Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
bachus 
Wys³any: 2009-05-13, 21:59   Klient rz±da super jako¶ci, ale narzeka na czas realizacji
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 129
Witam
mam taki problem. Byc mo¿e Wam równie¿ cos podobnego sie zdarza.
Przyje¿dza klient. mówi co ma do roboty , ustalamy cene. zaczynam prace
w tzw miedzyczasie wychodzi, ¿e aby efekt na prawde by³ zajefajny potrzeba poswiecic na prace wiecej czasu. nie podwyzszam juz ceny, ale informuje klienta o wydluzonym terminie - tu zaczyna sie biadolenie ze nie lubi chodzic "z buta do pracy" i ze moze jestem dobrym ale nie szybkim lakiernikiem :P (nie baczy na to ze jego zderzak z m3 pospawa³em w 14 miejscach i zdja³em z niego 7(!!) warstw szpachli itp.

Moje pytanie czy powinno czuc sie winnym i ponosic jakies konsekwencje za wyd³uzenie okresu realizacji zlecenia ?

robie tez OSE z 1954 roku. mia³em zrobic j± najlepiej jak sie da - tak tez robie ale z tygodnia zrobi sie 2,5 poniewaz okaza³o sie ze rownomiernie pod farba jest rdza podpow³okowa ...

Co robic? jak rozmawiac z klientem ? zajmuje sie g³ownie aerografia i renowacja cultów - przyzwyczajony by³em do takich uk³adów ze ja zadzwonie jak bedzie gotowe - nie wazne czy za tydzien, czy miesiac - grunt zeby klient by³ szczesliwy ...

bede wdzieczny zawszelkie opinie ..

pozdrawiam Koledzy !
 

kalbi 
Wys³any: 2009-05-13, 22:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
je¶li przyje¿dza klient to widzisz mniej wiêcej ile Ci siê zejdzie z t± prac± i mu mówisz, ¿e 5-8 dni max. Natomiast je¶li w trakcie prac okazuje siê, ¿e tak jak mówisz jest rdza pod pow³ok± to dzwonisz do klienta i informujesz, ¿e zejdzie siê d³u¿ej o 5 dni bo bêdzie du¿o wiêcej pracy i tyle. Nikt nie jest jasnowidzem:D Wa¿ne, by klienta o wszystkim informowaæ, a najlepiej zaprosiæ i pokazaæ w czym rzecz :)
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania