Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
malchov 
Wys³any: 2009-03-20, 16:20   Lakier na ¶cianê
0
UP DOWN


Posty: 86
Sk±d: Szprotawa/Sowiny
Kierujê zapytanie do Malarzy ¶ciennych. Czym zabezpieczacie swoje prace na ¶cianie? A mo¿e nie pokrywacie murali lakierem?

Zaznaczam, ¿e nie dysponujê pistoletem lakierniczym ( nie wiem nawet, czy to dobra opcja w ma³ym pokoiku dzieciêcym na przyk³ad). W takim razie jak uporaæ siê z "klarem" na ¶cianie? Spray? Wa³ek?

Podzielcie siê proszê swoimi do¶wiadczeniami w "lakierowaniu" ¶ciany w kwestii materia³u i techniki.
 

artkol 
Wys³any: 2009-03-22, 16:24   
0
UP DOWN

Posty: 4
Mo¿na malowaæ zwyk³ymi farbami akrylowymi rozcieñczonymi wod± destylowan±.
A na to BEJCA do ¦CIAN bezbarwna, ale nie per³owa. Mo¿na kupiæ w Castoramie z FOX dekorator.
 

acidhouse
Wys³any: 2009-03-22, 18:56   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
pytanie jest takie - a po co je zabezpieczaæ czymkolwiek? przecierz nie dzia³aj± na nie warunki atmosferyczne - po 2 latach sie nudzi to wa³ek zamalujesz i nowe a nie d³ubanie ca³ej ¶ciany - ja osobi¶cie nie widzê takiej potrzeby ¿eby zabezpieczaæ ¶cianê wewn±trz, a jak s± ju¿ ma³e dzieci to co innego - cieniutko werniks jaki¶ ¿ebyt by³o mozna zmyæ bazgro³y i ³apki
_________________
Training all life
 
 

malchov 
Wys³any: 2009-03-23, 00:29   
0
UP DOWN


Posty: 86
Sk±d: Szprotawa/Sowiny
Zabezpieczenie ¶ciennych malunków podobno ma ¶wiadczyæ o profesjonalizmie maluj±cego - z tak± opini± spotka³em siê na Zachodzie. Nie wmówisz takiemu Niemcowi, ¿e farby s± dobre i nie schodz± nawet w praniu z koszulek. Musisz to zabezpieczyæ i koniec. Jeszcze nie skoñczysz malunku, a ten ju¿ pyta jaki lakier po³o¿ysz, jak gruby, czym to czy¶ciæ i takie tam. Jakby nie wiadomo co chcia³ na tej ¶cianie pó¼niej wyczyniaæ ( albo jak grube imprezy czy orgie w cha³upie odstawiaæ ).
_________________
www.fotolog.com/honda_attack
 

acidhouse
Wys³any: 2009-03-23, 17:20   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
temat jest dosyæ kontrowersyjny - to zale¿y od zleceniodawcy - dla mnie to w ogóle nie ¶wiadczy profesjonali¼mie, a wrêcz na odwrót - bo gdyby mnie kto¶ zapyta³ czy ma pokrywaæ ¶cianê lakierem - to odpowiedzia³bym ¿e nie, ba dosta³by zjeby za sztuczne podbijanie kosztów, a ¿e niemcy s± tempaki - wiem bo wiem by³em, freski restaurowa³em - to sobie lakieruj± ¶ciany bo lubi± jak co¶ b³yszczy, mam jakie¶ talkie wra¿enie, ¿e powierzchnia bêdzie siê brzydko ¶wieci³a i jeszcze brzydziej bêdzie siê starzeæ, nie odrestaurujesz jej bo ¶ci±gaj±c lakier ¶ciagniesz obrazek - co nieco odskoczni od tej mojej negatywnej opinii na ten temat - MONTANA GOLD - wymy¶lona w³a¶nie przez niemców - produkt od graficiarzy dla graficiarzy - ¶wietne ci¶nienie, ¶wietne krycie, ¶wietnie zabezpiecza ¶cianê i powierzchniê, szybko schnie, mniej ¶mierdzi ni¿ hiszpanka, du¿a gama kolorystyczna, mo¿na j± probowaæ w³adowaæ do aerografu (pewnie pójdzie) i co najwa¿niejsze nie robi refleksów od flesza w aparacie - tadaaam :D
_________________
Training all life
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-23, 19:07   Re: Lakier na ¶cianê
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
malchov napisa³/a:
Kierujê zapytanie do Malarzy ¶ciennych. Czym zabezpieczacie swoje prace na ¶cianie? A mo¿e nie pokrywacie murali lakierem?

Zaznaczam, ¿e nie dysponujê pistoletem lakierniczym ( nie wiem nawet, czy to dobra opcja w ma³ym pokoiku dzieciêcym na przyk³ad). W takim razie jak uporaæ siê z "klarem" na ¶cianie? Spray? Wa³ek?

Podzielcie siê proszê swoimi do¶wiadczeniami w "lakierowaniu" ¶ciany w kwestii materia³u i techniki.

Wiem,¿e posypi± sie na mnie j.by.Ale w odpowiedzi na Twoje pytanie,sa bazy emulsyjne akrylowe wodorozcieñczalne bezbarwne do zastosowañ wewn. i fasadowych,nie zmywalne/mo¿na myæ //pog³êbiaj± kolory/ np.LEVIS baza H3 bezbarwna-matt;LEVIS baza H7 bezbarwna-po³ysk satynowy.Mo¿na je k³a¶æ na wszelkie od³o¿a,równie¿ rozcieñczlnikowe,pod warunkiem,¿e s± ca³kowicicie wyschniete.Aplikacja dowolna tzn.:pêdzel,wa³ek,pistolet do farb.
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-03-24, 08:02   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Te¿ siê zastanawia³em nad wykoñczeniem ¶cian i jako¶ nie przemawia³a do mnie opcja klaru samochodowego.... zastanawia³em siê nad werniksami, ale pewnie przyczepno¶æ nieby³aby odpowiednia.... te bazy levisa to mo¿e byæ strza³ w dziesi±tkê :spoko: to jest medium do tworzenia kolorów w mieszalniku?
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-25, 14:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
LoboLoco napisa³/a:
Te¿ siê zastanawia³em nad wykoñczeniem ¶cian i jako¶ nie przemawia³a do mnie opcja klaru samochodowego.... zastanawia³em siê nad werniksami, ale pewnie przyczepno¶æ nieby³aby odpowiednia.... te bazy levisa to mo¿e byæ strza³ w dziesi±tkê :spoko: to jest medium do tworzenia kolorów w mieszalniku?

Tak.Jest to czysta ¿ywica akrylowa wodorozcieñcz. .Mieszam farby na tych bazach od 10-ciu lat.Krótko mówi±c -sprawdzone,ani jednej wpadki czy reklamacji.Bardzo ³atwa aplikacja i du¿a wydajno¶æ.Warunek najwy¿szej jako¶ci-nie rozcieñczaæ.
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-03-25, 14:39   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Bêdê musia³ wgry¼æ siê w temat.... dziêki za info :spoko:
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-25, 15:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
LoboLoco napisa³/a:
Bêdê musia³ wgry¼æ siê w temat.... dziêki za info :spoko:

Inne produkty do wypróbowania to:Domalux"Boazeria"pó³mat;Hydroparkiet"Boazeria"po³..
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-03-26, 07:33   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Domalux Boazeria znam .... sprawuje siê ca³kiem nie¼le na p³ótnie, ale na ¶ciane jeszcze nie próbowa³em....
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

acidhouse
Wys³any: 2009-03-26, 07:51   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
boa zeria bo to z boa we¿a wyci±g jest - dusi ¶ciany tak mocno, ¿e wygl±daj± jak deski ;P - wybaczcie mi g³upoty jaki¶ taki porypany chumor ostatnio mam
_________________
Training all life
 
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-03-26, 08:29   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Boa-ze-ria .... chodzi o tak zwany gadzi oddech... :x: :fiu:
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-26, 15:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Bo³a zebra i ju¿ ni ma :shock:
 

manieks 
Wys³any: 2009-07-24, 00:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 112
Sk±d: Gdynia
temacik stary ale go od¶wie¿ê bo dopiero zauwa¿y³em :0

Najbli¿sze mi rozwi±zanie tom, to, które zaproponowa³ ACID ... czyli bez, bo wygl±da taka ¶ciana jak psu jajeczka na wiosnê ... ale, je¿eli ju¿ jest taka potrzeba to sugerowa³bym dwa rozwi±zania, niekoniecznie najtañsze, ale dosyæ dobrze zdaj±ce egzamin:

werniks matowy w sprayu


lub jaki¶ lakier dla modelarzy ale te¿ koniecznie matt
_________________
- ALS IXN XAN -
www.airbrushlab.pl | www.maniex.pl | www.muraliki.pl
 
 

hlecter
Wys³any: 2009-08-30, 10:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 213
zabezpieczaæ Oo , a po co na co? wszystkie ¶ciany matowe a tu prosze jest obrazek który piêknie sie nam mieni w ¶wietle pomys³ dziwny,,,,jak juz by³o pisane ¶ciany maj± to do siebie ze s± malowane co 2-3 lata , a nie wiem jak wyglada nak³adanie farby wa³kiem na klar....pewnie nie ciekawie , ja tam maluje farbkami dla plastyków chromoakryl;D wszystko ³adnie siê trzyma , problemem moze byæ ¶ciana pomalowana wczesniej farb± latexow± , na niej wodorozcieñczalne schn± d³u¿ej...
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-08-31, 08:17   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Istnieje tak¿e wykoñczenie matowe... i w lokalach u¿ytkowych nie wyobra¿am sobie zostawienia malowania bez klaru... a tak mo¿na szmat± piwo zetrzeæ ze ¶ciany i po problemie. Zreszt± ka¿dy kto woli swoje dzie³o zachowaæ jak najd³u¿ej szanuj±c w³asn± pracê , zabezpieczy je... proste.
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Dementor
Wys³any: 2009-09-02, 21:09   
0
UP DOWN


Posty: 364
Ja u siebie na kominku zabezpieczy³em lakierem akrylowym do drewna w wersji pó³mat, nak³adanym wa³eczkiem z flocka i jest git. Wszelkie okopcenia schodz± bez problemu na mokro detergentem.
A cena to 19 z³/litr
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group