Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
samouk26
Wys³any: 2009-05-20, 21:41   zaworki w kompresorze pilna pomoc
0
UP DOWN

Posty: 33
Witam!
mo¿e kto¶ z kolegów ma taki kompresor(orlik) i wie jak to posk³adaæ chocia¿ wydaje mi sie ¿e robie dobrze ale uchodzi mi powietrze zaworami i to dosyæ mocno i po zmontowaniu jak w butli jest wy¿sze ci¶nienie kompresor nie mo¿e wystartowaæ pasek sie ¶lizga a wcze¶niej by³o ok nie wiem co zrobi³em nie tak :shock:

[ Dodano: 2009-05-21, 21:05 ]
a mo¿e kto¶ wie gdzie mo¿na kupiæ co¶ takiego

kompresor.jpg
Plik ¶ci±gniêto 126 raz(y) 100.26 KB

 

timek
Wys³any: 2009-05-21, 21:24   
0
UP DOWN

Posty: 37
Kolego potrzebujesz zawór zwrotny do kompresora to jest takie co¶ :

Skoro przed sk³adaniem kompresora wszystko dzia³a³o to mo¿e nie da³e¶ tego¿ zaworku {u ciebie on mo¿e wygl±daæ inaczej ni¿ na zdjêciu }.

A widzisz nie widzia³em tego twojego zdjêcia {nie za³adowa³o siê } ;) musisz odpowiednio posk³adaæ ten zawór zwrotny tak ¿eby w jedn± stronê przepuszcza³ powietrze a w drug± ¿eby blokowa³ przep³yw powietrza z butli do sprê¿arki .

zawór.JPG
Plik ¶ci±gniêto 59 raz(y) 17.37 KB

 

samouk26
Wys³any: 2009-05-21, 21:39   
0
UP DOWN

Posty: 33
Dzisiaj walczy³em z tymi zaworkami ca³y dzieñ oba mam z³o¿one identycznie i jeden pracuje w sumie dobrze a drugi nie kompresor kupe lat sta³ w pomieszczeniu gdzie by³o malowane zaworki by³y zawalone farb± po wyczyszczeniu s± w¿ery ta farba chyba wszystko uszczelnia³a.Chyba tylko ratuj± mnie nowe
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-05-30, 18:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
nie kupuj nowych - daj na szlifierkê do p³aszczyzn - niech zeszlifuj± te powierzchnie które ze zob± bêd± wspólpracowaæ. Ja naprawia³em uszkodzony zawór na jednaj powierzchni. Wzio³em go po prostu przetoczy³em i trochê zeszifowa³em na szkle ( szlifierki nie mam ). Troszkê puszcza, ale jest szansa ¿e siê u³o¿y, najwa¿niejsze ¿e kompreosr ma si³e ruszyæ.

Dodatkowy zawór zwrotny to te¿ dobra sprawa, jednak najlepsze rozwi±zanie to taki zawór i elektrozawór z przeka¼nikiem czasowym który w momencie startu wypuszcza powietrze z rury przez zwrotnym. Ustawia siê ze 2 sekundy i silnik ma leciutko :) .
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group