Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Greg
Wys³any: 2009-04-23, 12:56   Jak najlepiej zamaskowaæ/ okleiæ szyby wklejane pod lakier??
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
Witam tak jak w temacie. Mam do zrobienia ca³o¶ciówke w nowy kolor (golf 3). Wersja 3-drzwiowa czyli tylne szyby wklejone i klapa to samo. Jak to dobrze okleiæ- tam s± takie ma³e dupiate uszczelki miêdzy szyb± a wnêkami i nie wiem do koñca jak to poprawnie zamaskowaæ ¿eby nie by³o widaæ ingerencji w kolorek :D . Kiedy¶ robi³em ju¿ b³otnik w golfie 3 ale to by³a czarna baza to je¶li ju¿ jaka¶ mgie³ka posz³a, to nie by³o tak widaæ na uszczelce. teraz mam czerwieñ i ju¿ tak kolorowo tego nie widze :/ a nie mam zamiaru tego czy¶ciæ po lakierowaniu, bo to nie jest najprzyjemniejsza rzecz ;) I poza tym chcia³bym siê Was zapytaæ fachowcy jak maskujecie wnêki drzwi i klapy - chodzi mi o zamaskowanie, zeby odkurz nie szed³ do ¶rodka autka ;) Drzwi. maska i klapa na stojakach no i jako¶ trzeba po³o¿yæ kolor na autko ;) Ja mam swoje sposoby, ale chcia³em sie dowiedzieæ jak to siê robi professional, i mo¿e ³atwiej ;) Aaa i jeszcze jedno - czego do tego maskowania u¿ywacie??

forum 1.JPG
Tak sobie oklei³em przed malowaniem... ale to tylko element wiêc wnêk nie by³o ;)
Plik ¶ci±gniêto 371 raz(y) 475.67 KB

forum 2.JPG
no i po robocie nie ma wogóle ¶ladów- i tak planuje teraz zrobiæ z czerwieni±, ale to dopiero jak sie dowiem to co w temacie :P
Plik ¶ci±gniêto 203 raz(y) 839.15 KB

 

Homer S. 
Wys³any: 2009-04-23, 14:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Ja wycinam to tylko koszt kleju a wymalowane dok³adnie :spoko: przy zmianie koloru :tak:
_________________

 

mebArth 
Wys³any: 2009-04-23, 16:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
GOLF jest prze**any bo ma ciasne uszczelki to blachy. WYwyjka sobie z tym nie radzi. Wyciecie i wklejenie 100z³ od szyby.
_________________
Bart
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-04-23, 18:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Greg napisa³/a:
jak maskujecie wnêki drzwi i klapy - chodzi mi o zamaskowanie, zeby odkurz nie szed³ do ¶rodka autka

Pytaj w mieszalni o okragla gabke 3M do oklejania felcow(tzw.foam tape).Od dawna sa na rynku podrobki, np.APP.Oryginalne 3M produkowane sa w trzech srednicach.(Moze jest ich wiecej, ja zetknalem sie z trzema)
  
 

pitterek 
Wys³any: 2009-04-23, 18:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
Dok³adnie tak jak powiedzieli koledzy. Jesli chcesdz mieæ bezproblemowo najlepiej bêdzie wyci±æ szybê a po lakierowaniu ponownie j± wkleiæ. przy oklejaniu uszczelek ta¶ma albo pomalujesz kawa³ek uszczelki albo niedomalujesz b³otnika i bedzie krawêd¼(czyt. kicha)
A co do oklejania...
Przy malowaniu p³atu drzwi czy maski odklejam sie jakos 1 mm od rantu od wewn±trz, mo¿na tez odkleiæ sie równo z past± szczególnie ³atwo na drzwiach. reszte zakrywa papier z belki.
Jesli chcesz polakierowac npp tylny b³otnik bez wneki, a niechcesz by powsta³a krawêd¼ z lakieru przy wnece drzwi lub baga¿nika- polecam wkleiæ specjalnie do tego przeznaczon± g±bkê jako¶ 2mm or rantu. Ja stosuje gabkê szeroko¶ci 13 mm i jest git. dalej papier z belki doklejony na ta¶mê a na ca³y samochód folia 4x5m. papier na wierzchu-folia pod papier
_________________
Pit
 

skot84 
Wys³any: 2009-04-23, 19:25   Re: Jak najlepiej zamaskowaæ/ okleiæ szyby wklejane pod laki
0
UP DOWN

Posty: 22
Sk±d: Krotoszyn
Greg napisa³/a:
Jak to dobrze okleiæ- tam s± takie ma³e dupiate uszczelki miêdzy szyb± a wnêkami i nie wiem do koñca jak to poprawnie zamaskowaæ ¿eby nie by³o widaæ ingerencji w kolorek

Ja to robie w ten sposób ¿e pod uszczelki wciskam odpowiedniej grubo¶ci kabelek (przewód elektryczny), koñcówka uszczelki jest wtedy oddalona od wnêki i wtedy mo¿na ja spokojnie zakleiæ ta¶m±, jedyne co siê zakurzy to spód uszczelki i przewód (jutro maskuje golfa V wrzuce jakie¶ przyk³adowe fotki)
 
 

Greg
Wys³any: 2009-04-24, 08:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
W³a¶nie chcia³bym unikn±æ wycinania, ale jak napisa³ "skot84" istnieje takie odchylenie tej mini uszczelki i podklejenie ta¶m±- dzisiaj spróbuje co¶ z tym potworzyæ a jak bêdzie z tym strasznie du¿o k³opotu do drucik i wycinanko ;) Tylko ¿e znowu trzeba rozebraæ po³owê tapicerki ;/ Zobaczymy jak prace pójd±. Skot04 jakby¶ da³ fotki by³oby super ;) Dziêki wszystkim za podpowiedzi :cool:
 

bartek 
Wys³any: 2009-04-24, 10:43   
0
UP DOWN


Posty: 92
Sk±d: Warszawa
czeka mnie niebawem ten sam problem.
tez kombinowalem z przewodem, tasma do uszczlek sie nie sprawdzi w moim przypadku.
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-04-24, 12:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Uwazaj przy wycinaniu bo mozna przeciac uszczelke ktora do tanich nie nalezy ;) (chyba ze zadowoli Cie cieta z metra-klania sie gielda w Slomczynie)Najlepiej wsunac pod uszczelke metalowa szpachelke i ciac po kawalku.Metoda z drutem nie sprawdza sie w Golfie, na "zakretach"drut wpadnie do srodka lub wysunie sie na zewnatrz. :spoko:
 

Greg
Wys³any: 2009-04-24, 14:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
z t± szpachelk± bardzo fajny pomys³ :D Kiedy¶ wycina³em szybe z klapy w³a¶nie z golfa i posz³a sie pa¶æ ;/ :P przeci±³em j± niestety- có¿ do¶wiadczenie jest bezcenne ;) próbowa³em w³a¶nie dzisiaj z tym drutem i to nie funguje u mnie ;) czyli wycinanie przede mn± ;) dzisiaj ju¿ sobie daje spokój z tym i jutro bêde próbowa³ wycinaæ- próbowa³ i¿ nie wiem czy bede w stanie ( dzi¶ moje urodzinki wiêc ;) ) Za porady jak najbardziej dziêki :)
 

kalbi 
Wys³any: 2009-04-24, 14:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Greg napisa³/a:
( dzi¶ moje urodzinki wiêc ;)
sto lat sto lat
_________________

 
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-04-24, 17:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Jest jeszcze jedno rozwiazanie-(zakladam ze bedziesz wycinal linka) moze uda Ci sie gdzies dostac drut do wycinania szyb.Jest to drut o przekroju kwadratowym, wiec posiada ostre krawedzie.Praktycznie bez wiekszego wysilku wytniesz szybe sam bez uszkodzenia uszczelki.No i nie naczochrasz sie przy wycinaniu ;) Demontaz szyby w Golfie to 2 minuty pracy :tak:Jesli jednak zdecydujesz sie wycinac linka to proponowal bym Ci poszperac w gratach lub popytac znajomych mechanikow-chodzi o uszkodzony mechanizm elektrycznych szyb(VW lub Opel).Uzyta tam linka jest spleciona z kilku cienszych linek,ktore sa zajefajne do wycinania szyb, sa bardziej elastyczne iwytrzymalsze od tego badziewia ze sklepu.
PS
Sto lat :piwo:
 

No-limit
Wys³any: 2009-04-24, 18:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
bartek napisa³/a:
czeka mnie niebawem ten sam problem.
tez kombinowalem z przewodem, tasma do uszczlek sie nie sprawdzi w moim przypadku.

Chodzi Ci o tzw. "kliszê"?
'
 

skwaros 
Wys³any: 2009-04-24, 20:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 51
Sk±d: zpm
ja mam problem ze zwyk³± wciskan± szyb± w golfie mk2, mam t± ta¶mê do odchylania uszczelek 10mm i jakby ten plastik jest za w±ski i nie bardzo mi ta ta¶ma utrzymuje t± uszczelkê, mo¿e mog³em kupiæ 15mm, ale niby producent podawa³ ¿e te 15mm to do ciê¿arowych wiêc kupi³em 10mm.

Mo¿e macie jakie¶ inne lepsze patenty niz ta ta¶ma, popróbujê mo¿e z jakim¶ grybum przewodem, mo¿e tak z 10mm2 czy za du¿y :spoko:
 
 

arti
Wys³any: 2009-04-24, 21:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 98
Sznurek zamoczony w oleju ^^ ^^ ^^ Zartowa³em. By³ tu na forum z takimi pomys³ami
 

Greg
Wys³any: 2009-04-25, 02:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
Dziêki za ¿yczonka :) jak widzicie pó¼no ide spaæ czyli z rannej pracy nici wiêc popo³udnie mi zostaje i podziele siê rezulatem :)
 

Greg
Wys³any: 2009-04-25, 21:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
Witam . Szybki wyci±³em z golfa- zacz±³em od bocznych i uszczelki zdu**³em :sciana: ale wymy¶li³em patencik, który spróbowa³em na tylniej szybie w klapie i dzia³a idealnie :D czas trwania zabiegu- ok 6 min ;) Szyba wykrojona, uszczelka nienaruszona :cool: :D Bêdzie sz³o j± na nowo wkleiæ ;) Có¿ do¶wiadczenie kosztuje :D a zarazem jest bezcenne ;)
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-04-26, 21:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
http://moto.allegro.pl/it..._uszczelce.html
http://ofertyfirm.com.pl/...VGL-zestaw.html
Tyle w temacie... ;)
 

Greg
Wys³any: 2009-04-26, 22:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
przemo1972 - u¿y³em tylko i wy³±cznie takiego no¿a zakupionego dawno dawno temu lekko zmodyfikowanego http://moto.allegro.pl/it...jakosc_nr1.html i zwyk³ego no¿a na wk³ady ze stanley`a ;) Potrzeba matk± wynalazków" :D Wykrojone szybko i efektywnie ;)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi