Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 04:56
Autor Wiadomo¶æ
Piotrek 
Wys³any: 2009-03-23, 19:39   Wydajno¶c Kompresora nawydechu
0
UP DOWN

Posty: 23
Witam, posiadam kompresor Walter 100l 2.2kW przy wydajno¶ci na wydechu 280 l/min. Zamierzam kupic piaskarkê która wymaga zapotrzebowanie od min 400-700 l/min. Wiadomo panowie ¿e to za duzo na kompresor, ale istnieje opcja aby do tego Waltera pod³±czyc inny kompresor wraz z sprêzark± przez co istnia³y by dwie pod³±czone ze sob± butle oraz dzia³a³y by dwie sprê¿arki na ten uk³ad ( spi±æ kompresory). Wtedy wzros³a by wydajno¶c na zapotrzebowanie powietrza. Proszê przez to opinie na ten temat, mo¿e stosuje ktos podobne rozwa¿anie. Pozdrawiam
 

adam12
Wys³any: 2009-03-23, 21:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
mo¿na tak zrobiæ i du¿o osób tak robi ¿e wspomaga du¿a sprê¿arke ma³±. wa¿ne aby dobrze poustawiaæ ci¶nienia w sprê¿arkach od-do i gitara. przy piaskowaniu dostan± troche po ty³ku....
 

Piotrek 
Wys³any: 2009-03-23, 21:19   
0
UP DOWN

Posty: 23
Obroty mojej sprê¿arki to co¶ oko³o 870 obr/min a zauwa¿y³em ze s± sprê¿arki z mocniejsz± wydajno¶ci± od mojej których obroty wynosz± 1200 obr/min. Wiem ze bêdzie siê bardziej grza³a sprêzarka ale czy jak zmienie prze³o¿enie na pasku na wiêksze to poczynie dobry krok w kierunku zwiêkszenia wydajno¶ci ?? Proszê o wasze opinie.A wydajno¶æ 2 sprê¿arek to suma obu warto¶ci czy ¶rednia wyci±gniêta z 2 elementów. Pozdrawiam :)
 

adam12
Wys³any: 2009-03-24, 16:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
je¿eli jest to sprê¿arka fabryczna to ma ona ustawione optymalne obroty w stosunku do wydajno¶ci i ¿ywotno¶ci pompy. je¿eli zaczniesz co¶ zmieniaæ to nie polepszysz zbyt wiele a nawet mo¿esz pogorszyæ. przerabia³em ten temat dawno temu na samoróbce. to nie prawda ¿e im szybciej sie krêci tym szybciej pompuje. mo¿e do okre¶lonych obrotów tak jest ale powy¿ej ju¿ nie. jest nawet gorzej i sprê¿arka sie a¿ gotuje. do pracy z piaskiem najlepsze s± kompresory wolnoobrotowe (oczywi¶cie mówie o dolnej pó³ce bo s± równie¿ ¶rubowe) o dwustopniowej fazie sprê¿ania. je¶li chcesz ¿eby sprzêt zarabia³ na siebie to zainwestuj w niego. ja tak zrobi³em i jestem zadowolony. kupi³em sam± pompe i silnik a reszte sam zrobi³em wysz³o ok 1000z³ taniej ni¿ bym kupi³ w ca³o¶ci nowe. polecam pompy ABAC ja posiadam model 3800B do gara¿owego lakierowania na jeden pistolet jest super naprawde z lekkim duchem pompuje. gama tych pomp jest bardzo szeroka zale¿y od wymagañ sprawd¼ allegro. inwestycja sie op³aca.
 

adam12
Wys³any: 2009-03-25, 02:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
patrz na allegro. tam konkurencja goni konkurencje. ja o ¶rubach wiem niewiele bo mnie ten temat niedotyczy
 

baqo 
Wys³any: 2009-03-25, 08:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
bêdzie siê bardziej grza³a sprêzarka ale czy jak zmienie prze³o¿enie na pasku na wiêksze to poczynie dobry krok w kierunku zwiêkszenia wydajno¶ci
grza³a to nie wszystko ,tylko czy zawory nad±¿± siê otwieraæ i zamykaæ :?:
 
 

Piotrek 
Wys³any: 2009-03-26, 19:47   
0
UP DOWN

Posty: 23
adam12 napisa³/a:
do pracy z piaskiem najlepsze s± kompresory wolnoobrotowe


Mo¿na wiedzieæ czemu ??

Mam zamiar kupic sprêzarke moze cos takiego:
http://moto.allegro.pl/it...esor_pompa.html

Do tego butla 50l ( wiêkszej nie mam, no chyba ze muszê kupic), ca³y osprzêt ( presostat, zawór zwrotny)... Wszystko po pod³±czeniu bêdzie przypominac kompresor. I to co wysz³o podpi±c do Waltera który posiadam. Wiêc jezeli kompresor samoróbka bêdzie posiada³ wydajno¶c efektywn± 320 L/min a drugi 280 L/min po pod³±czeniu obu butli uk³ad bêdzie posiada³ zsumowan± wydajno¶c 600 L/min ?? Nie wiem czy moje przymyslenia maj± sens wiêc proszê o opinie, w sumie forum jest do udzielania porad... Pozdrawiam
 

adam12
Wys³any: 2009-03-27, 12:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
je¶li masz zamiar kupiæ now± pompe to polecam t± http://moto.allegro.pl/it...900_wloska.html
dlaczego? ma do¶æ dobr± wydajno¶æ i jest co wa¿ne dwustoponiowa czyli wysokie ci¶nienie to dla niej ¿aden problem!!! a do piasku potrzebujesz troche wiêksze ci¶nienie ni¿ do malowania. wydajno¶ci mo¿esz sumowaæ i nie zmieniaj± sie one ze wzrostem pojemno¶ci butli. pojemno¶æ butli musi byæ dostosowana do wydajno¶ci kopresora(ów). jak bêdzie za ma³a butla to ci w kilka sekund nabije do pe³na i co chwila bêdzie sie w³±czaæ i wy³±czaæ ¿eby nabijaæ. jak za du¿a to bêdziesz d³u¿ej czeka³ a¿ nabije butle i bêd± czêste d³ugie spadki. przy nowych pompach jest opis w jakim zakresie pojemno¶ci butli pracuje. pozdrawiam. aha my¶lê ¿e przy tej pompie nie musia³by¶ do piaskowania pod³±czaæ tej ma³ej samoróbki. to wszystko zale¿y co i jak chcesz piaskowaæ. je¶li chcesz piaskowaæ dziennie 8godzin to ¶miem twierdziæ ¿e szybko zajedziesz ka¿d± pompe do 2000tys z³
Kompresory marki abac nie s± to marketówki i tania produkcjia. dobry serwis i wytrzyma³o¶æ. u mnie w pracy mamy abaca za ok 2500z³ (sama pompa) + butla 500l i pracuje 10godzin dziennie non stop - lakiernia i przecinarka plazmowa. s³u¿y ju¿ 6rok bezawaryjnie.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group