D tu jest chyba ze 2.2 ;)
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-03-11, 10:17   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
No i gites, trzeba wykorzystywaæ wszytkie mo¿liwo¶ci kreowania przekazu... jednakowosz bym je przyciemni³, prawie tak jak prawa strona twarzy Frankiego i mo¿e obni¿y³ lekko i powiêkszy³ , no chyba ze akurat ucho porzyczone zosta³o od jakiego¶ dziecka :devil: .... troche k³uje niestety w oko jeden element wyjêty z ostro¶ci....
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania