Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
cube 
Wys³any: 2010-04-23, 12:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
Neonis napisa³/a:

Je¶li nie mamy "wtyk", dostêpu do ró¿nego rodzaju badziewii to taka sprê¿arka mo¿e nas naprawdê drogo wyj¶æ.... Mówiê tu nie tylko o zorganizowaniu sobie agregatu, butli, reduktora, odwadniacza, ale jakichkolwiek drobnych rzeczach pneumatycznych niezbêdnych do takiej konstrukcji... Pragnê zaznaczyæ, ¿e byle jaka koñcówka, z³±czka, przej¶ciówka, trójnik, nakrêtka wcale nie kosztuje grosze jak mog³oby siê zdawaæ...


eeee tam
sprê¿arka u¿ywana na allegro 20-50z³
butle (ga¶nice) mo¿na za free zdobyæ w pkt. legalizacji ga¶nic
odwadniacz z reduktorem 20-50
presostat 30-60 z³
zgodzê siê ¿e faktycznie najdro¿ej mnie wynios³y z³±czki, zaciski itp drobiazgi
razem koszt szacujê na jakie¶ 250- 350z³

ale za to ile rado¶ci i satysfakcji jak to wszystko zacznie dzia³aæ!!!!!! BEZCENNE
 

cube 
Wys³any: 2010-04-23, 12:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
zolwik napisa³/a:
Jeszcze jedno pytanko ma³o kto mówi o zaworze wzrotnym-kierunkowym.

Po obejrzeniu u wujka google multum projektów ,ludziska stosuja na wej¶ciu z agregatu do butli wêtyl samochodowy .
Co wy na to ?


ja chyba bêdê musia³ dodaæ wentylek tu¿ za sprê¿ark±, bo zauwa¿y³em ¿e gdy w rurce opuszczaj±cej agregat zgromadzi siê nieco wody gdy w uk³adzie jest ci¶nienie to przez t± wodê b±belki powietrza wracaj± w jego stronê. wentylek chyba to zatrzyma.
 

Neonis 
Wys³any: 2010-04-24, 11:58   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Cytat:
razem koszt szacujê na jakie¶ 250- 350z³


Co prawda mi ciê¿ko wyliczyæ ile mnie wysz³o na mojego ci¶nieniotwórce, bo ja zorganizowa³em sobie w ten sposób czê¶ci:
- agregat "za darmo" od s±siada - ALE... jemu te¿ trzeba bêdzie co¶ kiedy¶ daæ jak bêdzie potrzebowa³...
- butla "za darmo", bo le¿a³a mi w gara¿u - ALE... kaucja za ni± wynosi³aby 40z³ :]
- odwadniacz + reduktor "za darmo" od znajomego - ALE... trzeba bêdzie kiedy¶ te¿ mu jak±¶ przys³ugê wy¶wiadczyæ
- kawa³ek dêbowej deseczki "za darmo" od znajomego nr. 2 - ALE... jemu równie¿ trzeba bêdzie daæ jaki¶ "upominek" za "fatygê"
- kilka drobnych badziewii jak: wê¿yk, rurka miedziana, w³±cznik, kabel z wtyczk±, "gumowe nó¿ki", nakrêtki, przej¶ciówki, szybkoz³±czka mia³em w gara¿u, wiêc je mo¿na uznaæ rzeczywi¶cie za bezp³atne (ogólnie my jako rodzina jeste¶my jednymi z tych ludzi co wiele gratów trzymaj± gdzie¶ po k±tach "bo siê kiedy¶ przyda", co owocuje gara¿em zawalonym mnóstwem z³omów :D )
- kilka innych drobnych rzeczy jak: filterek powietrza, trójnik mosiê¿ny, "upuszczacz powietrza" (taki co wypuszcza powietrze jak ci¶nienie przekroczy 3 bary - dzia³a jak alternatywa presostatu) - kosztowa³o mnie do 35z³

- No i do tego mo¿na doliczyæ w±¿ do aerografu, który wbrew pozorom wcale nie jest tani - ja musia³em kupiæ na allegro za 60z³, bo naprawdê ciê¿ko gdziekolwiek o materia³y pneumatyczne...

Podliczaj±c to wszystko my¶lê, ¿e mniej ni¿ 200z³-250z³ nie da siê w³o¿yæ, ¿eby mieæ porz±dn± maszynkê do mielenia powietrza (w moim wypadku koszt jest jednak nieobliczalny)...

Efekt (przypominam) mo¿na zobaczyæ tu: http://www.instru.unl.pl/airbrush.html


Znajdê kiedy¶ czas to skomponujê schemat budowy takiego lodówkowca... czyli jak siê skoñcz± matury :)
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

cube 
Wys³any: 2010-04-25, 12:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
a ¿e Polacy to naród kombinatorów to my¶lê ¿e tylko totalnie niezaradny cz³enio czego¶ sobie nie skombinuje innym na pewno wyjdzie taniej ni¿ zakup profesjonalnego
 

Erni 
Wys³any: 2010-04-28, 19:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
Witam, mam pare pytañ:

w planach jest sprê¿arka z dwóch agregatów mniej wiêcej taka jak z postu lapus10
pytanie jest takie, czy taki wy³±cznik ci¶nieniowy bêdzie dobry:
http://www.allegro.pl/ite..._mdr2_230v.html

oraz czy smarownica (mam taki zespó³ filtruj±cy, smarownica+reduktor) spe³ni jak±¶ pozytywn± funkcjê, bêdzie zbêdna, czy nie wp³ynie na pracê aero?

pozdrawiam.
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

cube 
Wys³any: 2010-04-28, 20:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
wy³±cznik wygl±da standardowo - czyli siê nada (nie wiem tylko co ta czarna rurka od spodu daje?

naolejacz - niepotrzebny ale je¶li nie bêdziesz nape³nia³ olejem i jest czysty to raczej nie zaszkodzi, filtr powietrza (czy raczej odwadniacz) NIEZBÊDNY reduktor równie¿ NIEZBÊDNY
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-04-28, 23:35   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Jak naolejacz masz u¿ywany to daj spokój, tylko zasyfi ci przewody olejem.... naolejacz wstawia siê przed narzêdziami pneumatycznymi, ale nigdy przed pistoletem.

Co do wy³±cznika, to "ci¶nienie za³±czenia 6 bar" to trochê za du¿o. Wy³±cznik raczej da radê regulowaæ, ale mo¿e lepiej zapytaj sprzedawcê w jakim zakresie...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Erni 
Wys³any: 2010-04-29, 06:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
w zdjêciach na dole tej aukcji s± wykresy, wg nich da siê go wyregulowaæ i to nawet w sporym zakresie, wiêc skoro nie odradzacie to pewnie go zakupie
pozdrawiam
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-04-30, 12:30   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Mi te wykresy niewiele mówi± ... a w takich sytuacjach wole pogadaæ ze sprzedawc±... taka moja polityka zakupów ;)
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

william0000
Wys³any: 2010-05-06, 21:44   
0
UP DOWN


Posty: 2
Witam.Zajmuje siê malowaniem motocykli /tradycyjnym /je¿d¿e hd od wielu lat wróci³em po czasie do aerografu jestem plastykiem. Teraz maluje z du¿± sprê¿ark± jestem pod³±czony przez reduktory ale to nieokonomiczne w podziemiach v odpala i liczniki siadaj± - chêtnie z kolegami bym zrobi³ eksperyment zbudowania kompresoraka - z pe³n± dokumetacj± fotograficzn± na bazie lodówkowkowca dla forumowców pod has³em zrobiæ to jak nale¿y ?
 

cube 
Wys³any: 2010-05-12, 21:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
no to wszystko czego potrzebujesz masz w tym w±tku, :spoko:
mnie siê przynajmniej uda³o - a geniuszem in¿ynierii wcale nie jestem :nie:
je¶li potrzebujesz dok³adniejszych fot lub innej pomocy - daj znaka
 

Marlboro512 
Wys³any: 2010-07-01, 14:32   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam. Po przeczytaniu tego w±tku natychmiast siê zarejestrowa³em (jestem nowy w pneumatyce ) ;)
Fajne konstrukcje.
Równie¿ przymierzam siê do budowy ;d posiadam: agregat, butle,wê¿e i opaski itd.
Czy na forum znajdzie siê osoba maj±ca pojecie jak ustawiæ manometr, rozregulowa³ mi siê (wskazówka zjecha³a kiedy¶ z bolca) nie wiem jak mam j± ponownie za³o¿yæ by wskazywa³a prawid³owe ci¶nienie... Wiem ze nowy manometr du¿o nie kosztuje ale z kas± krucho, a jeszcze w planach zakup Reduktora z manometrem na wyj¶cie i odwadniaczem+ wy³±cznik ci¶nieniowy :(

Mo¿e wiecie gdzie tanio kupie lub wymontuje Reduktor i wy³±cznik ci¶nieniowy ??? Z góry wielkie dziêki Marlboro512
 

cube 
Wys³any: 2010-07-04, 17:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
np na allegro

http://www.allegro.pl/ite...1_4_rybnik.html
http://www.allegro.pl/ite..._1_4_gw_fv.html

i presostat - czyli wy³±cznik ci¶nieniowy - ¶rednio tani...
http://www.allegro.pl/ite..._mdr2_230v.html

ale pewnie trzeba by g³êbiej poszperaæ, mo¿e co¶ z u¿ywanych
pzdr
 

Erni 
Wys³any: 2010-07-04, 17:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
cube napisa³/a:
np na allegro

http://www.allegro.pl/ite...1_4_rybnik.html
http://www.allegro.pl/ite..._1_4_gw_fv.html

i presostat - czyli wy³±cznik ci¶nieniowy - ¶rednio tani...
http://www.allegro.pl/ite..._mdr2_230v.html

ale pewnie trzeba by g³êbiej poszperaæ, mo¿e co¶ z u¿ywanych
pzdr


s³uchaj, mo¿e wiesz do czego jest ta czarna rurka w tym presostacie? Jak± ona pe³ni funkcje?
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

cube 
Wys³any: 2010-07-04, 18:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
jak pisa³em nieco wcze¶niej w tym temacie sam nie wiem, bo ja takiej rurki nie mam. choæ mój wy³±cznik wygl±da niemal identycznie. podejrzewam ¿e do monta¿u do jakiego¶ uchwytu - wkrêcasz tam ¶rubkê
 

Erni 
Wys³any: 2010-07-04, 19:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
a no fakt pisa³e¶ wcze¶niej, a ja w³±snie odkry³em ¿e ten wy³±cznik jest niemal identyczny jaki mam w mojej dotychczasowej sprê¿arce, i jest tam taka rurka tylko prosta i jest do niej pod³±czony przewód id±cy z trójnika, który jest wkrêcony w butle i wchodzi do niego powietrze ze sprê¿arki i wychodzi przewód do tej rurki.
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

Erni 
Wys³any: 2010-07-05, 10:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
nie moge juz wyedytowac wiec pisze nowy post:
czy mo¿e mi kto¶ powiedzieæ czy ten trójnik pe³ni jak±¶ inn± funkcjê ni¿ standardowy?

Obraz 423.jpg
Plik ¶ci±gniêto 231 raz(y) 84.87 KB

_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

crystal
Wys³any: 2010-07-05, 21:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
No tak, pytanie czy koñcówki nie s± przypadkiem przystosowane do pier¶cieni zacinaj±cych oraz czy nie ma w nim zaworu :roll:
A co chcesz z nim zrobiæ?
 

Erni 
Wys³any: 2010-07-05, 21:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
no bo jak wy¿ej opisa³em mam taki w³a¶nie presostat który ma jak±¶ "dziwn±" czarn± rurke.
i do tej rurki idzie przewód z tego trójnika ten po prawej, ten z lewej idzie ze sprê¿arki. No i muszê takie co¶ zamontowaæ w moim lodówkowcu. Na czym polega ten pier¶cieñ zacinaj±cy? I o jakim zaworze piszesz? Ja planuje daæ zawór zwrotny, ¿eby agregat zaczyna³ bez obci±¿enia.
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

crystal
Wys³any: 2010-07-07, 20:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Pier¶cieñ zacinaj±cy to taki rodzaj po³±czenia rurek, stosowany równie¿ w C.O.
Chodzi mi w³a¶nie o zawór zwrotny który ma za zadanie uniemo¿liwiæ wyp³yw powietrza przez pompê.
Obstawiam ¿e przewód do presostatu wychodzi z trójnika bo ³atwiej zrobiæ w nim przy³±cze ni¿ kolejne spawane w zbiorniku.
Presostat ma po prostu wej¶cie, ¿adnych cudów.
Pod³±cz go do swojego zbiornika i przetestuj.
Do rozruchu bez obci±¿enia s³u¿y zawór dekompresyjny znajduj±cy siê pomiêdzy pomp± a zaworem zwrotnym, jest on zamykany z opó¼nieniem w stosunku do startu pompy.
 

kjuba13
Wys³any: 2010-07-08, 18:48   
0
UP DOWN

Posty: 3
Crystal nie masz racji.

Sprê¿arka pompuje powietrze do zbiornika przez zawór jednostronny. Gdy ci¶nienie w zbiorniku osi±gnie zadan± warto¶ presostat wy³±cza sprê¿arkê oraz otwiera zawór (wewn±trz presostatu) pod³±czony do czarnej rurki(tak aby powietrze z pomiêdzy sprê¿arki a zaworu usz³o, a na kompresor nie dzia³a³o ci¶nienie, aby móg³ ³atwo wystartowaæ).
Aby zrozumieæ dzia³anie obejrzyjcie rysunek. Gdyby co¶ by³o niezrozumia³e piszcie.

Kuba

presostat.png
Rysunek pogl±dowy.
Plik ¶ci±gniêto 517 raz(y) 22.14 KB

 

Erni 
Wys³any: 2010-07-08, 20:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
kjuba13 wielkie dziêki (o ile dobrze zrozumia³em mam pytanie)
jaki jest koszt takiego trójnika z zaworem? czy nie taniej by³oby daæ zwyk³y trójnik (wej¶cie od sprê¿arki, wyj¶cie do presostatu i wyj¶cie na butle) i pomiêdzy butl± a trójnikiem daæ zawór jednostronny?
pozdrawiam
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

crystal
Wys³any: 2010-07-08, 21:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Ok, wybaczcie, widocznie tego typu presostaty dzia³aj± w odmienny sposób :x:
 

kjuba13
Wys³any: 2010-07-08, 21:38   
0
UP DOWN

Posty: 3
Erni spokojnie mo¿esz zrobiæ tak jak napisa³e¶. Niestety nie orjentujê siê ile taki trójnik mo¿e kosztowaæ. Je¶li znajde to dam znaæ. Poszukaj sobie w sklepach z pneumatyka i czê¶ciami do kompresorów. Wydaje mi siê ¿e nie powinien kosztowaæ du¿o.

Kuba
 

Erni 
Wys³any: 2010-07-08, 21:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
w³a¶nie jutro planuje odwiedziæ sklep w wawie z pneumatyk± (u mnie w miasteczku nic nie ma z takich rzeczy), aby nabyæ brakuj±ce czê¶ci, rozpatrze siê i wybiore. :spoko:
jeszcze raz dziêki za rozja¶nienie :)
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

kjuba13
Wys³any: 2010-07-10, 07:38   
0
UP DOWN

Posty: 3
Jak tam? Znalaz³e¶ co¶ Erni?

Kuba
 

Erni 
Wys³any: 2010-07-10, 09:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
co nieco znalaz³em :) trójnika z zaworem nie mieli, w ogóle trójników nie mieli na stanie, ale kupi³em zawór i inne z³aczki itp i pojecha³em do innego sklepu tam by³y ju¿ trójniki i mam chyba wszystko, za nied³ugo spróbuje posk³adaæ do kupy. :spoko:
pozdrawiam
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

Erni 
Wys³any: 2010-07-13, 23:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
z³o¿y³em co mog³em, wstêpnie tak to wyglada. Generalnie wszystko jest ze ¶mietnika :D agregaty, profile na ramke, kó³ka, p³yta wiórowa. Kupowa³em tylko trójniki, przewód (ten spiralny), butla od kolegi za przys³owiow± flaszke. Czyli ogólny koszt zadowalaj±cy. Byæ mo¿e z czasem co¶ pozmieniam, póki co bêde testowa³ w praktyce. Mam te¿ pare pytañ: jeden agregat plu³ z pocz±tku olejem, pó¼niej nieco przesta³, ale chyba dalej wydobywa siê z niego minimalne ilo¶ci oleju, jak jest szansa ¿e olej dostanie siê do wraz z powietrzem do aero? drugie pytanie: jak lepiej po³±czyæ agregaty: szeregowo czy równolegle? na razie tyle. Mile widziane uwagi. Dodam ¿e presostat ustawiony na za³±czenie 4bary i wy³±czenie 6bar. Od 4 do 6 nabija w nieco ponad 3,5 min.
pozdrawiam

Obraz 404.jpg
Plik ¶ci±gniêto 354 raz(y) 538.35 KB

_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

crystal
Wys³any: 2010-07-14, 18:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Agregaty równolegle, tak ¿eby na wyj¶ciu ka¿dego by³ zawór zwrotny.
O olej siê nie martw tylko oprócz filtra wstêpnego dodaj dok³adny.
 

Dajmoser 
Wys³any: 2010-07-26, 21:58   
0
UP DOWN
Pocz±tkuj±cy aero


Posty: 14
hej, wyciek³o mi trochê oleju z mojej sprê¿arki i nie za bardzo chce mi chodziæ:/ Jakiego mam dolaæ oleju i do której rurki - jedna jest za¶lepiona a druga to chyba pobiera powietrze no i ta co dmucha ale raczej nie do niej:P
 

cube 
Wys³any: 2010-07-27, 18:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
je¶li chcesz dolaæ to do tej za¶lepionej
z mojej ca³y czas uchodzi olej z wod± (1,5 roku) jeszcze nic nie dolewa³em
 

crash 
Wys³any: 2011-02-26, 13:19   
0
UP DOWN
M³ody

Posty: 31
Sk±d: Wroc³aw
Witam na to forum trafi³em przypadkowo, wprawdzie areo jeszcze w rêce nie mialem (zamierzam kupiæ w przysz³ym tygodniu)za to z malowaniem ju¿ siê obezna³em (zarówno lakiernictwo jak i rysunek) swój kompresor zrobi³em dzisiaj w nocy natchniony tym tematem fotki wstawie pod wieczór , koszt by³ maly bo zaledwie 12zl pozosta³e elementy posiada³em gromadzac z³om itp przez kilka ostatnich lat.

jednak chcia³bym sie dowiedzieæ od was jak± zl±czkê bêde potrzebowa³ ¿eby przej¶æ z normalnego wê¿yka pcv 8 mm na ten od aerografu (niewiem ile mm ten wê¿yk )


I BARDZO wa¿ne pytanie jak siê pozbyc zapachu gazu ???
 

pempas
Wys³any: 2011-03-10, 20:33   
0
UP DOWN

Posty: 8
a ja na podstawie tych super konstrukcji stworzy³em kolejna do kolekcji

pempas@autograf.pl

Zdjêcie0156.jpg
Plik ¶ci±gniêto 385 raz(y) 633.39 KB

 

pempas
Wys³any: 2011-03-10, 20:36   
0
UP DOWN

Posty: 8
dzia³a jak nalezy wiec podziekowania

Zdjêcie0157.jpg
Plik ¶ci±gniêto 203 raz(y) 726.91 KB

 

pempas
Wys³any: 2011-03-13, 11:37   
0
UP DOWN

Posty: 8
fajna zabawa i satysfakcja i do tego mo¿na malowaæ nawet gdy dzieciak ¶pi za ¶ciana

schemat.JPG
Plik ¶ci±gniêto 773 raz(y) 40.97 KB

 

pempas
Wys³any: 2011-03-13, 11:38   
0
UP DOWN

Posty: 8
lepsza fota 01

Zdjêcie01604.jpg
Plik ¶ci±gniêto 246 raz(y) 839.56 KB

 

pempas
Wys³any: 2011-03-13, 11:39   
0
UP DOWN

Posty: 8
lepsza fota 02

Zdjêcie01613.jpg
Plik ¶ci±gniêto 246 raz(y) 841.38 KB

 

pempas
Wys³any: 2011-03-14, 17:40   
0
UP DOWN

Posty: 8
cube troche przesadza z tym 250--300 z³
butle to kazdy znajdze za free ,agregat to roznie bo tez mozna wycyganic ale max to 5 dyszek a cala reszte to z allegro mozna wyrwac
ja mam szeryfa co za 160zl puscil mi wyl.cisnieniowy,zawor bezp,reduktor z odolejaczem w automacie(dotykasz i wypluwa co tam ma) i szybkozlaczka,dodatkowy zegar,wszystkie ksztaltki zeby to polaczyc i srubunek szybkiego montazu
wuzek uspawalem sam zreszta butle tez musialem uzdatnic samemu i ogolnie to zawor zwrotny orginal 4 dyszki ale mam tez prototyp na wodnym za 8zl i tez trzyma wiec dla chcacego 200 polskich zlotuweczek to max

w jednym cube sie nie myli³ napewno..........satysfakcja.BEZCENNA..pozd.dla pana
 

Asellus5
Wys³any: 2011-04-11, 21:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Bedziesz z tego wehikulu zadowolony! masz wyjscie podlaczone w oddzielnym otworze niz wejscie powietrza do butli! a to bardzo wazna sprawa! masz tez zaworek do spuszczania wody :spoko: zawsze po skonczeniu malowania i umyciu aero spusc cisnienie ze sprezarki przez niego pozostawiajac ja bez cisnienia i sucha ! Daj przedluzke aby postawic separator w pionie,jezeli teraz tego tego nie zrobisz, to zrobisz to pozniej..... kiedy plunie ci aero farba z woda na projekt! Wkrotce nie zamienisz na nic innego tej maszynki ;) GOOD JOOB :spoko:
Ocet powinien pomoc na pozbycie sie przykrego zapachu! wlej go do butli i pozostaw na jakis czas w niej !
 

Erni 
Wys³any: 2011-04-11, 23:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
Asellus5 napisa³/a:
masz wyjscie podlaczone w oddzielnym otworze niz wejscie powietrza do butli! a to bardzo wazna sprawa!


Hejka, mo¿esz Asellus5 uzasadniæ t± teze? Dlaczego oddzielne wejscie/wyjscie butli jest wa¿ne? Szuka³em i nie mogê znale¼æ nigdzie jakiego¶ uzasadnienia.
Pozdrawiam
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

Asellus5
Wys³any: 2011-04-12, 14:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Prad,woda i powietrze sa bardzo leniwe!poruszaja sie po najmniejszej linii oporu i np:gdy zamkniesz (zmostkujesz)obwod o dl 20m na jego 10cm dlugosc to prad poplynie najkrutsza droga,gdy na np 20 metrowym obwodzie grzewczym wstawisz np kaloryfer na jego 10 cm dlugosci a na jego koncu drogi to najbardziej bedzie grzal,jezeli nie ''tylko'' ten pierwszy,tak samo ma sie rzecz z powietrzem ! najlepszym rozwiazaniem byloby dgyby wlot powietrza byl po przeciwnej stronie butli niz wylot,oczywiscie na jej wierzhu,wowczas wtlaczane powietrze swobodnie wytraci wilgoc,ktora skropi sie i osiadzie na spodzie,popchnie CALA objetosc w strone wylotu-separatora,co pozwala rowniez na dokladne ustawienie cisnienia na manometrze!,a nie tak jak w jednym otworze wlotowo-wylotowym masa powietrza ktora juz sie znajduje w butli i gdy wchodzi porcja powietrza ze sprezarki przez trojnik pcha je spowrotem do wylotu nie dajac mu czasu na to by pozostawilo wilgoc! separator wylapie czesc,reszta ostudzi sie w wezu i zostanie usunieta prosto na projekt ;)
To jest wlasnie mankament tych malutkich kompresorow ktore nie posiadaja zbiornikow wyrownawczych,grzeja sie niemilosiernie i potrafia wspaniale nasladowac lame!
 

pempas
Wys³any: 2011-05-03, 20:46   
0
UP DOWN

Posty: 8
dzieki Asellus5 za pozytywna ocene mego "wehiku³u" :idea:
mil³o gdy ktos kto widac naprawde zna sie na temacie napisze cos takiego
dzieki za rade z pionowa pozycja no i tym octem w szczegolnosci :spoko:
 

zolwik 
Wys³any: 2011-05-06, 11:39   
0
UP DOWN


Posty: 128
A ta butelka nie jest za ma³a ?
 

krzysiek_1996 
Wys³any: 2011-05-14, 16:45   
0
UP DOWN

Posty: 14
fajne turbosprê¿arki :spoko: :spoko:
 

cube 
Wys³any: 2011-05-18, 15:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
crash napisa³/a:

I BARDZO wa¿ne pytanie jak siê pozbyc zapachu gazu ???


:rotfl: haha dobre - mo¿e spróbuj go wypu¶ciæ z butli przed konstruowaniem...
¿aden aromat po takim zabiegu nie zostaje :spoko:
 

cube 
Wys³any: 2011-05-18, 15:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
[quote="Erni"]
Asellus5 napisa³/a:
masz wyjscie podlaczone w oddzielnym otworze niz wejscie powietrza do butli! a to bardzo wazna sprawa!


mo¿e i wa¿ne i uzasadnienie interesuj±ce, ale ja mam te¿ pojedyncze (we/wy) w mojej machince i przez dwa lata jak u¿ywam nie musia³em opró¿niaæ ociekacza, a i butla okaza³a siê zupe³nie sucha, najwiêcej syfu zbiera odwadniacz zamontowany bezpo¶rednio za sprzê¿ark±
 

Asellus5
Wys³any: 2011-05-19, 22:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Moj separator zas jest suchutki i czysty jak lza! :spoko:
 

pempas
Wys³any: 2011-07-24, 13:30   
0
UP DOWN

Posty: 8
czy butelka nie za ma³a? szczerze nie bo aero nie jest w stanie jej oproznic tak by czekc az dobije wiec chyba o to chodzi
:tak: :tak:
 

Micha³525i
Wys³any: 2011-10-23, 21:05   
0
UP DOWN

Posty: 9
Witam, równie¿ chcê siê podzieliæ z Wami jak zbudowa³em swojego lodówkowca :)
A wiêc:
pocz±tki to szukanie czê¶ci i tu z pomoc± przyszed³ kuzyn i jego zapomniana sprê¿arka z 64 roku ;) Umieszczona by³a na 30-to litrowym zbiorniku i nie dzia³a³a. Fota poni¿ej.



(chyba j± wyczyszczê , wypolerujê i sobie zostawiê, fajnie wygl±da)

Reszta tzn. presostat, zbiornik i zawór bezpieczeñstwa by³y sprawne. Wiêc wytargali¶my ca³o¶æ z szopy i zabra³em siê za robotê. Dokupi³em odwadniacz, redukcje, z³±cza, przewód, i wy³±cznik. Agregat z lodówki ju¿ wcze¶niej wymontowa³em mamie tu¿ przed wymian± lodówki ;) Po³±czy³em to w ca³o¶æ do¶æ prowizorycznie i ... nic. Za³±cza³ siê i pompowa³ ale niestety ponowne uruchomienie nie przychodzi³o ju¿ tak ³atwo. Podejrzenie pad³o na tzw. klik czyli pastylkê która daje pr±d na uzwojenie rozruchowe (foto kostka na 1)


2 to wy³±cznik termiczny. Nawet wymieni³em ca³o¶æ z innego agregatu i nic. I przez przypadek doszed³em do wniosku ¿e mo¿e przyda siê zawór zwrotny. Zadzia³a³o !

Posk³ada³em ca³o¶æ ju¿ tak jak bym chcia³ i wygl±da to tak:





Na presostacie zastosowa³em rozciêcie minusa.



Teraz co¶ o czasach pracy. Od zera do 6,5 bar pompuje 14minut ale to jest 30 litrów wiêc nie jest ¼le. Presostat ma ustawiony zakres 4,5 do 6,5 bar. a czas dopompowania nie przekracza 4 minut. Agregat jest ciep³y ale nie gor±cy.

Jeszcze wa¿na rzecz: d³ugo¶æ wê¿a ³±cz±cego agregat z zaworem zwrotnym. Próby robi³em na 5,5bar i na krótkim (30cm) agregat mia³ problemy z przepchniêciem zaworu pod ci¶nieniem. Jak za³o¿y³em 1m wê¿a to zanim utworzy siê ci¶nienie w przewodzie potrzebne do przepchniêcia zaworu to agregat ju¿ ma normalne obroty i nie ma problemu.

Koszty: Agregat - mia³em ale dokupi³em 2 na z³omie (sprawny 20z³, mam zamiar zrobiæ na 2 agregaty.)
Zbiornik, presostat, zawór bezpieczeñstwa - zgrzewka z browarem ;) dla kuzyna,
Odwadniacz i redukcje z szybkoz³±czk± - 100z³
Elastyczny przewód elektryczny 5mb - 10z³,
Wy³±cznik - 7z³,
Wê¿yk ci¶nieniowy 2 mb - 10z³
Kó³ka - mia³em ale cena 1szt to 6z³.
Zawór zwrotny - 15z³.
Filtr paliwa od malucha - 5z³.

Zadowolenie i wra¿enie - bezcenne. Praca komfortowa i przyjemna. Teraz najg³o¶niejszym elementem jest zawór zwrotny i trzask presostatu :) ale i tak ca³o¶æ pracuje bardzo cicho.

Polecam wszystkim i odpowiem na pytania.
Pozdrawiam Micha³.
 

Andy 66 
Wys³any: 2011-12-05, 21:28   
0
UP DOWN

Posty: 177
Sk±d: Bydgoszcz
Cze¶æ.
Jak wczyta³em siê w ten w±tek, musia³em siê zalogowaæ :)
Przymierzam siê do aerografu na powa¿nie i najwiêkszym moim problemem do dzisiaj by³a sprê¿arka, a w³a¶ciwie jej ha³as... Mam w warsztacie kompresor, który po w³±czeniu skutecznie zniechêca do wszystkiego.
Panowie... jeste¶cie WIELCY !!!
Od jutra zbieram graty na w³asn± konstrukcjê :cool:

Dziêki za natchnienie
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group