Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
ArczeX 
Wys³any: 2009-04-05, 21:56   Malowanie lakierek Kameleon Flip-Flop
0
UP DOWN
Majsterek

Posty: 51
Sk±d: Czêstochowa
Witam

chcia³bym siê dowiedzieæ jak prawid³owo nale¿y k³a¶æ lakier kameleon a dok³adniej flip-flop moja wiedza jest do¶æ uboga a mianowicie.

- zdzieramy poprzedni± farbê
- miejscach gdzie nak³ada siê szpachlê nale¿y oczy¶ciæ do "¿ywej" blachy.
- k³adziemy podk³ad w zale¿no¶ci od kameleona (flip-flop) w moim wypadku podk³ad musi byæ czarny !

I tutaj moje pierwsze pytanie... podk³ad w niektórych miejscach wyszed³ mi "szorstki" czy mogê dotrzeæ podk³ad na g³ad¼ ? dotarte miejsca nie s± ju¿ idealnie czarne wpadaj± w lekk± szaro¶æ czy to nie bêdzie mia³o wp³ywu na lakier ? oraz czy na podk³ad trzeba nanie¶æ "lakier" np. czarny Akryl i dopiero na niego kameleona flip-flop ? czy k³adziemy kameleona flip-flop odrazu na podk³ad ?

- na podk³ad k³adziemy lakier w³a¶ciwy ( kameleon, flip-flop ) 2 warstwy w odstêpach oko³o 30min

- k³adziemy bezbarwny ( klar ) i teraz moje drugie pytanie czy nale¿y jako¶æ dotrzeæ lakier w³a¶ciwy kameleon flip-flop czy jest to niedopuszczalne ? a mo¿e odrazu na niego nak³adaæ bezbarwny ?

- po na³o¿eniu bezbarwnego nale¿y wypolerowaæ lakier ?


mój sprzêt...
kompresor 200L
Pistolet do nak³adania podk³adu... jaki¶ tani 2,5mm
Pistolet do lakieru w³a¶ciwego SATA JET 3000 HVLP dysza 1.3mm

Prosi³bym równie¿ o opinie na temat pistoletu SATA JET 3000 HVLP oraz jak mniej wiêcej rozrobiæ farbê i ustawiæ pistolet ?

z Góry dziêkujê za odpowiedzi !
 
 

adams90-90 
Wys³any: 2009-04-05, 22:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
Cytat:
- zdzieramy poprzedni± farbê
Nie jest to wymagane mozna przeszlifowac stara powloke i na to podklad
ArczeX napisa³/a:
- miejscach gdzie nak³ada siê szpachlê nale¿y oczy¶ciæ do "¿ywej" blachy.
Nie powinno sie klas na "zywa" blache przed szpachla na gola blache kladziesz wash primer(podklad reaktywny) nastepnie akrylowy szpachlowanie i podklad akrylowy
Cytat:
I tutaj moje pierwsze pytanie... podk³ad w niektórych miejscach wyszed³ mi "szorstki" czy mogê dotrzeæ podk³ad na g³ad¼ ?
Musisz dotrzec(p800 wodny na wykonczenie p1000-p1200) bo wyjdzie Ci to pod baza
ArczeX napisa³/a:
- k³adziemy bezbarwny ( klar ) i teraz moje drugie pytanie czy nale¿y jako¶æ dotrzeæ lakier w³a¶ciwy kameleon flip-flop czy jest to niedopuszczalne ? a mo¿e odrazu na niego nak³adaæ bezbarwny ?
Nic nie dotykasz ewentualnie przecierasz sciereczka antystatyczna, bezbarwny kladziesz po okolo 30 minutach od ostatniej warstwy bazy. Jesli nigdy wczesniej nie lakierowales to daj sobie na luz!!
 
 

ArczeX 
Wys³any: 2009-04-05, 22:23   
0
UP DOWN
Majsterek

Posty: 51
Sk±d: Czêstochowa
dziêki za odpowiedz otrzyma³em potrzebne wiadomo¶ci ogólnego stosowania... a konkretniej jak z tym kameleonem k³adzie sie go na czarny podk³ad akrylowy ? czy maluje sie jeszcze czarn± akrylow± farb± a nastêpnie kameleonem ?

Wiesz jeszcze kameleona nigdy nie k³ad³em sprzêt mam wiec mo¿na zobaczyæ co z tego wyjdzie... wiadomo liczê siê z tym ze tak jak powinno to napewno mi nie wyjdzie... ale trzeba od czego¶ zacz±æ ¿eby nabraæ do¶wiadczenia ;)

apropo... jak wysz³y by na bezbarwnyn zacieki to po wyschniêciu mo¿na je bez problemu zeszlifowaæ papierem 800 a potem do po³ysku 1500 - 2000 ?
 
 

dawid
Wys³any: 2009-04-05, 22:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
z twoich pytan wnioskuje zebys raczej oddal lejce komus kto poprowadzi temat, mozesz miec wyzuty co do zmarnowanej farby
_________________
hmmm
 

adam12
Wys³any: 2009-04-05, 22:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
po przeczytaniu wypowiedzi równie¿ przy³±cze sie do kolegi jak nie ¶pisz na kasie to sobie daruj. bo to do¶æ droga zabawa. nie lakierowa³em kameleonem ale z tego co wiem to pod samego kameleona na podk³ad daje sie mokry podk³ad i bezbarwn± baze dopiero na to kolor który ca³kiem inaczej wygl±da bez klaru i po. nie jestem pewnien co do tych warstw i czego bo nie pamiêtam ale wejd¼ na strone FABRYKI BARW tam mo¿na kupiæ ca³e komplety do lakierowania i problemu nie ma.
 

ArczeX 
Wys³any: 2009-04-05, 23:12   
0
UP DOWN
Majsterek

Posty: 51
Sk±d: Czêstochowa
wiem ze to wygl±da ¶miesznie... ale maluje tylko kawa³ek motocykla... z tego wzglêdu nie chce marnowaæ u lakiernika 300z³ za malowanie od paru elementów... szanuje wasze wypowiedzi... bo to wygl±da jak szaleñstwo rzucaæ sie na kameleona ale chce co¶ sam spróbowaæ kameleon koszt 130z³ bo potrzebuje jakie¶ 200 - 300ml a zdobyte do¶wiadczenie i satysfakcja ze zrobi³o siê co¶ samemu... bezcenne

Wiec bardzo proszê osoby które mia³y styczno¶æ z kameleonem o pomoc.

A odpowiedzi ¿eby daæ do lakiernika odpadaj± bo chce co¶ wykonaæ w³asnorêcznie ;)
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-04-06, 11:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
ArczeX, Jakiej firmy lakier?
 

ArczeX 
Wys³any: 2009-04-06, 16:04   
0
UP DOWN
Majsterek

Posty: 51
Sk±d: Czêstochowa
kameleon a raczej flip-flop z tej strony niestety chyba producenta tam nie ma http://auto-klinika1.pl/produkty.htm
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-04-06, 21:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
ArczeX napisa³/a:
kameleon a raczej flip-flop z tej strony niestety chyba producenta tam nie ma http://auto-klinika1.pl/produkty.htm

Nie lakieruj tym auta.Straszne badziewie.to nadaje siê tylko do modeli.W rzeczywisto¶ci/realu/,to jest paskudne,dla mnie/kwestia gustu/.To s± pseudo kameleony,które s³abo kryj±.Dobry lakiernik m o¿e co¶ by z tym zrobi³,ale zapewne nie da ³by gwarancji
 

ArczeX 
Wys³any: 2009-04-06, 22:17   
0
UP DOWN
Majsterek

Posty: 51
Sk±d: Czêstochowa
samochodu nie chce tym malowac nie ma szans :) jak pisa³em kilka elementów w motorku a konkretniej przy YAMAHA RD 80 ... nie jest to jaki¶ drogi motorek jak YAMAHA R1 czy taki na którym zale¿a³o by mi idealna precyzja wiec chcê spróbowaæ jaki wyjdzie efekt... jesli mizerny to zmatowiê i pokryje zwyk³ym akrylem...

i nadal prosze o instrukcje w jaki sposób maluje sie lakierem kameleon ;)
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-04-07, 10:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
ArczeX napisa³/a:
i nadal prosze o instrukcje w jaki sposób maluje sie lakierem kameleon ;)

Po pirwsze dowiedz sie czy lakier sprzedaj± gotowy do pistoletu.Je¶li nie to jakiego uzyæ rozcienczalnika i w jakiej proporcji.Do kameleonów W DuPont do bazy dodaje siê 1:0,9 i utwardzacza do bazy BK220 1:0,1.Wa¿ny jest równie¿ kolor podwarstwy.
 

SpeedGold 
Wys³any: 2009-04-07, 14:41   
0
UP DOWN

Posty: 35
Ja malowa³em kiedys takim flip-flopem normalnie sie maluje jak zwyk³a baza. W moim przypadku by³ to czarny podk³ad tylko uwazaj ¿ebys nie przetra³ gdzie¶ czarnego podk³adu bo jak to zrobisz to tego miejsca baza flip-flop nie pokryje. Tym wyblaknieciem koloru podk³adu po czyszczeniu siê nie przejmuj nic nie bêdzie widaæ.
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-04-07, 19:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
SpeedGold napisa³/a:
Ja malowa³em kiedys takim flip-flopem normalnie sie maluje jak zwyk³a baza. W moim przypadku by³ to czarny podk³ad tylko uwazaj ¿ebys nie przetra³ gdzie¶ czarnego podk³adu bo jak to zrobisz to tego miejsca baza flip-flop nie pokryje. Tym wyblaknieciem koloru podk³adu po czyszczeniu siê nie przejmuj nic nie bêdzie widaæ.

W wiekszo¶ci lakierów Kameleon lub Flip-flop stosuje siê czarne podwarswy,Jak kolega napisa³ wy¿ej nie przejmuj siê tym,¿e czarny podk³ad zrobi³ siê po szlifowaniu szary.SPLUÑ na niego :D
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group