Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
lukaash1999
Wys³any: 2009-03-30, 20:47   cieniowanie bazy i bezbarwnego
0
UP DOWN

Posty: 92
mam pytanie.
Mam do pomalowanie tylni b³otnik (astra 1 fiolet metalik) Mam zrobiony w szpachi i podk³adzie narazie ko³o wlewu i nadkole. Moje pytania to
1 Jak zrobiæ przejcsie metalikiem ( matowiæ ca³y element papierem 1000 na mokro do ³oczenia b³otnika z dachem nastêpnie k³a¶c 3 warstwy bazy zaczynaj±c od do³u 1pyl±c najdalej do koñca zmatowienia 2 warstwe to jakie¶ 10cm blizej od 1 warstwy 3 tez 10 cm bli¿ej od 2 warstwy?? czy to dobrze zrobie?? bede malowa³ pistoletem hvlp z dysz± 1.3 ci¶nienie na gunie 2.4 bara
2 Jak zrobiæ przejscie bezbarwnym ( malowaæ podobnie jak ba¿±? 3 warstwami zaczynajaæ od do³u i pyliæ jak opisa³em wy¿ej tylko z tym ¿ przy pierwszej warstwie wypylonej najdalej dac na styku starego i nowego bezbarwnego rozcienczalini do bezbarwnych a nastêpne 2 warstwy wypylone bli¿e nie dawaæ go ??jakim ci¶nieniem alowaæ i ile czekac na danie kolejnej warstwy prosze o pomoc!!!
 

adam12
Wys³any: 2009-03-30, 22:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
temat starszy ni¿ forum szukaj a znajdziesz. osobi¶cie ja klaru staram sie nie cienowaæ. baze cieniuje a lakier na ca³y element
 

michalLbn
Wys³any: 2009-03-30, 22:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Je¿eli masz ma³o miejsca na cieniowanie to cieniuj te¿ na drzwiach, jezeli zale¿y ci na zachowaniu jednolitego koloru. Baze musisz rozci±gn±æ koñcz±c na lekkim zapyleniu i zostawiajac dalej star± bazê. Ja na cienoiwania matuje papierem wodnym 1500 inni mog± robiæ inaczej
 

Prezes
Wys³any: 2009-03-30, 23:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 72
600 te¿ siê nadaje pod cieniowanie, ale grubszym ju¿ bym nie robi³.
:arrow: lukaash1999,
Je¿eli chcesz zrobiæ przej¶cie bezbarwnego, po prostu zmatow wiêksz± powierzchniê, bo nak³adany lakier, jak wiesz, zajmie wiêksz± powierzchniê ni¿ nak³adana baza. Powodzenia!
  
 

lukaash1999
Wys³any: 2009-03-30, 23:06   
0
UP DOWN

Posty: 92
to mi narazie nie wiele mówi. Je¶li kto¶ mo¿e niech skoryguje mój pierwszy opis napisze co robie zle a co dobrze co zmieniæ. nie wiem zbytnio jak robic

 

lukaash1999
Wys³any: 2009-03-30, 23:13   
0
UP DOWN

Posty: 92
prezes to mam jechac ca³o¶æ 600 na mokro a nie 1000??? jak zmatuje wiêkszy obszar to nie bedzie widac tego pod bezbarwnym bo rozumie ze bezbarwnym mam wyjechac poza obszar malowania baz±.
 

gola 
Wys³any: 2009-03-30, 23:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
Prezes napisa³/a:
600 te¿ siê nadaje pod cieniowanie, ale grubszym ju¿ bym nie robi³...

ciekaw jestem jak to pozniej wyglada,to twoje cieniowanie po 600-tce
lukaash1999 napisa³/a:
prezes to mam jechac ca³o¶æ 600 na mokro a nie 1000??? jak zmatuje wiêkszy obszar to nie bedzie widac tego pod bezbarwnym bo rozumie ze bezbarwnym mam wyjechac poza obszar malowania baz±.

P1000 to limit pod cieniowanie.Proponowal bym nawet P1200-1500,nie rob tego przypadkiem tak jak ci doradza @Prezes,bo bedziesz poprawial z pewnoscia ;)
  
 

Prezes
Wys³any: 2009-03-30, 23:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 72
Co do matowienia to OK, ale bazê lepiej by by³o ni¿ej ¶cieniowaæ. Dobrze kombinujesz, ¿e na s³upku, tylko najlepiej ni¿ej ni¿ jest zaznaczone na tym zdjêciu, ¿eby by³o jeszcze miejsce, na wpylenie bezbarwnego.
lukaash1999 napisa³/a:
prezes to mam jechac ca³o¶æ 600 na mokro a nie 1000

Mo¿esz i 1000; ja tego nie krytykujê :spoko:
gola napisa³/a:
ciekaw jestem jak to pozniej wyglada,to twoje cieniowanie po 600-tce

Dobrze wygl±da.
lukaash1999 napisa³/a:
rozumie ze bezbarwnym mam wyjechac poza obszar malowania baz±.

Dok³adnie tak. Ale wcze¶niej kolejne warstwy bazy i ka¿d± nastêpn± wychodzisz poza poprzedni±, dlatego musisz zmatowiæ wiêksz± powierzchniê.
  
 

michalLbn
Wys³any: 2009-03-30, 23:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
do przet³oczenia matujesz 1000 na mokro, wy¿ej drobniejszym, drzwi te¿ drobniejszym, malujesz baz± b³otnik koñcz±c oko³o przet³oczenia, wpylaj±c sie na drzwi, Robisz lakier bezbarwny na 1,5-2 warstwy. Koñczysz tam ,gdzie zaznaczy³e¶ u góry na zielono, pamietajac zeby na koñcu nie nalaæ grubo, bo wtedy bêdzie widaæ przejscie.



 

lukaash1999
Wys³any: 2009-03-30, 23:38   
0
UP DOWN

Posty: 92
michalLbn ju¿ mi coraz jasniej.:))A bez bawienia sie z drzwiami sie nie obejdzie/?? A na drzwi le warstw bazy?? i bezbarwny na ca³ê drzwi czy bawic sie w cieniowanie. Acha i po jakim czasi k³asc na bezbarwny ten rozcienczalnik??
 

gola 
Wys³any: 2009-03-30, 23:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
lukaash1999 napisa³/a:
...A na drzwi le warstw bazy?? i bezbarwny na ca³ê drzwi czy bawic sie w cieniowanie. Acha i po jakim czasi k³asc na bezbarwny ten rozcienczalnik??


Bezbarwny na drzwiach daj na calosc,tak bedzie prosciej.Rozcienczalnik aplikujesz max 5 minut po ostatniej warstwie lakieru bezbarwnego.
 

michalLbn
Wys³any: 2009-03-30, 23:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Cytat:
michalLbn ju¿ mi coraz jasniej.:))A bez bawienia sie z drzwiami sie nie obejdzie/?? A na drzwi le warstw bazy?? i bezbarwny na ca³ê drzwi czy bawic sie w cieniowanie. Acha i po jakim czasi k³asc na bezbarwny ten rozcienczalnik??


Je¿eli chcesz zeby kolor sie odru¿nia³ to nie musisz cieniowaæ drzwi. :)

Malujesz b³otnik wchodz±c jednocze¶nie na drzwi na 1/3 ich d³ugo¶ci. Nie trzymaj blisko pistoletu na cieniowniu tylko wpylaj bazê tak aby by³o delikatne przej¶cie miêdzy now± baz± a powierzchni±, której nie malujesz baz±. Lakierem ca³e drzwi.
 

lukaash1999
Wys³any: 2009-03-30, 23:50   
0
UP DOWN

Posty: 92
ale ile warstw k³asæ na b³otnik a ile na drzwi ??
 

michalLbn
Wys³any: 2009-03-30, 23:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Bazy? Na b³otnik tyle zeby pokryæ podk³ad. Nie licz warstw, maluj tak zeby nic nie prze¶witywa³o i wpylaj przy okazji na drzwi. Jaki to kolor?
 

michalLbn
Wys³any: 2009-03-30, 23:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
sory, wiem napisa³e¶ jaki kolor. Na tym kolorze nie powiniene¶ mieæ problemów z cieniowaniem
 

lukaash1999
Wys³any: 2009-03-30, 23:59   
0
UP DOWN

Posty: 92
michalLbn wielkie dziêki:)) a drzwi ca³e matowiæ czy do po³owy papierem i jakie bedzie najlepsze ci¶nienie do malowania baz± a jakie do bezbarwnego :)
 

lukaash1999
Wys³any: 2009-03-31, 00:01   
0
UP DOWN

Posty: 92
gola tobie równierz thx
 

michalLbn
Wys³any: 2009-03-31, 00:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Cytat:
michalLbn wielkie dziêki:)) a drzwi ca³e matowiæ czy do po³owy papierem i jakie bedzie najlepsze ci¶nienie do malowania baz± a jakie do bezbarwnego :)


Drzwi ca³e matowaæ i s³upek tylny te¿ matowaæ do koñca drobnym papierem. Co do ci¶nienia to zale¿y jaki masz pistolet i jakiego typu
 

lukaash1999
Wys³any: 2009-03-31, 00:06   
0
UP DOWN

Posty: 92
dysza 1.3 HVLP jaki¶ speedfay czy co¶ takiego
 

michalLbn
Wys³any: 2009-03-31, 08:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
tym pistoletem w bazie i lakierze nie poszalejesz, ale na tym kolorze jest to do wykonania. Mia³em ze 3 lata taki zam pistolet jak zaczyna³em i pomalowa³em nim ca³± srebrna honde prelude i da³o sie, ale jak chcesz robiæ zarobkowo kup narazie conajmniej jakies evo-t albo co¶ powyrzej 300z³ prawdziwe HVLP bo szkoda nerwów z tym pistoletem. Pozdrawiam i zdaj relacje z malowania jak wysz³o>
 

bartek 
Wys³any: 2009-03-31, 11:54   
0
UP DOWN


Posty: 92
Sk±d: Warszawa
mysle sobie, ze zamiast tysiaca postow 10x bardziej wartosciowy byl by jakis film...
widzial ktos w niecie tak owy, o cieniowaniu traktujacy ? :)
chetnie obejrze.
 

gola 
Wys³any: 2009-03-31, 12:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
bartek napisa³/a:
mysle sobie, ze zamiast tysiaca postow 10x bardziej wartosciowy byl by jakis film...
widzial ktos w niecie tak owy, o cieniowaniu traktujacy ? :)
chetnie obejrze.

jest takowy film,cieniowanie baza wodna cromax.Film jest autorstwa @baqo
http://www.youtube.com/watch?v=M94ubrquAm8
 

bartek 
Wys³any: 2009-03-31, 13:28   
0
UP DOWN


Posty: 92
Sk±d: Warszawa
super ! o to dokaldnie chodzilo !

rozumiem ze cienowane baza byly tylne dzwi na przylegly blotnik i przednie dzwi.
szara plama na dzwiach, to po prostu podklad ?

jest moze calosc - lacznie z klarem - druga czesc filmu ? :)
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-31, 16:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
gola napisa³/a:
bartek napisa³/a:
mysle sobie, ze zamiast tysiaca postow 10x bardziej wartosciowy byl by jakis film...
widzial ktos w niecie tak owy, o cieniowaniu traktujacy ? :)
chetnie obejrze.

jest takowy film,cieniowanie baza wodna cromax.Film jest autorstwa @baqo
http://www.youtube.com/watch?v=M94ubrquAm8

Nie wypowiadam siê w tym momencie o filmie.Jedynie zastanawia mnie dlaczego do odciêcia obszaru cieniowanego nikt nie wypowiedzia³ siê na temat g±bki do maskowania,której powszechnie u¿ywa sie do felców,wlewów paliwa.Doskonale nadaje siê do odciêcia obszaru cieniowanego/brak rantów po ta¶mie/.
 

michalLbn
Wys³any: 2009-03-31, 17:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Cytat:
dlaczego do odciêcia obszaru cieniowanego nikt nie wypowiedzia³ siê na temat g±bki do maskowania,której powszechnie u¿ywa sie do felców,wlewów paliwa.Doskonale nadaje siê do odciêcia obszaru cieniowanego/brak rantów po ta¶mie/.


dlatego ze ch³opak pocz±tkuje i narazie zobaczymy czy wogóle mu wyjdzie, a w miare nabierania umiejêtno¶ci mo¿na wdra¿aæ zaawansowane technologie. S± poza tym na to inne te¿ metody, ale masz racje. Nikt mu nie powiedzia³ jak moi¿e to zrobiæ za wyj±tkiem tego co napisa³em ,zeby nie nala³ grubo na koñcu.
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-31, 18:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Cytat:
dlaczego do odciêcia obszaru cieniowanego nikt nie wypowiedzia³ siê na temat g±bki do maskowania,której powszechnie u¿ywa sie do felców,wlewów paliwa.Doskonale nadaje siê do odciêcia obszaru cieniowanego/brak rantów po ta¶mie/.


Bo nie kazdy takow± posiada. A to samo mozna zrobiæ szerok± lepka zwijaj±c j± na pó³ i robiæ wywijke. Po 2gie - tania gabka zostawia klej. Ciêzka przeprawa przy polerce. Dobra gabka = nietania a w amatorskich zastosowaniach ca³a rolka to boli portfel. Wiec albo sie wywija lepke za 2z³ albo robi rulon z papieru. O gazetach nie wspomnê bo mnie cisnie jak widze gazety na malowanym aucie.
A i jescze jedna kwestia - cieniowanie a wpy³ki.
Do cieniowania nie potzreba zadnych wynalazków typu wywijka, gabka, rulon, itd.... Cieniuje sie ca³e elementy.
Wynalazki typu j.w sa do wpy³ek! a nie do Cieniowania. wpy³ki sry³ki wiecej zabieraj± czasu niz przewalenie ca³ego elementu klarem. Baz± na ³ate wypylona w powietrze. I jescze modlitwa czy wpy³a wejdzie czy nie wejdzie....+ koszta ropuszczalnika do cieniowania. Dlatego ja unikam wpy³ek jak ognia. Czasem trzeba ale nie lubie.
_________________
Bart
 
 

lukaash1999
Wys³any: 2009-03-31, 18:32   
0
UP DOWN

Posty: 92
o co chodzi z t± g±bk± i maskowaniem
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-31, 19:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
mebArth napisa³/a:
Cytat:
dlaczego do odciêcia obszaru cieniowanego nikt nie wypowiedzia³ siê na temat g±bki do maskowania,której powszechnie u¿ywa sie do felców,wlewów paliwa.Doskonale nadaje siê do odciêcia obszaru cieniowanego/brak rantów po ta¶mie/.


Bo nie kazdy takow± posiada. A to samo mozna zrobiæ szerok± lepka zwijaj±c j± na pó³ i robiæ wywijke. Po 2gie - tania gabka zostawia klej. Ciêzka przeprawa przy polerce. Dobra gabka = nietania a w amatorskich zastosowaniach ca³a rolka to boli portfel. Wiec albo sie wywija lepke za 2z³ albo robi rulon z papieru. O gazetach nie wspomnê bo mnie cisnie jak widze gazety na malowanym aucie.
A i jescze jedna kwestia - cieniowanie a wpy³ki.
Do cieniowania nie potzreba zadnych wynalazków typu wywijka, gabka, rulon, itd.... Cieniuje sie ca³e elementy.
Wynalazki typu j.w sa do wpy³ek! a nie do Cieniowania. wpy³ki sry³ki wiecej zabieraj± czasu niz przewalenie ca³ego elementu klarem. Baz± na ³ate wypylona w powietrze. I jescze modlitwa czy wpy³a wejdzie czy nie wejdzie....+ koszta ropuszczalnika do cieniowania. Dlatego ja unikam wpy³ek jak ognia. Czasem trzeba ale nie lubie.

Ogólnie zgadzam siê z Tob±.Ale czasem amator potrzebuje wycieniowaæ fragment np. b³otnika i wtedy ta metoda sprawdza sie szczególnie przy ma³ym do¶wiadczeniu operowania gunem.Oczywi¶cie z maskowaniem.
 

lukaash1999
Wys³any: 2009-03-31, 19:51   
0
UP DOWN

Posty: 92
mo¿e kto¶ obja¶ni t± g±bkê do maskowania??
 

baqo 
Wys³any: 2009-03-31, 20:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
g±bka o odpowiednim kszta³cie zakrywa szpary miêdzy elementami,np miêdzy tylnym b³otnikiem a drzwiami, aby nie zapyliæ wnêtrza . przykleja siê j± przy krawêdzi b³otnika i domyka drzwi. wygl±da np. TAK ,a ¿e ma zazwyczaj kszta³t wa³ka, powstaje pod ni± ³adna zapy³ka.
 
 

michalLbn
Wys³any: 2009-03-31, 20:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Dlatego polecilismy koledze malowac clarem ca³e drzwi a nie pól :) , Ja zawsze zamiast g±bki u¿ywam ta¶my na pó³ i nigdy nie mam problemów. Takm gdzie pracowa³em mieli¶my g±bkê. Robi³em i g±bk± i ta¶m± i tak jak pisze Mebart po wa³ku zostaje czasami klej.
 

lukaash1999
Wys³any: 2009-03-31, 20:29   
0
UP DOWN

Posty: 92
a trzeba j± u¿ywac czy mo¿na j± czym¶ zast±piæ np. jesli maluje b³otnik i drzwi??
 

baqo 
Wys³any: 2009-03-31, 20:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
michalLbn napisa³/a:
i tak jak pisze Mebart po wa³ku zostaje czasami klej.
polecam piankê indasa.
michalLbn napisa³/a:
Ja zawsze zamiast g±bki u¿ywam ta¶my na pó³ i nigdy nie mam problemów.
ja nieda³bym rady tak ta¶m± dok³adnie zamaskowaæ szczelinê ,poza tym my¶lê ¿e d³u¿ej by zesz³o z ta¶m± jak rozwiniêcie i przyklejenie g±bki.
 
 

michalLbn
Wys³any: 2009-03-31, 20:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Cytat:
ja nieda³bym rady tak ta¶m± dok³adnie zamaskowaæ szczelinê ,poza tym my¶lê ¿e d³u¿ej by zesz³o z ta¶m± jak rozwiniêcie i przyklejenie g±bki.


Powiem ci tak. Robie auta powy¿ej 6-7 letnie i nawet jak z³o¿e ta¶mê i zostanie mi gdzie¶ milimetr to nikt z lup± nie chodzoi i nie oglada czy ten milimetr wiecej siê zapyloi³o. Gdybym robi³ auta nowsze na pewno bym robi³ tak jak piszesz.
 

lukaash1999
Wys³any: 2009-03-31, 20:53   
0
UP DOWN

Posty: 92
michalLbn mam pytanie co do mojego malowania jak mam zacz±æ malowaæ. Od góry w dó³ cieniuj±c na drzwi. I po jakim czasie k³a¶æ kolejn± warstwe bazy i po jakim czasie bezbarwny od naniesienia ostatniej warstwy bazy??:))
 

baqo 
Wys³any: 2009-03-31, 20:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
michalLbn napisa³/a:
Robie auta powy¿ej 6-7 letnie i nawet jak z³o¿e ta¶mê i zostanie mi gdzie¶ milimetr to nikt z lup± nie chodzoi
wiek auta nie ma znaczenia,a 6-7 lat to przecie¿ mog± byæ ³adne zadbane samochody i nie wyobra¿am sobie aby gdzie¶ zapyliæ wnêkê w takim. sama ta¶ma jest za ma³o pewna.
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-31, 21:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
lukaash1999 napisa³/a:
michalLbn mam pytanie co do mojego malowania jak mam zacz±æ malowaæ. Od góry w dó³ cieniuj±c na drzwi. I po jakim czasie k³a¶æ kolejn± warstwe bazy i po jakim czasie bezbarwny od naniesienia ostatniej warstwy bazy??:))


Pierwsza warstwa 10% dzrwi czy tam elementu bo nie wiem co cieniujes.
Druga 20%
trzecie 30% i w powietrze tak zeby czesc farby zalecia³a na zmatowan± reszte ale nie za bardzo.
Pauza 20 minut, przecierasz ca³y element szmatka antystatyczn± i ³adujesz bezbarwny.
Chodzi o to. zeby zgubic nowy kolor ze starym wiec ucieksz z nim gdzie sie tylko da. Przewaznie w dó³ bo tam nikt nie patrzy i nie widaæ z góry. Kapiszi? :)
_________________
Bart
 
 

michalLbn
Wys³any: 2009-03-31, 21:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Cytat:
wiek auta nie ma znaczenia,a 6-7 lat to przecie¿ mog± byæ ³adne zadbane samochody i nie wyobra¿am sobie aby gdzie¶ zapyliæ wnêkê w takim. sama ta¶ma jest za ma³o pewna.

¬le mnie rozumiesz. Nie ma takiej opcji zeby oddaæ klientowi samochód z zapylona wnêk±. Ta¶n± te¿ oklejam starannie ale wrazie w to myje jakie¶ drobne zapylenia jak sie zdarzaja nitrem. Codzi mi milimetrowe miedok³adno¶ci w oklejeniu felca co wa³kiem robi siê ³adniej zazwyczaj
 

lukaash1999
Wys³any: 2009-04-01, 12:48   
0
UP DOWN

Posty: 92
a mam pytanie gdyby to by³ akryl a nie metalilk?? w podobny sposób trzeba by by³o malowaæ jak w tedy wygl±da cieniowanie???:))
 

lukaash1999
Wys³any: 2009-04-01, 12:51   
0
UP DOWN

Posty: 92
a mam pytanie gdyby to by³ akryl a nie metalilk?? w podobny sposób trzeba by by³o malowaæ jak w tedy wygl±da cieniowanie???:))
 

No-limit
Wys³any: 2009-04-01, 19:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
baqo napisa³/a:
michalLbn napisa³/a:
i tak jak pisze Mebart po wa³ku zostaje czasami klej.
polecam piankê indasa.
michalLbn napisa³/a:
Ja zawsze zamiast g±bki u¿ywam ta¶my na pó³ i nigdy nie mam problemów.
ja nieda³bym rady tak ta¶m± dok³adnie zamaskowaæ szczelinê ,poza tym my¶lê ¿e d³u¿ej by zesz³o z ta¶m± jak rozwiniêcie i przyklejenie g±bki.

Na p³aszcyznach mo¿na przykleiæ papier lub foliê maskuj±c± i odwin±c w drug± stronê/zrobiæ wa³ek/. :D
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-01, 19:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
No-limit napisa³/a:
baqo napisa³/a:
michalLbn napisa³/a:
i tak jak pisze Mebart po wa³ku zostaje czasami klej.
polecam piankê indasa.
michalLbn napisa³/a:
Ja zawsze zamiast g±bki u¿ywam ta¶my na pó³ i nigdy nie mam problemów.
ja nieda³bym rady tak ta¶m± dok³adnie zamaskowaæ szczelinê ,poza tym my¶lê ¿e d³u¿ej by zesz³o z ta¶m± jak rozwiniêcie i przyklejenie g±bki.

Na p³aszcyznach mo¿na przykleiæ papier lub foliê maskuj±c± i odwin±c w drug± stronê/zrobiæ wa³ek/. :D

W³a¶nie tak to czynie i dlatego nie potrzebuje wa³ka. :)
 

lukaash1999
Wys³any: 2009-04-01, 20:17   
0
UP DOWN

Posty: 92
czyli chodzi o to ze przyklejam na rogu zderzaka (pomiêdzy zderzakiem a drzwiami ) ta¿mê a nastêpnie j± wywiijam tak jakby w ru³ke i zamykam drzwi tak???:)
 

kalbi 
Wys³any: 2009-04-01, 22:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
lukaash1999 napisa³/a:
(pomiêdzy zderzakiem a drzwiami )
a jaki to samochód, ¿e zderzak ³±czy siê z drzwiami - jeszcze nigdy takiego nie spotka³em!!!
_________________

 
 

gola 
Wys³any: 2009-04-01, 23:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
tata NANO ^^ ^^ ^^ ^^
 

lukaash1999
Wys³any: 2009-04-01, 23:07   
0
UP DOWN

Posty: 92
sory pomyli³o mi sie z b³otnikiem ;P
 

domagalka 
Wys³any: 2009-04-02, 08:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
A mo¿ecie to pokazaæ na zdjêciu, jak to wygl±da?
 

Ryba 
Wys³any: 2009-04-03, 07:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
A ja mam jeszcze 1 pytanie zwi±zane z malowaniem i oklejaniem wnêki drzwi.
Czy je¶li okleimy wnêkê dok³adnie itp to po malowaniu samych drzwi z wierzchu lakier nie bêdzie po¼niej odpada³ na krawêdziach ?? Jak wiadomo rzwi maj± ranty a przy czym¶ takim nie domalujemy ich dok³adnie :help:
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-04-03, 08:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Ryba napisa³/a:
po malowaniu samych drzwi z wierzchu lakier nie bêdzie po¼niej odpada³ na krawêdziach ?? Jak wiadomo rzwi maj± ranty a przy czym¶ takim nie domalujemy ich dok³adnie
nie rozumiê??? :roll: :roll: :roll:
 
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-03, 08:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Ranty musza byæ zmatowane a pomalowaæ dok³adnie sie da.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group