Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
pitterek 
Wys³any: 2009-03-31, 18:26   seria5 2008
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
Tak jak pisa³em wczesniej - foto z ostatniej fazy naprawy bmw serii5 . Ca³osciówka bo ostatnio szefuncio innych prac nie przyjmuje;DDDDDDDD nastepna czeka e46 ca³a oczywiscie

Zdjêcie0942.jpg
Plik ¶ci±gniêto 115 raz(y) 64.57 KB

Zdjêcie0941.jpg
Plik ¶ci±gniêto 170 raz(y) 100.83 KB

Zdjêcie0938.jpg
maska od wewn±trz- sama baza w nieco innym kolorze niz wierzch
Plik ¶ci±gniêto 124 raz(y) 406.18 KB

Zdjêcie0937.jpg
Plik ¶ci±gniêto 109 raz(y) 489.44 KB

Zdjêcie0935.jpg
Plik ¶ci±gniêto 162 raz(y) 423.52 KB

_________________
Pit
 

pitterek 
Wys³any: 2009-03-31, 18:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
c.d

Zdjêcie0949.jpg
Plik ¶ci±gniêto 122 raz(y) 127.93 KB

Zdjêcie0947.jpg
Plik ¶ci±gniêto 184 raz(y) 100.56 KB

Zdjêcie0946.jpg
Plik ¶ci±gniêto 160 raz(y) 115.69 KB

Zdjêcie0944.jpg
Plik ¶ci±gniêto 166 raz(y) 91.45 KB

_________________
Pit
 

pitterek 
Wys³any: 2009-03-31, 18:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
c.d

Zdjêcie0943.jpg
Plik ¶ci±gniêto 178 raz(y) 72.09 KB

_________________
Pit
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-31, 18:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
pitterek napisa³/a:
c.d

Twoje wykonanie?
 

gola 
Wys³any: 2009-03-31, 18:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
Wszystko super,bardzo mi sie podoba,tylko ta antena na dachu :blee:
Kolega nie lubi lakierowac w calosci?
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-31, 18:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
gola napisa³/a:
Wszystko super,bardzo mi sie podoba,tylko ta antena na dachu :blee:
Kolega nie lubi lakierowac w calosci?

Oklejanie,podk³. lakier-profesjonalne,ma³o powiedziane!Masz punkt!
Cholera,nie to forum :D
  
 

pitterek 
Wys³any: 2009-03-31, 18:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
No-limit napisa³/a:
Twoje wykonanie?


czê¶æ prac przygotowawczych + oklejenie

2 pierwsze warstwy bazy hehe zó³todziób i srebro... reszte sobie dopowiedz;DDD



Cytat:
Kolega nie lubi lakierowac w calosci?


Jak zbyt d³ugo pracujesz przy jednym samochodzie to mêczy.
Lubie gdy w poniedzia³ek rano samochód wje¿dza na lakiernie, popo³udniu stoi w podk³adzie a w srode rano wyjezdza z kabiny na sk³adanie i zaczynam nastepny :)
_________________
Pit
 

pitterek 
Wys³any: 2009-03-31, 18:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
Cytat:
Oklejanie,podk³. lakier-profesjonalne,ma³o powiedziane!Masz punkt!
Cholera,nie to forum :D


Nie przesadzaj nie przesadzaj. Podk³adu nigdzie na foto nie widac ^^
_________________
Pit
 

baqo 
Wys³any: 2009-03-31, 19:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
@pitterek, i co ? idzie te nadkola ca³kowicie zaklejaæ? :)
pitterek napisa³/a:
Kolega nie lubi lakierowac w calosci?
jak nie by³o potrzeby lakierowania wnêk,czy drzwi z obydwóch stron ,to te¿ lecia³bym to w ca³o¶ci,a jeszcze z racji ¿e to sreberko,no ale jest OK. widaæ perfekt :spoko:
 
 

michalLbn
Wys³any: 2009-03-31, 19:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Super robota! Pochwalam cie! Pe³en profesjonalizm. Ile taka ca³o¶ciówka kosztuje u was?
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-31, 19:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Czemu nie robi³es dzrzwi zawieszonych? Nie lepiej zdjac tapicerke i zakmnac drzwi na gabce? Wtedy masz jeden ciag ziarna do b³otników. Ja bym tak zrobi³. No chyba ze 2stronnie malowane?
Ja teraz mam znów L200 na 2 kolory zielony i silver ze SRODKAMI i zastanawiam sie jak to zrobiæ zeby w 1 dzien zrobic i srodki i po wierchu bo musi byc linia na odcinke.. Cycki opadaja.
_________________
Bart
 
 

pitterek 
Wys³any: 2009-03-31, 22:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
baqo napisa³/a:
@pitterek, i co ? idzie te nadkola ca³kowicie zaklejaæ? :)



pewnie ¿e idzie, zawsze zaklejam, chyba ze razem ze mna robi jakis cep i zapomni wyp³ukaæ b³ota spod b³otników to wtedy niema jak dokleiæ ta¶my z papierem. mam u siebie goscia co ma 3 razy takie doswiadczenie jak ja a i tak musze go pilnowac i mu wytykac np w³asnie takie wyp³ukanie b³ota
michalLbn napisa³/a:
Super robota! Pochwalam cie! Pe³en profesjonalizm. Ile taka ca³o¶ciówka kosztuje u was?


Cytat:
Super robota! Pochwalam cie! Pe³en profesjonalizm. Ile taka ca³o¶ciówka kosztuje u was?


z przodu by³o sporo blachary, gdby nie to cena za lakierowanie ca³o¶ci zamknê³aby sie miedzy 4 a 4,5 ty¶ bez wnêk, elementów od wewn±trz ale za to z klamkami listwami i innymi cenzura³ami. pomijaj±c przód reszta samochodu nie by³a zbyt wymagaj±ca-odpryski, ryski i bardzo drobne wgniecenia

mebArth napisa³/a:
Czemu nie robi³es dzrzwi zawieszonych? Nie lepiej zdjac tapicerke i zakmnac drzwi na gabce? Wtedy masz jeden ciag ziarna do b³otników. Ja bym tak zrobi³. No chyba ze 2stronnie malowane?


a wiêc tak
-drzwi malowane jednostronnie
-tapicerki i tak zawsze sa zdejmowane by np zdj±æ klamki, wypi±æ listwy czy po to by po prostu ich nie zalaæ wod± podczas szlifu
-lakierowanie to nie moja robota-drzwi s± na stojakach bo lakiernik twierdzi ¿e gdy ma wszystko na samochodzie, podczas lakierowanie jednego z elementów odkórz osiada mu na sasiednim- chce osobno-ma osobno
z ziarnem nigdy niemia³ problemu zeby cos mu sie nie zhadza³o- wie co robi



mebArth napisa³/a:
Ja teraz mam znów L200 na 2 kolory zielony i silver ze SRODKAMI i zastanawiam sie jak to zrobiæ zeby w 1 dzien zrobic i srodki i po wierchu bo musi byc linia na odcinke.. Cycki opadaja.


przybli¿ nam troche jak to ma wygladaæ, moze cos wymyslimy i doradzimy :D :D
zapytaj @gola o zdanie :spoko:
_________________
Pit
 

bartek 
Wys³any: 2009-04-01, 00:08   
0
UP DOWN


Posty: 92
Sk±d: Warszawa
PRO
 

dawid
Wys³any: 2009-04-01, 15:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
czy maska byla nowa? czy baza byla wodna?
_________________
hmmm
 

pitterek 
Wys³any: 2009-04-01, 17:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
maska by³a u¿ywana, poprzednio czarna
baza konwencjonalna sikkens
_________________
Pit
 

