Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
lukasz302 
Wys³any: 2009-04-19, 01:13   Jak mam ustawiæ Ci¶nienie na pistolecie HVLP???
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam!! Jestem nowy na tym forum i pocz±tkuj±cy je¶li chodzi o lakiernictwo. Chcê pomalowaæ sobie motocykl. Kupi³em dwa pistolety jeden do bazy ST2000 HVLP dysza 1,3 mm a drugi do bezbarwnego lakieru SICO HVLP dysza tak¿e 1,3 mm. Interesuje mnie jak ustawiæ ci¶nienie i jakie ma byæ. Chodzi mi g³ównie ile mniej wiêcej musi byæ na reduktorze przy kompresorze i ile ma byæ przy reduktorze przy pistolecie. Dodam ¿e jeszcze nie kupi³em reduktora pod pistolet ale wnioskuje ¿e bez tego chyba nie da siê wyregulowac prawid³owo pistoletu no i malowaæ. O co chodzi w tej regulacji krok po kroku?? Prosze o wyja¶nienie bo nie chcia³ bym zchrzaniæ przez jak±¶ g³upote. Chcia³bym mieæ wszystko w miare prawid³owo nastawione i wtedy malowaæ a je¶li co¶ zchrzanie to tylko z mojego braku do¶wiadczenie pos³ugiwaniu siê pistoletem. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi. :!:
 

kondzik 
Wys³any: 2009-04-19, 02:54   
0
UP DOWN

Posty: 97
Sk±d: CK&Ft.Myers
Ja sie tylko podlacze, a dlaczego do bazy i do bezbarwnego osobne pistolety?
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-04-19, 10:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
W zupe³no¶ci wystarczy³by jeden z nich,obydwa nadaj± siê i do bazy i do bezbarwnego.Ogólnie temat wa³kowany wielokrotnie,do bazy ci¶nienie 1,8-2,0,do klaru 2.5-3.0,zale¿y od stopnia rozrzadzenia materia³ow,ci¶nienie na reduktorze przy sprê¿arce na max,pod pistoletem na wci¶niêtym spu¶cie takie jak poda³em.
 
 

lukasz302 
Wys³any: 2009-04-19, 11:19   
0
UP DOWN

Posty: 4
Ja wole mieæ dwa pistolety bo jak dobrze bazy nie wymyje to pó¼niej mo¿e zasyfiæ bezbarwny. Dla pewno¶ci wole mieæ dwa. Dziêki za informacje Pozdrawiam!!!
 

kamilbusko
Wys³any: 2009-04-19, 11:39   
0
UP DOWN

Posty: 349
chyba taniej wyjdzie umyæ dobrze pistolet ni¿ kupiæ drugi ale jak kolega woli. do klaru mog³e¶ kupiæ RP zamiast HVLP
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-04-19, 12:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Mycie pistoletu po bazie bez utwardzacza (a taka idzie pod bezbarwny)to pryszcz! Umy³by siê nawat bez rozbierania,wystarczy³by tylko rozpuszczalnik nitro wlany do kubka,chocia¿ ja osobi¶cie wolê wyj±æ iglicê i wykrêciæ g³owicê,dla ¶wiêtego spokoju 5 minut roboty,a nie kusi mnie wcze¶niejsze (za wczesne) nak³adanie bezbarwnego,a tak to mam zajêcie i dajê bazie lepiej wyschn±æ.
 
 

lukasz302 
Wys³any: 2009-04-19, 13:16   
0
UP DOWN

Posty: 4
Mo¿e i rzeczywi¶cie jeden by mi wystarczy³. Wzio³em oba HVLP bo pyta³em w mieszalni lakierów bo tam kupowa³em te pistolety i doradzili mi takie bo nie chcia³em tez niewiadomo ile buliæ. Pracuje dorywczo u lakiernika jako pomocnik i tam szef u¿ywa dwóch pistoletów jeden do bazy i druki do klaru wiêc troche nim sie pokierowa³em. A jak zawsze my³em pistolety to tak¿e rozbiera³em go ile wlezie i my³em nitrem. A odno¶nie regulacji jeszcze to wystarczy jak na reduktorze pod pistoletem nastawie dane ci¶nienie ??? Bo na pistoletu te¿ siê tam co¶ reguluje jak sprawdziæ czy dobrze wyregulowany??? Pyta³em siê szefa ale mówi³ mi troche nie jasno i wyczu³em ¿e by wola³ ¿eby to on pomalowa³ a ja chce siê na czym¶ nauczyæ wiêc pisze tutaj . Pozdrawiam
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-04-19, 17:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
¦rubê do regulacji na pistolecie odkrêæ na maxa,reguluj na reduktorze pod pistoletem przy spu¶cie wci¶nitym w pierwsze po³o¿enie,tak,aby nie wyp³ywa³ materia³.I powodzenia :spoko:
 
 

lukasz302 
Wys³any: 2009-04-19, 18:02   
0
UP DOWN

Posty: 4
Dziêki Wielkie!! W tym tygodniu mam zamiar malowaæ tylko jeszcze czekam na pare czê¶ci i bêdzie malowanko jestem ciekawy jak wyjdzie. Pozdrawiam i jeszcze raz dziêki.
 

mebArth 
Wys³any: 2009-04-19, 23:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
SICO jest do dópy....rozleci sie po 2 malowaniach.By³o pytac co kupic....?
_________________
Bart
 
 

marikk 
Wys³any: 2009-04-21, 19:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 249
Barcik mia³e¶ daæ do reklamacji ten sico do podk³adu da³e¶ ?? pochwal sie co ci to wysz³o
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-04-21, 20:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
No tak,i znowu by³by temat,,co kupiæ",wszyscy by wieszali psy na pytaj±cym,¿e nie chce mu siê poszukaæ...A on ju¿ kupi³ i pyta tylko co zrobiæ,¿eby jako¶ wysz³o!!!Jak siê nie ma co sie lubi,to siê lubi co siê ma.
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-04-21, 22:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Panowie,co sie dzieje,jakas pomrocznosc jasna :?: :!: Temat walkowany stukrotnie na forum, po co zasmiecac?Ot, nie tak dawno :
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=1849
:rozga:
 

kondzik 
Wys³any: 2009-04-22, 05:40   
0
UP DOWN

Posty: 97
Sk±d: CK&Ft.Myers
a co to jest to HVLP?
 

mebArth 
Wys³any: 2009-04-22, 17:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
kondzik napisa³/a:
a co to jest to HVLP?


High Volume Low Pressure - wysoka wydajnosc - niskie cisnienie. Normalnie to psitole by³y HP HIGH PRESSURE czyli na 4 barach malowa³es. Teraz masz HVLP i malujesz na 2 barach i masz oszczednosc w materiale a jakosc wylania jak na HP za Jaruzelskiego No :)
_________________
Bart
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-04-22, 17:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
marikk napisa³/a:
Barcik mia³e¶ daæ do reklamacji ten sico do podk³adu da³e¶ ?? pochwal sie co ci to wysz³o


Nie da³em...czekam az sie ca³kiem rozleci..co za guwno teraz psika pó³ miot³y. POczekam jescze i oddam z 20ma wadami :)
jak zrobie liste wad to Pani za biurkeim zblednie. :D
_________________
Bart
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-04-22, 19:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
mebArth napisa³/a:
marikk napisa³/a:
Barcik mia³e¶ daæ do reklamacji ten sico do podk³adu da³e¶ ?? pochwal sie co ci to wysz³o


Nie da³em...czekam az sie ca³kiem rozleci..co za guwno teraz psika pó³ miot³y. POczekam jescze i oddam z 20ma wadami :)
jak zrobie liste wad to Pani za biurkeim zblednie. :D

PANOWIE!CYNGIEL MAX!REGULACJA FARBY DO MIN-MAX/OTWARTA DYSZA/ LUZU!NA HVLP 2,O BARA!NA KLAR 2,5-3,OO
 

mebArth 
Wys³any: 2009-04-23, 17:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
marikk napisa³/a:
Barcik mia³e¶ daæ do reklamacji ten sico do podk³adu da³e¶ ?? pochwal sie co ci to wysz³o


Wykraka³es kur*wa
Dzis zjawisko polega³ona tym ze ZERO cisnienia nie da³o. wali³o bokiem wiater a o reszcie nie wspomne bo nie sprawdze jak nie daje wiatru. Zanios³em na reklamacje a mi³a PANI kaza³a czekac 2 tygodnie...no to mówie no jak to tak...bez pistoletu j nie mam dzia³alnosci...a ta Ci*pa do mnie ze jak mi nie pasuje to nie musze reklamowac. Z DALA OD CHINOLI! i bede tego syfa reklamowa³ przez dwa lata...az ich szlag trafi na mój widok ze przychodze 25ty raz z pistolem :D
200z³ dópy nie ma ale mam satysfakcje ze w sklepie zrobie bure. o.
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group