Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
gdulus
Wys³any: 2009-03-15, 20:42   polerowanie kilka pytan
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
pora nauczycz sie polerowania
mam taki sprzet



mam polerowac na 1800 obrotow
moj sprzet ma zakres od 660 -3000 i ma 6 poziomow szybkosci
ktory bieg to 1800 - bo nie ma tego nigdize zapisane ani w instrukcji ani na urzadzeniu
3,?? 4??? 5 bieg ???


2 podczas polerowaniea gombka mi sie zalepia tak jak by zaschnieta pasta g3
<kliknij foto by powiekszyc >



czy mam ta gombke czyscic z tego przed nalozeniem nowej pasty g3 czy caly czas polerowac taka sama
????


3.

gdy zaczynam polerowac robie to prawie sucha gombka i co okolo 20 sek
psiukam dwa razy na gombke rozpylaczem z woda , czy mam wiecej tej wody dodawac czy mniej
czy moge doprowadzic do tego ze gombka jest praktycznie sucha czy powinna byc wilgnota lekko caly czas ?????????

4. jak dociskac gombke ta biala twarda - g3 ?????
czy tylko lekko przylozyc do elementu ,
czy moze mocniej az sie ugnie 0.5 cm ??
czy mozne mocno az sie ugnie 2.cm???

5. ile pasty g3 na maske < lyzeczka od hebaty , dwie lyzeczki , szklanka ?? chodzi mii o wartos przyblizona a ile na drzwi ?? -civic 2001 coupe a - ile gdzies na caly saomochod ??
 

gdulus
Wys³any: 2009-03-15, 22:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
ktos pomoze :(
_________________

 

gola 
Wys³any: 2009-03-15, 23:15   Re: polerowanie kilka pytan
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
gdulus napisa³/a:
...mam polerowac na 1800 obrotow
moj sprzet ma zakres od 660 -3000 i ma 6 poziomow szybkosci
ktory bieg to 1800 - bo nie ma tego nigdize zapisane ani w instrukcji ani na urzadzeniu
3,?? 4??? 5 bieg ???

mysle ze to bedzie czworka,przynajmniej ja ustawiam swoja przewaznie na 4 a zakres ma taki sam.


gdulus napisa³/a:
2 podczas polerowaniea gombka mi sie zalepia tak jak by zaschnieta pasta g3
czy mam ta gombke czyscic z tego przed nalozeniem nowej pasty g3 czy caly czas polerowac taka sama
????

polerowac taka sama dodajac kilka kropel wody


gdulus napisa³/a:
3.gdy zaczynam polerowac robie to prawie sucha gombka i co okolo 20 sek
psiukam dwa razy na gombke rozpylaczem z woda , czy mam wiecej tej wody dodawac czy mniej
czy moge doprowadzic do tego ze gombka jest praktycznie sucha czy powinna byc wilgnota lekko caly czas ?????????

nie musisz tego robic co 20 sekund,wysarczy raz przed rozpoczeciem polerowania elementu zrosic kilkoma kroplami wody

gdulus napisa³/a:
4. jak dociskac gombke ta biala twarda - g3 ?????
czy tylko lekko przylozyc do elementu ,
czy moze mocniej az sie ugnie 0.5 cm ??
czy mozne mocno az sie ugnie 2.cm???

wszystko jest zalezne od tego jaki efekt chcesz uzyskac.Jezeli chcesz zapolerowac ryse,male wtracenie w lakierze czy zniwelowac roznice morki na elementach,do wiadomo ze musisz wiecej docisnac przy polerowaniu,jezeli natomiast chodzi ci tylko o nadanie polysku,to nie musisz zbytnio sie wysilac.Masz tak docisnac aby lakier zagrzac,ale jednoczesnie uwazac aby nie spalic.

gdulus napisa³/a:
5. ile pasty g3 na maske < lyzeczka od hebaty , dwie lyzeczki , szklanka ?? chodzi mii o wartos przyblizona a ile na drzwi ?? -civic 2001 coupe a - ile gdzies na caly saomochod ??

tutaj sam powinienes okreslic ilosc widzac efekty swojej pracy. ;)
 

gdulus
Wys³any: 2009-03-16, 00:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
dzieki gola jestes the best - otrzymujesz ode mnie punt :spoko:

jescze tylko
gola napisa³/a:
5. ile pasty g3 na maske < lyzeczka od hebaty , dwie lyzeczki , szklanka ?? chodzi mii o wartos przyblizona a ile na drzwi ?? -civic 2001 coupe a - ile gdzies na caly saomochod ??

tutaj sam powinienes okreslic ilosc widzac efekty swojej pracy. ;)


a ile wychodzi tobie , tak pi razy drzwi dla orientacji bo nie wiem czy mam cala mache wysmarowac w pascie czy tylko ja nakropic i potem wetrze sie gombka
_________________

 

dawid
Wys³any: 2009-03-16, 19:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Jak sie chcesz nauczyc dobrze polerowac to napewno nie g3 bo dobrze to znaczy trwale farecla jest na bazie siliconu po jakims czasie sie wymywa spoleruj elemet i na koniec przemyj go zmywaczem siliconowym skumasz o czym mowie

Proponoje ci poszukac pasty na bazie wody, polerowanie na sucho bez chlapania:) ja uzywam np tej: http://www.meguiarsonline.com/

z ciekawostek np maja pasty ktore radza sobie z papierem 1200:)
_________________
hmmm
 

gola 
Wys³any: 2009-03-16, 19:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
dawid napisa³/a:
Jak sie chcesz nauczyc dobrze polerowac to napewno nie g3 bo dobrze to znaczy trwale farecla jest na bazie siliconu po jakims czasie sie wymywa spoleruj elemet i na koniec przemyj go zmywaczem siliconowym skumasz o czym mowie

Proponoje ci poszukac pasty na bazie wody, polerowanie na sucho bez chlapania:) ja uzywam np tej: http://www.meguiarsonline.com/

z ciekawostek np maja pasty ktore radza sobie z papierem 1200:)

Owszem,pasta,mleczka,w ogole produkty firmy Meguiar's,to arcydzielo w lakiernictwie i motoryzacji.Problem tylko w tym,ze przeznaczone raczej dla profesjonalnych garazy ze wzgledu na cene ;) .Ktos kto zajmuje sie lakierka hobbystycznie nie wylozy raczej tyle kasy na pasty polerskie czy mleczka.
My uzywamy final inspection oraz diamond cut z tej firmy. Ta pierwsza bardzo ladnie usuwa kola na lakierze od polerki i do tego calkiem ladnie pachnie ;)
Oprocz tego uzywam rowniez produkty firmy GELSON ,ktore radza sobie bardzo dobrze.Ta 1276 tez pokonuje papier 1200 ;)
 

dawid
Wys³any: 2009-03-16, 20:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Hmmm no w sumie masz racje ponioslo mnie:) ale ilosc rozchlapanej g3 mniej wiecej pokryje sie cenowo z uryciem w odpowiedni sposob Meguiar's.

Meguiar's = Arcydzielo :) strzal w 10!:)
_________________
hmmm
 

Homer S. 
Wys³any: 2009-03-16, 20:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Jak siê ju¿ robi G3 to
Na pocz±tku przed przyst±pieniem do polerowania spryskujemy g±bkê wod± wygniatamy j± rêkami do oko³a i odwirowujemy na max. obrotach .
Pastê wyciskamy tyle ile wejdzie ^^ na czubek palca wskazuj±cego i robimy kilka/kilkana¶cie ma¿niêæ na drzwiach czy co tam polerujemy.Atomizerem spryskujemy g±bkê i ww drzwi ale nie kroplami tylko mgie³k± .No i tu siê zaczyna jazda dociskamy polerk± do drzwi i jazda jedziemy raz w pionie ca³e drzwi raz przy razie do¶æ wolnymi ruchami bez po¶piechu pu¿niej to samo w poziomie .Trzeba macaæ :D g±bkê czy jest wilgotna (nie mokra) i dok³adamy pastê ale w minimalnych ilo¶ciach .Jak g±bka jest nówka to wiadomo na pocz±tku pasty idzie wiêcej z czasem po kilku polerkach zu¿ycie pasty spada.Dwa trzy przejazdy w pionie i poziomie i powinno z³apaæ po³ysk.
Ostatni przejazd delikatnie takie mu¶niêcia g±bk± z wiêksz± ilo¶ci± wody ju¿ bez pasty.
To tak wygl±da przy G3 ale jak koledzy polecam pasty na sucho (one wodê ju¿ maj± w sobie) no i efekt szybszy do uzyskania oraz po³ysk pe³niejszy
_________________

 

gdulus
Wys³any: 2009-03-16, 22:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
spoko dzieki bede probowac wczoraj w kilku miejscach przypalilem lakier do bazy , chyba za malo wody albo wogole bede to ro il mieeka gombka a nie ta twarda bedze bezpieczniej narazie

co teraz ???
czy moge to zatryskac , bezbarwnym rozrobionym z rozpuszczalnikiem do cieniowaniea< zeby sie wgryzl w strary lakier>



musze w to miejsce wypylac baze czy moge tylko bezbrwnym ???
  
 

gola 
Wys³any: 2009-03-16, 23:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
gdulus napisa³/a:
s... wczoraj w kilku miejscach przypalilem lakier do bazy...

praca w niedziele :D
gdulus napisa³/a:
co teraz ???
czy moge to zatryskac , bezbarwnym rozrobionym z rozpuszczalnikiem do cieniowaniea< zeby sie wgryzl w strry lakier>
musze w to miejsce wypylac baze czy moge tylko bezbrwnym ???

nic ci nie da samym bezbarwnym.Baza a na to bezbarwny.
 

gdulus
Wys³any: 2009-03-16, 23:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
gola napisa³/a:
nic ci nie da samym bezbarwnym.Baza a na to bezbarwny.


no to juz wiem co mam robic
_________________

 

gdulus
Wys³any: 2009-03-16, 23:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
ale czy musze cale drzwi znowu jechac bezbarwny - dzwie sa przetarte na dole w malo widocznym miejscu
i kmobninuje sobie tak ze ::
zmatuje przetrate mejsce , wystrzele tam baze a potem , a potem przykryje ten obszar bezbarwnym wymiszanym z rozpszczalnikiem do cieniowania - zeby sie wgryzl w sary lakier - mopzna tak ???
_________________

 

gola 
Wys³any: 2009-03-17, 00:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
gdulus napisa³/a:
...zmatuje przetrate mejsce , wystrzele tam baze a potem , a potem przykryje ten obszar bezbarwnym wymiszanym z rozpszczalnikiem do cieniowania - zeby sie wgryzl w sary lakier - mopzna tak ???

mozna takie zaprawki zrobic,nastepnie miejsca naprawiane spolerowac,tylko uwazaj zebys znow nie przetarl polerka ;)
 

gdulus
Wys³any: 2009-03-17, 01:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
spoko a wiec jutro do dziela a jeszcze meze tylko jak rozmieszac ten rozpuszczalnik do cienieowanie z bezbarwnym w jakich proporcjach ???
_________________

 

adam12
Wys³any: 2009-03-17, 16:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
jakie zatêpstwo polecacie zamiast g3?? w miare tanie ale lepsze. jestem w stanie kupiæ 3butelki po 50z³ systemu ale po 100z³ jedna to ju¿ za du¿o. co polecacie i jak stosujecie swoje systemy
 

gdulus
Wys³any: 2009-03-17, 19:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
znalazleme cos takiego
co to jest i do czego sie przyda ?

na etykiecie jest napisane : przywrocenie koloru wszystkich rodzajow samochodow
nie zawiera silikonu , nie nanosic na samchod tylko na szmatke, nie uzywac na rdze i na uszkodzony lakier,



w srodku szare mleczko




czy moge to stosowac po g3 zamiast g10???
czy moge tym przeleciec caly samocod zeby sie blyszcal jak krysztalek????
_________________

 

marathon 
Wys³any: 2009-03-18, 08:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 34
To pewnie jest wosk nie pisze tam nigdzie WAX po ang? Ja zawsze woskuje, co pó³ roku swój samochód nawet jak stoi przez d³u¿szy czas w gara¿u, taka konserwacja lakieru i brud siê nie czepia. Jak bêde na wyspach to zobacze bo nie widzia³em tego mo¿e tañsze ni¿ u nas.
 

gdulus
Wys³any: 2009-03-18, 23:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
nie nic nie pisze nie wiem co zawiera bo nie ma na etyketce
_________________

 

marathon 
Wys³any: 2009-03-19, 09:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 34
Nic nie pisze bo to scratch remover from tesco taki odpowiednik tego
http://www.mango.pl/hobby/gs27 ,
dobre ale na ma³e rysy bez maszyny poleruj±cej, ja bym po polerce maszynowej tego nie aplikowa³ bo po co, da³ bym tylko sam wosk coby brud siê zmywa³, takie co¶ podobnego znalaz³em w necie, ale wiem, ¿e asda te¿ ma ca³kiem dobre bo mia³em
http://www.pjgh.co.uk/gal...F7319.sized.jpg
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group