Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Travolta 
Wysłany: 2009-05-21, 21:09   linki do allegro

Witam chciałbym przedstawić problem wygasłych linków do allegro jestem tutaj od niedawna :cool: i przeglądając forum znalazłem kilka tematów np: odnośnie pistoletów
wygląda to w ten sposób iż osoba zakładająca temat pisze:
"Witam zamierzam sobie zakupić pistolet do lakierowania co myślicie o tym? (LINK allegro)"
potem są odpowiedzi typu:
"nie nie kupuj tego to szmelc " :nie:
albo
"pracuje na nim od roku i bardzo sobie chwale" :spoko:
Niestety osoba która zainteresuje sie tym tematem po upływie około 2 tygodni nic sie z niego nie dowie ponieważ linki z allegro powygasają wiec temat będzie zwykłym śmieciem i zostaną utworzona takie same nowe tematy i tak "w koło Macieju" ;P

Dlatego myślę ze moderator powinien zwracać uwagę aby przy linku do jakiegokolwiek sprzętu powinno byc dodane zdjęcie lub mały opis wraz z nazwa jakiej firmy jest sprzęt itp;

Poprawcie mnie jeśli nie uważacie tak samo :tak:

przemo1972 
Wysłany: 2009-05-22, 00:11   

No coz, linki wygasaja.Skoro wiesz czego szukasz nie prosciej jest uzyc opcji "Szukaj" na Allegro lub pogoglac?Co do tych zdjec przy linkach to moderatorzy maja podawac rowniez aktualna cene przedmiotu ?:twisted:

LoboLoco 
Wysłany: 2009-05-22, 06:39   

Moim zdaniem umieszczenie nazwy pistoletu czy kompresora zamiast linka z allegro jest bardzo dobrym rozwiązaniem... i chyba nie jest to aż tak duży wysiłek by robić z tego problem... chyba że założenie kolejnego tematu pt. "a co sądzicie o tym..." jest lepsze...

malarz
Wysłany: 2009-05-22, 10:16   

pewnie że to żaden kłopot ale żeby to ludziska zaczeli stosować to trzeba długo uświadamiać :)

LoboLoco 
Wysłany: 2009-05-22, 10:53   

Albo na szybko mod może podmienić ;) ale ja tego nie powiedziałem :fiu:

Travolta 
Wysłany: 2009-05-22, 18:57   

przemo1972 napisał/a:
No cóż, linki wygasają.Skoro wiesz czego szukasz nie prościej jest uzyc opcji "Szukaj" na Allegro lub pogladac?Co do tych zdjec przy linkach to moderatorzy maja podawać również aktualna cenę przedmiotu ?:twisted:

wiesz wydaje mi sie ze z samym znalezieniem tego co potrzebuje na allegro to nie miał bym problemu Bardziej zależy mi na pozyskaniu informacji czy dana rzecz jest dobra i warta ja kupic
poza tym skoro uważasz ze prościej jest sobie poszukać na allegro niż poczytać na forum to po co wogole to forum istnieje

A odnośnie tego co ma robić moderator ja wiem ze najlepiej jest mieć tytuł moderatora i sie tym chwalić na lewo i prawo Ale taki moderator powinien tez trochę dbać o wygląd forum
Chodziło mi raczej o to zeby umieścić punkt w faq Aby wszyscy przy wklejaniu linku dodawali nazwę firmę i cenę danego produktu A ty jako moderator po prostu zwracałbyś uwagę tym którym się zapomniało wkoncu ludzie by sie do tego przyzwyczaili

przemo1972 
Wysłany: 2009-05-23, 06:30   

LoboLoco napisał/a:
Albo na szybko mod może podmienić ;) ale ja tego nie powiedziałem :fiu:
@LoboLoco, podmiana linkow w tematach na calym Forum to syzyfowa praca,bo te podmienione tez za chwile wygasna.
Cytat:
wiesz wydaje mi sie ze z samym znalezieniem tego co potrzebuje na allegro to nie miał bym problemu Bardziej zależy mi na pozyskaniu informacji czy dana rzecz jest dobra i warta ja kupic

:shock: Te informacje masz w postach z wygaslymi linkami.Chyba czytajac post np. na temat pistoletu Sata 3000, wiesz o czym czytasz i czego szukasz.
Travolta napisał/a:
A odnośnie tego co ma robić moderator ja wiem ze najlepiej jest mieć tytuł moderatora i sie tym chwalić na lewo i prawo

Co sugerujesz kolego? :> ?
Travolta napisał/a:
Chodziło mi raczej o to zeby umieścić punkt w faq

W tej sprawie zwroc sie do administracji :tak: bo moderatorzy nie maja takich uprawnien.
Co do postow typu"nie kupuj tego, to szmelc" a pod spodem link (wygasly przewaznie) ;) to faktycznie, trzeba cos z tym zrobic.A wiec wszystkie takie posty beda edytowane.

Tech 
Wysłany: 2009-05-23, 07:51   

Słuszna uwaga @Travolta.

W rozwiązaniu, które proponujesz bardziej pasuje mi "Regulamin" niż "FAQ", ale do tej pory forum radziło sobie bez regulaminu - ogólna netykieta.
Myślę, że na początek (nie jest to jeszcze aż tak duże forum) wystarczy zwracać uwagę autorom takich postów i edytować. Starych tematów (z wygasłymi linkami) już nie ma sensu naprawiać - jeśli stały się nic nie warte to usuwać.

Travolta 
Wysłany: 2009-05-23, 20:31   

przemo1972 napisał/a:
:shock: Te informacje masz w postach z wygaslymi linkami.Chyba czytajac post np. na temat pistoletu Sata 3000, wiesz o czym czytasz i czego szukasz.

no wydaje mi sie ze na forum zadko sie trafia post konkretnie zatytułowany np
"Pistolet Sata 3000" Przeważnie tytułuje sie po prostu "Czy ten pistolet jest dobry?" itp.

LoboLoco 
Wysłany: 2009-05-25, 06:39   

przemo1972, mi nie chodzi o podmianki linków tylko o dopisanie pod linkiem w nawiasie (nazwa przedmiotu).... i nie w wygasłych linkach, tylko w tych najnowszych, jeszcze aktualnych...

przemo1972 
Wysłany: 2009-05-25, 16:39   

To juz jest nas dwoch.mniemam ze Pomorzesz mi w tej kwestii ;)

LoboLoco 
Wysłany: 2009-05-26, 06:48   

Moja jurysdykcja kończy się na dziale Airbrush... ;) jak coś się zmieni to oczywiście jestem do usług :cool:

Travolta 
Wysłany: 2010-03-08, 12:33   

Odswierzam Z tymi linkami dalej jest problem (nie winie za to moderatorów) to już ludziska maja taka mentalnosc Proponuje teraz tylko aby modowie Wpisali sobie cos takiego w opisie
(tylko propozycja ^^ ) "Gość pilnujemy cię Opisuj swoje linki do allegro!!!" No i moze to pomoze? ^^ A komende zamiast nicku {YOU} Pisze sie w nawiasie kwadratowym :cool:

Tylko boje sie ze modowie beda za to obsypani PW ^^

crystal
Wysłany: 2010-03-08, 14:10   

:blee: co ja mam z tym wspólnego?

Edit by Bodzio:
To jest taka komenda na stronie, że wchodząc i czytając, pobierana jest automatycznie nik tego kto jest zarejestrowany, Mi np wyświetla Bodzio, Tobie Crystal wyświetla "Crystal" itp, ot takie możliwości internetu hehe

Travolta 
Wysłany: 2010-03-08, 23:00   

Widzi pan panie Bodzio Działa jak ta lala ;P ^^ :D

crystal
Wysłany: 2010-03-08, 23:56   

:rotfl: spoko, niezła opcja, nie wiedziałem o tym.
Bodzio napisał/a:
ot takie możliwości internetu

Dokładniej rzecz biorąc skryptu i bazy danych.
A da się tak zrobić żeby: wymieniam czyjś nick (z jakimś znacznikiem czy coś) i on dostaje info że o nim mowa?
Tutaj to w sumie niepotrzebne bo całe forum da się ogarnąć ale są takie molochy że nie ogarniesz i by się przydało.

Lackdoctor 
Wysłany: 2011-12-30, 13:27   

Travolta napisał/a:
"Lackdoctor pilnujemy cię Opisuj swoje linki do allegro!!!"

A ja szukając FAQ natrafiłem na stary post w którym jestem przedstawiony jako przykład tego złego.
Ok, mi tam linki wygasnięte średnio przeszkadzają.
A dlaczego takie linki są na tym forum zamieszczane.
Ja jestem powodem???
Niee, to juz tak było, jest i... jeśli nie zmieni sie podejście to tak dalej bedzie.
Mi ma zależeć nad tym żeby podniecać linki aby nie wygasły?
Który z Was a może taki debeściak jak nieobecny Trawolta świeci przykładem i np archiwizuje linki z allegro www.allegromat.pl
Nie spotkałem się z tym.
Ja kilka razy to zrobiłem ale wrażenia to nie zrobiło więc... dlaczego tylko ja.
Ograniczyłem sie do zamieszczania linków w temacie okazje znalezione w necie.
A jak to okazje, dziś są jutro ich niema, więc szkody zadnej niema jak link wygasnie.
Ale temat jest problematyczny i robi głupków z userów, bo Ci przeciez sami potrafia sobie znaleść to co potrzebuja a takie podtykanie pod nos by przy okazji podzielić sie natrafiona okazja to.... głupota?

Więc żeby nie było że jakieś poczynania powidują spięcia, konflikty , lub ktoś sie poczuje niekomfortowo ustlcie jakieś zasady, warny czy inne takie dla wszystkich a nie czepiajta sie tylko mnie.

Przeciez to co ja tu robie to tylko rozrywka, pokazanie czegos ciekawego i czasem ja skorzystam na tym co inni zamieszczaja.

Spinac się o takie rzeczy to niezdrowe.
Lepiej ustalić zdrowe zasady i na spokojnie dbac o ich przestrzeganie.

Pozdrawiam i powodzenia dla forum w nowym, lepszym roku 2012. :spoko: :spoko: :spoko:

gugun 
Wysłany: 2012-01-02, 11:26   

Travolta napisał/a:
gugun pilnujemy cię Opisuj swoje linki do allegro!!!
jakbys nie zauwazyl to kto wejdzie to zawsze swoj nick widzi:)

Lackdoctor 
Wysłany: 2012-01-02, 12:09   

gugun napisał/a:
jakbys nie zauwazyl

Uff, ale plama.
Nie wiedziałem że to tak działa, ale temat wygaśniętych linków pozostaje.

gugun 
Wysłany: 2012-01-02, 14:13   

Lackdoctor napisał/a:
Nie wiedziałem że to tak działa
tez czytam i mysle,ku**a co oni do mnie hehe ;)
Lackdoctor napisał/a:
ale temat wygaśniętych linków pozostaje.
nie do konca,pod mozna zrobic zrzut ekranu tak jak to ty robisz ostatnio i sprawa rozwiazana

LAKIEROWANKO Strona Główna » POZOSTAŁE » Administracja

Odpowiedz do tematu