Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
jacek9223
Wysłany: 2009-03-17, 21:15   Jak pomalowac auto na moro ??
0
UP DOWN

Witam jak w temacie chciał bym pomalować mojego poczciwego białego maluszka na moro bo jeżdżę tylko nad odrę na rybki i po polnych wiec chce żeby był taki terenowy :) .chce kupić z 5 puszek sprayu (1xczarny 2 odcienie brązowego i 2 odcienie zielonego) ale nie wiem jak się do tego zabrać żeby mi wyszły takie fajne łaty moro i czy mi tej farby wystarczy. Proszę was o wyrozumiałość i nie zjechanie mnie ze chce pomalować auto sprayem ale porostu nie mam żadnego pistoletu a na lakiernika się nie opłaca. Bardzo proszę o pomoc a jeśli nie w tym dziale proszę moda o przeniesienie Pozdrawiam!

dawid
Wysłany: 2009-03-17, 21:24   
0
UP DOWN

byl kiedys taki post cofnij w tyl:)

jacek9223
Wysłany: 2009-03-17, 21:35   
0
UP DOWN

czytałem jeden ale tam było o lakierach i za bardzo fachowo ale może to nie ten jak masz to podaj link

LoboLoco 
Wysłany: 2009-03-18, 07:51   
0
UP DOWN

Może to ci jakoś pomoże:
http://www.youtube.com/watch?v=8aAxuh9YCCQ
http://www.youtube.com/watch?v=ISTIeyB5GJk

Niebardzo wiem jak to opisać słownie... Ogólnie to wycinasz sobie kilka szablonów łatek i malujesz, od najjaśniejszego do najciemniejszego, tak żeby łatki lekko na siebie zachodziły... i powinno być gites...

jacek9223
Wysłany: 2009-03-18, 11:31   
0
UP DOWN

Bardziej mi się właśnie podoba ten 2 filmik bo chodzi mi o takie większe łaty. Czyli mam sobie w kartonie/foli wytnę parę takich kleksów i mam zacząć od zielonego bo będę miał 2 odcienie jaśniejszy i ciemniejszy później jaśniejszy i ciemniejszy brąz i na końcu czarnym.Tylko ja mam całe auto pomalować na zielono czy tylko łatami malować żeby na siebie nachodziły ??

LoboLoco 
Wysłany: 2009-03-18, 11:58   
0
UP DOWN

Ja bym tylko łaty malował, pomalowanie całości w kolor zielony, żeby puźniej to pokryć łatami to się mija z celem (względy ekonomiczne). Nie chciałbym cię urazić, ale pewnie itak będzie to wyglądało "nieprofesjonalnie", więc nie ma sensu bawić się w zielony podkład i dokładne maskowanie i lakier bezbarwny oczywiście. Wycinasz z kartonu kilkanaście szablonów i jedziesz z tematem obracając szablony, by nie powtarzały sięzbyt często. Nakładanie się kolejnych łatek powinno wyeliminować całkowicie białe tło. Widziałem już camo robione sprejami z ręki i wyglądało też "dobrze" , powiedzmy że wojskowo ;) ... kwestia w tym czego dokładnie się oczekuje... tylko musisz pamiętać o zmatowaniu powierzczni przed malowaniem, żeby ci farba nie spłynęła i odpowiednim doborze farby , najlepiej matowej dedykowanej "przemysłowi motoryzacyjnemu"... powodzenia

jacek9223
Wysłany: 2009-03-18, 12:13   
0
UP DOWN

LoboLoco, bardzo ci dziękuje za rady jeśli będę miał jakieś problemy to się do ciebie zwrócę ok jeszcze raz dzięki

andrew 
Wysłany: 2009-03-20, 21:26   
0
UP DOWN

malowałem warburga w łaty
podkład szary puszka litrowa i 4 spraye
brąz , czarny , dwa odcienie zielonego .
tak wyglada - recznie robione plamy zadnych szablonów
zdjecie niewyrazne ,ale jedyne jakie ostało

dawid
Wysłany: 2009-03-20, 22:59   
0
UP DOWN

warbol hehe

jacek9223
Wysłany: 2009-03-21, 09:14   
0
UP DOWN

No fajnie ci to wyszło tylko moim zdaniem kolorki za jasne ale każdy ma swój gust. U mnie już prace ruszyły rozkręciłem wszystko tam gdzie miał największą dziurę wyciąłem i przymocowałem na nity kawałek blaszki i już zaszpachlowałem zostało mi jeszcze tylko pół puszeczki szpachli muszę dziś dokupić bo jeszcze par ładnych dziurek jest :P lakier już zmatowałem papierem wodnym 400 no i to wszytko. dzis jeszcze czeka mnie szpachla szpachla i jeszcze raz szpachla:P.

acidhouse
Wysłany: 2009-03-21, 22:51   
0
UP DOWN
Kustom Kulture

musialbym zobaczyc z bliska - jak nie masz doswiadczenia to cos czuje ze polane jest - zacieki - baty - firany czy jak kto woli a za to tylko :rozga:
aha plamy są kiepskie - do kształtu wardka dałbym nie wiem moze moro rosyjskie kwadracikowe - nieźle by wyglądał

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu