Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
jacenty 741
Wys³any: 2009-03-08, 22:28   paprochy,co z tym zrobiæ ?
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Pytanie mo¿e trochê naiwne,dzisiaj pomalowa³em ca³e auto,i kl±twa niedzielnej roboty (je¶li robisz przy niedzieli,robisz dwa razy)dotknê³a mnie swoim paluszkiem:mimo dwu dni sprz±tania w gara¿u wy³o¿onym p³ytkami pod sufit na masce mam przegl±d cudeniek spod rega³u.I teraz co by¶cie poradzili:poczekaæ a¿ podeschnie (jutro?),papier 1000 na mokro i poprawka,czy tylko polerka i czy te¿ jutro,czy poczekaæ dzionek d³u¿ej? Lakier PPG,gara¿ ogrzewany, wiêc temperatura poni¿ej 15 nie spadnie.
 
 

kalbi 
Wys³any: 2009-03-08, 22:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
syfki wycinaj na malutkiej podk³adce papierem 2000 na mokro, potem popraw na rêkê 2000 delikatniej i jeszcze 2500 na koniec i polerka.
_________________

 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-03-08, 22:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
To wiem,pytanie tylko po jakim czasie mogê to robiæ,¿eby nie by³ zbyt miêkki? A wracaj±c do kl±twy niedzielnej roboty,to trafi³ mi siê nawet komar,¿ywy!!!!!!!W marcu!!!Prawo Murphiego ¿±dzi ;)
 
 

gola 
Wys³any: 2009-03-08, 22:45   Re: paprochy,co z tym zrobiæ ?
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
jacenty 741 napisa³/a:
Pytanie mo¿e trochê naiwne,dzisiaj pomalowa³em ca³e auto,i kl±twa niedzielnej roboty (je¶li robisz przy niedzieli,robisz dwa razy)dotknê³a mnie swoim paluszkiem:mimo dwu dni sprz±tania w gara¿u wy³o¿onym p³ytkami pod sufit na masce mam przegl±d cudeniek spod rega³u.I teraz co by¶cie poradzili:poczekaæ a¿ podeschnie (jutro?),papier 1000 na mokro i poprawka,czy tylko polerka i czy te¿ jutro,czy poczekaæ dzionek d³u¿ej? Lakier PPG,gara¿ ogrzewany, wiêc temperatura poni¿ej 15 nie spadnie.

wszystko zalezne od tego co to sa za paprochy,czy widoczne pod lakierem,czy tylko zwykle smietki,ktore po polerce sa niewidoczne.
Jezeli to pierwsze,to tylko ponowne lakierowanie,jezeli to drugie,to jak pisal@kalbi.
Daj tylko tej masce dobrze wyschnac,nawet wiecej jak planujesz,na lepsze ci to wyjdzie.
jacenty 741 napisa³/a:
... trafi³ mi siê nawet komar,¿ywy!!!!!!!W marcu!!!Prawo Murphiego ¿±dzi ;)

to pewnie zeszloroczny ;) ,czekal na ciebie
 

kalbi 
Wys³any: 2009-03-08, 22:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
ja to robiê na drugi dzieñ po lakierowaniu, ale jak masz czas to zrób to we wtorek na wszelki wypadek.
_________________

 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-03-09, 12:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
No i niestety,po dak³adniejszych oglêdzinach okaza³o siê,¿e oprócz paproszków jest wiêkszy k³opot:woda.Widocznie filtr zawiód³.Zdajê sobie sprawê,¿e nie ma innego wyj¶cia,jak matowanie,ponowny pod³ad,(niektóre kraterki maj± oko³o 3mm to czy mam je szpachlowaæ wykoñczeniówk±?),baza i bezbarwny.S³usznie g³ówkujê?Porad¼cie,bo stojê!!!
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-09, 13:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
jacenty 741 napisa³/a:
No i niestety,po dak³adniejszych oglêdzinach okaza³o siê,¿e oprócz paproszków jest wiêkszy k³opot:woda.Widocznie filtr zawiód³.Zdajê sobie sprawê,¿e nie ma innego wyj¶cia,jak matowanie,ponowny pod³ad,(niektóre kraterki maj± oko³o 3mm to czy mam je szpachlowaæ wykoñczeniówk±?),baza i bezbarwny.S³usznie g³ówkujê?Porad¼cie,bo stojê!!!


To mo¿e byæ równie¿ olej.Kratery s± w bazie i na klarze?
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-03-09, 13:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Raczej nie olej,kratery s± tylko w bezbarwnym i s± okr±g³e.
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-03-09, 13:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Raczej nie olej,kratery s± tylko w bezbarwnym i s± okr±g³e.
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-09, 14:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
jacenty 741 napisa³/a:
Raczej nie olej,kratery s± tylko w bezbarwnym i s± okr±g³e.


Najpierw sprwdz odolejacz i odwadniacz.Przeszlifuj p1200 do bazy,przemyj zmywaczem antysilikonowym,po³ó¿ jedn± warstwê bazy i klar na wszelki wypadek z dodatkiem antysilikonu ok. o,5%obj.
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-03-09, 14:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Czyli proponujesz zeszlifowaæ ca³kowicie bezbarwny,a¿ do bazy?Mo¿e byæ trudno przy braku sprzêtu i do¶wiadczenia. Mam jedynie szlifierkê oscylacyjn±,prostok±tn± :nie: W sprê¿arce by³a woda,ju¿ j± spu¶ci³em.
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-09, 15:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
jacenty 741 napisa³/a:
Czyli proponujesz zeszlifowaæ ca³kowicie bezbarwny,a¿ do bazy?Mo¿e byæ trudno przy braku sprzêtu i do¶wiadczenia. Mam jedynie szlifierkê oscylacyjn±,prostok±tn± :nie: W sprê¿arce by³a woda,ju¿ j± spu¶ci³em.


Jê¶li jeste¶ pewny, ¿e w uk³adzie nie masz wody/jêsli to by³a woda/,przeszlifuj krawêdzie kraterów p1500 kratatery zalej/Na tyle,¿eby nie zrobiæ zacieków/ bezbarwnym/w razie konieczno¶ci 2x/ bez rozc.,zaprósz rozciencz do cieniwania, potem przeszlifuj ca³y element i po ca³o¶ci klarem.
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-03-09, 16:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
no to lala,ruszam!!!thanks!!!
 
 

kalbi 
Wys³any: 2009-03-09, 18:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
na wszelki wypadek dodaj anytysilikonu do bezbarwnego (na litr mieszanki dodaje siê 1 nakrêtkê) kosz 0,1 ml oko³o 10 z³
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group