Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
ochentm
Wys³any: 2009-05-19, 06:59   Jak rozcieñczyæ ?
0
UP DOWN

Posty: 9
Witam. W jakich proporcjach rozlac podk³ad i utwardzacz do tego ?

Mam zestaw 0,5 kg a nie chce zu¿ywaæ ca³ego bo mi tyle nie potrzebne
Czy ilo¶æ utwardzacza musi byæ dok³adnie dolana ? Czy jest tak jak ze szpachl± "troche" ?

Prosze o pomoc. jak to najlepiej zrobic.

I jak to mieszac ? Najpierw podk³ad z rozcieñczalnikiem a potem do tego utwardzacz?
 

grzechu280 
Wys³any: 2009-05-19, 07:34   
0
UP DOWN
Grzechu280

Pomóg³: 1 raz
Posty: 102
Kolego a mo¿e na puszcze jest napisane 5:1 napisz co masz napisane dokladnie. No najpierw podk³ad utwardzacz a potem rozcieñczalnik. I Trzeba za chowaæ proporcje a nie dolewac tylko trochê.
 

mebArth 
Wys³any: 2009-05-19, 09:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Podk³ad - utw. - rozc. Przewaznie 5:1 lub 3:1 zdarza sie 7:1 - na puszce pisze
_________________
Bart
 
 

Prezes
Wys³any: 2009-05-19, 11:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 72
No to ile dawaæ rozcieñczalnika? Pytam konkretnie o novol economy :help:
Jak malowa³em, to gdzie¶ (chyba na puszce) wyczyta³em "5:1:5" :!: Czyli rozcieñczalnika a¿ tyle siê do tego dodaje :?: :shock: Fakt, ¿e sam podk³ad ma konsystencjê serka homogenizowanego, ale bez przesady - ¿eby ponad po³owê mieszanki stanowi³ rozcieñczalnik!? :blee:
 

grzechu280 
Wys³any: 2009-05-19, 11:32   
0
UP DOWN
Grzechu280

Pomóg³: 1 raz
Posty: 102
Jak novol economy to jakie¶ 10 do 20% rozcieñczalnika. Kup kubki do mieszania tam s± proporcje i dajesz 5:1 plus 10 lub 20% rozcieñczalnika
 

No-limit
Wys³any: 2009-05-19, 11:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Prezes napisa³/a:
No to ile dawaæ rozcieñczalnika? Pytam konkretnie o novol economy :help:
Jak malowa³em, to gdzie¶ (chyba na puszce) wyczyta³em "5:1:5" :!: Czyli rozcieñczalnika a¿ tyle siê do tego dodaje :?: :shock: Fakt, ¿e sam podk³ad ma konsystencjê serka homogenizowanego, ale bez przesady - ¿eby ponad po³owê mieszanki stanowi³ rozcieñczalnik!? :blee:

Zle czytasz.Pisze wyra¿nie:5+1+5-10%rozc. lub 5+1+10-20%rozc.
 

bartek 
Wys³any: 2009-05-19, 11:45   
0
UP DOWN


Posty: 92
Sk±d: Warszawa
a w praktyce do takiego novola HS czy goldcara i tak trzeba lac rozcienczalnik 'na oko'
przynajmniej mi zaden podklad z rozcienczalnikiem w zalecanych proporcjach 10/20%
nie przeszedl przez dysze nawet 2mm.

w sobote sobie podkladowalem zderzaki..
mialem setke RM FLEX, ktorego kiedys kupilem i nie uzylem, za cholere nie pamietalem w jakich proporcjach sie go dodaje. zadzwonilem do mieszalni, gdzie to kiedys kupilem, pytam pana ile tego lac do podkladu ? mowi ze 50 % :D

mysle sobie troche duzo, wiec dalem ok. 30%.
nastepnego dnia wszystko darlem maszyna 80 / 120 ani sie tego dotrzec nie dalo na sucho ani na morko, konsystencja zaschnietej na chodniku gumy do zucia :(

pozniej sprawdzilem w domu...
i caly ten RM FLEX nadaje sie do poliuratanow a nie akryli. ehh

Jakich uzywacie plastyfikatorow do akrylu o ile w ogole ktos tego uzywa ?

PS. darek, jak moj fiolecik ? :D
 

No-limit
Wys³any: 2009-05-19, 11:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
bartek napisa³/a:
a w praktyce do takiego novola HS czy goldcara i tak trzeba lac rozcienczalnik 'na oko'
przynajmniej mi zaden podklad z rozcienczalnikiem w zalecanych proporcjach 10/20%
nie przeszedl przez dysze nawet 2mm.

w sobote sobie podkladowalem zderzaki..
mialem setke RM FLEX, ktorego kiedys kupilem i nie uzylem, za cholere nie pamietalem w jakich proporcjach sie go dodaje. zadzwonilem do mieszalni, gdzie to kiedys kupilem, pytam pana ile tego lac do podkladu ? mowi ze 50 % :D

mysle sobie troche duzo, wiec dalem ok. 30%.
nastepnego dnia wszystko darlem maszyna 80 / 120 ani sie tego dotrzec nie dalo na sucho ani na morko, konsystencja zaschnietej na chodniku gumy do zucia :(

pozniej sprawdzilem w domu...
i caly ten RM FLEX nadaje sie do poliuratanow a nie akryli. ehh

Jakich uzywacie plastyfikatorow do akrylu o ile w ogole ktos tego uzywa ?

PS. darek, jak moj fiolecik ? :D

Ja u¿ywam do bezb. i akryli DP 805r.
Robi siê na jutro.
 

Prezes
Wys³any: 2009-05-19, 13:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 72
No-limit napisa³/a:
Prezes napisa³/a:
No to ile dawaæ rozcieñczalnika? Pytam konkretnie o novol economy :help:
Jak malowa³em, to gdzie¶ (chyba na puszce) wyczyta³em "5:1:5" :!: Czyli rozcieñczalnika a¿ tyle siê do tego dodaje :?: :shock: Fakt, ¿e sam podk³ad ma konsystencjê serka homogenizowanego, ale bez przesady - ¿eby ponad po³owê mieszanki stanowi³ rozcieñczalnik!? :blee:

Zle czytasz.Pisze wyra¿nie:5+1+5-10%rozc. lub 5+1+10-20%rozc.

Wiem; w miêdzyczasie doczyta³em i chcia³em sprostowaæ, ¿e ju¿ zajarzy³em, o co chodzi³o w tym zapisie. Niez³± gafê paln±³em, ale dziêki za wyrozumia³o¶æ :spoko:
Tak, czy owak, zapis "5+1+5-10%" jest ma³o przejrzysty dla laika.
 

ochentm
Wys³any: 2009-05-19, 15:22   
0
UP DOWN

Posty: 9
Na podk³adzie jest napisane 5;1, a na utwardzaczu 1;5 ja rozumiem ze jesli chcia³bym ca³y podk³ad zuzyc to to by da³o sume 1. Ale mi chodzi o to, by uzyskac 300ml mieszanki gotowej czyli gotowego podk³adu.
 

kalbi 
Wys³any: 2009-05-19, 16:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
ochentm napisa³/a:
Ale mi chodzi o to, by uzyskac 300ml mieszanki gotowej czyli gotowego podk³adu.
kup sobie listwê z podzia³k±. Wlej do kubka ile¶ tam podk³adu ile wg Ciebie bêdzie wystarczaj±co odmierz 5 czê¶ci na podzia³ce i dolej 1 czê¶æ utwardzacza. Simple
_________________

 
 

grzechu280 
Wys³any: 2009-05-19, 16:38   
0
UP DOWN
Grzechu280

Pomóg³: 1 raz
Posty: 102
Albo nawet kupiæ kubek lakierniczy z podzia³kami s± tam proporcje mieszania i pojemno¶æ w ml.
 

ochentm
Wys³any: 2009-05-22, 10:06   
0
UP DOWN

Posty: 9
Podk³ad na³o¿ony. Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.
 

lukaash1999
Wys³any: 2009-06-02, 11:19   
0
UP DOWN

Posty: 92
a jaki to ma byæ rozcienczalnik do podk³adu ??? bazowy czy mo¿e byæ uniwersalny???
 

lukaash1999
Wys³any: 2009-06-02, 16:49   
0
UP DOWN

Posty: 92
mo¿e byæ taki uniwersalny zza 4z³ bo taki wla³em i widze ze hyba jest ok/?? prosze o pomoc
 

No-limit
Wys³any: 2009-06-02, 20:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
lukaash1999 napisa³/a:
mo¿e byæ taki uniwersalny zza 4z³ bo taki wla³em i widze ze hyba jest ok/?? prosze o pomoc


Powinien byæ do bazy lub akrylowy uniwersalny.Je¶li nie jeste¶ pewny czy jest dobry przekonasz siê po po³o¿eniu lakieru,/lub po kilku miesi±cach od po³o¿enia lakieru/.Niektórzy u¿ywaj± uniwersalnego ogólnego stosowania/nie z rycyklingu/ od sprawdzonego dostawcy i twierdz±,¿e jest OK.Cena jak za dobry rozc. niska. :!:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group