Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: przemo1972 2009-05-14, 12:06
Autor Wiadomo¶æ
Damiancito
Wys³any: 2009-05-14, 11:42   Szukam lakiernika do l. miejscowego, bez l. ca³ego elementu

Posty: 4
Panowie!

Przed kilkoma dniami zakupi³em w Niemczech, po 8 miesi±cach intensywnych poszukiwañ, naprawdê ³adnego Mercedesa W124 w E klasie, 1994 r., potwierdzone 121 tys. km, od 1. w³a¶ciciela, ca³y lakier oryginalny, ¿aden element nie by³ malowany. Kolor lakieru to czarny metalik (w³a¶ciwie ciemnografitowy metalik, kod wg VIN-u: 199, znawcy Merca wiedz± o co chodzi).

Problem jednak w tym, ¿e jest sporawy purchel przy chromowanej listwie na klapie baga¿nika, ko³o rejestracji. Pewnie dosta³a siê woda pod listwê, która jest przykrêcana i posz³o dalej. Nie chcia³bym malowaæ ca³ego elementu, gdy¿ oryginalny lakier w 15 letnim aucie to skarb przy ew. odsprzeda¿y.

Poszukuje wiêc lakiernika, do¶wiadczonego w takim miejscowym lakierowaniu, bez konieczno¶ci malowania ca³ego elementu, na dodatek ¶wietnie dobieraj±cego lakier i jego odcieñ. Auto, choæ wiekowe, wygl±da niemal jak nowe i nie chcia³bym tego zepsuæ.

Jestem z Czêstochowy, wiêc najlepiej gdyby by³ to kto¶ maj±cy zak³ad w promieniu max. 100 km lub ew. w Warszawie lub okolicach stolicy (bywam tam).

PS.
1. Mikroskopijne pêcherzyki mo¿na zauwa¿yæ, patrz±c z bardzo bliska, wokó³ anteny - czy co¶ takiego powinienem zrobiæ od razu, czy te¿ mo¿liwe jest, ¿e siê to nie powiêkszy? Mój brat i ojciec, oboje znaj±cy siê bardzo dobrze na samochodach, stwierdzili, ¿eby daæ z tym spokój, bo tego nie widaæ bez zbli¿enia oka na odleg³o¶æ 10 cm, a Mo¿na tylko zepsuæ ¼le dobieraj±c kolor i jego odcieñ. Oczywi¶cie ten ww. purchel koniecznie do zrobienia.

2. Czy bezbarwnym trzeba koniecznie ca³± klapê baga¿nika malowaæ??? Bojê siê, ¿e wtedy baga¿nik bêdzie siê bardziej b³yszcza³ ni¿ s±siednie b³otniki. A gdyby tak tylko bezbarwnym fragment klapy (ca³y fragment) od zagiêcia (tego pod koñcem prostym), a przej¶cie na tym zagiêciu. Przecie¿ promienie s³oneczne nigdy nie bêd± padaæ jednocze¶nie pod tym samym k±tem na te dwa fragmenty klapy baga¿nika. Pytam, bo jestem laikiem w tym temacie.

3. Co s±dzicie o lakierowaniu miejscowym metod± typu SMART? Buszuj±c po internecie w poszukiwaniu lakiernika natkn±³em siê na artyku³ o tym. Czy znacie jakie¶ lakiernie, które t± metodê ju¿ stosuj± i czy to w³a¶ciwa metoda do zastosowania w moim przypadku?

Przepraszam za masê pytañ, ale nie znam siê na tym i nie znam ¿adnego lakiernika, który siê czym¶ takim konkretnie zajmuje. Pañstwa pomoc, jako profesjonalistów, by³aby dla mnie bezcenna. Samochód wygl±da jak nowy niemal¿e i nie chcia³bym tego zepsuæ. Dlatego proszê o pomoc w wyborze odpowiedniego zak³adu, zanim mój ojciec poprowadzi samochód do swoich "tanich fachowców". A handlowa³ kiedy¶ trochê samochodami, wiêc ma takich. 

Z góry dziêkujê za odpowiedzi!

Damiancito
 

bachus 
Wys³any: 2009-05-14, 22:33   

Posty: 129
witam
osobiscie uwazam ze lepszym wyjsciem bedzie pomalowanie ca³ego elementu.
Jezeli zalezy Panu na jako¶ci tym bardziej. Je¿eli jest Pan z okolic Pomorskiego zapraszam do Kobylnicy kolo S³upska. Zdarza sie ze klienci przyprowqadzaj± auta gdzie nie moze byc ZADNEGO sladu po lakierowaniu. Mam fachwca który odtworzy nawet oryginalna strukture lakieru nie niszczac struktury sasiednich elementów. Czêsciej problem polega na tym ze klient za element niestety musi zap³acic oko³o 600-700zl

W rece Marcina (lakiernika od tych spraw) trafiaja auta klienta, który kolekcjonuje mercedesy i zawsze jest zadowolony
_________________
CUSTOM PAINT is better than ...
... just kidding :P
 

Damiancito
Wys³any: 2009-05-26, 22:16   

Posty: 4
Witam,

to, ¿e bezpieczniej (dla efektu koñcowego) by³oby pomalowaæ ca³y element to ja doskonale wiem. Jednak malowanie miejscowe jest bardzo czêsto wykonywane, i to z powodzeniem.

Chêtnie skorzysta³bym z Pana us³ug (mam na my¶li u¿ytkownika "bachus"), jednak jestem z Czêstochowy i - jak sam Pan rozumie - jest to zdecydowanie za daleko.

PS. Czy¿by nikt nie by³ w stanie wykonaæ z powodzeniem takiej us³ugi (Warszawa lub Czêstochowa - i okolice)? Czekam na oferty!!!

Pozdrawiam,

Damiancito
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-27, 07:50   

Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Damiancito napisa³/a:
gdy¿ oryginalny lakier w 15 letnim aucie to skarb przy ew. odsprzeda¿y.
wola³bym mieæ klapê w swoim nowym lakierze ,jak je¼dziæ z tak± rdz±. :tak:
 
 

Damiancito
Wys³any: 2009-05-27, 13:40   

Posty: 4
Oczywi¶cie, ¿e lepiej mieæ polakierowan± ca³± klapê baga¿nika ni¿ t± z purchlem. Uwa¿am jednak, ¿e jeszcze lepszym - i mo¿liwym do osi±gniêcia - rozwi±zaniem jest pomalowanie lakierem bazowym tylko tego zardzewia³ego miejsca i jego okolic, a jedynie bezbarwnym ca³ej klapy. Zreszt± jeden lakiernik. którego siê radzi³em w tej sprawie, te¿ tak twierdzi i jest w stanie tak± us³uge wykonaæ. Daje nawet gwarancjê, ¿e bêdzie ok. Póki co chcia³bym jednak zobaczyæ co najmniej jedno auto, na którym takie miejscowe lakierowanie przeprowadza³. Tak a propos, znacie mo¿e Panowie Pana Jerzego Kowalika z Czêstochowy (ul. Batalionów Ch³opskich)?

Wiem, co piszê, twierdz±c, ¿e oryginalny lakier w 15 letnim aucie to skarb przy ew. odsprzeda¿y. Wiele osób kupuje teraz samochody bêd±c uzbrojonym w miernik grubo¶ci lakieru i odkrycie, ¿e jaki¶ element by³ malowany oznacza dla nich, ¿e auto jest powypadkowe. Nasze t³umaczenia nic tu nie zdzia³aj±. Mo¿emy siê z tym nie zgadzaæ, ale taka niestety jest prawda.

Czekam na Panów oferty!

Pozdrawiam,

Damiancito
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2009-05-27, 13:53   

Posty: 99
Damiancito napisa³/a:
Wiem, co piszê, twierdz±c, ¿e oryginalny lakier w 15 letnim aucie to skarb przy ew. odsprzeda¿y.


I co mo¿e za¶piewasz przy odsprzeda¿y 2x cena rynkowa 15 letniego samochodu. Znam takiego jednego co ¶piewa za golfa II 5 tys. (ciekawe kto mu tyle da)

Ogarnia mnie ¶miech jak s³yszê lub widzê jak kto¶ lata naoko³o tak starego samochodu z miernikiem. ^^ :rotfl: :rotfl: ^^
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-27, 14:10   



Posty: 660
Sk±d: Silesia
Zazwyczaj auta 15 letnie s± po takich naprawach, ¿e wystarczy obej¿eæ z 20 cm, nie trzeba miernika, pozatym je¿eli ca³y element bêdzie pokryty klarem to grubo¶æ pow³oki lakierniczej ju¿ bêdzie wiêksza... Ja bym siê tylko martwi³ pasowaniem koloru, i to przemawia na robienie ma³ej zaprawki...

A co do latania z miernikiem wokó³ auta, to nikt nie chce kupowaæ kota w worku, nawet pe³noletniego... A jak znam ¿ycie to czê¶ciej ten co lata wokó³ auta sie ¶mieje ni¿ ten co sprzedaje... zapraszam na gie³dê w roli kupuj±cego... :cool:
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Damiancito
Wys³any: 2009-05-27, 15:44   

Posty: 4
Ad zdenek_zdenek:

Po pierwsze, 15 letni Mercedes to nie to samo co np. 15 letni Golf (swoj± drog± znam cz³owieka, który za Golfa II, benzyna, da³ 4 tys. z³ z hakiem i nie ¿a³uje, bo to bardzo zadbany egzemplarz).

Po drugie, przy wiekowych autach co¶ takiego jak cena rynkowa praktycznie nie istnieje. Liczy siê stan auta, a nie jego rocznik.

Po trzecie, ¿yczê posiadaczom 3-4 letnich aut ¿eby by³y tak zadbane jak mój 15 letni Mercedes W124 E300 Diesel (potwierdzone 121 tys. km przebiegu). Z uwagi w³a¶nie na taki stan auta i chêæ posiadania go przez wiele lat, tak bardzo przywi±zujê wagê do lakierowania tego purchla na klapie baga¿nika.

Ad LoboLoco:

Dziêki za cenne uwagi. Niestety ten purchel nie jest a¿ tak ma³y, ¿eby rêczna zaprawka wchodzi³a w grê. Te¿ siê bojê tego pasowania koloru, a dodatkowo jeszcze odklejania oznaczenia modelu i jego ponownego przyklejania przez lakiernika (nie jest to niestety ca³o¶æ, ale oddzielne literki i cyfry - "E300" i na prawej krawêdzi "Diesel"). Nie mam ¿adnych z³ych do¶wiadczeñ z lakiernikami (na razie nie by³o okazji, ¿eby korzystaæ z Waszych us³ug), ale zwyczajnie mam obawy i st±d moja pro¶ba do profesjonalistów o radê .

Mo¿na by klarem pomalowaæ tylko fragment klapy baga¿nika - tzn. do zagiêcia (tego pod k±tem prostym)?

Pozdrawiam,

Damiancito
 

kalbi 
Wys³any: 2009-05-27, 15:55   

Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Damiancito napisa³/a:
Dziêki za cenne uwagi. Niestety ten purchel nie jest a¿ tak ma³y, ¿eby rêczna zaprawka wchodzi³a w grê. Te¿ siê bojê tego pasowania koloru, a dodatkowo jeszcze odklejania oznaczenia modelu i jego ponownego przyklejania przez lakiernika (nie jest to niestety ca³o¶æ, ale oddzielne literki i cyfry - "E300" i na prawej krawêdzi "Diesel"). Nie mam ¿adnych z³ych do¶wiadczeñ z lakiernikami (na razie nie by³o okazji, ¿eby korzystaæ z Waszych us³ug), ale zwyczajnie mam obawy i st±d moja pro¶ba do profesjonalistów o radê .


kolego kwestia lakierowania takiej klapy to prosty temat. Usuniêcie rdzy, reaktywny, akrylowy, baza w miejscu uszkodzenia + nieco dalej i bezbarwny na ca³o¶æ - koniec i kropka!!! Chyba masz z³e do¶wiadczenia z lakiernikami albo wogóle ich nie mia³e¶ i sam nie wiesz czego chcesz! Co do literek to mo¿esz sam sobie przykleiæ ponownie lub kupiæ nowe - prosta sprawa! Ja nie widze w tym problemu!
_________________

 
 

Badi1971
Wys³any: 2010-02-06, 22:03   

Posty: 10
Damiancito,
Po trzecie, ¿yczê posiadaczom 3-4 letnich aut ¿eby by³y tak zadbane jak mój 15 letni Mercedes W124 E300 Diesel (potwierdzone 121 tys. km przebiegu). Z uwagi w³a¶nie na taki stan auta i chêæ posiadania go przez wiele lat, tak bardzo przywi±zujê wagê do lakierowania tego purchla na klapie baga¿nika.

POTWIERDZAM jestem lakiernikiem w serisie ASO jaka marka i gdzie co i jak nie powiem normalka i powiem szczerze ze niekiedy auto przychodzi w tragicznym stanie po 2 albo 3 lat uzytkowania a bywa tak ze w pol rocznym aucie trzeba nalozyc kilogram szpachli zeby sie to trzymalo kupy i dupy wiec gratuluje znalezenia takiej perelki
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » POZOSTA£E » Og³oszenia

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group