Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
michalLbn
Wys³any: 2009-03-28, 16:37   Fiat coupe project
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Witam! Jestem nowy na forum i od razu chcia³em sie pochwaliæ swoja robot±. Nie mam zbyt dobrych warunków do lakierowanie poniewa¿ mam pomieszczenie ok. 100m kwadratowych z ogrzewaniem, ale mie mam wydzielonego pomieszczenia do lakierowanie, wiêc przygotowuje tam gdzie i maluje. Przedstawiam wam zdjêcia fiata cupe, którego wczoraj malowa³em. Auto mia³o pogiêty i rozerwany tylny b³otnik i zderzak po klejeniu. Po blacha¿u dosta³em auto i wzia³em sie do pracy. W poniedzia³ek polerka. £adnie siê rozla³ ale py³ki s±.

coup.JPG
Plik ¶ci±gniêto 171 raz(y) 26.01 KB

coup6.JPG
Plik ¶ci±gniêto 260 raz(y) 59.77 KB

coup5.JPG
podk³ad 1k
Plik ¶ci±gniêto 176 raz(y) 34.99 KB

coup3.JPG
zderzak
Plik ¶ci±gniêto 141 raz(y) 27.33 KB

coup4.JPG
przed lakierowaniem
Plik ¶ci±gniêto 206 raz(y) 42.44 KB

 

pitterek 
Wys³any: 2009-03-28, 17:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
moim zdaniem robota :spoko: super. Jeste¶ nowym userem na forum i musisz wiedzieæ , ¿e dzia³ Fotorelacje jest aby siê pochwalic swoimi pracami , ale takze by inni mogli zwróciæ uwagê na ewentualne b³êdy i niedoci±gniêcia wiêc niech Ciê nie ra¿± krytyczne uwagi innych.
Je¶li chodzi o mnie to mogê doczepic sie do tasmy przyklejonej na ostro na s³upku tylnego b³otnika, myslê ¿e du¿o ³atwiej by³oby to przytrzec i spolerowac gdybys zawin±³ papier i wpyli³ farbe nawet na niezmatowany lakier.

Ale to nie zmienia faktu ze i tak mi sie podoba :spoko:
_________________
Pit
 

michalLbn
Wys³any: 2009-03-28, 17:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Cytat:
moim zdaniem robota :spoko: super. Jeste¶ nowym userem na forum i musisz wiedzieæ , ¿e dzia³ Fotorelacje jest aby siê pochwalic swoimi pracami , ale takze by inni mogli zwróciæ uwagê na ewentualne b³êdy i niedoci±gniêcia wiêc niech Ciê nie ra¿± krytyczne uwagi innych.
Je¶li chodzi o mnie to mogê doczepic sie do tasmy przyklejonej na ostro na s³upku tylnego b³otnika, myslê ¿e du¿o ³atwiej by³oby to przytrzec i spolerowac gdybys zawin±³ papier i wpyli³ farbe nawet na niezmatowany lakier.

Ale to nie zmienia faktu ze i tak mi sie podoba :spoko:


Dziêki! Co do ta¶my na s³upku to jest ona zawiniêta na pó³, a lakier nie jest na samym koñsu idealnie dopylony. Zawsze tak robi³em i da³o siê zapolerowaæ bez ¶ladu. 1,5 roku temu pracowa³em na lakierni nie u siebie tylko w innym warsztacie i tam lakiernik tak robi³ jak piszesz. Mo¿e te¿ spróbuje.
 

pitterek 
Wys³any: 2009-03-28, 17:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
michalLbn napisa³/a:
Dziêki! Co do ta¶my na s³upku to jest ona zawiniêta na pó³, a lakier nie jest na samym koñsu idealnie dopylony. Zawsze tak robi³em i da³o siê zapolerowaæ bez ¶ladu. 1,5 roku temu pracowa³em na lakierni nie u siebie tylko w innym warsztacie i tam lakiernik tak robi³ jak piszesz. Mo¿e te¿ spróbuje.


sprubuj, mi sie wydaje ze du¿o ³atwiej
_________________
Pit
 

Grzesiek11 
Wys³any: 2009-03-28, 17:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 98
:spoko: :spoko:
_________________

 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-29, 08:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
£adnie
Punk1 za papier a nie oferty LIDLa i punkt za cieniowanie, przynajmniej od razu wejdzie kolor a nie gdybanie czy mi sie uda :D
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-03-29, 11:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
podk³ad 1k
to do nadania szaro¶ci widmowej pod ten czerwony kolor?
 
 

michalLbn
Wys³any: 2009-03-29, 12:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Bez tego podk³adu mam problem z kryciem na czerwonych bazach a poza tym mniej bazy mi idzie :)
 

baqo 
Wys³any: 2009-03-29, 12:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
Bez tego podk³adu mam problem z kryciem
mo¿esz zastosowaæ od razu podk³ad w takim odcieniu,zamiast tego który masz teraz.
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-29, 12:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
BAQ a sa markowe podk³ady kolorowe? Bo robi³em kiedys na czerwonym jakiejs tam firmy (gold chyba) i szlifowa³ sie jak UNIKOR. I smierdzia³ jak unikor. Niezbyt mi siê to podoba³o. Wolê zabarwiæ podk³ad i nie przedzierac sie na rantach.
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2009-03-29, 13:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
BAQ a sa markowe podk³ady kolorowe? Bo robi³em kiedys na czerwonym jakiejs tam firmy (gold chyba) i szlifowa³ sie jak UNIKOR. I smierdzia³ jak unikor. Niezbyt mi siê to podoba³o. Wolê zabarwiæ podk³ad i nie przedzierac sie na rantach.


czerwony odklad na czerwonym kolorze bedzie trudniej przykryc niz odpowiednia szarosc widmowa.
 

michalLbn
Wys³any: 2009-03-29, 13:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
w³a¶nie o to chodzi. Ja stosuje ten podk³ad i baza kryje idealnie na 2 razy. Do wyboru przy zakupie mam podk³ad szary jasny lub taki jak na foto
 

pitterek 
Wys³any: 2009-03-29, 22:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
mebArth napisa³/a:
Bo robi³em kiedys na czerwonym jakiejs tam firmy (gold chyba) i szlifowa³ sie jak UNIKOR. I smierdzia³ jak unikor. Niezbyt mi siê to podoba³o


raz robi³em tym podk³adem . pierwszy i ostatni. bodajze w³a¶nie czerwony gold, syf niesamowity, miekki w obróbce a¿ do przesady. 800 na mokro zostawia³ na nim bruzdy które wysz³y zaraz po lakierowaniu na czerwonym akrylu
_________________
Pit
 

pitterek 
Wys³any: 2009-03-29, 22:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
michalLbn napisa³/a:
Bez tego podk³adu mam problem z kryciem na czerwonych bazach a poza tym mniej bazy mi idzie :)


Nie bardzo rozumie. Ten podk³ad to t³o w postaci odpowiedniej szarej taniej bazy czy to rzeczywiscie podk³ad z czego wynika³oby ze malujesz m/m ???
_________________
Pit
 

michalLbn
Wys³any: 2009-03-29, 22:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Cytat:
Nie bardzo rozumie. Ten podk³ad to t³o w postaci odpowiedniej szarej taniej bazy czy to rzeczywiscie podk³ad z czego wynika³oby ze malujesz m/m ???


Ten szary podk³ad to specjalny podk³ad 1k przeznaczony do stosowania bezpo¶rednio pod lakier. Idealnie siê rozlewa (lepiej ni¿ baza) i schnie w oczach a do tego mo¿na w chwilê nalaæ grubsza warstwê. Przydatny jest te¿ wtedy, gdy klient da do malowania idealn± nowa maskê lub b³otnik. Wtedy tylko matujesz i podk³ad 1k bez docierania, za 5 minut baza :)
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-01, 18:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Po kilku dniach przerwy przy coupe co spowodowane by³o tym ze blacharz je sk³adal dziasiaj po poludniu dokoñczy³em prace przy tym aucie. Klientka zarzyczy³a sobie polerkê ca³ego auta i tak tez zrobi³em. Dok³adne mycie, czarna g±bka+ pasta presto na sucho, dok³adne mycie, mleczko acclaim, tablica rozdzielcza plak, siedzenia skórzane- preparat do tapicerki skórzanej (nie z powodu syfu od szpachli, bo go nie by³o tylko ¿eby mi³o dla oka by³o :) )



 

pitterek 
Wys³any: 2009-04-01, 19:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
:spoko:
_________________
Pit
 

kriskos997
Wys³any: 2009-04-03, 10:44   
0
UP DOWN


Posty: 25
widaæ ze szpachlowa³ês zderzak na zdjêtym bo ci sie powierzchnia nie zgra³a chodzi mi o po³±czenie zderzak b³otnik tylny moze sie myle ale na foto widac
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-04, 08:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
kriskos997 napisa³/a:
widaæ ze szpachlowa³ês zderzak na zdjêtym bo ci sie powierzchnia nie zgra³a chodzi mi o po³±czenie zderzak b³otnik tylny moze sie myle ale na foto widac


Bo tam mnóstwo kitu jest ale wygl±da na tym zdjêciu gorzej ni¿ naprawde bo zdjêcie od do³u robi³em. W rzeczywisto¶ci tak jak stoisz i patrzysz na samochód to nic nie widaæ. Szpachlowa³em na zdjêtym ale po¼niej przymierzy³em przed podk³adem.
 

No-limit
Wys³any: 2009-04-09, 00:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
michalLbn napisa³/a:
kriskos997 napisa³/a:
widaæ ze szpachlowa³ês zderzak na zdjêtym bo ci sie powierzchnia nie zgra³a chodzi mi o po³±czenie zderzak b³otnik tylny moze sie myle ale na foto widac


Bo tam mnóstwo kitu jest ale wygl±da na tym zdjêciu gorzej ni¿ naprawde bo zdjêcie od do³u robi³em. W rzeczywisto¶ci tak jak stoisz i patrzysz na samochód to nic nie widaæ. Szpachlowa³em na zdjêtym ale po¼niej przymierzy³em przed podk³adem.

@gola pyta dlaczego nie wysy³am fotek.W³a¶nie dlatego,¿e niestety oszukuj±. :rotfl:
 

bartek 
Wys³any: 2009-04-09, 00:34   
0
UP DOWN


Posty: 92
Sk±d: Warszawa
buhaha a na moich zawsze wyglada 10x lepiej niz jest :D
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-09, 08:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Fotki zawsze s± pogl±dowe i mog± oszukiwaæ. Jak kto¶ chce pokazaæ innym co robi i jak robi to wstawia temat w galerii ale wiadomo ze szczegó³y to tylko na ¿ywo mo¿na obejrzeæ.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group