Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 04:04
Autor Wiadomo¶æ
adam12
Wys³any: 2009-03-14, 18:20   baza honda r72p
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
witam mam ma³e pytanie do kolorystów. zakupi³em 1.7 litra bazy z palety hondy R72P w mieszalni (profixx) - per³a. i zastanawiam sie czy wystarczy mi tej bazy na ca³o¶ciówke z wnêkami drzwi maska dwie strony. auto to honda civic 93r chatchback do¶æ ma³a buda. kupi³em 1.7 litra bo nie by³o wiêcej pigmentów i teraz pytanie czy czekaæ dwa dni i dokupiæ pó³ litra i wszystko razem wymieszaæ ??? czy jest kto¶ pewny ¿e taka ilo¶æ starczy?? baza jest do rozrobienia w stosunku 60%. lakierowanie pistoletem niskoci¶nieniowym
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-03-14, 18:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Spokojnie powinno Ci starczyc na t± honde, one s± malutkie. Ja przy wodzie r-ma, setk± nie rozrobion± (tez rozrabia siê w stosunku 60%) maluje element. Oczywi¶cie jak np. pod ciemny kolor u¿yje ciemnego podk³adu a pod jasny jasnego.
 

gola 
Wys³any: 2009-03-14, 19:09   Re: baza honda r72p
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
adam12 napisa³/a:
witam mam ma³e pytanie do kolorystów. zakupi³em 1.7 litra bazy z palety hondy R72P w mieszalni (profixx) - per³a. i zastanawiam sie czy wystarczy mi tej bazy na ca³o¶ciówke z wnêkami drzwi maska dwie strony. auto to honda civic 93r chatchback do¶æ ma³a buda. kupi³em 1.7 litra bo nie by³o wiêcej pigmentów i teraz pytanie czy czekaæ dwa dni i dokupiæ pó³ litra i wszystko razem wymieszaæ ??? czy jest kto¶ pewny ¿e taka ilo¶æ starczy?? baza jest do rozrobienia w stosunku 60%. lakierowanie pistoletem niskoci¶nieniowym

nie znam profix-a i nie wiem o jakiej bazie piszesz,woda czy konwencja,nie znamy rowniez koloru poprzednieg (starego),czy jest to ten sam kolor,czy zmiana?,ale smiem zaryzykowac stwierdzenie ze braknie.
Jest to kolor czerwony,bordowy z tego co pamietam wiec i z kryciem nie bedzie za rewelacyjnie.
Ja pracujac na konwencji DuPonta na taka calosciowke razem ze zderzakami zrobil bym spokojnie 2.5 litra bazy.
 

adam12
Wys³any: 2009-03-14, 19:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
oczywi¶cie maluje w konwencji poprzedni kolor to czerwony akryl. pyta³em o kolor podk³adu to na mieszalni mówi± ¿e najlepiej jasny czary do tej bazy co¶ mi sie nie zgadza z tym jasnym szarym
 

Grzesiek11 
Wys³any: 2009-03-14, 19:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 98
Taka ilosc moze zabraknac tan odcien podk³adu to moze lepiej ciemno szary ale nie wiem jak mysla inni ;)
_________________

 
 

gola 
Wys³any: 2009-03-14, 19:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
rekomendowany np przez DuPont-a jest VS od 4 do 6 w zaleznosci od odcienia.Domniemywam ze na calosciowke zrobili ci zerowke wiec VS4 (srednio szary).
 

ZENEK
Wys³any: 2009-03-14, 21:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
Ten kolor zbudowany jest z per³y i w tym wypadku jego si³a krycia jest stosunkowo niska.Jesli auto by³o w czerwonym akrylu i masz jakiekolwiek ³aty to bêdzie problem, najczê¶ciej na ³atach kolor wychodzi ja¶niejszy i widac to w s³oñcu.Wed³ug programu podk³ad winien byæ jasno szary, sprawdzi³em w kilku firmach.Je¶li tylko zmieniasz rodzaj lakieru na per³ê to mo¿e starczyæ Tobie lakieru, ale na wszelki wypadek radzê dokupiæ i zmieszaæ wszystko razem
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-15, 08:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Bordo, zielony, czerwony to braknie 1.7
Reszta kolorów to powinno stykn±æ ale z bólem serca.
Jakie proporcje ma Profix? Najlepiej by by³o 1:1 jak jest 2:1 to bedzie dópa a nie krycie bo lakier bedzie woda bez rozcienczania.
_________________
Bart
 
 

adam12
Wys³any: 2009-03-15, 15:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
auto poniewa¿ jest w akrylu i by³o ju¿ malowane, ca³e prysnê w podk³ad tak¿e ³at raczej nie bêdzie. musi wyj¶æ idealnie w ka¿dym calu. dziêkuje za ka¿d± wskazówke i pomoc
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-03-15, 15:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
gola napisa³/a:
nie znam profix-a i nie wiem o jakiej bazie piszesz,woda czy konwencja,nie znamy rowniez koloru poprzednieg (starego),czy jest to ten sam kolor,czy zmiana?,ale smiem zaryzykowac stwierdzenie ze braknie.
Jest to kolor czerwony,bordowy z tego co pamietam wiec i z kryciem nie bedzie za rewelacyjnie.
Ja pracujac na konwencji DuPonta na taka calosciowke razem ze zderzakami zrobil bym spokojnie 2.5 litra bazy.

Nie no, bez przesady gola. Jak na tak± malutka honde by¶ zrobi³ 2,5l to na swoj± omege musia³ bym kupic ze 4l bo to prawie dwie takie hondy. Ale w sumie lepiej kupic wiêcej ¿eby zosta³o ni¿ mniej i p³akac puzniej ¿e brak³o.
 

Grzesiek11 
Wys³any: 2009-03-15, 16:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 98
W³asnie lepiej niz zostanie niz ma brakn±c bo pózniej :sciana:
_________________

 
 

gola 
Wys³any: 2009-03-15, 16:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
ZIEMBA napisa³/a:
Nie no, bez przesady gola. Jak na tak± malutka honde by¶ zrobi³ 2,5l to na swoj± omege musia³ bym kupic ze 4l bo to prawie dwie takie hondy. Ale w sumie lepiej kupic wiêcej ¿eby zosta³o ni¿ mniej i p³akac puzniej ¿e brak³o.

Dalej twierdze,ze na ta honde 2.5 litra bazy jest oki.Zwroc uwage na to iz to jest calosciowka razem z wnekami,maska dwustronnie,klapa tyl dwustronnie (pomimo tego iz mala),drzwi w srodku,na zewnatrz.oprocz tego konwencja i kolor slabo kryjacy.
Na maske i dach trzeba liczyc 600-700 gr,wiec sila rzeczy po odliczeniu tego na samochod i zderzaki nie starczy ci 1.1,1.2 kg.
Lakieruje czesto Hondy Jazz,samochod jeszcze mniejszy jak civic o ktorym mowa.Na taki samochod bez dachu,klapy tylnej i srodkow (tylko na zewnatrz) razem ze zderzakami przygotowuje 2 litry bazy.
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-03-15, 16:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
gola napisa³/a:
.Zwroc uwage na to iz to jest calosciowka razem z wnekami,maska dwustronnie,klapa tyl dwustronnie (pomimo tego iz mala),drzwi w srodku,na zewnatrz.oprocz tego konwencja

Nie no, w sumie to moze i masz racje, tym bardziej ¿e to konwencja.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi