Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 04:04
Autor Wiadomo¶æ
swiezak
Wys³any: 2009-03-26, 20:13   Novol Mieszalnik
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam. Mam kilka pytañ zwi±zanych z firm± Novol. Mam zamiar wstawiæ ich mieszalnik rozpuszczalnikowy i chcia³bym poznaæ wasze opinie o tym systemie (krycie, kolorystyka, czy fiszki pasuj± do bazy, jako¶æ bazy warunki cenowe, jakie s± upusty od cennika oficjalnego, czy istniej± jakie¶ wymogi odbioru od novola )(pytam o ceny bo ka¿dy handlowiec jest jak agent ubezpieczeniowy wciska kit) . By³bym bardzo wdziêczny za wasze informacje.
 

baqo 
Wys³any: 2009-03-27, 08:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
swiezak napisa³/a:
S±dzi³em ¿e od was dostanê rzetelne informacje.
kto teraz wstawia rozcieñczalnik na warsztat? przecie¿ maj± wodê a wciskaj± taki kit,widocznie jaki¶ nie wypa³,ale skoro woda cienka to rozpuch lepszy???
 
 

berag1 
Wys³any: 2009-03-27, 11:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
nie rozumiem ludzi którzy nie pracuj± na tym systemie a maj± co¶ do powiedzenia.
uwa¿am. ¿e trzeba sprzedawaæ to na co jest zbyt, a nie dla zasady wstawiac wode której nikt nie kupi. je¶li chodzi o warsztaty to wiêkszo¶æ z nich posiada mieszalnik wodny i konwencjonalny i pracuj± przewa¿nie na konwencjonalnym.
A teraz konkrety:
-krycie w miarê dobre
-kolorysta sobie poradzi, nie ma systemów idealnych
-wzorniki s± natryskiwane czyli to co na wzorniku to i w puszce po umieszaniu
-dobra jako¶æ bazy
mieszalnik dostajesz w dzier¿awe, albo jak chcesz to mo¿esz kupiæ sobie na w³asno¶æ.
pierwszy wsad dostajesz za po³owe ceny cennikowej, a maksymalny rabat do 23% w zale¿no¶ci od dystrybutora.
ciekawostk± jest to ¿e niektóre per³y wychodz± taniej od metalików
je¶li chcesz mieszalnik na warsztat to nie ma ¿adnych limitów, natomiast je¿eli chcesz ten mieszalnik na sklep to wtedy s± limity(na limit sk³adaj± siê pigmenty i wszystkie dodatki)
 
 

glover
Wys³any: 2009-03-28, 02:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Mieszalnik rozcieñczalnikowy novola mo¿esz ¶mia³o braæ ale zapytaj czy ci dystrybutor w razie jak zadzia³a dyrektywa przekonwertuje na wode i na jakich zasadach.
Kolorystyke ca³y czas ulepszaj± i to jest dobre bo jak siê znajdzie jak±¶ skuche to dzwonisz na infoliniê i sprawdzaj± recepturê a jak lipna to robi± poprawkê i ci podaj± przez telefon. Ja jak co¶ sam poprawiê to te¿ im dzwoniê i podajê do akceptacji a pó¼niej to uwzglêdniaj± w aktualizacjach programu.

Najbardziej podoba mi siê cena :D zapytaj jak wychodz± w zakupie jakie¶ konkretne kolory bo inaczej nie ma jak porównaæ .
 

yermek
Wys³any: 2009-06-01, 17:03   
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam pracowa³em na konwencjonalnym systemie NOVOLA nie by³o to takie z³e .
do malowania ca³ych samochodów .
S± wydajne i tak jak powiedzia³ glover maja atrakcyjna cene pozdro
 

baqo 
Wys³any: 2009-06-01, 18:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
yermek napisa³/a:
nie by³o to takie z³e .
do malowania ca³ych samochodów .
co mam poprzez to rozumieæ :roll: :roll: :roll:
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-06-02, 21:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
baqo napisa³/a:
yermek napisa³/a:
nie by³o to takie z³e .
do malowania ca³ych samochodów .
co mam poprzez to rozumieæ :roll: :roll: :roll:


Pewnie @bago do ca³o¶ciówek :D nie jest taaakie zle ^^
 

glover
Wys³any: 2009-06-03, 08:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Drwiny. Mo¿e wiêcej konkretów sk±d taka opinia.

@No-limit, zapytaj swojego technika z DP co my¶li tym systemie bo oni ju¿ go przetestowali. Tylko popro¶ o rzeteln± wypowied¼.
 

No-limit
Wys³any: 2009-06-05, 19:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
glover napisa³/a:
Mieszalnik rozcieñczalnikowy novola mo¿esz ¶mia³o braæ ale zapytaj czy ci dystrybutor w razie jak zadzia³a dyrektywa przekonwertuje na wode i na jakich zasadach.
Kolorystyke ca³y czas ulepszaj± i to jest dobre bo jak siê znajdzie jak±¶ skuche to dzwonisz na infoliniê i sprawdzaj± recepturê a jak lipna to robi± poprawkê i ci podaj± przez telefon. Ja jak co¶ sam poprawiê to te¿ im dzwoniê i podajê do akceptacji a pó¼niej to uwzglêdniaj± w aktualizacjach programu.

Najbardziej podoba mi siê cena :D zapytaj jak wychodz± w zakupie jakie¶ konkretne kolory bo inaczej nie ma jak porównaæ .


Przez telefon? :D .Mo¿e przez videotelefon?Wysy³asz im element przez telefon/klapkê,b³otnik,a mo¿e foto samochodu wypolerowanego?Przepraszam za ton wypowiedzi,ale z do¶wiadczenia wiem,¿e dobranie lakieru nie polega na rozmowie telefonicznej.
 

baqo 
Wys³any: 2009-06-05, 19:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
@No-limit, dobre :D :D :D . ale tu chyba chodzi o to ,jak natrysk,fiszka nie pasuje z lakierem zrobionym. dobrze ¿e jest telefon do przyjaciela :grin:
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-06-05, 20:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
baqo napisa³/a:
@No-limit, dobre :D :D :D . ale tu chyba chodzi o to ,jak natrysk,fiszka nie pasuje z lakierem zrobionym. dobrze ¿e jest telefon do przyjaciela :grin:


Na telefon to umawiam siê na piwo.Mam ok 1000 swoich receptur,a poniewa¿ DP mnie olewa jak potrzebujê ¶ci±gn±æ np.lakiery Candy,ja te¿ ich olewam i nie wysy³am receptur.Kolegom,którzy pracuj± na DP udostêpniam receptury.Kto¶ na forum pewnie oburzy siê,¿e w interesie u¿ytkowników Systemów DP jest jak najlepsze wspó³dzia³anie i pomoc dla promocji marki,ale przez 8 lat nie doczeka³em siê ze strony DP Polska,oprócz kwartalnych uzupe³nieñ fandeck-ów i dysków z upgradem,¿addnych gadzetów?/chcie³em zap³aciæ/koszulki d³ugopisy,kombinezony i tp./.
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-06-05, 20:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
W Standox-ie aktualizacje nowych receptur odbywaja sie srednio co pol roku( po prostu przysylaja plyte CD)i i zdarza sie ze niektorych kolorow jeszcze nie ma, a do innych kolorow dochodza kolejne alternatywy odcieni, wiec czasami mozna i przez telefon ;) ale prosciej jest sprawdzic w recepturach zawartych na stronie internetowej producenta.tam sa aktualizowane na bierzaco.Gorsza sprawa jak nie mozna odczytac kodu lakieru, a z kart nie mozna nic dopasowac.Wtedy pozostaje tylko zadzwonic do serwisu danej marki i podac nr.VIN pojazdu.Na 100% maja w bazie danych.Metoda sprawdzona :spoko:
 

No-limit
Wys³any: 2009-06-05, 20:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
przemo1972 napisa³/a:
W Standox-ie aktualizacje nowych receptur odbywaja sie srednio co pol roku( po prostu przysylaja plyte CD)i i zdarza sie ze niektorych kolorow jeszcze nie ma, a do innych kolorow dochodza kolejne alternatywy odcieni, wiec czasami mozna i przez telefon ;) ale prosciej jest sprawdzic w recepturach zawartych na stronie internetowej producenta.tam sa aktualizowane na bierzaco.


Tu oddam DP honor.Z kolorami s± na bie¿±co nawet do egzotycznych marek sam.
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-06-05, 20:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
No-Limit, troche za chaotycznie to ujalem. :D Chodzilo mi o to ze wczoraj otrzymalem akyualizacje,dzis doszedl nowy kolor, a wiec juz dzis wczorajsza aktualizacja jest niepelna ;) Co do DP masz racje,jest o niebo lepszy, ale porownujemy tu dwie rozne polki ...Najchetniej pracowalbym na standoxie o jakosci DP, lub na DP w cenie Standoxa ;)
 

No-limit
Wys³any: 2009-06-05, 20:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
przemo1972 napisa³/a:
No-Limit, troche za chaotycznie to ujalem. :D Chodzilo mi o to ze wczoraj otrzymalem akyualizacje,dzis doszedl nowy kolor, a wiec juz dzis wczorajsza aktualizacja jest niepelna ;) Co do DP masz racje,jest o niebo lepszy, ale porownujemy tu dwie rozne polki ...Najchetniej pracowalbym na standoxie o jakosci DP, lub na DP w cenie Standoxa ;)


Jak tu Ci odpowiedzieæ?Praca na wysokiej jako¶ci produktach + zaanga¿owanie+satysfakcja z osi±gniêtego efektu to jest to co lubiê.Mam nadzieje ,¿e nie pomy¶lisz o mnie jako Dupku,co nie widzi dalej nosa? :D
 

gola 
Wys³any: 2009-06-05, 21:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
No-limit napisa³/a:
Tu oddam DP honor.Z kolorami s± na bie¿±co nawet do egzotycznych marek sam.

ale zawalaja moim zdaniem z brakiem fandeck-ow do starszych samochodow (np lata 90-te).
Ostatnio mialem tak z Honda civic z 92 roku.W bazie danych 4,czy 5 przykladek a w biblioteczce zadnej ;) .Wybralem losowo... i do dupska ;)
No-limit napisa³/a:
...przez 8 lat nie doczeka³em siê ze strony DP Polska,oprócz kwartalnych uzupe³nieñ fandeck-ów i dysków z upgradem,¿addnych gadzetów?/chcie³em zap³aciæ/koszulki d³ugopisy,kombinezony i tp./.

nie dziw sie,wszystko zabieraja ci co siedza na gorze ;) .Ja od czasu do czasu dostaje jakies bzdety od DP.Ostatnio jakas torebke na pas z ich logo ^^
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-06-05, 22:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
No-limit napisa³/a:
przemo1972 napisa³/a:
No-Limit, troche za chaotycznie to ujalem. :D Chodzilo mi o to ze wczoraj otrzymalem akyualizacje,dzis doszedl nowy kolor, a wiec juz dzis wczorajsza aktualizacja jest niepelna ;) Co do DP masz racje,jest o niebo lepszy, ale porownujemy tu dwie rozne polki ...Najchetniej pracowalbym na standoxie o jakosci DP, lub na DP w cenie Standoxa ;)


Jak tu Ci odpowiedzieæ?Praca na wysokiej jako¶ci produktach + zaanga¿owanie+satysfakcja z osi±gniêtego efektu to jest to co lubiê.Mam nadzieje ,¿e nie pomy¶lisz o mnie jako Dupku,co nie widzi dalej nosa? :D

Oczywiscie ze bym wolal DP, ale ja nie mam wplywu na to z jakim systemem garaz zechce wspolpracowac ;)
 

glover
Wys³any: 2009-06-05, 22:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
No-limit napisa³/a:
baqo napisa³/a:
@No-limit, dobre :D :D :D . ale tu chyba chodzi o to ,jak natrysk,fiszka nie pasuje z lakierem zrobionym. dobrze ¿e jest telefon do przyjaciela :grin:


Na telefon to umawiam siê na piwo.Mam ok 1000 swoich receptur,a poniewa¿ DP mnie olewa jak potrzebujê ¶ci±gn±æ np.lakiery Candy,ja te¿ ich olewam i nie wysy³am receptur.Kolegom,którzy pracuj± na DP udostêpniam receptury.Kto¶ na forum pewnie oburzy siê,¿e w interesie u¿ytkowników Systemów DP jest jak najlepsze wspó³dzia³anie i pomoc dla promocji marki,ale przez 8 lat nie doczeka³em siê ze strony DP Polska,oprócz kwartalnych uzupe³nieñ fandeck-ów i dysków z upgradem,¿addnych gadzetów?/chcie³em zap³aciæ/koszulki d³ugopisy,kombinezony i tp./.


No dok³adnie o to chodzi. Dla przyjemno¶ci w tym laboratorium nie siedz±. Jak widzê ¿e z recepty wychodzi co innego ni¿ jest na fiszce to wtedy dzwoniê i oni to sprawdzaj±. Jak zg³oszenie zasadne to poprawiaj± recepturê i oddzwaniaj±. Takie to dziwne?
 

No-limit
Wys³any: 2009-06-08, 16:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
glover napisa³/a:
No-limit napisa³/a:
baqo napisa³/a:
@No-limit, dobre :D :D :D . ale tu chyba chodzi o to ,jak natrysk,fiszka nie pasuje z lakierem zrobionym. dobrze ¿e jest telefon do przyjaciela :grin:


Na telefon to umawiam siê na piwo.Mam ok 1000 swoich receptur,a poniewa¿ DP mnie olewa jak potrzebujê ¶ci±gn±æ np.lakiery Candy,ja te¿ ich olewam i nie wysy³am receptur.Kolegom,którzy pracuj± na DP udostêpniam receptury.Kto¶ na forum pewnie oburzy siê,¿e w interesie u¿ytkowników Systemów DP jest jak najlepsze wspó³dzia³anie i pomoc dla promocji marki,ale przez 8 lat nie doczeka³em siê ze strony DP Polska,oprócz kwartalnych uzupe³nieñ fandeck-ów i dysków z upgradem,¿addnych gadzetów?/chcie³em zap³aciæ/koszulki d³ugopisy,kombinezony i tp./.


No dok³adnie o to chodzi. Dla przyjemno¶ci w tym laboratorium nie siedz±. Jak widzê ¿e z recepty wychodzi co innego ni¿ jest na fiszce to wtedy dzwoniê i oni to sprawdzaj±. Jak zg³oszenie zasadne to poprawiaj± recepturê i oddzwaniaj±. Takie to dziwne?


Nie mam czasu na czekanie na telefon od przyjaciela.Robiê lakier po wg.w³asnej wiedzy czasem od podstaw, na oko i lepiej pasuje.
 

supermati1 
Wys³any: 2009-06-19, 13:30   
0
UP DOWN


Posty: 4
Sk±d: Kielce
No-limit napisa³/a:
glover napisa³/a:
No-limit napisa³/a:
baqo napisa³/a:
@No-limit, dobre :D :D :D . ale tu chyba chodzi o to ,jak natrysk,fiszka nie pasuje z lakierem zrobionym. dobrze ¿e jest telefon do przyjaciela :grin:


Na telefon to umawiam siê na piwo.Mam ok 1000 swoich receptur,a poniewa¿ DP mnie olewa jak potrzebujê ¶ci±gn±æ np.lakiery Candy,ja te¿ ich olewam i nie wysy³am receptur.Kolegom,którzy pracuj± na DP udostêpniam receptury.Kto¶ na forum pewnie oburzy siê,¿e w interesie u¿ytkowników Systemów DP jest jak najlepsze wspó³dzia³anie i pomoc dla promocji marki,ale przez 8 lat nie doczeka³em siê ze strony DP Polska,oprócz kwartalnych uzupe³nieñ fandeck-ów i dysków z upgradem,¿addnych gadzetów?/chcie³em zap³aciæ/koszulki d³ugopisy,kombinezony i tp./.


No dok³adnie o to chodzi. Dla przyjemno¶ci w tym laboratorium nie siedz±. Jak widzê ¿e z recepty wychodzi co innego ni¿ jest na fiszce to wtedy dzwoniê i oni to sprawdzaj±. Jak zg³oszenie zasadne to poprawiaj± recepturê i oddzwaniaj±. Takie to dziwne?


Nie mam czasu na czekanie na telefon od przyjaciela.Robiê lakier po wg.w³asnej wiedzy czasem od podstaw, na oko i lepiej pasuje.





Masz racje niema co na nich czekac bo oni nieraz sami nie wiedza jak zrobic lakier i nieraz to nietrwa 24 godziny a znacznie dluzej .Trzeba samemu sie trudzic i cudowac z lakierem czlowiek uczy sie na b³edach
_________________

 

jerymat
Wys³any: 2009-10-02, 22:43   
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam.
Potrzebujê porady;
Zastanawiam siê nad mieszalnikiem z lakierami ropuszczalnikowymi Novol (obecnie mam mieszalnik z Profixa)
i chcia³em zapytaæ czy kto¶ ma jakiekolwiek porównanie pomiêdzy tymi dwoma mieszalnikami. Jak z doborem kolorów, jak z pasowalno¶ci± lakieru do wzornika, czy Novol to dobre lakiery? Pozdrawiam Jerymat
 

malarz
Wys³any: 2009-10-03, 07:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 206
Sk±d: Bieszczady
Ja nie znam profixa to nie bedê siê wypowiada³ o nich a doboru koloru te¿ nie robiê bo to mi mieszalnia zapewnia :D ale je¶li chodzi o jako¶æ to powiem ci ¿e jak dla mnie to wolê novolem robiæ ni¿ rozpuszczalnikowym lesonalem, heliosem, ivatem, palinalem i wodnym du pontem ale to wiadomo. Maj± bardzo dobre krycie i ³atwo siê ziarno uk³ada. Jedynie rozpuszczalnikowy du pont mi lepiej le¿y ale cena inna.
 

glover
Wys³any: 2009-10-03, 21:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Ja sprzedajê i ludzie nie narzekaj±. Fakt ¿e czasami trzeba nad kolorem popracowaæ, choæ ostatnio jest coraz lepiej bo by³a aktualizacja z nowym bardziej wypasionym programem. Plusem jest te¿ to ¿e masz wtedy dostêp do podk³adów i klarów spectrala a jest kilka ciekawych produktów.
 

No-limit
Wys³any: 2009-10-03, 22:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
glover napisa³/a:
Ja sprzedajê i ludzie nie narzekaj±. Fakt ¿e czasami trzeba nad kolorem popracowaæ, choæ ostatnio jest coraz lepiej bo by³a aktualizacja z nowym bardziej wypasionym programem. Plusem jest te¿ to ¿e masz wtedy dostêp do podk³adów i klarów spectrala a jest kilka ciekawych produktów.

W ka¿dym systemie trzeba nad kolorem popracowaæ :D .Novola nie znam.
 

jerymat
Wys³any: 2009-10-08, 08:55   
0
UP DOWN

Posty: 2
no tak wiem ¿e w³a¶ciwie wszêdzie trzeba czasami popracowaæ nad kolorem. my¶la³em tylko ¿e mo¿e czê¶ciej zrobiony kolor w novolu zgadza siê z wzornikiem, bo w profixie zdarza siê ¿e po zrobieniu koloru wychodzi trochê inny ni¿ na wzorniku. chcê postawiæ novola ¿eby mieæ alternatywê, wiêc je¶li tylko kto¶ ma do¶wiadczenie i z profixem i z novolem to proszê o opinie.
 

grzeskuu
Wys³any: 2010-01-19, 10:44   
0
UP DOWN

Posty: 2
najlepsze mieszalniki to autocolor.

ostatnio kupilem nowy:)

zobaczcie .
 

berag1 
Wys³any: 2010-01-19, 17:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
A ile taki mieszalnik teraz kosztuje bo pracujê na takim od 8 lat. O ile mi wiadomo to firma Nexa Autocolor nie wstawia ju¿ konwencji. Je¿eli mo¿esz zdradziæ GRZESKUU to powiedz po ile cenicie za 0,1 litra per³y, metaliku i dwuwarstwowego solidu, oczywi¶cie mowa o samym kolorze?
 
 

No-limit
Wys³any: 2010-01-22, 16:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
[quote="grzeskuu"]najlepsze mieszalniki to autocolor.ostatnio kupilem nowy:)
Jak nowy to sk±d wiesz,¿e najlepszy?
 

Siekiera
Wys³any: 2010-01-22, 17:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
No-limit napisa³/a:
Jak nowy to sk±d wiesz,¿e najlepszy?


Najlepszy bo najwiêcej tanich zamienników (podróbek) jest na rynku :D
 

artur31y 
Wys³any: 2010-01-24, 21:10   
0
UP DOWN

Posty: 26
Sk±d: grudziadz
baqo napisa³/a:
yermek napisa³/a:
nie by³o to takie z³e .
do malowania ca³ych samochodów .
co mam poprzez to rozumieæ :roll: :roll: :roll:


ja nie pracowalem na novolu pracuje na palinalu a jesli chodzi o novola to dochodzily mnie sluchy nawet od przedstawiciela ze na taki mieszalnik trzeba miec nerwy na dlugim dystansie , koles mi opowiadal o novolu o mieszalniku ze taka d...a ze szkoda gadac 70%dobarwiania . nie wiem czy wierzyc .
pozdrawiam
_________________
MIESZALNIA LAKIERÓW SAMOCHODOWYCH
LAKIERY PODKLADY SZPACHLE ITP.
WSZYSTKO DLA LAKIERNIKOW
GRUDZIADZ
TEL 724146517
 
 

baqo 
Wys³any: 2010-01-24, 22:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
artur31y napisa³/a:
ja nie pracowalem na novolu pracuje na palinalu
wiemy bo powtarzasz to w ka¿dym po¶cie!!!

ja te¿ --- kiedy¶ robi³em na palinalu ,ale nie robiê :nie: :nie:
 
 

berag1 
Wys³any: 2010-01-25, 21:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
artur31y napisa³/a:
ja nie pracowalem na novolu pracuje na palinalu a jesli chodzi o novola to dochodzily mnie sluchy nawet od przedstawiciela ze na taki mieszalnik trzeba miec nerwy na dlugim dystansie , koles mi opowiadal o novolu o mieszalniku ze taka d...a ze szkoda gadac 70%dobarwiania . nie wiem czy wierzyc .

Skoro nie pracowa³e¶ to po co siê wypowiadasz. :cool:
Rozumiem to ¿e ka¿dy zachwala swoje i przez tê wypowied¼ dajesz do zrozumienia ¿e jeste¶ zadowolony z systemu na którym pracujesz, ja natomiast nie znam tego systemu bo na nim nie pracowa³em i go nie neguje bo gdzie¶ tam co¶ s³ysza³em, ¿e jest taki czy owaki bo nie na tym rzecz polega.
Nie na darmo mówi siê, ¿e ka¿da potwora znajdzie swojego amatora, tak te¿ jest i z systemami lakierniczymi s± lepsze i gorsze i na ka¿dy znajdzie siê chêtny, tylko zale¿y jak kto¶ do tego podchodzi.
I teraz zastanów siê nad jednym, gdyby¶ chcia³ wstawiæ system mieszalnikowy Palinal na warsztat czy te¿ sklep gdzie dorabia siê lakiery przez ladê, a tam ju¿ jest system mieszalnikowy Novol i wytyka³ by¶ to jaki on nie jest doskona³y a Palinal jest super to ju¿ jeste¶ spalony, a wiesz dlaczego, ano dlatego, ¿e podstaw± jest pokazanie klientowi jakie korzy¶ci pop³yn± z tego tytu³u jak siê zdecyduje na ewentualne wziêcie tego systemu, i ¿e bêdzie to doskona³e uzupe³nienie do tego co ju¿ ma ;) Negowanie tego na czym pracuje potencjalny klient i wytykanie b³êdów i niedoskona³o¶ci sprowadza siê do tego, ¿e oceniasz wszystkie jego decyzje i posuniêcia, które do tej pory podejmowa³ odno¶nie tego na czym pracuje. ;P Jeste¶ spalony po ca³o¶ci :rotfl:
Pracowa³em na takich systemach lakierniczych jak Nexa Autocolor, Turbo Plus, Helios, PPG linia przemys³owa, Selemix, Salcomix, AquaT i Novol Spectral2K, Spectral Base, Spectral Wave i na temat systemu mieszalnikowego Novola móg³bym du¿o opowiadaæ, ale po co. Mogê tylko powiedzieæ jedno, ¿e pracuj±c na Autokolorze, który jest systemem bardzo drogim na 100 robionych lakierów, 90 korygowanych a 10 z numeru i taka sama sytuacja jest z Novolem, który jest o po³owê tañszy. Teraz odpowiem ci dlaczego tak jest, ano dlatego, ¿e jak robisz lakiery przez ladê dla klienta to w 90% dorabiasz lakiery na auta ju¿ lakierowane i to czasami niejednokrotnie, a te pozosta³e 10% to dorabianie lakierów na auta nowe albo prawie nowe i nielakierowane.
Wed³ug mnie i jest to oczywi¶cie tylko moje zdanie, to takim punktem odniesienia, oczywi¶cie jednym z wielu, jest to aby porobiæ kilka lub te¿ kilkadziesi±t ró¿nych lakierów z podstawy(wariantów, bez korygowania) z ró¿nych marek z danego systemu na auta lakierowane fabrycznie i je¿eli one nadaj± siê do tego aby wycieniowaæ to ju¿ jest dobrze. :D Je¿eli do tego dochodzi jeszcze powtarzalno¶æ kolorów,to co na fiszce zgadza siê z tym co wysz³o po natrysku ,dobra opieka dystrybutora, czêste uzupe³nienia, dobry program, gdy mo¿emy liczyæ na pomoc technika i kolorysty i mamy dobr± cenê do jako¶ci, no i jeszcze jeste¶my zadowoleni i usatysfakcjonowani z tego , ¿e wszystko chodzi jak w szwajcarskim zegarku to mamy ju¿ pe³niê szczê¶cia, nie zapominajmy jeszcze o tym ¿e jeszcze musz± byæ klienci,którzy bêd± te lakiery kupowali w przypadku sprzeda¿y przez ladê ale to ju¿ broszka kolorysty, bo jak wszyscy wiemy s± kolory¶ci i kolory¶ci, ale na ten temat ju¿ mog± powiedzieæ niejedno lakiernicy którzy s± na tym forum i nie tylko. :cool: :cool:
Je¿eli co¶ pomin±³em to proszê o korektê, bo wiem, ¿e na tym forum s± kolory¶ci o wiele wiêkszym sta¿em i do¶wiadczeniem ni¿ ja. :tak: Chyba wszyscy wiedza o kim teraz my¶lê. :cool: :D
 
 

glover
Wys³any: 2010-01-26, 09:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Co do spectrala i kolorystyki to dosta³em maila ¿e na dniach ma sie pojawiæ kolejne du¿e uzupe³nienie 600 fiszek i aktualizacja programu. Z tego co wiem to te nowe kolory by³y selekcjonowane tak ¿eby nie produkowaæ takich których siê nie u¿ywa. Moim zdaniem 600 kolorków to du¿o.
 

NOVOL SUPPORT 
Wys³any: 2010-01-28, 10:50   NOVOL SUPPORT NET PLATFORM
0
UP DOWN
PN.-PT. 7:30-15:30


Posty: 83
Witam wszystkich!! Jestem pracownikiem firmy i pracujê nad baz± danych mieszalników NOVOL. Je¶li maj± Panowie jakie¶ konkretne uwagi (konstruktywne oczywi¶cie) co do receptur danych kolorów, zmian programowych czy samego wygl±du programu itp. to chêtnie przyjmê to do wiadomo¶ci i poddamy to rozwa¿eniu w firmie. Jestem TYLKO pracownikiem zajmuj±cym siê baz± danych i samym programem wiêc proszê to mieæ na uwadze. Pozdrawiam wszystkich!!
 
 

Siekiera
Wys³any: 2010-04-23, 21:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Nowa stronka www.spectral.pl
Niez³a zagrywka z gwarancj±. Zobaczymy jak bêdzie w praktyce?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group