Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
malchov 
Wysłany: 2009-03-10, 16:00   TEMAT TABU
0
UP DOWN

Nie wiem, czy ta kwestia była już poruszana, ale jakoś wzmianki znaleźć nie mogę.
A może rzeczywiście to temat TABU i o takich rzeczach się nie mówi.
Proponuję ukrócić milczenie i, być może, wywiązać z tego jakąś dyskusję.

Chodzi mianowicie o ceny Waszych "Produktów".

Na jakiej podstawie wystawić klientowi rachunek: czy liczycie swoją pracę według poświęconego czasu, w zależności od złożoności dzieła, a może od np. dm kwadratowego?

Ile kosztuje "wrzucik" na aucie, kasku, płótnie, koszulce, skórze, ścianie?

Na ile wycenia się Artysta Airbrush odliczając koszta materiałów?

Czy Profesjonaliści czasem nie zawyżają ceny swojej pracy, a Amatorzy nie zaniżają, powodując tutaj swoisty konflikt?

Nie chodzi mi tutaj o pewne odgórne normowane ustalenia co do ceny dzieła, ale pewne refleksje i przykłady realizacji. Bo gdy zwracałem się bezpośrednio z tematem do konkretnych twórców, zawsze zbywali mnie tekstami typu: "to zależy", "dogadamy się", "do osobistego uzgodnienia".

Mam nadzieję, że nie zrodzi to jakiejś BURZY tutaj, bo przeważnie, gdy pojawia się temat pieniędzy pojawiają się też problemy.

Pozdrawiam

sebsa
Wysłany: 2009-03-10, 17:15   
0
UP DOWN

wydaje mi sie ze nie da sie wrzucic do "szuflady" cen za prace przeciez to wlasnie zalezy od wielkosci pracy ilosci detali i ogolnie od jej trudnosci inaczej sie maluje na plutnie inaczej na kasku czy jakims skuterze dlatego wlasnie wszystkie te czynniki skladaja sie na cene pracy a profesjonalisci dlatego maja takie ceny bo sa profesjonalistami patrzysz na jego dziela i wiesz ze gosc wie co robi a jak patrzysz na takiego co maluje zobie rok to mozesz miec wiele do zyczenia wyglada to jak wygladac powinno ale brakujm profesjonalnosci (nikogo nie chce urazic ) tak to wyglada z mojego punktu widzenia

malchov 
Wysłany: 2009-03-10, 19:05   
0
UP DOWN

spoko, wiem, że temat jeżeli nie drażniący to przynajmniej złożony,
ale problemem jest dla mnie oszacowanie własnej pracy, nie chcę klienta konkretnie skroić, ale za darmoszkę też robić się nie da - pójdziemy z torbami

ustalenie TARYFY cen usług byłoby bez sensu, ale może przynajmniej podzielicie się jakimiś doświadczeniami, przykładami

PS. znajomy airbrusher z Belgii zdradził mi, że liczy sobie 25-30 EURO za swoją godzinę pracy, ale to na Zachodzie; jakie warunki mamy w Polsce?

LoboLoco 
Wysłany: 2009-03-11, 08:24   
0
UP DOWN

No nie jest to łatwy temat... chyba najbardziej sprawiedliwa jest cena za godzine pracy... za powierzchnie ciężko policzyć z uwagi na detale.... powiedzmy kask w trupie główki z szablonu i kask w celtyckie węzły.... tą łamigłówke powinni jednak rozwiązać ci , którzy kasują za swoją pracę, niestety wątpię żeby tak się stało ^^ Robienie ceny to jest gra, w którą bawi się wykonawca i klient.... patrzysz jak jest ubrany, jakim samochodem podjechał, oceniasz ile jest w stanie zapłacić, dyskutujesz, tłumaczysz.... im mniej chce zapłacić tym mniej pracy włożysz w jego zlecenie.... Już pracowałem z klientami i uwierz mi, nie ma przepisu. W miarę czasu wiesz na oko ile byś chciał kasy za robote bo wiesz ile pracy będzie cię to kosztowało. Wielu ludzi chce żeby im zrobić coś zajebistego za bezcen, takich trzeba olać..... i tak można sobie gadać i gadać w temacie cen. A teraz konkretnie, ja znalazłem kiedyś post, ile za swoją pracę bierze chyba Primo, nie chce mówić ile to było żeby nie skłamać. Reszte pozostawiam tym, co wiedzą ile kosztuje godzina ich pracy.... też jestem ciekaw takich powiedzmy górnych i dolnych granic cenowych. No powiedzmy że tylko dolnych :D

acidhouse
Wysłany: 2009-03-11, 16:11   
0
UP DOWN
Kustom Kulture

ja robię tanio bo nie mieszkam w aglomeracji, jak juz mam zlecenie to robie koszt materiałów x 2 lub 2,5 w zależności tak jak Lobo stwierdził czym kolo podjechał, zazwyczaj zwykli lanserzy którym się wydaje ze to się robi od tak jakbyś pstryknoł palcami chcą zapłacić nic a najlepiej zeby było zebys im doplacił ze wogole mozesz to robic - tak jak wyżej - do zsypu...

acidhouse
Wysłany: 2009-03-11, 16:12   
0
UP DOWN
Kustom Kulture

a no na materiałach oczywiście nie oszczędzam i zabieram rechy ^^

dawid
Wysłany: 2009-03-14, 18:22   
0
UP DOWN

jesli na aucie to licze normalna robocizne elemetu ( cene w danym zakadku swiata) plus malowanie (airbrush) na godzine, godzine mniejwiecej tyle ile zarabiam w regularnej pracy po godzinach:) druga sprawa ustalam z klijetem jak ma to wszystko wygladac na podstawie portfolio ktore jest niezbedne! w tego typu zleceniach wtedy wiem ile mniejwiecej bedzie mnie kosztowala godzin praca i tyle mowie. W rzeczywistosci spedzam nad nia wiecej h niz zakladam ze wzgledu na to ze nigdy nie jestem zadowolony z efektu koncowego nie zaleznie od tego jak dobre by to bylo!

No-limit
Wysłany: 2009-03-14, 20:00   
0
UP DOWN

dawid napisał/a:
jesli na aucie to licze normalna robocizne elemetu ( cene w danym zakadku swiata) plus malowanie (airbrush) na godzine, godzine mniejwiecej tyle ile zarabiam w regularnej pracy po godzinach:) druga sprawa ustalam z klijetem jak ma to wszystko wygladac na podstawie portfolio ktore jest niezbedne! w tego typu zleceniach wtedy wiem ile mniejwiecej bedzie mnie kosztowala godzin praca i tyle mowie. W rzeczywistosci spedzam nad nia wiecej h niz zakladam ze wzgledu na to ze nigdy nie jestem zadowolony z efektu koncowego nie zaleznie od tego jak dobre by to bylo!

Nie wiem dlaczego.ale zawsze mi wychodzi.że wziąłem za mało/nie robię w airbrush-u/.Jak klient docenia pracę jest OK!Ale zdarzyło mi się dać kopa! :D

dawid
Wysłany: 2009-03-14, 21:08   
0
UP DOWN

Lakiernictwo i aerograf to podobne sprawy pod wzgledem "ile za ta robote" w jednych jest mniej w drugich wiecej z tym ze w lakiernictwie jest Eurotax. Jeszcze nikt mi w aero nie krecil nosem:) a co do lakiernictwa to typ z ubespieczalni wymaga 100% na elemecie cieniowanym:)

manieks 
Wysłany: 2009-03-16, 21:39   
0
UP DOWN

Przez x lat używałem aero jako pędzla wspomagającego ale od jakiegoś czasu wiedzie on prym w tym co robię, dlatego pozwolę sobie zabrać głos i odpowiem jak już jednemu "artyście" odpowiedziałem na zarzut skierowany wprawdzie nie do mnie to jednak pod moim tekstem:

"
Artysta:
... średnia EUROPEJSKA kwota za metr kwadratowy wynosi 150zł, 250zł w przypadku użycia aerografu.a nie 300 czy 500zł.polecam niezależnych artystów których nie zrzesza ...., ponieważ malują oni za połowe kwoty jaką proponuje wam ...... ponieważ...nikt nie bierze profitu!

Odpowiedz

Szanowny Panie artysto!
Nie istnieje coś takiego (przynajmniej w tej branży) jak średnia cena. Jest to kwestia umowna- a średnią cenę każdy malujący może określić jedynie w odniesieniu do własnych prac.
Nie tak dawno pewna Pani z Berlina zapłaciła za pomalowanie ścian (2 razy 10m x 5m) 50 000 Euro ... i była szczęśliwa ponieważ udało jej się znaleźć kogoś kto "sprosta" jej oczekiwaniom. Czy to dużo, czy mało? ... nie wiem, ale sądząc po zadowoleniu w jej oczach nie miało to większego znaczenia.
Dla przykładu podam jeszcze Panu średnie ceny usług glazurniczych w Polsce
1.Układanie glazury,terakoty 20x20- 48.94 zł/m2
2.Układanie glazury, terakoty większe formaty 59zł/m2
3.Układanie mozaiki 114.5 zł/m2
4.Układanie gresu 57/m2
Lecz są tacy artyści, którzy życzą sobie jako "najemnicy" (o zgrozo) średnio 12-15 zł/m2.