mebArth 
Wys³any: 2009-04-01, 17:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Cytat:
odkórz osiada mu na sasiednim
BUAHHAHAHA dobre dobre...jakos ja wale ca³osciówki i nic mi nie siada ? Jakim cudem? Moze za szubko macham pistolem? ^^ Nie ma mowy o przecieraniu antystatykiem bo to woda. Anwet jak konwencja toe mi nic nie siada³o ale przeciera³em co warstwe tak dla ¶wietego spokoju. Dobre z tym odkurzem....chyba se zapisze gdzie¶.
_________________
Bart
 
 

pitterek 
Wys³any: 2009-04-01, 17:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
mebArth napisa³/a:
BUAHHAHAHA dobre dobre...jakos ja wale ca³osciówki i nic mi nie siada ? Jakim cudem? Moze za szubko macham pistolem? ^^ Nie ma mowy o przecieraniu antystatykiem bo to woda. Anwet jak konwencja toe mi nic nie siada³o ale przeciera³em co warstwe tak dla ¶wietego spokoju. Dobre z tym odkurzem....chyba se zapisze gdzie¶.


nie sprecyzowa³em, chodzi³o o bezbarwny
_________________
Pit
 

dawid
Wys³any: 2009-04-01, 18:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
aha...

co do odkurzu to przeciez wystarczy zrobic to na wolnym lakierze:)
_________________
hmmm
 

pitterek 
Wys³any: 2009-04-01, 18:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
Cytat:

co do odkurzu to przeciez wystarczy zrobic to na wolnym lakierze:)



co to jest "wolny lakier" ???
_________________
Pit
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-01, 18:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Pewnie chodzi o wolny rozcieñczalnik ????
 

gola 
Wys³any: 2009-04-01, 18:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
dawid napisa³/a:
aha...

co do odkurzu to przeciez wystarczy zrobic to na wolnym lakierze:)

utwardzaczu chyba ;)
mebArth napisa³/a:
...jakos ja wale ca³osciówki i nic mi nie siada ? J

za to pozniej polerujesz aby odpowiednia strukture lakierowi nadac.buahahah
  
 

pitterek 
Wys³any: 2009-04-01, 18:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
a o Co tak na prawde chodzi³o dowiemy sie tylko od dawida :D
_________________
Pit
 

zed
Wys³any: 2009-04-01, 18:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
Cytat:
Pewnie chodzi o wolny rozcieñczalnik ????

i pewno wolny utwardzacz
tu jest przykladowa tabela
http://www.sxcolor.info/S.../PL%20T3_2B.PDF

http://www.sxcolor.info/S.../PL%20T3_1B.PDF
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

Homer S. 
Wys³any: 2009-04-01, 18:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
W lakierach Roberlo jest tak :
lakier expres i standard
utwardzacz -wolny,standard,szybki
nie zaleca siê ³±czenia lakieru expres z szybkim utwardzaczem (mo¿na nie zd±¿yæ zamieszaæ go w kubku) ^^
_________________

 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-01, 18:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
a ja przyspieszam swój lakier przyspieszaczem. Dolewasz 10- 15 procent w zale¿no¶ci jak szybko chcesz zeby wysech³ lakier ale to inna bajka ju¿ bo pisali¶my o osiadanu odkurzu
 

dawid
Wys³any: 2009-04-01, 20:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
w moim przypadku jest tak 3 rodzaje lakieru: Fast, Medium, Slow jeden rodzaj utwardzacza,3 reduktory: Accelerator,medium,slow

Dlatego tez mowie na to wolny lakier:) jak zwal tak zwal

polapani powinni polapac
_________________
hmmm
 

No-limit
Wys³any: 2009-04-02, 19:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
pitterek napisa³/a:
Cytat:
Oklejanie,podk³. lakier-profesjonalne,ma³o powiedziane!Masz punkt!
Cholera,nie to forum :D


Nie przesadzaj nie przesadzaj. Podk³adu nigdzie na foto nie widac ^^

Chodzi³o mi super wykoñczenie pdk³³ pod lakier/na lustro/.
 

mebArth 
Wys³any: 2009-04-03, 17:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
gola napisa³/a:
dawid napisa³/a:
aha...

co do odkurzu to przeciez wystarczy zrobic to na wolnym lakierze:)

utwardzaczu chyba ;)
mebArth napisa³/a:
...jakos ja wale ca³osciówki i nic mi nie siada ? J

za to pozniej polerujesz aby odpowiednia strukture lakierowi nadac.buahahah


Z czego ma³po r¿ysz? poleruje bo mam simieci. i co. Moze tak lubie. Nie mam odkurzu z klaru ani z bazy. Twoja idea ma sie nijak do odkurzu.... Co ma piernik do wiataka. Poleruje bo lubie i chce zeby autko wysz³o ideales. A JAK TO ZROBIE to juz Tobie chój do tego. O. Miszczu :D Nastepny co wydaje auta prosto z kabiny smiechu.....
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2009-04-03, 17:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
...Poleruje bo lubie i chce zeby autko wysz³o ideales.
...Nastepny co wydaje auta prosto z kabiny smiechu.....


idealez,zryte P2000 i spolerowane jak tylko mozna ^^ ^^ ^^
A skoro nie wierzysz ze moze z kabiny wyjc prosto do klienta,to znaczy ze ciul z ciebie nie specjalista.
Nie kazdy ma kabine smiechu,niektorzy maja prawdziwe :D ,o ktore jak zadbaja,systematycznie czyszcza i zmieniaja filtry,otrzymuja pozadany efekt.
Jak ty masz odkurz w kabinie godzine po lakierowaniu (z tego co kiedys pisales :D ) ,to wcale sie nie dziwie ze czochrasz wszystko polerka malarzu od siedmiu nieszczesc :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Miszczu polerki ^^ ^^ ^^ ^^
 

dawid
Wys³any: 2009-04-03, 18:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
zryte p2000 i ladnie spolerowane autko nie jest zle, ale lanie pomalowane i dobrze zabezpieczone (spolerowane bez papieru) jest jeszcze leprze:)

Meb w kapletnym smietniuku mozna malowac i wyjdze tylko po syfkach
_________________
hmmm
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-04, 07:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
dawid napisa³/a:
zryte p2000 i ladnie spolerowane autko nie jest zle, ale lanie pomalowane i dobrze zabezpieczone (spolerowane bez papieru) jest jeszcze leprze:)

Meb w kapletnym smietniuku mozna malowac i wyjdze tylko po syfkach



a mnie szef zawsze kiedy¶ uczy³ polerki koñcz±c na papierze 2500 i tak te¿ robiê do dzisiaj. Nawet g3 zapolerowuje idealnie.

Co do kabiny to ma³o kto ma tak czyst± kabinê zeby by³o gites. Prawie zawsze co¶ trzeba podpolerowaæ.
 

dawid
Wys³any: 2009-04-04, 08:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
wazne zeby nie rdzewial i klijet byl zadowolony a kto jaka droga do tego dotrze to moin skromnym zdaniem juz nie wazne

co do tego polerowania no to kiedys tak wlasnie bylo jak ja sie uczylem, to tez polerka byla obowiazkowa nawet na egzaminie musialem polerke zrobic ale teraz lakiery ktore sie ladnie rozkladaja i swieca sie tez niczego sobie, sa tez czasy napraw, w ktorych polerowanie nie egzystoje, z prostego powodu, ma byc jak w fabryce a fabryka nie poleroje

Moim zdaniem polerowanie to nic zlego ale o polerowane auto jak sie nie dba to szybko spowrotem zmatowieje
_________________
hmmm
 

pitterek 
Wys³any: 2009-04-04, 12:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
Moim zdaniem polerka to nic dobrego. Klient , który ¿yczy sobie lakierek na lusterko w rzeczywistosci nie zdaje sobie sprawy ¿e trzeba zedrzec po³owe na³o¿onego lakieru by uzyskaæ taki efekt. Owszem, nalezy przyci±æ ¶mietki i wtr±cenia ale je¶li na ca³ym aucie jest ich 5-10 nie widzê sensu polerowaæ ca³o¶ci.Mo¿na to zrobiæ miejscowo i bedzie git, klient nie po³apie sie ze w nielicznych miejscach lakier by³ ciêty , a skoro klient bêdzie zadowolony tzn ¿e praca zosta³a wykonana prawid³owo i efekt koñcowy jest super.

Co do kabiny.... widzia³em samochody które wyjecha³y z kabin smiechu i fakt-polerka lakierowanych elementów po ca³o¶ci obowi±zkowa.
Kabina w której ja pracuje te¿ nie grzeszy czysto¶ci± ¶cian jak zreszt± widac na zdjeciach ale wymiana filtrów pod³ogowych daje bardzo bardzo du¿o gdy niema czasu na kompleksowe czyszczenie. filtry s± regularnie wymieniane i na takich ca³o¶ciówach jak wy¿ej opisana wpada nie wiêcej jak 7 ¶mietkow wiêc polerowanie ca³o¶ci jest (zdejmowanie lakieru) jest kretyñskim pomys³em tym bardziej ¿e wiêkszo¶æ samochodów niejest fabrycznie polakierowana na lustro a ma zato morê
_________________
Pit
 

gola 
Wys³any: 2009-04-04, 13:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
i wszystko na temat ;)
 

mebArth 
Wys³any: 2009-04-04, 15:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Guwno na temat @golas

Mora - struktura - baran - to sa 3 rózne pojêcia. Nie mylcie barana z Punto ze struktura z A6. No. Robi sie tak, jak jest reszta elimentów. Jest baran to trza w baranie zrobic, Jest morka to trza zrobiæ pó³ pó³-blask. Jest lustro to trza na szk³o zrobiæ i jaki problem? ¯aden.
Kwestia cisnienia i gêstosci klaru. Przezywacie barana jak mrówa okres.
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2009-04-04, 18:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
Guwno na temat @golas

Mora - struktura - baran - to sa 3 rózne pojêcia. Nie mylcie barana z Punto ze struktura z A6. No. Robi sie tak, jak jest reszta elimentów. Jest baran to trza w baranie zrobic, Jest morka to trza zrobiæ pó³ pó³-blask. Jest lustro to trza na szk³o zrobiæ i jaki problem? ¯aden.
Kwestia cisnienia i gêstosci klaru. Przezywacie barana jak mrówa okres.


Moja wczesniejsz wypowiedz odnosila sie do slow:
pitterek napisa³/a:
...filtry s± regularnie wymieniane i na takich ca³o¶ciówach jak wy¿ej opisana wpada nie wiêcej jak 7 ¶mietkow wiêc polerowanie ca³o¶ci jest (zdejmowanie lakieru) jest kretyñskim pomys³em tym bardziej ¿e wiêkszo¶æ samochodów niejest fabrycznie polakierowana na lustro a ma zato morê

o to mi chodzilo.
A ty jak nie szczochrasz calosci P2000 i nie spolerujesz to twierdzisz ze robota zwalona.
Na tym ponizej mialem 4 wtracenia i nie darlem wszystkiego P2000 i nie polerowalem,bo przy takim kolorze to polerka narobisz wiecej szkod niz pozytku,wiec jak piszesz ze na twoim infiniti nie widac hologramow po polerce to mnie sie smiac chce chlopcze marmoladowy ^^ ^^ ^^
Powloka jak fabryczna na VW a nie jak na fiacie jak to mowisz i jakos dalo rade bez polerki malarzu :mrgreen:

Photo114.jpg
Plik ¶ci±gniêto 169 raz(y) 305.35 KB

Photo113.jpg
Plik ¶ci±gniêto 175 raz(y) 310.17 KB

Photo116.jpg
Plik ¶ci±gniêto 129 raz(y) 264.74 KB

Photo112.jpg
Plik ¶ci±gniêto 239 raz(y) 263.18 KB

 

dawid
Wys³any: 2009-04-05, 17:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Gola spokojnie ze mozna spolerowac czarny kolor bez zadnej szkody.

Nawet jesli nie polerujesz i umyjesz to auto powstanie ten efekt mikrorysy sa wszechobecne
_________________
hmmm
 

gola 
Wys³any: 2009-04-05, 21:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
oczywiscie sie zgadzam,ale hologramy po polerce widoczne w sloneczku to juz inna bajka
;)
  
 

dawid
Wys³any: 2009-04-05, 21:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
alez w kazdej bajce jest dobre zakonczenie :) )
_________________
hmmm
 

pitterek 
Wys³any: 2009-04-06, 17:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
@gola takie zapytanie do Ciebie apropo VW

dlaczego tylko z jednych drzwi zosta³a zdjêta listwa a na pozosta³ych zosta³a przyklejona na sta³e na klar ?? sorry za uwage ale mysle ¿e to takie troche...... no profi
_________________
Pit
 

dawid
Wys³any: 2009-04-06, 17:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
zciagniecie tych listew i pozniejsze zalozenie zniszczonych to dopiero nie jest pro:)
_________________
hmmm
 

gola 
Wys³any: 2009-04-06, 17:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
pitterek napisa³/a:
@gola takie zapytanie do Ciebie apropo VW

dlaczego tylko z jednych drzwi zosta³a zdjêta listwa a na pozosta³ych zosta³a przyklejona na sta³e na klar ?? sorry za uwage ale mysle ¿e to takie troche...... no profi

drzwi z prawej strony przednie mialy wgniecenie na wysokosci tej listwy,wiec dlatego zostala sciagnieta.Reszta listew zostala na samochodzie i nie widze w tym zadnego problemu.Gdybym lakierowal na 4-5 warstw bezbarwnego,to moze brzydko by to wygladalo gdyby lakier sciekl pomiedzy listwy a drzwi.Ja lakierowalem tego golfa na 1,5 warstwy wiec wszystko jest w jak najlepszym porzadku,lakier nigdzie nie przyklejony pomiedzy listwy a drzwi.
I tak jak pisze @dawid-sciagniecie tych listew i nastepnie zalozenie tych samych to wedlug ciebie jest profi?
 

pitterek 
Wys³any: 2009-04-06, 17:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
dawid napisa³/a:
zciagniecie tych listew i pozniejsze zalozenie zniszczonych to dopiero nie jest pro:)


a dlaczego ¶ci±gniête listwy uwa¿acie za zniszczone?

chodzi o klej?? fakt fabryczny jest najlepszy ale s± bardzo silne tasmy dwustronne które z powodzeniem mozna stosowac do ponownego naklejania listw.


Ja lakierowalem trgo golfa na 1,5 warstwy wiec wszystko jest w jak najlepszym porzadku.

hehe dobre podej¶cie :spoko: :spoko: przy ewentualnej rysce nie dajesz klientowi szansy na polerke ale za to dajesz sobie prace przy ponownym lakierowaniu :devil:
przyznaje jest w tym metoda :rotfl: :rotfl:
_________________
Pit
 

dawid
Wys³any: 2009-04-06, 17:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
u mnie w ro np te listwy jesli sie sciaga to sie wymienia na nowe chocby ze wzgledow ekonomicznych, taniej wychodzi kupic nowa listwe niz ostroznie ja sciagnac pozniej ostroznie sciagnac z niej klej itp akcje, malowanie z takim typem listew na aucie jest jak najbardziej ok
_________________
hmmm
 

gola 
Wys³any: 2009-04-06, 17:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
pitterek napisa³/a:
.hehe dobre podej¶cie :spoko: :spoko: przy ewentualnej rysce nie dajesz klientowi szansy na polerke ale za to dajesz sobie prace przy ponownym lakierowaniu :devil:
przyznaje jest w tym metoda :rotfl: :rotfl:


@pitterek nie lakierowalem MS-em wiec nie wiem w czym widzisz problem?
Klient otrzymal samochod jak z fabryki,ty myslisz ze na fabrycznych powlokach jaka jest grubosc bezbarwnego?Daje ktos w fabryce szanse potencjalnemu klientowi w razie malej ryski?
Metoda w tym jest taka aby samochod wygladal jak nowy,a klienta nie interesuje przy takim samochodzie czy ja nalozylem 1,5 czy 2 czy 10 warstw bezbarwnego.
Samochod ma wygladac a zapewniam cie ze wygladal bardzo dobrze ;P
 

dawid
Wys³any: 2009-04-06, 17:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Na nowych modelach Volvo i Range Rover daje rady spolerowac gorzej jest np w nissanie: navara i pathfinder bankowo na jednej warstwie jada nie dotkniesz papierem i prosze:)
_________________
hmmm
 

gola 
Wys³any: 2009-04-06, 19:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
dawid napisa³/a:
Na nowych modelach Volvo i Range Rover daje rady spolerowac gorzej jest np w nissanie: navara i pathfinder bankowo na jednej warstwie jada nie dotkniesz papierem i prosze:)


w tamtym tygodniu przyjechal klient z mala ryska na drzwiach tylnych w nowej Hondzie CR-V.
Przyssalem sie z polerka do drzwi i za kilka sekun ukazal mi sie jasny podklad pod spodem ^^
Na szczescie kolor czarny i moglem drzwi polakierowac na kreske,bo gdyby to bylo np srebro,musialbym cieniowac sasiednie :D
 

dawid
Wys³any: 2009-04-06, 19:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
na jakich materialach malojesz jak wyglada pasowalnosc w jasnych metalikach procetowo? czy malojesz wszystko w standardzie (cieniowanie jak leci)
_________________
hmmm
 

pitterek 
Wys³any: 2009-04-06, 21:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
gola napisa³/a:
Na szczescie kolor czarny i moglem drzwi polakierowac na kreske,


tez jestem ciekaw pasowalno¶ci kolorów , szczególnie w hondach
w zak³adzie w ktorym pracuje zapobiegliwie cieniujemy wszystko co konieczne, choc my¶le ¿e w przypadku czarnego (b92p) moznaby by³o sobie odpuscic. @gola jak± Ty masz metode na ten kolor?
_________________
Pit
 

gola 
Wys³any: 2009-04-06, 23:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
ta honda o ktorej wspomnialem to wlasnie B92P.
Jaka mam metode na B92P?Wybieram jeden z trzech wariantow wedlug fiszek,wykonuje natrysk probny i ewentualnie koryguje jezeli zachodzi taka potrzeba.
Ogolnie z Honda w DP nie ma wielkiego problemu.Problem jest jak lakieruje cos z nowych Hyundaii.
W tym przypadku niektore kolory sa tak zwalone,ze nie nadaja sie nawet do cieniowania z mieszalnika,wszystko trzeba korygowac.


Cytat:
na jakich materialach malojesz jak wyglada pasowalnosc w jasnych metalikach procetowo? czy malojesz wszystko w standardzie (cieniowanie jak leci)

Pracuje na mieszalniku DP Centari6000,jezeli chodzi o jasne perly,metaliki-wszystko cieniuje.
Ciemne kolory da sie wjechac netto czasami,ewentuanie mala korekta.Jasne cieniuje bo nie wierze w cuda ;)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga