Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
ferek94 
Wys³any: 2009-05-04, 21:36   Malowanie skutera
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
Witam wszystkich, jestem tutaj nowy ;)

Mam skuterka malaguti f10 i chcia³em go pomalowaæ.

Zacz±³em od rozebrania wszystkich plastików i wzi±³em siê do roboty ;P

Na niektórych plastikach s± du¿e rysy wiêc zaszpachlowa³em je i wysz³o co¶ takiego

i na tym etapie koniec mojej roboty , poniewa¿ nie wiem co dalej mam zrobiæ. my¶lê ¿e bêdzie trzeba po³o¿yæ jaki¶ podk³ad(jaki???) , pó¼niej ewentualnie jeszcze raz szpachla a na konie zmatowiæ 2000 i odt³u¶ciæ benzyn± ekstrakcyjn±. Dobrze my¶lê?proszê o radê???czy to wystarczy???

Na skutera mam ju¿ kupiony lakier tzn. metalic czarny(baza), utwardzacz i rozcieñczalnik ...
czyta³em ¿e bazê miesza siê tylko z rozcieñczalnikiem a klar(jeszcze go nie mam) z utwardzaczem....???

Chcia³em to wykonaæ do¶æ starannie, malowa³em ju¿ sporo rzeczy ale takim najzwyklejszym pistoletem (dysza chyba 1.5mm) ale tylko akryl, metalikiem próbowa³em ale nie wychodzi³o mi to za bardzo ale teraz ju¿ wiem dlaczego , robi³em z³e proporcje...chyba:)....Stary pistolet ju¿ siê prawie rozlatuje wiêc zamierzam kopic nowy nie jaki¶ wypasiony bo nie jestem profesjonalist± ale jaki¶ trochê lepszy od starego(tak do 80z³:)widzia³em parê na allegro ale chcia³bym prosiæ was o radê.

Czyta³em ¿e s± niskoci¶nieniowe HVLP i wysokoci¶nieniowe HP, który w moim przypadku bêdzie lepszy???

....ooo trochê siê rozpisa³em:)
Bardzo proszê o pomoc
...z góry dziêkuje:)
 
 

banshee 
Wys³any: 2009-05-05, 10:58   
0
UP DOWN
staram siê jak mogê

Pomóg³: 2 razy
Posty: 71
Sk±d: Bydgoszcz
Po 1. na plastik najpierw daje siê specjalny ¶rodek polepszaj±cy przyczepno¶æ. Potem acryl filler i dopiero szpachel. Na szpachel znów filler i pó¼niej baza metaliczna tyle warstw ile potrzeba. Na koniec bezbarwny w odpowiedniej proporcji z utwardzaczem (przewa¿nie bez rozcieñczania).
Po.2. Nie polecam benzyny ekstrakcyjnej do odt³uszczania.
Po.3. Do lakierów, które maj± byæ k³adzone na plastiki dodaje siê uelastyczniacz (uplastyczniacz) - jako¶ tak siê nazywa :)

Jak chcesz dobrego guna to mogê sprzedaæ ci mojego w idealnym stanie PROFESSIONALA HVLP z dysz± 1,3. Na pocz±tek dobrej roboty wystarczaj±cy.
Szeroki strumieñ i równomierny przy ci¶nieniu 2atm.
Polakierowa³em nim mo¿e ³±cznie z 6 aut, wiêc przebieg zerowy, ale nie za 80zeta kolego. Za tyle to kupisz kolejny ¶mietnik.
Aktualnie chcê zmieniæ na Air Gunsa, wiêc je¿eli jeste¶ zainteresowany to pisz.
Dogadamy siê.
Tutaj masz opis mojej klamki (inna dysza):
http://www.allegro.pl/item559443934_559443934.html
 

ferek94 
Wys³any: 2009-05-05, 13:32   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
1.W takim wypadku co mam teraz zrobiæ, poniewa¿ szpachla jest ju¿ po³o¿ona (wyg³adzona 2000), tak jak widaæ na zdjêciu...?

2.Czyli co mam kupiæ zamiast benzyny ekstrakcyjnej?

3.Jak by kto¶ takie co¶ widzia³ w jakim¶ sklepie internetowym to proszê o linka.

Co do pistoletu to siê jeszcze zastanowiê, wiem ze do bazy jest lepszy HVLP ale klar tez dobrze k³adzie?

Co mi radzicie kupiæ s± 2 opcje:

http://www.allegro.pl/ite...vlp_okazja.html

http://www.allegro.pl/ite...isnieniowy.html

Który kupiæ 1 czy 2 jakie s± ró¿nice???
 
 

banshee 
Wys³any: 2009-05-05, 14:11   
0
UP DOWN
staram siê jak mogê

Pomóg³: 2 razy
Posty: 71
Sk±d: Bydgoszcz
Co do pistoletów nie wypowiem siê, bo nie mia³em takich.
Do podk³adów u¿ywam innego kupionego za 120z³ z dysz± 2,0.

Ad.1. Co do malowania to po³ó¿ podk³ad wype³niaj±cy (filler) - je¿eli siê nie pogryzie z plastikiem to dobrze, ale w±tpie. Bêdziesz musia³ pryskaæ nim na kilka razy czekaj±c za ka¿dym razem do pe³nego utwardzenia.
Ad.2. Zmywacz silikonu
Ad.3 Trochê chêci i jest:

http://moto.allegro.pl/it...h_lakierow.html
 

ferek94 
Wys³any: 2009-05-05, 16:04   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
a tym HVLP gdy po³o¿ê klar to jak wyjdzie?
 
 

ferek94 
Wys³any: 2009-05-05, 17:23   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
..ok zamierzam teraz zamówiæ podk³ad http://moto.allegro.pl/it...tiku_100ml.html ---ten podk³ad bêdzie dobry???wiem ¿e jest jeszcze grunt do plastików i uelastyczniacz do bazy ale my¶lê ¿e bez tego siê obejdzie(za to wszystko by mi za du¿o wysz³o,najwa¿niejszy jest chyba podk³ad)
...co s±dzicie???
 
 

grzechu280 
Wys³any: 2009-05-05, 17:28   
0
UP DOWN
Grzechu280

Pomóg³: 1 raz
Posty: 102
Zamiast benzyny u¿yj zmywacza silikonu. I oczywi¶cie pistolet HVLP nadaje siê do bezbarwnego!
 

banshee 
Wys³any: 2009-05-05, 21:02   
0
UP DOWN
staram siê jak mogê

Pomóg³: 2 razy
Posty: 71
Sk±d: Bydgoszcz
A kto powiedzia³, ¿e tanio wyjdzie? Wszyscy my¶l±, ¿e polakierowanie elementu to du¿o za du¿o, a jak siê policzy wszystkie cenzura³y, papier, ta¶my, folie, pr±d, tarcze, itp. to wychodzi XXX za element i nie ma co siê dziwiæ. Ma byæ dobrze - trzeba p³aciæ.

Kolego podk³ad wystarczy - 100ml powinno wystarczyæ na styk.
Uelastyczniacz wa¿ny jest dlatego poniewa¿ plastik jest materia³em, który siê wygina i ¿eby farba nie pêka³a to siê dodaje do podk³adu i bezbarwnego, do bazy siê nie daje!!!
Napisa³em tak , bo tak powinno siê robiæ, jednak przyznaæ siê muszê, ¿e nigdy nie dawa³em tego jak malowa³em zderzaki.
Jak chcesz zrobiæ po kosztach to pomiñ go.
 

ferek94 
Wys³any: 2009-05-05, 21:47   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
...nie wie czasem kto¶ o tym uelastyczniaczu tylko w mniejszych ilo¶ciach bo ca³ego litra mi nie potrzeba;)
...???
 
 

domagalka 
Wys³any: 2009-05-05, 21:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
pytaj w mieszalni
 

ferek94 
Wys³any: 2009-05-05, 21:59   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
ok dziêki, a móg³ by¶ mi doradziæ który pistol bêdzie lepszy dla mnie ten nowy:
HVLP Blue edition - pistolet niskoci¶nieniowy !

http://www.allegro.pl/ite...isnieniowy.html

czy trochê u¿ywany ten:

http://www.allegro.pl/item559443934_559443934.html - tylko z dysz± 1,3

...pomocy, :sciana: jutro zamierzam co¶ kupiæ ;)
 
 

domagalka 
Wys³any: 2009-05-05, 22:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
mam te¿ profesionala ale u¿ywam go tylko do gorszych robot klar nie¿le k³adzie a baze te¿ po³o¿y ale nie tak jak te lepsze pistole a pierwszy link nie dzia³a jak zale¿y ci tylko na polakierowaniu tego skuterka to wystarczy.
 

ferek94 
Wys³any: 2009-05-05, 22:20   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
...sorry ;) teraz ju¿ dzia³a, to teraz mi powiedz który lepszy 1 nowy czy 2 u¿ywany.
Skutera chcê pomalowaæ ale nie tylko, nie wiadomo co w przysz³o¶ci ;)
 
 

domagalka 
Wys³any: 2009-05-05, 22:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Je¶li chodzi o te co poda³e¶ to ten profesional ale je¶li chodzi o przysz³o¶æ to lepiej kup co¶ lepszego, ja mam Air Gunse Az3 HTE2 i jest super i o wiele oszczêdniejszy i nieporównywalnie lepiej k³adzie materia³ no i bardzo ma³o wiatru pobiera, je¶li dobrze pamietam to tylko 200l/min i zamówi³em nastêpny do baz tej samej marki tylko HVLP
 

ferek94 
Wys³any: 2009-05-05, 22:29   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
...ooo ale maszyna ale my¶lê ¿e takie cudo to raczej dla profesjonalisty a nie dla mnie :)
..ale ten profesional (czyli 2) , jak dla mnie to powinien ³adnie malowaæ :) ?
 
 

domagalka 
Wys³any: 2009-05-05, 22:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
No ja nie wiem jak lakierujesz ale mi na pocz±tku sie nim nie¿le lakierowa³o ale jak wzi±³em do rêki ten HTE2 no to wymiatacz, dlatego tamten poszed³ do gorszych robot typu zaprawki bo i tak trzeba papierem drzeæ do polerki a patrz±c na obydwa wzgledem jako¶ci i wygl±du koñcowego pracy to naprawde warto do³o¿yæ, no ale to twoje pieni±dze. Nie zachwalam mojego oczywi¶cie ¿eby go nie zapeszyæ ale profesional jak dla ciebie na pocz±tek to powinien wystarczyæ o ile nie bêdzie zciorany.
 

ferek94 
Wys³any: 2009-05-05, 22:40   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
Ok wszystko rozumiem, wezmê jednak tego professional tak jeszcze do nauki a kiedy¶ pomy¶le o tym HTE2 :) jeszcze jedno pytanie gdy po³o¿ê ten podk³ad http://moto.allegro.pl/it...tiku_100ml.html
na ten plastik to dobrze wyjdzie i pó¼niej oczywi¶cie baza i klar...??



mo¿e co¶ doradzisz??? ;)

.....zciorany tzn??
 
 

gola 
Wys³any: 2009-05-05, 22:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
ferek94 napisa³/a:
...gdy po³o¿ê ten podk³ad http://moto.allegro.pl/it...tiku_100ml.html
na ten plastik to dobrze wyjdzie i pó¼niej oczywi¶cie baza i klar...??

gdy polozysz ten podklad z linku to na to po 10 minutach podklad akrylowy,po jego wyschnieciu szlif,nastepnie baza i bezbarwny.
Podklad z linku to Podklad do plastiku zwiekszajacy przyczepnosc materialow nanoszonych na plastik.
nie wnikam juz w jakosc przygotowanego elementu do podkladu,bo to twoje pierwsze kroki ;)
  
 

domagalka 
Wys³any: 2009-05-05, 22:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
ooo kolega GOLA mnie ubieg³ ;) ja bym np po pierwsze nie koñczy³ na papierku 2000 tylko max 1000 no i po tym podk³adzie da³ bym podk³ad akrylowy i zmatowiæ te¿ 1000 i potem baza i klar :tak: ja tak robie i jest ok.
 

ferek94 
Wys³any: 2009-05-05, 22:50   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
aha czyli na ten podklad do plastiku zwiekszajacy przyczepnosc materialow nanoszonych na plastik daje jeszcze takie cos http://allegro.pl/item616...zary_800ml.html ???
:)
 
 

gola 
Wys³any: 2009-05-05, 22:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
ferek94 napisa³/a:
aha czyli na ten podklad do plastiku zwiekszajacy przyczepnosc materialow nanoszonych na plastik daje jeszcze takie cos ...

;) ,ale zamotales.Na ten podklad z linku dajesz podklad akrylowy nastepnie po wyschnieciu szlifujesz go na mokro zaczynajac np od 800 konczac na 1000-1200
moze byc nawet taki ;) http://allegro.pl/item627...2k_goldcar.html nie w spraju i nie 1K raczej.
  
 

domagalka 
Wys³any: 2009-05-05, 22:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
"Wys³any: Dzisiaj 22:50
aha czyli na ten podklad do plastiku zwiekszajacy przyczepnosc materialow nanoszonych na plastik daje jeszcze takie cos http://allegro.pl/item616...zary_800ml.html ???
:) "

No nie do koñca bo radzi³bym co¶ lepszego kupiæ tego nie znam ale wydaje mi siê ¿e za dobry nie jest. mo¿e co¶ z Novola albo lepszy to z Profixa.
 

ferek94 
Wys³any: 2009-05-05, 23:06   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
OK, wszystko rozumiem, dziêki wszystkim, gdy bêdê ju¿ na tym etapie to zrobiê foto czy dobrze wysz³o :)
pozdr
 
 

kondzik 
Wys³any: 2009-05-06, 02:59   
0
UP DOWN

Posty: 97
Sk±d: CK&Ft.Myers
banshee napisa³/a:
Po 1. na plastik najpierw daje siê specjalny ¶rodek polepszaj±cy przyczepno¶æ. Potem acryl filler i dopiero szpachel. Na szpachel znów filler i pó¼niej baza metaliczna tyle warstw ile potrzeba


a zapytam bo gosciu tu u mnie jak maluje zderzaki itp., to daje ten srodek polepszajacy przyczepnosc zaraz przed malowaniem, jak szpachlowal zderzak to nie widzialem zeby to przed szpachlowaniem dawal.Mozliwe, ze uzywa jakis innych srodkow ze tak robi czy cos?


I co to jest ten filler?to jest ta szpachla natryskowa czy cos takiego?
 

banshee 
Wys³any: 2009-05-06, 07:08   
0
UP DOWN
staram siê jak mogê

Pomóg³: 2 razy
Posty: 71
Sk±d: Bydgoszcz
filler to podk³ad akrylowy "Acryl filler"
Podk³ad zwiêkszaj±cy przyczepno¶æ jest bezbarwny i po wyschniêciu go nie widaæ, wiêc mo¿e by³ k³adzony...
 

ferek94 
Wys³any: 2009-05-07, 13:58   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
...no ju¿ wszystko zamówi³em, ko³o ¶rody wstawiê fotki :)
:spoko:
 
 

ferek94 
Wys³any: 2009-05-15, 22:44   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
Wszystko ju¿ mam, oprócz jednej rzeczy czyli podk³adu akrylowego.
1.Czy to ma byæ podk³ad akrylowy specjalny na plastik czy zwyk³y jaki¶???
2.U mnie w sklepach jest tylko w sprayu, mo¿e byæ taki???dobrze wyjdzie???
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-05-16, 23:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
W sprayu tak,ale specjalnie do plastiku,zwyk³y nie ma elastyczno¶ci,do zwyk³ego podk³adu trzeba dodaæ dodatku uelastyczniaj±cego,a do sprayu bêdzie uno pikolo problemo!
 
 

ferek94 
Wys³any: 2009-05-22, 00:21   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
W³a¶nie wczoraj skoñczy³em malowaæ.


Pierwsze wszystko odt³u¶ci³em zmywaczem sylikonu a pó¼niej pomalowa³em tym podk³adem zwiêkszaj±cym przyczepno¶æ do plastiku.




Po 15 minutach nanios³em podk³ad akrylowy.



a wysz³o to tak:






Teraz wszystko muszê wyczy¶ciæ papierkiem 1200 i pó¼niej biorê siê za bazê i klar;)

Jak skoñczê to wrzucê foto.

Je¿eli robiê co¶ nie tak to proszê komentowaæ:)
Porady mile widziane;)
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-05-22, 20:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
ferek94 napisa³/a:
W³a¶nie wczoraj skoñczy³em malowaæ.


Pierwsze wszystko odt³u¶ci³em zmywaczem sylikonu a pó¼niej pomalowa³em tym podk³adem zwiêkszaj±cym przyczepno¶æ do plastiku.

Obrazek


Po 15 minutach nanios³em podk³ad akrylowy.

Obrazek

a wysz³o to tak:
Obrazek

Obrazek


Teraz wszystko muszê wyczy¶ciæ papierkiem 1200 i pó¼niej biorê siê za bazê i klar;)

Jak skoñczê to wrzucê foto.

Je¿eli robiê co¶ nie tak to proszê komentowaæ:)
Porady mile widziane;)

Bez komentarza. ;)
 

ferek94 
Wys³any: 2009-05-22, 20:14   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
tzn??? :>
 
 

ferek94 
Wys³any: 2009-05-25, 19:27   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
...mam pytanie odno¶nie lakieru bezbarwnego, czy jak po³o¿ê bazê to mogê na drugi dzieñ k³a¶æ klar??? Jak siê powinno robiæ??
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-05-27, 11:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
ferek94 napisa³/a:
...mam pytanie odno¶nie lakieru bezbarwnego, czy jak po³o¿ê bazê to mogê na drugi dzieñ k³a¶æ klar??? Jak siê powinno robiæ??


Bez komentarza znacz,¿e dobrze.klar najlepiej k³a¶æ po zmatowieniu bazy ok 20-30min przy temp.20 st. C i przetarciu ¶cier. antystatyczn±.Mo¿esz k³a¶æ na drugi dzieñ po odpyleniu ¶ciereczk± tylko po co czekaæ?
 

ferek94 
Wys³any: 2009-05-27, 13:45   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
aha rozumiem, ale jakim papierkiem mam zmatowiæ t± bazê???
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-05-28, 13:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
ferek94 napisa³/a:
aha rozumiem, ale jakim papierkiem mam zmatowiæ t± bazê???

Bazy siê nie matuje :!: .PO CA£KOWITYM Z M A T O W I E N I U /jak baza zrobi siê matowa,czyli py³osucha/.
 

ferek94 
Wys³any: 2009-05-28, 17:36   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
hehe :) aha, teraz ju¿ wiem
 
 

ferek94 
Wys³any: 2009-05-30, 23:34   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
No i jest problem :sad:
...w³a¶nie dzisiaj próbowa³em baz± malowaæ na innych elementach od skutera, ale wed³ug mnie to tragedia :nie:
..mam kilka pytañ, bo przecie¿ co¶ muszê robiæ ¼le, a zw³aszcza ¿e siê do tego przy³o¿y³em i chcia³bym to skoñczyæ.
Wed³ug mnie farbami akrylowymi duuu¿o lepiej to wychodzi³o.

1. Pod bazê zmatowi³em papierem 1200 dobrze???
2. Nastêpnie zmywacz sylikonu.
3. No w³a¶nie no i na jakim ci¶nieniu mam malowaæ???( posiadam pistolet:professional HVLP 1,3)
malowa³em na ci¶nieniu od 3 do 4 atmosfer, wydaje mi siê ¿e na 4 by³o najlepiej.
4. W gara¿u by³o jakie¶ 18sC...?
5. Nie posiadam odwadniacza przy pistolecie...?
6. A z farb± to ju¿ sam nie wiem, ta farba zosta³a mi z auta(czarny metalic), wiem ¿e bazê
miesza siê tylko z rozcieñczalnikiem(mia³em razem wszystko w pude³ku w jednym pojemniku by³a baza a w drugim rozcieñczalnik) ale producent nie napisa³ nigdzie proporcji :sciana: wiêc zmiesza³em 2:1, przewa¿nie tak jest czyli wla³em 100ml bazy i 50ml rozcieñczalnika)...???
7: Mam w pistolecie regulacjê szeroko¶ci strumienia wiêc j± wkrêci³em na maxa i popu¶ci³em prawie ca³y obrót, wiêc(gdy popuszczam ¶rubê to strumieñ jest szeroki) ,
czy ten strumieñ ma co¶ do rzeczy???

tak jak pisa³em nie wychodzi to najlepiej, nie wiem czy tak ma byæ ale wed³ug mnie np. farba ¼le kryje poniewa¿ tam gdzie by³a szpachla, musia³em poci±gn±æ wiêcej warstw bo przebija³a ale po kolejnych warstwach ju¿ jej nie by³o w ogóle widaæ, natomiast jak psikn±³em wiêc ej w jedno miejsce to od razu zrobi± siê takiej jakby kó³eczka i lakier mo¿e siê zlaæ.

i jeszcze jedno gdy psiknê na ten szary podk³ad to wed³ug mnie powinna siadaæ taka mgie³ka a teraz wychodz± takie kropeczki bardziej, akryl siê lepiej k³ad³o , mo¿e metalic siê tak k³adzie???

Ok. to ju¿ chyba wszystko ;)
musia³em to napisaæ bo bardzo jestem ciekawy co jest nie tak, bardzo proszê wszystkich o pomoc, je¿eli jest co¶ ¼le to piszcie od razu bêdê próbowa³ czy wychodzi, pomaluje plastik wstawiê fotkê i mi powiecie czy jest ok.


HELP :sciana:
 
 

banshee 
Wys³any: 2009-05-31, 12:45   
0
UP DOWN
staram siê jak mogê

Pomóg³: 2 razy
Posty: 71
Sk±d: Bydgoszcz
Wrzuæ fotkê to poradzimy kolego.
Na tym pistolecie rozkrêæ strumieñ ¶rub± na oko³o 1 obrót. Odleg³o¶æ oko³o 20cm. Ci¶nienie na tym pistolecie k³ad±c bazê maks.2,3bara, do bezbarwnego 2,6bara i powinno wyj¶æ miodzio. Tak na nim malowa³em.
Bazê przewa¿nie rozcieñczam 1:1. Jak bêdzie za gêsta to nie pomalujesz.
Krycie baz± zawsze kilka razy (a¿ nie bêdzie przebiæ podk³adu). Je¿eli to per³a to powinno lepiej kryæ ni¿ metalikiem.
Bezbarwny przewa¿nie siê nie rozcieñcza, chyba ¿e masz jaki¶ np.profix CP1500 to trzeba dolaæ rozcieñczalnika, bo jest to gêsty lakier.
Je¿eli pokazuj± siê jakie¶ kropki, gdzie lakier nie chce przyjmowaæ to masz t³ust± powierzchniê.

Najlepiej rozcieñcz bazê sobie 1:1 (ma³± ilo¶æ) i zrób próbê na jakim¶ innym starym elemencie. Wyreguluj szeroko¶æ i ilo¶æ farby, ¿eby równo i szeroko kry³. Ci¶nienie, jak wy¿ej.

Aha, podk³ad k³adziesz 2-3 warstwy z odczekaniem, a¿ ka¿da poprzednia bêdzie sucha.
Chyba nie malowa³e¶ podk³adem tym pistoletem?
 

ferek94 
Wys³any: 2009-05-31, 13:23   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
Ok. w poniedzia³ek zrobiê wszystko tak jak mówisz , i rozpuszczê na pocz±tek 50ml bazy + 50ml rozcieñczalnika. Aha oprócz tych dwóch regulacji jest jeszcze z ty³u ¶rubka, któr± reguluje siê poskok klamki(chyba tak siê to nazywa) mam to tak wyregulowaæ ¿eby odpowiednia ilo¶æ farby lecia³a na full wci¶niêtej klamce, czy ona ma byæ przy malowaniu nie na maxa???

Aha a jak krok po kroku mam skutecznie odt³u¶ciæ powierzchniê przed malowaniem, dotychczas nalewa³em zmywacz sylikonu na szmatkê i jazda, pó¼niej malowa³em...??

sucha baza tzn. ile mam tak ok. czekaæ na nastêpne warstwy??

yyy.. :tak: w³a¶nie nim malowa³em ten podk³ad(ale ³adnie wyszed³ :) nie to co metalik

jak bêdê ju¿ wszystko wiedzia³ to po malowaniu wstawiê fotki w poniedzia³ek.
:help:
 
 

banshee 
Wys³any: 2009-05-31, 13:32   
0
UP DOWN
staram siê jak mogê

Pomóg³: 2 razy
Posty: 71
Sk±d: Bydgoszcz
¦ruba z ty³u s³u¿y do regulacji ilo¶ci farby. Jak bêdziesz robi³ próbê to musisz krêciæ szeroko¶ci± i w³a¶nie t± ilo¶ci±, ¿eby ustawiæ odpowiedni± ilo¶æ i szeroko¶æ.
Zawsze cyngiel wciskaj na maksa- tyle ile pozwoli³e¶ mu tyln± ¶rub±.
To co leci na element nie mo¿e robiæ zacieków i równie¿ nie mo¿e tylko pyliæ.
Ten pistolet najrówniej kryje jak strumieñ ma oko³o 15cm szeroko¶ci - tak proponuje ustawiæ.
Pamiêtaj o utrzymywaniu sta³ego ci¶nienia na pistolecie - bez manometru pod pistoletem bêdzie kiepsko, bo sprê¿arka poda ci tyle i napompuje/ubêdzie, wiêc zakres ci¶nienia bêdziesz mia³ od min.do maks. dla w³±cznika sprê¿arki.

Baza a akryl to zupe³nie inne malowanie i efekt.

Przy temp. oko³o 20st. baza schnie dosyæ szybko - ja k³adê j± po oko³o 7-10min. nastêpn±.
Odt³uszczam zawsze rêcznikami bezpy³owymi i zmywaczem silikonu - powinno siê nawet mocniej dociskaæ, ¿eby wszystko zetrzeæ.

Po ostatniej warstwie czekasz z 20-25min. i k³adziesz bezbarwny.
 

ferek94 
Wys³any: 2009-05-31, 18:35   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
rozumiem, i tak teraz zmieniam wê¿a do pistoletu bo ju¿ jest stary i popêkany. Mam zamiar kupiæ razem z manometrem, mo¿e mi doradzicie jakiego wê¿a mam kupiæ..?

....a co do odt³uszczania to mam zmywacz sylikonu ale tych "rêczników bezpy³owych" nie posiadam, a jak to wogóle wygl±da albo gdzie to mo¿na kupiæ???
konieczne s± te rêczniki ?nie mo¿na ich czym¶ zast±piæ???
pytam poniewa¿, chce mieæ pewno¶æ ¿e powierzchnia bêdzie dobrze odt³uszczona.

:help:
 
 

banshee 
Wys³any: 2009-05-31, 19:09   
0
UP DOWN
staram siê jak mogê

Pomóg³: 2 razy
Posty: 71
Sk±d: Bydgoszcz
mo¿esz u¿yæ zwyk³ej czystej szmatki, albo rêcznika papierowego kuchennego. Nie ma znaczenia. Ma byæ odt³uszczone!
W±¿ ¶rednicy 10mm. Ja mam manometr membranowy pod pistoletem oko³o 35z³ z allegro. Do tego sprê¿arka za³±cza siê przy 4barach a wy³±cza przy 6,5. MAnometrem ustawiam to co chcê mieæ podczas ci±g³ego malowania.
 

ferek94 
Wys³any: 2009-05-31, 19:42   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
dobra manometr w³a¶nie zamówi³em na allegro takie co¶ http://www.allegro.pl/show_item.php?item=644548372
No to chyba na razie tyle, jak pomaluje na jakim¶ elemencie to wrzucê foto.
dziêki banshee :spoko: ale jak co¶ jeszcze nie bêdê wiedzia³ to siê odezwê. :)
REDUKTOR POD PISTOLET LAKIERNICZY - £ÓD¬
ferek- nie mam juz do was sily-opisujcie linki ;)
 
 

banshee 
Wys³any: 2009-05-31, 21:15   
0
UP DOWN
staram siê jak mogê

Pomóg³: 2 razy
Posty: 71
Sk±d: Bydgoszcz
trzeba by³o zapytaæ to bym napisa³.
Ja polecam ten
REGULATOR CI¦NIENIA Z MANOMETREM 1/4"
http://www.allegro.pl/ite...metrem_1_4.html

P³ynnie reguluje ci¶nienie i jest ca³y czas sta³e, gdy¿ ma membranê gumow± ze sprê¿yn± a nie zawór iglicowy jak w twoim.
Jak bêdziesz mia³ jaki¶ problem to pisz.
Banshee, juz nie mam do was sily ;) Nastepne posty z nieopisanymi linkami bede karal ostrzezeniami :rozga:
 

ferek94 
Wys³any: 2009-05-31, 22:33   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
no mo¿e i siê pospieszy³em :) ale mo¿e akurat siê uda i bêdzie dobry ;)
 
 

ferek94 
Wys³any: 2009-06-02, 23:18   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
Za czym czekam na wê¿a i reduktor (powinny byæ jutro) to chcia³bym siê zapytaæ jak wygl±da sprawa polerowania metalika, da siê go w ogóle polerowaæ.
Pytam dlatego bo podpatrzy³em co¶ takiego na You Tube:
http://www.youtube.com/watch?v=OI7xEKm7k0w - polerowanie lakieru na lusterko cz.2
tylko ¿e to jest raczej lakier akrylowy
...?
:)
 
 

ferek94 
Wys³any: 2009-06-04, 21:54   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
Ok wszystko ju¿ mam, teraz jak bêdzie w miarê ciep³o ;) to biorê siê za malowanie i wstawiê foto. Aha, je¿eli chodzi o ten reduktor, który kupi³em to ustawi³em go na 2,4 atmosfery (baza), a je¿eli chodzi o kompresor to ustawi³em ¿eby przy 6 atmosferach puszcza³ zawór ci¶nieniowy( niestety nie posiadam elektrozaworu), no i bêdê uwa¿a³ ¿eby ci¶nienie nie zesz³o poni¿ej 4 at, no to chyba tyle, powiedzcie mi czy mam to dobrze ustawione???
 
 

banshee 
Wys³any: 2009-06-05, 10:27   
0
UP DOWN
staram siê jak mogê

Pomóg³: 2 razy
Posty: 71
Sk±d: Bydgoszcz
powinno graæ. Pamiêtaj o dobrych proporcjach lakier-rozpuszczalnik w bazie i natrysku próbnym na innym elemencie w celu poprawnego ustawienia pistoletu..

EDIT 1.
Je¿eli k³adziesz po ca³o¶ci now± bazê nie staraj±c siê o odpowiedni odcieñ to tym pistoletem k³adziesz bazê nawet przy 1,9bara.
Powtórze jeszcze raz - w przedziale od 1,9-2,4 powinno wyj¶æ miodzio. Kwestia rozrobienia lakieru, ustawienia ilo¶ci farby i szeroko¶ci strumienia.
 

ferek94 
Wys³any: 2009-06-05, 22:31   
0
UP DOWN


Posty: 96
Sk±d: Naprawa
W³a¶nie niedawno skoñczy³em malowaæ plastik, pomalowa³em go tak ¿eby zobaczyæ jak wyjdzie. Foto: ,
fotka nie zbyt dobra bo robi³em j± przed chwil± , jest ju¿ ciemno.

Na pocz±tku to by³a tragedia mia³em ustawione na manometrze jakie¶ wiêksze 2 atmosfery no i malowa³em. Nie wiedzia³em dlaczego ale w ogóle nie da³o siê malowaæ, du¿e kropy na plastiku, po prostu tak plu³o, my¶la³em o ci¶nieniu ale na zegarze mia³em 2,4 wiêc my¶la³em ¿e jest ok. Ale okaza³o siê ¿e na tej ¶rubce przy pistolecie na dole, by³a ona wkrêcona wiêc tak na serio by³o pewnie jakie¶ 0,5 atmosfery, odkrêci³em j± no i lux ;) malowa³o siê super.

Mam taki problem: Farba trochê zgêstnia³a no i po wymieszaniu z rozpuszczalnikiem zosta³y takie gdzie nie gdzie "gródki", my¶lê ¿e jak przelejê przez siteczko to bêdzie ok..???
Ale chodzi mi o to ¿e brak³o mi rozpuszczalnika do bazy(by³ on razem z baz± w pude³ku), i nie wiem jaki teraz mam dokupiæ , mo¿e mi powiecie???

A 3 moje pytanie to ile schnie lakier bezbarwny???

pozdrawiam
 
 

banshee 
Wys³any: 2009-06-06, 09:34   
0
UP DOWN
staram siê jak mogê

Pomóg³: 2 razy
Posty: 71
Sk±d: Bydgoszcz
Przelej przez sitko bazê i bêdzie dobrze - s± dostêpne ró¿ne wielko¶ci, zapytaj w sklepie, które nadaje siê do baz.
Bazê mo¿esz rozcieñczyæ te¿ rozpuszczalnikiem do akryli - jest podobny tylko szybciej odparowuje.
Magiczne pokrêt³o zawsze na maksa, je¿eli masz manometr pod pistoletem.
Bezbarwny w warunkach prowizorycznych (czyt.temp. otoczenia) jest po oko³o 2-3h suchy, ale lepki po d³u¿szym dotyku. Najlepiej poczekaæ 1 dzieñ. Wszystko zale¿y od w³a¶ciewych proporcji lakier-utwardzacz-rozcieñczalnik i grubo¶ci warstw.

Zag³êbione otwory maluj na w±skim strumieniu i ma³a ilo¶æ farby, bo te s± niedomalowane.

Czekamy na fotki po zakoñczeniu prac!
Powodzenia
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group