Są ludzie na Polskim rynku bardzo przyzwoicie władający aerografem, zaniżają jednak cenę byleby złapać klienta, i przypuszczam że jest to w pewnym sensie dobra strategia. Czy długofalowa?... hmmm - nie wiem, się okaże ;)

Najczęściej wykonuję malowidła na ścianach, więc na ich temat mogę kilka zdań napisać.
Ceny staram się utrzymywać raczej w stałym przedziale od 150 PLN do 800 PLN za metr kwadratowy, zależnie od komplikacji, stylu, rozmiaru, ilości etc. Przedstawiając klientowi kilka propozycji projektu daję mu do wyboru jednocześnie ramy cenowe np:

• 150 PLN / m² - Specjalna oferta dla dzieci do piątego roku życia!
Prosty projekt. (niewielka ilość detali / powierzchnia pionowa do 2,5-3m wysokości)

• 200 PLN / m² - Prosty projekt. (niewielka ilość detali / powierzchnia pionowa do 2,5-3m wysokości)

• 400 PLN / m² - Pośredni projekt (większa ilość detali / sufit - do 2,5-3m wysokości)

• 400 - 800 PLN / m² - Projekt kompleksowy i /albo bardzo duża ilość szczegółów.

Co zawiera cena?

• Początkowe konsultacje
• Do trzech odmiennych koncepcji
• Do dwóch kompozycji/szkiców
• Wykonanie

Niektórzy twierdzą, że to dużo inni nie zaprzątają sobie tym specjalnie głowy, bo cena ma znaczenie 3-cioplanowe (tych klientów lubię najbardziej, bo można poszaleć :roll: ). Osobiście jestem imbecylem w kwestii "PiaRu" także nie bardzo lubię
dyskutujesz, tłumaczysz.... - a tym bardziej później nie potrafię : im mniej chce zapłacić tym mniej pracy włożysz w jego zlecenie...." (taka dewiacja płatnych ... ;) )- lecz co jednego się zgodzę:

Wielu ludzi chce żeby im zrobić coś zajebistego za bezcen, takich trzeba olać.... ;)

malchov 
Wysłany: 2009-03-16, 22:17   
0
UP DOWN

konkretna odpowiedź

acidhouse
Wysłany: 2009-03-17, 00:51   
0
UP DOWN
Kustom Kulture

C I S Z A . . .

:cisza:

manieks napisał/a:
Przez x lat używałem aero jako pędzla wspomagającego ale od jakiegoś czasu wiedzie on prym w tym co robię, dlatego pozwolę sobie zabrać głos i odpowiem jak już jednemu "artyście" odpowiedziałem na zarzut skierowany wprawdzie nie do mnie to jednak pod moim tekstem:

"
Artysta:
... średnia EUROPEJSKA kwota za metr kwadratowy wynosi 150zł, 250zł w przypadku użycia aerografu.a nie 300 czy 500zł.polecam niezależnych artystów których nie zrzesza ...., ponieważ malują oni za połowe kwoty jaką proponuje wam ...... ponieważ...nikt nie bierze profitu!

Odpowiedz

Szanowny Panie artysto!
Nie istnieje coś takiego (przynajmniej w tej branży) jak średnia cena. Jest to kwestia umowna- a średnią cenę każdy malujący może określić jedynie w odniesieniu do własnych prac.
Nie tak dawno pewna Pani z Berlina zapłaciła za pomalowanie ścian (2 razy 10m x 5m) 50 000 Euro ... i była szczęśliwa ponieważ udało jej się znaleźć kogoś kto "sprosta" jej oczekiwaniom. Czy to dużo, czy mało? ... nie wiem, ale sądząc po zadowoleniu w jej oczach nie miało to większego znaczenia.
Dla przykładu podam jeszcze Panu średnie ceny usług glazurniczych w Polsce
1.Układanie glazury,terakoty 20x20- 48.94 zł/m2
2.Układanie glazury, terakoty większe formaty 59zł/m2
3.Układanie mozaiki 114.5 zł/m2
4.Układanie gresu 57/m2
Lecz są tacy artyści, którzy życzą sobie jako "najemnicy" (o zgrozo) średnio 12-15 zł/m2.

Są ludzie na Polskim rynku bardzo przyzwoicie władający aerografem, zaniżają jednak cenę byleby złapać klienta, i przypuszczam że jest to w pewnym sensie dobra strategia. Czy długofalowa?... hmmm - nie wiem, się okaże ;)

Najczęściej wykonuję malowidła na ścianach, więc na ich temat mogę kilka zdań napisać.
Ceny staram się utrzymywać raczej w stałym przedziale od 150 PLN do 800 PLN za metr kwadratowy, zależnie od komplikacji, stylu, rozmiaru, ilości etc. Przedstawiając klientowi kilka propozycji projektu daję mu do wyboru jednocześnie ramy cenowe np:

• 150 PLN / m² - Specjalna oferta dla dzieci do piątego roku życia!
Prosty projekt. (niewielka ilość detali / powierzchnia pionowa do 2,5-3m wysokości)

• 200 PLN / m² - Prosty projekt. (niewielka ilość detali / powierzchnia pionowa do 2,5-3m wysokości)

• 400 PLN / m² - Pośredni projekt (większa ilość detali / sufit - do 2,5-3m wysokości)

• 400 - 800 PLN / m² - Projekt kompleksowy i /albo bardzo duża ilość szczegółów.

Co zawiera cena?

• Początkowe konsultacje
• Do trzech odmiennych koncepcji
• Do dwóch kompozycji/szkiców
• Wykonanie

Niektórzy twierdzą, że to dużo inni nie zaprzątają sobie tym specjalnie głowy, bo cena ma znaczenie 3-cioplanowe (tych klientów lubię najbardziej, bo można poszaleć :roll: ). Osobiście jestem imbecylem w kwestii "PiaRu" także nie bardzo lubię
dyskutujesz, tłumaczysz.... - a tym bardziej później nie potrafię : im mniej chce zapłacić tym mniej pracy włożysz w jego zlecenie...." (taka dewiacja płatnych ... ;) )- lecz co jednego się zgodzę:

Wielu ludzi chce żeby im zrobić coś zajebistego za bezcen, takich trzeba olać.... ;)

:spoko:

LoboLoco 
Wysłany: 2009-03-17, 08:06   
0
UP DOWN

Mówiąc: "dyskutujesz, tłumaczysz.... im mniej chce zapłacić tym mniej pracy włożysz w jego zlecenie.... " miałem na myśli to co napisałeś , czyli :
200 PLN / m² - Prosty projekt. i niewielka ilość detali , 800 PLN / m² - Projekt kompleksowy i /albo bardzo duża ilość szczegółów .... I klient powinien o tym wiedzieć, że może być bardziej lub mniej skomplikowane i to ma swoje odzwierciedlenie w cenie. Tutaj potrzebne jest portfolio, by nie było niedomówień.... dla jednego dużo szczegółów to obecność tęczówki w oku, dla innych to bliki i odpowiednie kolory na tej właśnie tęczówce. Ja też nie umiem urabiać ludzi słodką gadką, ale im więcej się powie na początku tym łatwiejsza będzie puźniejsza współpraca.
A z tym zaniżaniem ceny jest jeszcze jedna zmora.... najczęściej prace robione za bezcen sa bardzo kiepskiej jakości, co zniechęca innych do wykonania airbrushu na swoim samochodzie itp.

manieks 
Wysłany: 2009-03-17, 08:42   
0
UP DOWN

LoboLoco - sorki jeżeli poczułeś się dotknięty. Moim zamiarem nie było "picie do Ciebie", jedynie wykorzystałem kilka cytatów z tekstu, który napisałeś.(jak wcześniej wspomniałem- kontakty interpersonalne nie są moją silną stroną).
Nie mam także zamiaru kwestionować czyjegokolwiek podejścia do klienta, czasami nawet troszkę zazdroszczę ludziom, którzy nie dość że znają wartość swojej pracy to jeszcze potrafią na dzień dobry ją świetnie sprzedać. Jak napisałeś: im więcej się powie na początku tym łatwiejsza będzie późniejsza współpraca.
Każdy ma jakąś piętkę achillesową ... ale staram się jak mogę :)
pozdro

LoboLoco 
Wysłany: 2009-03-17, 09:11   
0
UP DOWN

Nie poczulem się dotknięty, poprostu lubię gdy wszystko jest jasne.... takie zboczenie ;) dokładnie rozumiem o co chodzi... też wolałbym mieć jakiegoś menadżera, który fajnie by sprzedawał to co zrobię... gdybym miał fajną gadkę, wiele żeczy byłoby łatwiejszych :tak: ale nie chodziło mi o urabianie klienta, ale o kompleksowe przedstawienie projektu...
wiem też , że ciężko jest cenić siebie, gdy potrzebuje się pieniędzy, a większość ludzi chciałaby, żeby robić dla nich najlepiej za darmo... takie prawa rynku.... grunt to nie dać się rżnąć od tyłu, bo jeszcze ktoś pomyśli że wszyscy artyści to prostytutki ;P

manieks 
Wysłany: 2009-03-17, 09:16   
0
UP DOWN

LoboLoco napisał/a:
.... grunt to nie dać się rżnąć od tyłu, bo jeszcze ktoś pomyśli że wszyscy artyści to prostytutki ;P

:rotfl:
- a nie jest tak? -heh - no może nie wszyscy, masz rację co poniektórym się udało wydymać resztę świata ;) jak np. Warholowi czy Dalemu

a'propos menagerów
- w Polsce jak dotychczas nie istniała tego typu instytucja (bez nawiązań do komuszej DESSy), może warto by nad tym pomyśleć?! ;)

dawid
Wysłany: 2009-03-17, 09:24   
0
UP DOWN

Moze sie wlacze i powiem ze malowalem doslownie za darmo tylko za materialy chcialem zwrot czym wiecej moich prac jezdzi na samochodach tym wiecej ludzi widzi moje prace im wiecej ludzi widzi moje prace tym wiecej ludzi przyjezdza ( autoreklama) a co do gatki to jest potrzebna ale nie do konca ja np maloje w norwegii i w zab nie umiem norweskiego zostaje angielski z tym ze nie wszyscy norwedzy umieja norweski wiec najleprzyn sprzedaniem samego siebie jest portfolio i to dziala w 100%

I dodam jeszcze ze trzeba sie nauczyc odmawiac ludzia ktorzy nie chca zaplacic naszej ceny i przestat myslec ze ich zaplata to zawsze pare groszy w przod bo to nie prawda

LoboLoco 
Wysłany: 2009-03-17, 09:54   
0
UP DOWN

Menadżerowie zajmują się np. rynkiem fonograficznym juz od dawna... artyści łatwiej znajdują zamówienia będąc reprezentowani przez jakąś organizację itp. ogólnie jest tak, że aby się całkowicie poświęcić tworzeniu lepiej mieć głowę wolną od spraw typu co za ile komu dlaczego itp... pomijając fakt osobistych "blokad" w kontaktach międzyludzkich, menadżer miejący marketnigowe podejście do sztuki jest bardzo przydatny... ale to już wyższa półka... jak miałbym się podzielić profitami z przedstawicielem to bym musiał dopłacać....

Jak się zaczyna to faktycznie lepiej robić za zwrot kosztów. Jest to lepsze niż robienie "do szuflady" płącąc za materiały z własnej kieszeni, jednak to wszystko jest w małej skali. Większego projektu nie zrobię po pracy, robiąc go 2 godzinki co drugi dzień... A jak ktoś ma zaplecze, portfolio itp i bierze się za profesjonalne malowanie to nie powinien zaniżać cen...
@dawid a robiłeś te zlecenia za zwrot kosztów znajomym, czy klientom z zewnątrz?

dawid
Wysłany: 2009-03-17, 10:38   
0
UP DOWN

tylko i wylacznie znajomym ale zaraz pojawiali sie klijeci z zewnatrz wiec wtedy biore kase taka jaka ja uwazam za sluszna:) jesli dla kogos to za duzo odmawiam mowiac ze to nie retowne, ale w 70% odmow wracaja i zgadzaja sie na moja cene:) ja wiekrzosc prac robie po pracy i poswiecam temu nawet do 6h dla mnie to relax wiec jest ok

LoboLoco 
Wysłany: 2009-03-17, 10:49   
0
UP DOWN

Ja niestety nie mam po robocie tyle czasu dla siebie... mam nadzieje , że kiedyś będę to robił W robocie :cool: kiedyś myślałem nawet o karierze lakiernika, byłaby to świetna podstawa do pracy jako aerografik, ale darcie szpachli to nie dla mnie, zbyt wielka monotonia.... przerobiłem kilka elementów, poznałem podstawy wiedzy lakierniczej i .... dałęm se spokój :D

Oby każdy miał odwage sprawdzić, czy klient wróci :spoko:

A tak wracając do tematu głównego.... czy ktoś z malujących na pojazdach jest w stanie naszkicować jakieś ramy cenowe za swoje usługi? Bo licząc od metra kwadratowego to taki wrzut na kachol z fajnym detalem to nawet 800pln/m2 jest tanioszka... zwłaszcza że detal na pojazdach musi być dokładniejszy niż na ścianach....

manieks 
Wysłany: 2009-03-17, 12:06   
0
UP DOWN

:D hehehe- OMG! - sorki, ale w trakcie poszukiwania po necie stronek z cenami malowania aero trafiłem właśnie na coś co możecie swoim klientom podawać za niedościgniony wzór wysokiej - niskiej ceny ;)

Malowanie Aerografem

Witam Was serdecznie,
chciałbym zaproponować Wam współpracę w zakresie malowania sprzętu jakiego dosiadacie lub też macie na głowach .
Malowaniem zajmuje się od 15 roku życia ( szkice , płótno a tearz aerograf) wykonam każde zlecenie. Moja zasda wychodzicie z propozycją ja maluje :) Ceny do uzgodnienia tak mniej więcej:
- kask od 200zł
- cały motor wszystkie elementy możliwe do malowanka od 800zł....
Maluje w ciągu jednego dnia wszystko plus czas potrzebny na dostarczenie schnięcie całkowite szlif polerkę i takie tam ..

idąc dalej jego tropem:

gostek w ramach wypromowania siebie, jako wschodzącej gwiazdy airbrush, krzyknął (jeśli dobrze zrozumiałem) 2 setki :

http://bikepics.com/pictures/1567590/
http://bikepics.com/pictures/1567587/
http://bikepics.com/pictures/1567585/

- ale te 200 złociszy to pikuś - przeczytajcie .... cały wątek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

odcinając się od w/w znalazłem jeszcze takie ceny (nie wiem czy aktualne?):

Cennik malowania aerografem :
Malowanie kasków aerografem -od 500zł
Malowanie motocykli(baku) aerografem-od 600zł
Malowanie maski samochodu aerografem-od 800zł
Malowanie motocykla aerografem- od 1400z

LoboLoco 
Wysłany: 2009-03-17, 14:04   
0
UP DOWN

O kur*a.... ale koleś sobie poleciał... :fiu: motyw spajdermena :rotfl:
trochę współczuję yubemu... na szczęście nie była to droga lekcja....

A co do tych cen 500-1400 to skoro napisane jest że "od" to pewnie chodzi o elementy bez wgniotek itp. tylko matowanko, malowanko itd....

Wogóle zajebiste jest to , że co niektórzy na Allegro dają na swoje aukcje fotki innych wykonawców... przeglądając galerie na stronkach co niektórych aerografików również natknąłem się na zamieszczone fotki innych artystów , nawet z polski.... często odbiegające dosyć znacznie od poziomu autora danej stronki....

p.s.
Jakiś czas temu na forum była rozmowa o amatorach i profi....
http://picasaweb.google.c...hal/Aerografik#

dawid
Wysłany: 2009-03-17, 14:21   
0
UP DOWN

Manieks skad ty to wynalazles to jakas poracha:)

Co do cen kiedys rozmawialem z jedym z artystow z tej stronki http://www.4friends.ru/air.html

oni zaczynaja rozmowy od 4 tys dolarow za dwa boki zalezy to tez od tego czy ma byc to malowane ze zdjcia czy jakis specjalny pojekt itp ale to bylo 2 lata temu teraz maja odroma roboty i przebieraja w zleceniach :)

Jesli chodzi o mnie to za samo malowanie ja zaczynam od 2 tys zl ok 8h (ale zuzywam wiecej ze wzgledu na duza samokrytyke:))) plus matrialy i czas na pzygotowanie do malowania plus malowanie czyli zwykla robocizna za elemet w zaleznosci od wielkosci jest to nastepne 2 tys zl

acidhouse
Wysłany: 2009-03-25, 12:01   
0
UP DOWN
Kustom Kulture

ja pierrr.. gdzie znajdujecie klientów bo mi cieżko ze względu na prowincjonalność ludzików - gdybym żygnoł np nie wiem 600 zł + materiały, za obudowę np kompa - to nigdy ale to przenigdy nikt by się nie zecydował hehehehe - Manieks niestety autor stronek które wywiesiłeś musiał się tu zjawić bo już ich nie ma heheheh żałuje że nie widziałem

LoboLoco 
Wysłany: 2009-03-25, 12:45   
0
UP DOWN

Fajnie ze temat powrócił.... mi się wydaje że za obudowę to ciężko będzie i 200 z materiałem dostać... tuning komputera robią przede wszystkim młodzi i robią to za niewielkie pieniądze, a koleś który kupił motor za kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy jest w stanie zapłacić za fajnie pomalowany kask nawet kobel.... pozatym powraca widmo klienta, co chce coś za nic... kiedyś sprzedawałem koszulki na koncertach i zdażało się że kolesie chcieli zapłacić mniej niż ja w churtowni za pusty t-shirt....

manieks 
Wysłany: 2009-03-29, 15:57   
0
UP DOWN

acidhouse napisał/a:
ja pierrr.. gdzie znajdujecie klientów bo mi cieżko ze względu na prowincjonalność ludzików - gdybym żygnoł np nie wiem 600 zł + materiały, za obudowę np kompa - to nigdy ale to przenigdy nikt by się nie zecydował hehehehe - Manieks niestety autor stronek które wywiesiłeś musiał się tu zjawić bo już ich nie ma heheheh żałuje że nie widziałem

Klienci w Polsce bardzo powoli przekonują się do nadania np. "blaszakowi wyjątkowego charakteru i na dzień dzisiejszy, według moich obserwacji, wygląda to wciąż jak pionierskie kreowanie popytu na tego typu rzeczy

ACID, nie "wywieszałem" nic prócz tego, co nadal wisi powyżej ;)
(znalazłem watek na jakimś forum motocyklowym i zauważyłem, że omawiane tam zdarzenie dotoczy prawdopodobnie tego samego artysty, którego prace znajdują się pod linkiem wstawionym przez LabLoco)
Nie mam zamiaru wypowiadać się na temat kunsztu jaki reprezentuje gość, który popełnił owe dzieła (każdy maluje jak potrafi najlepiej), ale po przeczytaniu całego wątku z owego moto forum sądzę, że takie zachowania powinno się publicznie napiętnować- bo moim zdaniem jest to zwyczajne Sku@&%~*stwo!

emsikej 
Wysłany: 2009-04-03, 17:15   
0
UP DOWN
emsikej

Witam wszystkich. Poczytalem wasze wypowiedzi...Zanim zaczniecie (mowie do wszystkich ktorzy nie koniecznie potrafia malowac airbrushem) zaczniecie sprzedawac cokolwiek na rynku czy to polskim czy jakimkolwiek innym pomalujcie pare lat dla siebie. Pieprzenie ze ktos niechce placic lub ze nie moge mowic wiekszej ceny jest po prostu farmazonem. Najpierw naucz sie jeden z drugim malowac a potem zacznij to sprzedawac. Przez takich przedstawicieli pseudo artystow traca kazdy z ludzi ktorzy maluja lata i zyja z tego bo robia to profesjonalnie!!!!!!!!!!
Maluje juz 15 lat roznymi technikami natryskowymi zaczynalem od graffiti lecz nanim pokazalem sie na scianie musialo minac troche czasu.
Pozdrawiam wszystkich
Nie neguje nauki...bo sam sie caly czas ucze ...
Neguje sprzedawanie gówna w papierku airbrush i psucie rynku przez zdolnych inaczej.

dawid
Wysłany: 2009-04-03, 18:10   
0
UP DOWN

A no to powrzucaj pare swoich prac, slowa musza miec pokrycie

sebsa
Wysłany: 2009-04-03, 18:31   
0
UP DOWN

to samo mialem powiedziec jak malujesz od 15 lat to troche prac powinienes miec

Kanabeer 
Wysłany: 2009-04-03, 20:47   
0
UP DOWN

Na początku chiałbym sie przywitac bo jest to mój pierwszy post na forum mimo że czytam je regularnie od jakiegoś czasu.Po części zgadzam się z Emsikej ,jest wielu kozaków którzy dostali w swoje ręce aero i malując nim pare obrazków uważa sie za wielkich "artystów" ,wiem że w polsce jest to wciąż słabo rozwinięta dziedzina a niektórzy to po prostu wykorzystują.Ostatnio pojawił się temat który został usunięty a w nim jakiś jegomośc reklamował swoje "profesjonalne" usługi w kolejnym można było zobaczyć osiągnięcia polskiej aerografii "przypominam reklame kolesia na jakimś forum gdzie malował kask spidermana". Nie wiem czy wszycy kojarzą te przypadki ale w tej chwili nie moge podać linków.Chiałem tylko na tych przypadkach zwrócic uwage że jest wielu ludzi którzy tak naprawdę mało umieją a reklamuja sie jako profesjonaliści w dziedzinie aero.Sam aerografią interesuje sie od jakiś 6 miesięcy od trzech mam kompresor i aerograf ,maluje w każdej chwili ostatnio po 5-6 godzin dziennie i nadal jestem zdania że to co teraz przezentuje nie nadawało sie do czegokolwiek, choć z rysunkiem i malarastwem mam dłuszy staż :) .Chodzi o to że tacy ludzie ogłaszają się jako "profesjonaliści" a tak naprawdę psują ogólne wrażenie jeśli chodzi o aerografie w polsce.Moim zdaniem zdaniem zanim wyjdzie sie z czymś do ludzi trzeba mieć odpowiedni warsztat, praktyke i coś do zaoferowania a nie ładnie brzmiące zdania w reklamie na allegro czy innych serwisach . Dziękuje i pozdrawiam.Mam nadzieje że ktokolwiek to zrozumie bo sie strasznie rozpisałem a niedługo sam wrzuce jakąs prace na galerie :>

dawid
Wysłany: 2009-04-03, 21:06   
0
UP DOWN

Siemanko dobrze ze sie ujawniles!! wiitam\y

Kazdy widzi kto jak maloje i nie mysle zeby spiderman mial klijetow he

Czekamy na prace!!

Pozdrowiony

sebsa
Wysłany: 2009-04-04, 06:28   
0
UP DOWN

i wlasnie dobrze ze jest takie forum bo mozna sobie zabaczyc jak ludzie maluja i porownac i wtedy widzimy czy ten co sie oglasza jako profesjonalista nim jest czy moze sobie tylko malowac do szyflady, a poza tym w kazdej dziedzinie jest pelno pseudo profesjonalistow ktorym sie duzo wydaje i tego sie nie uniknie

dawid
Wysłany: 2009-04-04, 08:22   
0
UP DOWN

amen'

LoboLoco 
Wysłany: 2009-04-06, 07:24   
0
UP DOWN

emsikej, powiedziałeś coś takiego:
"Pieprzenie ze ktos niechce placic lub ze nie moge mowic wiekszej ceny jest po prostu farmazonem. "
a potem , że malujesz od 15 lat.... coś mi się wydaje, że malujesz tylko "do szuflady", bo każdy z nas, który stara się sprzedawać swoje prace wie dokładnie jak to jest z "klientami"...
Czekam na twoje prace, i pochwal się na ile ty wyceniasz swojąpracę....

dawid
Wysłany: 2009-04-06, 12:10   
0
UP DOWN

To sie Lobo chyba nie doczkasz bo ja czekam i czekam:))

LoboLoco 
Wysłany: 2009-04-06, 12:15   
0
UP DOWN

Bądźmy dobrej myśli, jak koleś maluje różnymi technikami natryskowymi już 15 lat to pewnie nie jest mu łatwo wybrać te najlepsze okazy do galerii... ;)

dawid
Wysłany: 2009-04-06, 15:23   
0
UP DOWN

Raczej:)

LoboLoco 
Wysłany: 2009-04-08, 12:49   
0
UP DOWN

Emiksej ma w swoim profilu odnośnik do stronki.... moim zdaniem to koleś naprawdę daje rade... nie zmienia to jednak faktu, że niebardzo rozumiem post o tym farmazonieniu z problemem z klientami... Emsi, pochwal się na ile siebie cenisz.... wydaje mi się, że po kosztach nie robisz, więc nie uwierze jak powiesz, że ty wołasz cene a klient z uśmiechem sięga po prtwel... ^^
nie chodzi mi o jakieś tam szczegóły, bo wiadomo, że żaden klient nie chce żeby ktokolwiek wiedział ile zapłacił... ale o orientacyjne ramy.... no chyba ze to tajemnica zawodowa.... :x:
Widziałem , że niektóre fotki robione są za granicą (UK?) w polsce jest lepiej na scenie airbrush niz na zachodzie...?

er-ha
Wysłany: 2009-04-11, 18:55   
0
UP DOWN

witam ponownie i mam pytanko troche z innej beczki ale także temat tabu
ile powinienem wg was brać [żeby się nie osmieszać ale zeby tez nierobić za drmo ] za taką dłubaninę szablonami , generalnie aerografu typowego tu niedużo , więcej opiera się na szablonach i oklejaniu trudno dostępnych miejsc

prawde mówiąc myslałem o cenie 450zł na kieszeń ludzisków z polski wliczając w to lakiery podkład baza klar i szblony
z góry dzięki za info

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu