Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
domagalka 
Wys³any: 2009-04-30, 12:18   Dotacje
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Witam. Chcia³bym sie Was zapytaæ, poniewa¿ bardzo chcia³bym uzyskaæ dotacje na rozkrêcenie dzia³alno¶ci gospodarczej, tylko nie wiem od czego zacz±æ, gdzie siê udaæ. Dotacji z urzêdu pracy nie dostanê poniewa¿ nie mam papierka na zawód w którym chcê prowadziæ ow± dzia³alno¶æ a by³o by to Blacharstwo lub lakiernictwo zale¿y co bedzie ³atwiej zarejestrowaæ. Proszê o pomoc. :roll:
 

bachus 
Wys³any: 2009-05-02, 20:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 129
czesc. Z tego co mi wiadomo nie zawsze trzeba miec papier na zawód. Nie wiem jakie akcje organizuje UP w Twoim regionie ale u nas w S³upsku maj± programy dla bezrobotnych, którzy chc± ruszy. Piszesz biznesplan, uczêszczasz na szkolenie - najciekawsze pomys³y nagradzaj± jednorazow± dotacj± inwestycyjn± w wysokosci oko 12-13 tys z³.

Poszukaj te¿ lokalnej Agencji Rozwoju Regionalnego lub Inkubatora Przedsiêbiorczo¶ci. Ja skorzysta³em z akcji PARR S.A. w S³upsku - konkurs na biznesplan. wygrana pozwoli³a zakupic podstawowy sprzê (finansuj± 75% inwestycji)

pozdrawiam i ¿yczêpowodzonka !!
£ukasz
_________________
CUSTOM PAINT is better than ...
... just kidding :P
 

mebArth 
Wys³any: 2009-05-03, 11:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
@bachus sam pisa³es biznesplan czy kto¶ Ci pisa³? mam papier lakiernika po ZSZ to chyba u³atwi³oby cos?
_________________
Bart
 
 

bachus 
Wys³any: 2009-05-03, 13:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 129
ja pisa³em sam. I powiem ze uda³o mi sie fartem - przegl±da³em kilka innych i tych którzy skorzystali z pomocy fachowców wygl±da³y lepiej. Je¿eli kto¶ mo¿e udokumentowac swoj± fachowo¶c jest to sporym atutemy
_________________
CUSTOM PAINT is better than ...
... just kidding :P
 

agajac
Wys³any: 2009-05-23, 23:53   
0
UP DOWN

Posty: 24
Ja nie mam zawodu a dotacjê dosta³em bez problemu. U nas biznesplan jest niejako ju¿ w podaniu. W sumie nic wielkiego. Warto siê postaraæ. Jeszcze raz powtarzam to ¿e nie masz zawodu nie stoi na przeszkodzie do dotacji.

[ Dodano: 2009-05-23, 23:54 ]
A daj± 18 klocków :cool:
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-23, 23:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
A daj± 18 klocków :cool:
kto daje???

[ Dodano: 2009-05-24, 00:03 ]
@agajac, jak tam palinal ? wodê te¿ masz ?czy tylko rozpucha?
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-24, 10:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
18 000 ? to chyba dotacja z Urzêdu Pracy ? ... ale TA ostatnio wynosi³a 12 - 14 ty¶.
agajac ? - opisz na forum ten temat i podaj wiêcej szczegó³ów. Jak zacz±³e¶? Na co sk³ada³e¶ wniosek? do kogo ? i z jakiego programu ? i czy ka¿dy tak mo¿e ! i jak d³ugo to trwa³o ?

wiesz jak ja piszê ¿e "kasa na warsztat le¿y na ulicy ... ale trzeba siê umieæ po ni± schyliæ" to wiesz co dostajê - TA TEORETYCZNIE ....Z CHOINKI SIÊ URWA£E¦ ?.... TY KOLE¦ TO JESTE¦ Z INNEJ BAJKI ... MY¦L REALNIE....TO NIE TO FORUM ... NIKT NIE DAJE KASY ZA DARMO .... opisz jak to za³atwi³e¶ ( jak umia³e¶ siê schyliæ ! ), a wielu osobom pomo¿esz !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Travolta 
Wys³any: 2009-05-24, 12:21   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
18 000 tys to dotacja z UP U nas w urzêdzie daj± bez problemu wystarczy z³o¿yæ wniosek i powiedzieæ na co chce siê ja przeznaczyæ
Co do wielko¶ci mo¿e zale¿ne to jest od ilo¶ci kandydatów Ja tez s³ysza³em ze obiecuja 18 000 a daj± góra 14 000

TYLKO TRZEBA PAMIÊTAÆ ZE JEST TO NA OTWARCIE DZIA£ALNO¦CI T JE¯ELI NAM NIE WYJDZIE TO BÊDZIEMY MUSIELI ZWRÓCIÆ WSZYSTKO CO WZIÊLI¦MY
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-24, 12:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Travolta ! ale dosta³e¶ ... lub kto¶ kogo osobi¶cie znasz ?
To wa¿ne bo min. ten temat na tym forum od kilku dni jest powodem wielu cynicznych tekstów jakie dostaje ! Ja uwa¿am, ¿e to proste ja doj¶cie do UP... inni ¿e jestem z innej bajki ! jako to jest z t± kas± z UP... mo¿na czy nie ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

domagalka 
Wys³any: 2009-05-24, 13:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Z urzêdu pracy to i ja wiem ¿e mo¿na dostaæ ALE nie miliony jak TY kolego tu piszesz tylko 18 TYSIÊCY z³otych, a to ¿e nie trzeba mieæ zawody na to co siê chce wykonywaæ to zale¿y gdzie bo u mnie zapytali czy dzia³alno¶æ bedzie zwi±zana z moim zawodem i jak powiedzia³em ¿e nie to kazali mi za³atwiæ kwity z z jakich¶ kursów albo praktyk albo ¿adnej kasy. I nie ¿e s³ysza³em to od kogo¶ tylko sam by³em i pyta³e.
 

Travolta 
Wys³any: 2009-05-24, 17:22   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
Nie dosta³em ale jak mia³em zamiar otworzyæ pole do paintballa to powiedzia³a ze nie ma problemu tylko ze zrezygnowa³em U mnie w UP na pewno nie dostaniesz na samochód ale podobno w niektórych daj±

Tutaj mo¿na siê wiele dowiedziec
http://www.biznesforum.pl...-z-pup-vf51.htm
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-24, 20:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
PROJEKTER napisa³/a:
opisz jak to za³atwi³e¶ ( jak umia³e¶ siê schyliæ ! ), a wielu osob om pomo¿esz !
ale pi*erdolenie!!! dosta³ po mnie mieszalnik rozpuchowy.projekter ale rozwój :D :D :D . palinal nie zab³ysn±³ z systemem wodnym wiêc wci±¿ pcha na rynek rozpuchy. solidna firma .ha ha ha .
 
 

agajac
Wys³any: 2009-05-24, 23:59   18 klocków z UP
0
UP DOWN

Posty: 24
baqo ca³kiem niez³y ten palinal. Ci co ode mnie raz wzieli ju¿ przy nim zostaj±. A mieszalnik nie jest po tobie bo jest NOWY :cool:
Co do dotacji to obiecuj± 18500 z³ i tyle daj±. Ja sk³ada³em wniosek o 18 tys i tyle dosta³em. To jest program Kapita³ Ludzki z EFS czy co¶ takiego. Idziesz do UP i wypytujesz o wszystkie procedury. Kasê daj± tylko na sprzêt. Mo¿e byæ u¿ywany ale musi byæ faktura albo umowa zakupu. Potrzebni s± dwaj porêczyciele z dochodami 1500 z³ brutto. Biznesplan u nas jest w podaniu. Ma ono z 15 kartek tak wiêc jest co wype³niaæ. Ocena wniosków polega na przyznawaniu punktów za ró¿ne aspekty przedsiêwziêcia takie jak orginalno¶æ, konkurencja ,szanse na zaistnienie, koszty utrzymania(w³asny lokal jest bardzo du¿ym plusem). Du¿ym atutem jest innowacyjno¶æ i dostosowanie do potrzeb rynku lokalnego. Tak wiêc np za wykszta³cenie kierunkowe masz 1 pkt, ale jak za³atwisz sobie dyplom ze szkolenia to masz za niego te¿ 1pkt, dwa dyplomy 2pkt, no i jedno wchodzi w drugie. Za lokal w³asny albo u¿yczony masz ze 3pkt a kolo obok ma dzier¿awê i dostanie 0 pkt i ju¿ masz wiêksze szanse. Proste nie :cool: Jak wniosek przejdzie to zostajesz skierowany na szkolenie abc przedsiêbiorczo¶ci. Daj± nawet stypendium ^^ mo¿e i niskie ale jednak. Po zakoñczonym szkoleniu kasê przelewaj± w 5 dni. Potem musisz siê rozliczyæ przedstawiaj±c faktury w up. Podsumowuj±c, trzeba troche siê nabiegaæ ale naprawdê warto bo kasa jest za friko i mo¿e naprawdê bardzo pomóc.
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-25, 22:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
agajac napisa³/a:
baqo ca³kiem niez³y ten palinal. Ci co ode mnie raz wzieli ju¿ przy nim zostaj±. A mieszalnik nie jest po tobie bo jest NOWY :cool:
wci±¿ wstawiaj± rozpucha,mnie naci±gnêli na swój system wodny i by³em w plecy piêæ tysia. czym siê szczycisz? ¿e masz system nie zgodny z przepisami,bierzesz kasê i inwestujesz j± wbrew wymogom.gdyby to by³a kasa z uni ,to masz pozamiatane po pierwszej kontroli.a powiedz mi ,bo pokazywa³em ci wodê DuPonta,dlaczego siê nad ni± nie zastanowi³e¶?palinal przy cromaxie wysiada.nawet kolorystyka cromxa jest lepsza od rozcieñczalnikowego palinala.no i co najwa¿niejsze srebrne kolory i ich cieniowanie. ¿yczê powodzenia :idea:
 
 

Prezes
Wys³any: 2009-05-26, 00:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 72
agajac napisa³/a:
Co do dotacji to obiecuj± 18500 z³ i tyle daj±. (...) Potrzebni s± dwaj porêczyciele z dochodami 1500 z³ brutto.


No to widzê, ¿e od lutego polepszy³y siê warunki przyznawania :roll:
 

agajac
Wys³any: 2009-05-30, 00:12   
0
UP DOWN

Posty: 24
Baqo, cromax jest ok ale jak bym wzi±³ go na sklep to powiedz mi czy kto¶ by to kupi³? Nie s±dzê. Poszli by do konkurencji a ja bym skoñczy³ jak sklep z DP w PZMocie. I wcale nie ³amiê przepisów bo mi wolno to sprzedac. Pozatym akryle spe³niaja wymagania dyrektywy.
 

No-limit
Wys³any: 2009-05-30, 00:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
agajac napisa³/a:
Baqo, cromax jest ok ale jak bym wzi±³ go na sklep to powiedz mi czy kto¶ by to kupi³? Nie s±dzê. Poszli by do konkurencji a ja bym skoñczy³ jak sklep z DP w PZMocie. I wcale nie ³amiê przepisów bo mi wolno to sprzedac. Pozatym akryle spe³niaja wymagania dyrektywy.

Cromaxa w mieszalni sporadycznie kto¶ kupi lub wtedy ,kiedy receptura jest tylko na ""wodê".
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-30, 08:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
Baqo, cromax jest ok ale jak bym wzi±³ go na sklep to powiedz mi czy kto¶ by to kupi³?
po¿yjemy ,zobaczymy. mo¿e w koñcu kto¶ siê za to we¿mie ,ochrona ¶rodowiska, no ale w zanadrzu masz system HYDROPAL . w ogóle pokazywali ci jak siê nim robi? co ?nie da siê nim robiæ poza centrum szkolenia ?
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-30, 09:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Panowie ! Waszym sporze - w aspekcie ochrony ¶rodowiska i ustawy o ograniczeniu emisji LZO - nie jest istotne czy to system wodny czy konwencjonalny ale jak jest zawarto¶æ LZO w mieszaninie gotowej do u¿ytku. Trudno jest ograniczyæ ilo¶æ rozpuszczalnika w bazie konwencjonalnej i ona zawsze bêdzie gorsza ( ja to nazywam CIʯSZA dla ¶rodowiska ) a to co na alkoholu L¯EJSZE ....ale ale lakier bezbarwny to nadal materia³ konwencjonalny ( ciekawostka ! OD 2004 ROKU JEST JU¯ WODOROZCIEÑCZALNY KLAR LACK !!! )

Wiêc niektóre firmy wyczy¶ci³y w swym systemie tylko materia³y pomocnicze ( tak do 4 % LZO ) a pozostawi³y bazê konwencjonaln± na ¿ywicy akrylowej, a nawet nitrocelulozie ! Spe³niaj±c minimalne wymogi emisyjne dla CA£EGO systemu , a inne posz³y du¿o dalej i wymieni³y równie¿ bazê na alkoholow± rozcieñczan± odmineralizowana wod± !

Na poszczególnych systemach ich zaletach i wadach siê nie znam i nie zabieram g³osu !

[ Dodano: 2009-05-30, 09:32 ]
Cromaxa w mieszalni sporadycznie kto¶ kupi lub wtedy ,kiedy receptura jest tylko na ""wodê".[/quote]

Pamiêtajcie jednak, ¿e to Ci najwiêksi narzucaj± tempo zmian. Koncern chemiczny ( taki BASF, HENKEL, AKZO ) posiadaj±cy znak towarowe systemu ( np Sikkens, czy Standox czy Galsurit ) bêdzie go produkowa³ do póki bêd± odbiorcy mog±cy pokryæ koszt produkcji dystrybucji i op³at ¶rodowiskowych TO TYLKO INTERES. Jak zapotrzebowanie spadnie do kilku % poziomu wytwórczego to materia³y konwencjonalne umr± ¶mierci± naturaln± !

Systemy wodorozcieñczalne obecne s± na rynku europejskim od 1990 roku ( pierwszy by³ BASF Glasurit z systemem R90 a pó¼niej RM w ramach jednego koncernu ) W Polsce prezentacje by³y ju¿ w 1994 roku ! a prawdziwy bum zacz±³ siê dopiero po roku 2000. To stary i nowy system zale¿y jak na to spojrzeæ .... ale koniec materia³ów konwencjonalnych jest nieunikniony !

CENA WODY - zastanówcie siê nad tym : PLAZMOWY TV kilka lat temu kosztowa³ 10 000 z³ teraz 3 000 ! a LCD 8000 teraz 1300 ! za progiem czeka ju¿ OLCD pewnie za 10 000 z³ ! Kto¶ musi zap³aciæ za lata badañ i do¶wiadczeñ, kto¶ musi zap³aciæ za reklamê i promocje tych systemów wodnych, kto¶ musi zap³aciæ za szkolenia - przecie¿ to materia³owa rewolucja w bran¿y ! ZAWSZE P£ATNIKIEM JEST KOÑCOWY ODBIORCA ! Wy te¿ to sprzedajecie z narzutem swoim us³ugobiorc± !

Bêdzie taniej ! nie wiem kiedy, oczywi¶cie ... ALE POWOLI bêdzie tanieæ !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

agajac
Wys³any: 2009-05-30, 23:22   
0
UP DOWN

Posty: 24
Uwierzcie mi ¿e jak konwencja siê skoñczy to wezme albo Glasurita albo Cromaxa. Baqo nie pokazywali mi wody bo nie chcia³em. Po prostu chce sprzedawaæ to co ludzie kupuj± a nie wydawaæ kupê kasy na system na który bêdê tylko patrza³, ew u¿ywa³ do w³asnych potrzeb.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-31, 10:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Tak na marginesie ! To b³êdne ko³o ! Jak bêdziesz sprzedawaæ to co ludzie chc± a oni chc± ( uwaga profesjonalne sformu³owanko ! ) materia³y wysokoemisyjne to ich sprzeda¿ nigdy siê nie skoñczy ! Kto¶ to musi przeci±æ ... i st±d te strachy i buczenie na sprzedawców ¿e NIEWOLNO SPRZEDAWAÆ BO JEST USTAWA I DYREKTYWA ! ... Ale rozumiem Ciê doskonale te¿ bym wola³ oferowaæ wy³±cznie nowe rozwi±zania techniczne a tu ... kto¶ chce kabinê z pustaków z wiatrakiem do suszenia siana + silnik od pralki Frani !... i trzeba i¶æ na uk³ad pomiêdzy tym co nowoczesne, a tym co mo¿na zaoferowaæ i sprzedaæ ! Na szczecie jest - Segmentacja rynku !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-31, 10:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
agajac napisa³/a:
Po prostu chce sprzedawaæ to co ludzie kupuj±
a w czym problem??? jak rozcieñczalnik zniknie to i twoi ludzie znikn±,czy bêd± pracowaæ bie¿±c± technologi± ?nie bêdzie dostêpna konwencja ,to bêd± musieli kupiæ wodê.nie dziwie siê tym co maj± od wielu lat sklep z rozpuchami i sprzedaj± do tej pory,dopóki ,dopóty bêdzie to mo¿liwe,ale otwieraæ sprzeda¿ teraz ,gdy s± normy :?: wykorzystujesz to ,¿e rozp jest coraz to mniej dostêpny,a pseudo lakiernicy boj± siê pracowaæ na nowej ,ekologicznej technologi i masz klienta.przyk³ad !!!ko³obrzeg posiada sze¶æ mieszalni w systemie wodnym,konwencje zosta³y dwie ,plus teraz trzecia twoja. gdyby¶ wstawi³ hydropala i pozostali dwaj czyli oczywi¶cie novol :D i RM by³by koniec rozpu w naszym rejonie. czym by robili twoi klieñci? wod± ,tylko ¿e mogliby kupiæ j± w jeszcze kilku innych miejscach ,miêdzy innymi i u mnie ,ale wtedy nie mia³by¶ interesu ,wiêc robisz nie uczciw± konkurencjê ,i sprzedajesz to ,czym siê robiæ nie powinno. i nie pisz ¿e wod± siê nie da robiæ ,bo jednak s± tacy co robi± i sobie ¶wietnie radz± ,lakiery jeszcze ³adniejsze jak na konwencji. :idea:
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-31, 10:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Baqo ! Ale ¿eby siê otworzyæ na nowe rozwi±zania technologiczne to trzeba mieæ otwarty umys³ i widzieæ na horyzoncie cel do którego zmierzasz wed³ug przemy¶lanego planu. Nie s±dzê ¿eby ci "lakiernicy" dla których "agajac" ma swoj± ofertê wysokoemisyjn± mieli taki plan i cel ... zobacz jakie komentarze pojawiaj± siê tu na forum ! w zakresie nowych rozwi±zañ technologicznych. Dwa posty = trzy ró¿ne opinie ! i We¼ teraz "wykoñcz" materia³y konwencjonalne .... choæ jak ju¿ kto¶ z czym¶ spróbuje to nagle zachwyt i komentarz jak ja moglem tak d³ugo tego nie dotykaæ lub tym czy tym nie robiæ ? Ten co ma wodê nie wróci do konwencji tak jak ten co ma kabinê z politowaniem patrzy na tych co lakieruj± w gara¿u !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

agajac
Wys³any: 2009-06-01, 16:00   
0
UP DOWN

Posty: 24
Baqo, powiedz mi jedno, czy jak wstawie sobie Cromaxa do sklepu to gara¿owcy przyjd± kupiæ u mnie farbkê czy powiedz± bujaj siê i pojad± do novola albo r-ma? I wiesz co, ja ¶wiata nie mam zamiaru zbawiaæ i wciskaæ ludziom bazy wodne na sile. Prawda jest taka ¿e rozpuch siê w koñcu skoñczy i ja nie mam nic przeciwko temu, ale NIE STAÆ MNIE na to ¿eby wchodziæ w wodê i mieæ zerow± sprzeda¿ dopóki RM i Novol bêd± mieli konwencjê. I nie pitol mi tu o nieuczciwej konkurencji bo ja klientów staram siê zdobywaæ przede wszystkim dobrze dobieraj±c kolory. Zawsze i ka¿dy kolor korygujê a chyba wiesz co to znaczy. A to ¿e jest to w takiej czy innej technologii. Tak tu cudownie piszesz o DP ale jako¶ nie wspominasz o losie sklepu DP w Ko³obrzegu. Dlaczego stracili klientów. Kolory robili dobrze. Najlepiej w okolicy. A jednak. Sze¶æ mieszalników wodnych? Wszystkie na warsztatach które maj± kabiny itd. Czy chodziarz jeden jest w jakim¶ sklepie? Na wodnego RMa wszyscy tylko narzekaj±. Co do MaxMeyera nie wiem, o Mobihelu nawet nie ma co gadaæ. Jedynie ten twój DP jest przyzwoity i muszê stwierdziæ ¿e jakby u nas wszyscy przeszli na wodê to w³a¶nie jego bym wzi±³. Ale puki co NIKT NIE PRZESZED£ tylko kombinuj± jak najd³u¿ej utrzymaæ konwencjê. A zreszt± nie wiem czy nie wezmê Cromaxa teraz jako drugi mieszalnik. Zobaczymy co powie dystrybutor. Tak nawiasem mówi±æ to jaki jest okres trwa³o¶ci mixów w cromaxie bo jako¶ nie wierzê ¿e bêdzie tego du¿a rotacja?? A poza tym nie dziwi ciê to ¿e stare sklepy maj± konwencje tylko ¿e nowy z ni± startuje. Jakbym wzi±³ tylko wodê to nawet nie mia³bym po co sklepu otwieraæ. 90% klientów pyta najpierw czy to przypadkiem nie jest jaka¶ woda bo jak tak to nie ma o czym gadaæ. Nie no super. Zawsze mogê powiedzieæ, ale¿ proszê pana, przecie¿ dyrektywa zabrania... a on mi wtedy powie spier.... pan z t± swoj± wod± jak mamy wokó³ rozpucha. I co ja takiemu mam powiedzieæ. A zreszt± Baqo powiedz mi, czy ty naprawdê tak mocno trzymasz siê przepisów???

[ Dodano: 2009-06-01, 16:05 ]
A zreszt± ca³a ta ekologiczno¶æ baz wodnych jest co najmniej dyskusyjna. Np mycie pistoletu, normalnie nitrem które pó¼niej zawsze siê jako¶ wykorzysta, a wodzie POD KRANEM. Super.

[ Dodano: 2009-06-01, 16:08 ]
baqo napisa³/a:
agajac napisa³/a:
Po prostu chce sprzedawaæ to co ludzie kupuj±
a w czym problem??? jak rozcieñczalnik zniknie to i twoi ludzie znikn±,czy bêd± pracowaæ bie¿±c± technologi± ?:

Ale nie jeszcze nie znikn±³...
 

pearlaga
Wys³any: 2009-06-01, 17:47   
0
UP DOWN


Posty: 50
a u mnie woda to jest strasznie trujaca
mozna wzrok stracic w pol roku, i sa na to zywe dowody ponoc :)
a pozatym to jak wiesc gminna niesie woda to juz przezytek i firmy-producenci z niej wychodza i zaprzestaja produkowac
tylko zaden cebrzyk nie wie co bedzie po tej wodzie :cool: ^^
ide otwierac umysly
bo niema co rak zalamywac
tylko edukowac
_________________

 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-06-01, 18:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
[quote="pearlaga"]a u mnie woda to jest strasznie trujaca
mozna wzrok stracic w pol roku, i sa na to zywe dowody ponoc :)

Trochê jest w tym prawdy ! Materia³y oparte o alkohol wnikaj± do krwiobiegu bez naturalnej bariery obronnej organizmy. Po rozpyleniu materia³ów z rozpuszczalnikiem organicznym ¶luzówki reaguj± naturalnym podra¿nieniem i cz³owiek stara siê to cholerstwo wykaszleæ a te wodne zabijaj± z cichacza! Swoj± drog± to ciekawe ¿e nikt nie publikuje badañ na ten temat tylko siê wszyscy ekscytuj± emisj± do powietrza !

Ale wypowiem w³asne zdanie ... zawsze wysoko ceni³em materia³y PPG bo z kart bezpieczeñstwa wnika ¿e maj± najmniej truj±cych zwi±zaków chemicznych w sk³adzie wagowym i to zarówno ich ¿el pigmentowy w systemie wodnym jak i materia³y uzupe³niaj±ce !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

baqo 
Wys³any: 2009-06-01, 20:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
@agajac, TO JAKIE MASZ CENY? JAKIE PRODUKTY ?
 
 

pearlaga
Wys³any: 2009-06-01, 20:25   
0
UP DOWN


Posty: 50
no wlasnie z tego co pamietam gosc kiedys w rozp. mieszalni oferowal mi reno bialy akryl bodajze 389 BLANC GLACIER za 260zl za litr

mi taki za litr wychodzi teraz 250zl i t nie po stole
:cool:
no bo woda jest drozsza mniej wydajna i zle pasuje :rotfl:
_________________

 

agajac
Wys³any: 2009-06-02, 10:09   
0
UP DOWN

Posty: 24
Baqo. Mam Bardzo dobre produkty w bardzo dobrzej cenie. I wiesz co? Nie mia³em jeszcze ¿adnej reklamacji ani ¿adnych narzekañ na towar który sprzedajê :cool:

[ Dodano: 2009-06-02, 10:14 ]
A co do cen to wszyscy klienci mi mówi± ¿e wol± zap³aciæ nawet trochê wiêcej aby tylko kolor pasowa³. I dlatego staram siê to robiæ jak najlepiej.
 

baqo 
Wys³any: 2009-06-02, 12:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
agajac napisa³/a:
Nie mia³em jeszcze ¿adnej reklamacji ani ¿adnych narzekañ na towar który sprzedajê :cool:
OK !dzia³aj :spoko: powodzenia ;)
 
 

agajac
Wys³any: 2009-06-02, 15:15   
0
UP DOWN

Posty: 24
I oto chodzi. Ka¿dy powiedzia³ swoje, ka¿dy ma swoje racje a ¿ycie toczy siê dalej. :spoko:
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-06-02, 20:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Poniewa¿ temat wiod±cy brzmi - DOTACJE to go od¶wie¿ê .... tak± ciekawostk± !

W sobotê jedna Pani przegl±daj±ca to forum przys³a³a zapytanie na PW - CZY MO¯E DOSTAÆ DOTACJE Z UNII NA BUDOWÊ LUB WYPOSA¯ENIE WARSZTATU JAK MIESZKA W MA£EJ MIEJSCOWO¦CI TO JEST ... NA WSI !

Odpowiedzia³em, ¿e to ¶wietnie bo jest specjalny program dla rolników, ¿e ³atwy wniosek, ¿e w ARiMR pomog± to wype³niæ ... ¿e nawet 300 ty¶ z³otych, no ³atwizna ! ...i dosta³em DZI¦ !..... z powrotem tak± uwagê !

Proszê Pana ! tam mi powiedzieli ¿e ¿eby dostaæ 200 ty¶ od nich to drugie tyle muszê sama wy³o¿yæ ... to do D...y takie dotacje na firmê !

NOOOOOOOOOOO ! PANIE I PANOWIE ! Jak kto¶ wie o co chodzi to rozumie moje zdziwienie ( my¶la³em ¿e to ¿art ! ) Jak kto¶ nie wie jak dzia³a system wsparcia pomocowego jak oblicza siê takie wsparcie ( bo po³owa ze 100 to dla UE .... 30 !!! ) jak rozpatruje siê wnioski jak wyp³acane s± pieni±dze TO PYTAJCIE PYTAJCIE i PYTAJCIE! ... albo poszukajcie w necie, albo w moich postach na tym forum ! lub ... ogl±dajcie telewizjê !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

zed
Wys³any: 2009-06-02, 21:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
Witam skoro ma byc na temat to troche ode mnie
blacharnia 2 stanowiska(jak cos na ramie to 1)
lakiernia 2 stanowiska i kabina saico (na pewno juz pe³noletnia,ale lepszy wrobel w garsci...)
obok drugi warsztat 3 atanowiska na srodku podnosnik tez jakis wiekowy,2 pzostale stanowiska bez niczego.jakis sprzet typu maszynki, odsysacze ,mig zgrzewarka,itp posiadam.
i teraz pytanie jak mozna uzysakc jakies fundusze coby cos udoskonalis odswiezyc ,moze jest jakas kasa na ogrzewanie eko czy cos.

dodam ze jestem chlopkiem ma³orolnym heheeh(krus),a ca³y ten kram trzeba bedzie kiedys przejac.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-06-04, 17:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
To jak jeste¶ rolnikiem i masz ziemiê na wsi ... to masz najwiêksz± z nas szanse na pozyskanie dotacji z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Mo¿esz otrzymaæ nawet 300 000, a straciæ dop³atê do hektara i KRUS .... No co¶ za co¶ !
Wyj±tkowo prosta procedura, wniosek to druk do wype³nienia, kilka formalnych dokumentów i wsad w³asny ok 65 % planowanej inwestycji.

Najpierw koniecznie przeczytaj sobie to z pod link'u .. to wa¿ne ¿eby¶ zrozumia³ czym s± dotacje ... a jak uznasz ¿e i tak chcesz i ¿e to szanasa jakiej ju¿ nigdy mieæ nie bêdziesz to na rowerek i do Agencji RiMR. Tam ci wszystko powiedz± i pomog± ( jak daleko to oczywi¶cie mo¿esz jechaæ samochodem ! ale nie pokazuj ¿e masz bo ci z zazdro¶ci nie dadz± tej dotacji ! ).

W agencji zapytaj który bank lub instytucja udzieli ci po¿yczki na wk³ad w³asny je¿eli bêdziesz mia³ promesê ( obietnicê na pi¶mie ) ¿e otrzymasz dotacjê !

Najpierw przeczytaj !

[ Dodano: 2009-06-04, 17:50 ]
29.05 14.37 - http://lakierowanko.info/...r=asc&start=100
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

zed
Wys³any: 2009-06-04, 19:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
na wsi nie mieszkam chociarz dla niektorych moze to wies (ok 20 tys miesz),ale na krusie.
kiedys pisales na forum ze mozna dogadac sie z dystrybutorem oleju na jakis sprzet czy to da rade jakos bez 'schodow ' zalatwic(myslalem nad jakims SOS(szybka obsluga samochodow );jakis ,olej klocki itp
 

adams90-90 
Wys³any: 2009-06-04, 21:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
zed, Twoja miescina"wies" to moje ulubione miasto:) moze w sobote bede to szyberdach do mojej 124
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-06-04, 22:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Jak nie masz gruntów wiejskich to pozostaje ci dotacjaz UP lub z Urzêdu Marsza³kowskiego. Pierwsza dla bezrobotnych do 14 000 ty¶ bez wk³adu w³asnego proste formalno¶ci. Druga do 1 mln z wk³adem w³asnym bardzo trudna i skomplikowana, ale w zasiêgu !

Tak w tajemnicy.... to lepszy interes ta mechanika ni¿ to lakiernictwo !

Mo¿na siê dogadaæ z firm± olejow± ale przy ma³ej deklaracji olejowej to raczej daj± sprzêt nie gotówkê. to siê bardziej wi±¿ê ze skomplikowanym sposobem rozliczenia podatkowego takich pieniêdzy i firmy olejowe wybieraj± partnerów którzy maj± w³asn± etatow± ksiêgow± ! ... ale porozmawiaj z Castrolem, BP Shelem lub Mobilem inni tylko cwaniakuj±, a na czele cwaniakowania jest LOTOS. Rozmawiaæ nimi zawsze warto.

Tak jak wspomina³em chyba ... mam jeszcze kontakt do kogo¶ kto mia³ koñcówkê umowy na olej Castrola jakie¶ 2000 l chcia³ sprzedaæ umowê za 5 - 6 ty¶ !

Jak ciê interesuje napisz na PW sprawdzê szczegó³y tego tematu i czy jeszcze aktualny !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

darekbmw
Wys³any: 2009-06-05, 08:47   dotacja
0
UP DOWN

Posty: 24
koledzy a ja mam pytanie ? jak prowadze warsztat juz rok to czy moglbym dostac dotacje jakas na rozbudowe np lakierni ?
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-06-05, 09:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Mo¿esz dostaæ dotacje na wyposa¿enie, reklamê, szkolenie, a na sam± budowê i remont raczej nie chyba ¿e z ARiMR. Tam dotacja obejmuje ca³o¶æ przedsiêwziêcia. Mo¿esz dostaæ te¿ dotacjê na remont je¿eli bêdzie on czê¶ci± instalowanego wyposa¿enia np fundament pod kabinê lakiernicz± ale to ju¿ trzeba m±drze opisaæ we winsoku.
Przeczytaj wszystkie posty na ten temat tu na forum ( informacje s± trochê porozrzucane ) ... i nie daj siê naci±gn±æ fachowc± od wniosków na kasê dopóki nie bêdzie podpisana umowa z urzêdem !!!

Poszukaj na forum = na dole g³ównej strony znajd¼ po¶ród uczestników forum PROJEKTER kliknij = a pó¼niej z prawego okna wybierz WY¦WIETL WSZYSTKIE POSTY = i czytaj to co ciê zainteresuje ... !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-06-05, 18:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
A wiec tak. By³em w ARiMR u siebie i siê dowiedzia³em ¿e jak chce dotacje na 100tys to musze zatrudnic co najmniej jednego pracownika, dotacja na 200tys to conajmniej 3 pracowników, dotacja na 300tys to minimum 5 pracowników. Musze ich zatrudniac (p³acic sk³adki) przynajmniej przez 2lata. Daj± mi tyle ile ja wy³o¿e ze swojej kieszeni. Tylko kurna siê nie spyta³em czy trzeba byc rolnikiem ¿eby siê o ni± starac. Wiesz mo¿e Projekter jak to jest? A dotacja z urzêdu pracy to 18tys.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-06-06, 00:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
@ziemba ! W ARiMR jest kilka programów pomocowych. S± takie dla rolników i wtedy trzeba zrezygnowaæ z KRUSU i dop³at do hektara ! .... i s± takie dla osób które tylko mieszkaj± na terenach wiejskich objêtych programem restrukturyzacji. Znacznie korzystniej jest byæ rolnikiem !

[ Dodano: 2009-06-06, 00:17 ]
Ta dotacja 18 ty¶ to na twoim terenie jest do¶æ wysoka ... i ona nie wymaga wk³adu w³asnego ... Te warunki o zatrudnieniu pracowników to normalka prawie w ka¿dym programie pomocowym. Im wiêcej pracowników tym wiêcej punktów w ocenie wniosku ... a jak jeszcze siê okazuje ¿e te zatrudniane osoby to kobiety to za jedn± osobê 3 pkt. a za faceta 1 pkt. .... bo jest równouprawnienie !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group